Orebro vs HV 71 Πρόβλεψη 26 Δεκέμβριος 2025
📢Πώς θα χρησιμοποιήσουν οι ομάδες τις αλλαγές για να διατηρήσουν υψηλό ρυθμό παιχνιδιού; Οι εναλλαγές παίζουν σημαντικό ρόλο στο χόκεϊ, και η σωστή χρήση τους θα φέρει τις ομάδες Orebro και HV 71 πιο κοντά στη νίκη στον αγώνα, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 26 Δεκέμβριος στις 2:15 PM στο πλαίσιο του τουρνουά "SHL". Οι bookmakers έχουν ορίσει τις ακόλουθες αποδόσεις για τη νίκη των ομάδων - και , με την ομάδα Orebro να είναι το φαβορί.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Επισκόπηση των στατιστικών από τους επίσημους αγώνες μεταξύ Orebro και HV 71:
- παιγμένα 50 παιχνίδια;
- νίκες εντός έδρας 24 (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου), εκτός έδρας - 25;
- eπιτευχθέντα γκολ: 150 εναντίον 139;
- μέσος όρος συνολικών στο πρώτο ημίχρονο - 1.52, δεύτερο - 2.12, τρίτο - 2.06;
- μέσος όρος συνολικά του αγώνα - 5.68.
Την τελευταία φορά που συναντήθηκαν ήταν στις 27 Νοέμβριος 2025 στην αρένα της HV 71 - το σκορ του αγώνα ήταν 1:5.

Orebro Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η Orebro έχει συμμετάσχει σε 28 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα:
- 12 νίκες,
- 16 ήττες.
📈Σε αυτήν τη σεζόν, η Orebro έχει ποσοστό νίκης 43%, με το 57% των παιχνιδιών να λήγει με ήττα.
📊Η μέση συνολική της ομάδας είναι 5.36, σκοράροντας μέσο όρο 2.68 γκολ ανά αγώνα και δεχόμενη μέσο όρο 2.86 γκολ.
🏒Σε αυτήν τη σεζόν, η Orebro έχει σκοράρει 75 γκολ:
- Η ομάδα ξεχωρίζει ιδιαίτερα στην περίοδο 1, όπου το 37.33% όλων των γκολ σημειώθηκε.
- Στο γήπεδό τους, ο μέσος όρος των γκολ που σημειώνονται είναι 2.75 ανά παιχνίδι.
🥅Και όσον αφορά την άμυνα, η Orebro έχει δεχθεί 80 γκολ για την τρέχουσα σεζόν.
- Η περίοδος 2 αποδείχθηκε προκλητική, με το 36.59% όλων των γκολ να διαπραγματεύονται κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.
- Στο γήπεδο τους, ο μέσος όρος των γκολ που δέχονται είναι 2.75 ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Orebro

HV 71 Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η HV 71 έχει λάβει μέρος σε 28 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα: 9 νίκες, 19 ήττες.
📈Για αυτήν τη σεζόν, το ποσοστό νίκης της HV 71 είναι 32%, με το 68% των αγώνων να καταλήγει σε ήττα.
📊Ο μέσος όρος βαθμολογίας της ομάδας είναι 5.68, με 2.43 γκολ που σημειώνονται ανά αγώνα και καταχωρώντας μέσο όρο 3.32 γκολ.
🏒Μέχρι στιγμής, η HV 71 έχει καταφέρει να σκοράρει 68 γκολ:
- Η ομάδα έχει επιδείξει εξαιρετική επίδοση στην περίοδο 2, με 36.76% όλων των γκολ που σημειώθηκαν.
- Ενώ στους αγώνες εκτός έδρας, ο μέσος όρος των γκολ σκοράρισματος πέφτει στα 2.17.
🥅Στην άμυνα, η HV 71 έχει δεχθεί 93 γκολ αυτήν τη σεζόν.
- Η περίοδος 2 αποδείχθηκε προκλητική, με το 36.17% των συνολικών γκολ να δίνονται κατά τη διάρκειά της.
