Adelaide vs Melbourne Victory Typy 17 stycznia 2026

    🔊 W nadchodzącym meczu 13. kolejki A-League pomiędzy Adelaide United a Melbourne Victory spodziewana jest zacięta walka o cenne punkty w tabeli. Obie drużyny prezentują niezłą formę: gospodarze odnieśli 4 zwycięstwa w ostatnich 10 meczach, podczas gdy goście wygrali 5 z nich. Adelaide, zajmujące ósme miejsce, dąży do umocnienia swojej pozycji, a siódme Melbourne Victory celuje w górne rejony tabeli. Mecz zapowiada się emocjonująco dzięki ofensywnemu stylowi obu zespołów i ich motywacji do zakotwiczenia się w pierwszej siódemce. Ciekawie będzie obserwować, jaką taktykę wybiorą trenerzy - wzmocniony atak czy solidną obronę.

    Head to Head

    Ostatni oficjalny mecz pomiędzy drużynami odbył się 13 grudnia 2025 i zakończył się wynikiem 2:1. Oto porównawcza statystyka tego spotkania (gospodarze - Melbourne Victory):

    • procent posiadania piłki: 42% vs 58%;
    • rzutów rożnych: 5 vs 5;
    • fauli: 11 vs 9;
    • żółtych kartek: 1 vs 1;
    • strzałów celnych: 10 vs 2.

    📊Analiza poprzednich oficjalnych meczów między drużynami Adelaide United i Melbourne Victory:

    • rozegrane mecze 52;
    • liczba zwycięstw gospodarzy - 17, gości - 24, remisów - 11;
    • liczba goli (gospodarze/goście) - 68 kontra 78;
    • średnia liczba goli w meczu - 2.81.

    Statystyki bezpośrednich spotkań Adelaide - Melbourne Victory

    33%
    18 Zwycięstwa
    22%
    12 Remisów
    44%
    24 Zwycięstwa
    Liczba meczów
    54
    Śr. goli na mecz
    2.8
    Obie drużyny strzeliły gola
    61%
    1.31
    Średnia liczba goli
    1.48
    2.24
    Żółte kartki
    2.24
    Ostatnie mecze
    27.02.26
    A-League
    Melbourne Victory
    Melbourne Victory
    Adelaide United
    Adelaide United
    1.71
    1.05
    4
    2
    7
    10
    4
    1
    1
    1
    1
    1
    0
    0
    1.71
    1.05
    4
    2
    7
    10
    4
    1
    17.01.26
    A-League
    Adelaide United
    Adelaide United
    Melbourne Victory
    Melbourne Victory
    1.39
    2.4
    5
    1
    12
    9
    2
    4
    2
    1
    1
    0
    1
    1
    1.39
    2.4
    5
    1
    12
    9
    2
    4
    13.12.25
    A-League
    Melbourne Victory
    Melbourne Victory
    Adelaide United
    Adelaide United
    2.31
    0.79
    5
    5
    11
    9
    1
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    1
    2.31
    0.79
    5
    5
    11
    9
    1
    1
    29.03.25
    A-League
    Melbourne Victory
    Melbourne Victory
    Adelaide United
    Adelaide United
    3.59
    2.06
    4
    5
    10
    9
    2
    2
    5
    3
    2
    1
    3
    2
    3.59
    2.06
    4
    5
    10
    9
    2
    2
    18.01.25
    A-League
    Adelaide United
    Adelaide United
    Melbourne Victory
    Melbourne Victory
    0.67
    1.52
    6
    8
    9
    4
    1
    0
    3
    2
    2
    1
    1
    1
    0.67
    1.52
    6
    8
    9
    4
    1
    0
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Adelaide United Przegląd drużyny

    Ostatni oficjalny mecz drużyna rozegrała w ramach turnieju A-League (gospodarze - Wellington Phoenix, goście - Adelaide United). Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

    Statystyki meczu prezentują się następująco (Adelaide United vs Wellington Phoenix):

    • procent posiadania piłki: 38% vs 62%;
    • rzuty rożne: 5 vs 5;
    • faule: 7 vs 11;
    • żółte kartki: 2 vs 3;
    • strzały celne: 5 vs 5.

    Adelaide United prezentuje dość niestabilne wyniki w tym sezonie. W ostatnich pięciu meczach odnieśli dwa zwycięstwa i ponieśli tyle samo porażek. W ofensywie zdobywają średnio 1,5 gola na mecz, jednak defensywa dopuszcza do straty podobnej liczby bramek (1,58). Styl gry zespołu opiera się na szybkich kontratakach i kontroli piłki, gdy to możliwe. "Czerwoni" szukają stabilności i potrzebują pozytywnego wyniku przeciwko silnemu rywalowi.

