Rytas vs Lietkabelis Πρόβλεψη 22 Μάρτιος 2026
🔈Ποιοι παίκτες μπορούν να αναλάβουν την ηγεσία στην άμυνα; Τα ονόματα των καλύτερων αμυντικών θα γίνουν γνωστά μετά τη μονομαχία μεταξύ των ομάδων Lietuvos Rytas και Lietkabelis Panevezys, η οποία θα διεξαχθεί στις 22 Μάρτιος στις 2:50 PM στο τουρνουά "LKL". Μετά από μια ενδελεχή ανάλυση του αγώνα, είμαστε έτοιμοι να μοιραστούμε τις προβλέψεις μας σχετικά με το πιθανό αποτέλεσμά του.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Στατιστική ανάλυση των προηγούμενων επίσημων αγώνων μεταξύ των ομάδων Lietuvos Rytas και Lietkabelis Panevezys:
- έπαιξαν 69 αγώνες;
- νίκες (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου): 45 για την σημερινή γηπεδούχο ομάδα και 24 για τους φιλοξενούμενους;
- η γηπεδούχος ομάδα έχει κατά μέσο όρο 85 πόντους ανά αγώνα, οι φιλοξενούμενοι - 77.86;
- μέσος συνολικός αριθμός πόντων του αγώνα - 162.86;
Η τελευταία αναμέτρηση έγινε στις 13 Δεκέμβριος 2025 στον χώρο της ομάδας Lietuvos Rytas και έληξε με σκορ 73:84.
Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Rytas - Lietkabelis

Lietuvos Rytas Επισκόπηση ομάδας
🏆Αυτή τη σεζόν, Lietuvos Rytas έχει πάτησε το πόδι του στο δικαστήριο για το 20 ταιριάζει με τις επιδόσεις τους, το σπάσιμο κάτω ως εξής: 12 νίκες, 8 ήττες.
📈Σε όλη αυτή τη σεζόν, Lietuvos Rytas μπορεί να υπερηφανεύεται για μια επιτυχία ποσοστό 60%, ενώ οι ήττες λογαριασμό για να 40% του συνολικού τους αγώνες.
📊Η ομάδα παίζει με το μέσο όρο πάνω/κάτω του 175.65 μονάδες, με μέσο όρο 91.25 πόντους ανά αγώνα και παραδέχονται 84.4 σημεία της αντιπολίτευσης.
🏀Στο σπίτι τους χώρο, η ομάδα έχει μέσο όρο γκολ ανά παιχνίδι είναι 94.22 σημεία. Στο σπίτι παιχνίδια, η ομάδα είναι η άμυνα δέχεται κατά μέσο όρο 84.33 πόντους ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Lietuvos Rytas

Lietkabelis Panevezys Επισκόπηση ομάδας
🏆Αυτή τη σεζόν, Lietkabelis Panevezys έχει πάτησε το πόδι του στο δικαστήριο για το 20 ταιριάζει με τις επιδόσεις τους, το σπάσιμο κάτω ως εξής: 10 νίκες, 10 ήττες.
📈Σε όλη αυτή τη σεζόν, Lietkabelis Panevezys μπορεί να υπερηφανεύεται για μια επιτυχία ποσοστό 50%, ενώ οι ήττες λογαριασμό για να 50% του συνολικού τους αγώνες.
📊Η ομάδα παίζει με το μέσο όρο πάνω/κάτω του 166.35 μονάδες, με μέσο όρο 84.2 πόντους ανά αγώνα και παραδέχονται 82.15 σημεία της αντιπολίτευσης.
🏀Μακριά, η ομάδα ρίχνει κατά μέσο 82.8 σημείο ανά παιχνίδι, χάνει κατά μέσο όρο ένα σημείο 82.7 ανά συνάντηση.