- Ενώ στους εκτός έδρας αγώνες, ο μέσος όρος αυξάνεται στα 3.92 γκολ ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: HV 71
Πρόβλεψη για την 1η περίοδο
H2H:
- αριθμός αναμετρήσεων - 50;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (εντός έδρας) - 11; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 8;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην 1η περίοδο: 1.52;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 0.68, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 0.84.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: Orebro (εντός) vs HV 71 (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 16 vs 12;
- αριθμός νικών: 7 (43.75%) vs 3 (25%);
- αριθμός ηττών: 5 (31.25%) vs 6 (50%);
- αριθμός ισοπαλιών: 4 (25%) vs 3 (25%).
- μέσος όρος τερμάτων: 1 vs 0.67;
- μέσος όρος δεχόμενων τερμάτων: 0.75 vs 1.08.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 4 vs 5;
- αριθμός ηττών: 2 vs 4;
- αριθμός ισοπαλιών: 4 vs 1;
- μέσος όρος τερμάτων στην 1η περίοδο: 1.5 (σκοράρισμα - 0.8, δεχόμενα - 0.7) vs 2.1 (σκοράρισμα - 1.2, δεχόμενα - 0.9).
- Orebro δεν χάνει την πρώτη περίοδο σε κάθε ένα από τα τελευταία 6 παιχνίδια κατάb HV 71 (SHL).
- Orebro δεν χάνει την πρώτη περίοδο σε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια (SHL).
- Orebro δεν χάνει την πρώτη περίοδο σε κάθε ένα από τα τελευταία 6 σπίτι παιχνίδια (SHL).
Πρόβλεψη για το σύνολο
H2H:
- Αριθμός αναμετρήσεων - 50;
- Νίκες γηπεδούχου - 24, νίκες φιλοξενούμενου - 25.
Στατιστικά: Orebro vs HV 71
- Αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 28 vs 28;
- Νίκες: 12 (43%) vs 9 (32%);
- Ήττες: 16 (57%) vs 19 (68%);
- Νίκες εντός έδρας στο τουρνουά: 9;
- Νίκες εκτός έδρας στο τουρνουά: 2.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- Νίκες: 5 vs 4;
- Ήττες: 5 vs 6;
- Νίκες εντός έδρας: 4;
- Νίκες εκτός έδρας: 0.
- Orebro Νίκες (στην κανονική διάρκεια) σε 7 της τελευταίας 8 σπίτι παιχνίδια κατάb HV 71 (SHL).
Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα
H2H:
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων ανά αγώνα για την ομάδα γηπεδούχων - 3, για την ομάδα φιλοξενούμενων - 2.78;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στις H2H - 5.68;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 1η περίοδο - 10 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στη 2η περίοδο - 19 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 3η περίοδο - 17 φορά.
Στατιστικά: Orebro vs HV 71
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στο τουρνουά: 5.36 vs 5.68;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν: 2.68 vs 2.43;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που δέχθηκαν: 2.86 vs 3.32;
- Orebro: μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην έδρα τους στο τουρνουά - 2.75;
- HV 71: μέσος όρος συνολικών τερμάτων εκτός έδρας στο τουρνουά - 2.17;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν): 2.4 (εντός έδρας - 2.14) vs 2.7 (εκτός έδρας - 1.67).
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 4.5 γκολ σε 12 της τελευταίας 13 Orebro παιχνίδια κατάb HV 71 (SHL).
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 4.5 γκολ σε 13 της τελευταίας 14 HV 71 παιχνίδια (SHL).
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 4.5 γκολ σε 11 της τελευταίας 12 HV 71 μακριά παιχνίδια (SHL).
Πρόβλεψη της σύνταξης
- Orebro Νίκες (στην κανονική διάρκεια) σε 7 της τελευταίας 8 σπίτι παιχνίδια κατάb HV 71 (SHL).