    Wyniki meczów: Adelaide United

    Ostatnie mecze
    01.11.26
    A-League
    Perth Glory
    Perth Glory
    Adelaide United
    Adelaide United
    2.92
    0.7
    4
    6
    15
    12
    0
    2
    4
    0
    3
    0
    1
    0
    2.92
    0.7
    4
    6
    15
    12
    0
    2
    P
    29.10.26
    AFC Cup
    Adelaide United
    Adelaide United
    Lion City Sailors
    Lion City Sailors
    -
    -
    6
    7
    11
    15
    2
    0
    0
    2
    0
    0
    0
    2
    -
    -
    6
    7
    11
    15
    2
    0
    P
    25.10.26
    A-League
    Sydney
    Sydney
    Adelaide United
    Adelaide United
    2.09
    1.32
    6
    4
    12
    9
    3
    1
    2
    1
    0
    1
    2
    0
    2.09
    1.32
    6
    4
    12
    9
    3
    1
    P
    15.10.26
    AFC Cup
    Pathum United
    Pathum United
    Adelaide United
    Adelaide United
    -
    -
    4
    2
    8
    13
    2
    3
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    -
    -
    4
    2
    8
    13
    2
    3
    Z
    08.10.26
    Klubowe mecze towarzyskie
    Adelaide City
    Adelaide City
    Adelaide United
    Adelaide United
    -
    -
    4
    5
    -
    -
    0
    0
    2
    5
    0
    3
    2
    2
    -
    -
    4
    5
    -
    -
    0
    0
    Z
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Melbourne Victory Przegląd drużyny

    Ostatni oficjalny mecz goście rozegrali w ramach turnieju A-League (gospodarze - Melbourne Victory, goście - Western Sydney). Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1.

    Statystyki meczu przedstawiają się następująco (Melbourne Victory vs Western Sydney):

    • procent posiadania piłki: 66% vs 34%;
    • rzuty rożne: 7 vs 2;
    • faule: 7 vs 14;
    • żółte kartki: 2 vs 2;
    • strzały celne: 3 vs 4.

    "Blues" są na fali wznoszącej po serii udanych występów - cztery zwycięstwa z rzędu świadczą o dobrej formie zespołu z Melbourne, choć ostatnio musieli uznać wyższość rywali. Ich średnia skuteczność wynosi około 1,3 gola na mecz, a defensywa pozwala przeciwnikom na zdobycie zaledwie około 1 gola. Niedawny triumf nad Adelaide United wynikiem 2:1 dodaje pewności siebie przed kolejnym starciem z tym zespołem. Pewność "Blues" wspiera także znakomita gra w ataku, gdzie kluczowi zawodnicy wciąż prezentują wysoką skuteczność.

    Wyniki meczów: Melbourne Victory

    Ostatnie mecze
    01.11.26
    A-League
    Melbourne Victory
    Melbourne Victory
    1
    Central Coast Mariners
    Central Coast Mariners
    0.44
    0.93
    6
    2
    8
    12
    1
    2
    1
    1
    0
    0
    1
    1
    0.44
    0.93
    6
    2
    8
    12
    1
    2
    R
    28.10.26
    AFC Cup
    Persib Bandung
    Persib Bandung
    Melbourne Victory
    Melbourne Victory
    -
    -
    6
    6
    4
    8
    0
    0
    2
    0
    0
    0
    2
    0
    -
    -
    6
    6
    4
    8
    0
    0
    P
    24.10.26
    A-League
    Melbourne Victory
    Melbourne Victory
    Melbourne City
    Melbourne City
    0.72
    1.86
    4
    2
    9
    6
    2
    2
    1
    1
    1
    0
    0
    1
    0.72
    1.86
    4
    2
    9
    6
    2
    2
    R
    18.10.26
    A-League
    Wellington Phoenix
    Wellington Phoenix
    Melbourne Victory
    Melbourne Victory
    0.83
    0.65
    6
    7
    8
    6
    0
    2
    2
    1
    1
    1
    1
    0
    0.83
    0.65
    6
    7
    8
    6
    0
    2
    P
    14.10.26
    AFC Cup
    Melbourne Victory
    Melbourne Victory
    Seul
    Seul
    -
    -
    4
    4
    11
    15
    0
    1
    3
    0
    0
    0
    3
    0
    -
    -
    4
    4
    11
    15
    0
    1
    Z
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Prognoza na wynik

    H2H:

    • liczba spotkań - 52;
    • zwycięstwa gospodarzy - 17, zwycięstwa gości - 24, remisy - 11.

    Statystyki: Adelaide United vs Melbourne Victory

    • rozegranych meczów w turnieju: 12 vs 12;
    • zwycięstw: 5 vs 5;
    • procent zwycięstw: 42% vs 42%;
    • porażek: 6 vs 5;
    • remisów: 1 vs 2.