Αποτελέσματα αγώνων: Lietkabelis Panevezys
Πρόβλεψη για το 1ο δεκάλεπτο
Αναμετρήσεις:
- συνολικός αριθμός συναντήσεων - 69;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (στην έδρα τους) - 22; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 15;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στην 1η περίοδο: 40.8;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι κατά μέσο όρο σκοράρουν 20.46, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 20.33.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: Lietuvos Rytas (εντός) vs Lietkabelis Panevezys (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 9 vs 10;
- αριθμός νικών: 6 (66.67%) vs 4 (40%);
- αριθμός ηττών: 3 (33.33%) vs 6 (60%);
- αριθμός ισοπαλιών: 0 (0%) vs 0 (0%).
- μέσος όρος πόντων που σημειώθηκαν: 25.33 vs 19.4;
- μέσος όρος πόντων που δέχτηκαν: 21.67 vs 21.3.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 6 vs 1;
- αριθμός ηττών: 4 vs 8;
- αριθμός ισοπαλιών: 0 vs 1;
- μέσος όρος πόντων στην 1η περίοδο: 45.9 (σκοράρισαν - 21.5, δέχτηκαν - 24.4) vs 39.7 (σκοράρισαν - 18, δέχτηκαν - 21.7).
- Lietuvos Rytas σημειώνει λιγότερους από 23.5 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο σε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια (LKL).
Πρόβλεψη τελικού αποτελέσματος
H2H:
- αριθμός αντιπαραθέσεων - 69;
- αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων - 45, για την ομάδα φιλοξενουμένων - 24.
Στατιστικά: Lietuvos Rytas vs Lietkabelis Panevezys
- αριθμός παιγμένων αγώνων στο τουρνουά: 20 vs 20;
- αριθμός νικών: 12 (60%) vs 10 (50%);
- αριθμός ηττών: 8 (40%) vs 10 (50%);
- αριθμός νικών στο τουρνουά για την ομάδα γηπεδούχων στην έδρα τους: 6;
- αριθμός νικών στο τουρνουά για την ομάδα φιλοξενουμένων εκτός έδρας: 5.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- αριθμός νικών: 6 vs 5;
- αριθμός ηττών: 4 vs 5;
- αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων στην έδρα τους: 2;
- αριθμός νικών για την ομάδα φιλοξενουμένων εκτός έδρας: 3.
- Lietkabelis Panevezys κερδίζει με χάντικαπ +9.5 σε 18 της τελευταίας 19 παιχνίδια (LKL).
Πρόβλεψη συνολικών γκολ
H2H:
- μέσος όρος συνολικών πόντων ανά αγώνα για την ομάδα εντός έδρας - 85, για την ομάδα εκτός έδρας - 77.86;
- μέσος όρος συνολικών πόντων σε αγώνες H2H - 162.86.
Στατιστικά: Lietuvos Rytas εναντίον Lietkabelis Panevezys
- μέσος όρος συνολικού σκορ στο τουρνουά: 175.65 εναντίον 166.35;
- μέσος όρος συνολικών πόντων που σημειώθηκαν: 91.25 εναντίον 84.2;
- μέσος όρος συνολικών πόντων που δέχτηκαν: 84.4 εναντίον 82.15;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στο 1ο ημίχρονο: 46.55 εναντίον 42;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στο 2ο ημίχρονο: 44.7 εναντίον 42.2;
- Lietuvos Rytas: μέσος όρος συνολικών πόντων εντός έδρας στο τουρνουά - 94.22;
- Lietkabelis Panevezys: μέσος όρος συνολικών πόντων εκτός έδρας στο τουρνουά - 82.8;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών πόντων που σημειώθηκαν): 91 (εντός έδρας - 95.33) εναντίον 81.2 (εκτός έδρας - 81.17).
- Lietkabelis Panevezys Σκοράρει πάνω από 79.5 πόντοι σε 6 της τελευταίας 7 μακριά παιχνίδια (LKL).
Πρόβλεψη της σύνταξης
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 170.5 πόντοι σε 8 της τελευταίας 9 Lietuvos Rytas σπίτι παιχνίδια (LKL).