    Ostatnie 10 meczów:

    • zwycięstw: 4 vs 5;
    • porażek: 5 vs 4;
    • remisów: 1 vs 1.
    Trendy
    • Adelaide United nie wygrał w 8 z ostatnich 9 meczów przeciwko Melbourne Victory.
    • Adelaide United nie wygrał w 7 z ostatnich 8 meczów przeciwko Melbourne Victory (A-League).
    👉Prognoza: Melbourne Victory nie przegra(kursy: 1.42)

    Prognoza na powyżej/poniżej

    H2H

    • dzisiejsi gospodarze średnio zdobywają punkty- 1.31, goście - 1.5;
    • średni Powyżej/Poniżej goli w H2H - 2.81;
    • obie drużyny strzelały: ogółem - 31; na boisku drużyny gospodarzy - 13.

    Statystyki: Adelaide United kontra Melbourne Victory

    • średni całkowity wynik w turnieju: 3.08 kontra 2.58;
    • średnia liczba strzelonych goli: 1.5 kontra 1.25;
    • średni całkowity wynik w 1. połowie: 0.67 kontra 0.5;
    • średni całkowity wynik w 2. połowie: 0.83 kontra 0.75;
    • Adelaide United: średni całkowity wynik w turnieju na własnym boisku 1.83;
    • Melbourne Victory: średni całkowity wynik na wyjeździe w turnieju - 0.83;
    • ostatnie 10 meczów (średni całkowity wynik): 1.5 (w domu - 1.8) kontra 1.3 (na wyjeździe - 0.6).
    Trendy
    • Melbourne Victory zdobył więcej niż 1.5 bramek w ostatnich 5 meczów przeciwko Adelaide United (A-League).
    👉Prognoza: Melbourne Victory Total bramek Powyżej (1,5)(kursy: 1.9)

    Prognoza na rzuty rożne

    Adelaide United: Statystyki

    • sezon: średni Powyżej/Poniżej w turnieju - 5.5; na własnym boisku - 5.33;
    • ostatnie 10 meczów: średni Powyżej/Poniżej - 5.4; na własnym boisku - 5.6.

    Melbourne Victory: Statystyki

    • sezon: średni Powyżej/Poniżej w turnieju - 5.58, na wyjeździe - 6.17;
    • ostatnie 10 meczów: średni Powyżej/Poniżej - 6.1; na wyjeździe - 6.2.
    Trendy
    • Adelaide United zdobył mniej niż 5.5 rzutów rożnych w 8 z ostatnich 9 meczów przeciwko Melbourne Victory (A-League).
    👉Prognoza: Rzuty rożne — Adelaide United Total Poniżej (5,5)(kursy: 1.76)

    Prognoza, że obaj zdobędą punkty

    H2H:

    • liczba spotkań - 52;
    • oba zespoły zdobyły bramki w sumie - 31 razy;
    • na boisku gospodarzy - 13 razy.

    Statystyki: Adelaide United kontra Melbourne Victory

    • liczba rozegranych meczów w turnieju: 12 vs 12 ;
    • liczba meczów w sezonie, w których oba zespoły zdobyły bramki (OC): 8 vs 4 ;
    • liczba OC dla zespołu Adelaide United na własnym boisku - 3 (50%) ;
    • liczba OC dla zespołu Melbourne Victory na wyjeździe - 1 (17%).

    Ostatnie 10 meczów:

    • liczba OC: 6 vs 3 ;
    • OC dla zespołu Adelaide United na własnym boisku - 2 (40%) ;
    • OC dla zespołu Melbourne Victory na wyjeździe - 0 (0%).
    Trendy
    • Adelaide United zdobył i stracił bramki w 7 z ostatnich 8 meczów przeciwko Melbourne Victory (A-League).
    👉Prognoza: Obie drużyny strzelą gola: (Tak)(kursy: 1.47)

    Prognoza dokładnego wyniku

    Statystyki najczęstszych wyników (obecny sezon):

    • najczęstszy wynik w turnieju: 0:1 (10/73, 13.7%);
    • Adelaide United u siebie najczęściej kończy mecze wynikiem: 0:1 , 0:4 , 2:0 , 2:1 , 3:2 , 4:1 (1/6, 16.7%);
    • Melbourne Victory na wyjeździe najczęściej gra: 0:0 , 0:1 , 0:2 , 1:0 , 3:0 , 5:2 (1/6, 16.7%).

    Na podstawie statystyk i rozkładu prawdopodobieństw algorytm prognozuje top 3 rezultaty:

    1:1 - 11.91% (kursy 7)
    0:1 - 9.33% (kursy 10)
    1:2 - 8.37% (kursy 8.5)

    👉Prognoza: Precyzyjny wynik (1:1)(kursy: 7)

    ⭐ Prognoza redakcji

    Biorąc pod uwagę obecną formę obu drużyn, można spodziewać się interesującego meczu z wysokim poziomem rywalizacji. Mimo że ostatnie starcia między tymi zespołami były napięte, istnieje szansa na kilka goli z obu stron. Analizując statystyki poprzednich spotkań i sezonowe trendy, zakład na obie drużyny strzelą wydaje się uzasadniony: trendy wskazują na taki wynik dzięki wysokiej aktywności obu stron w polu bramkowym rywali.

    Obie drużyny strzelą gola: (Tak)
    Kurs-213
    Opublikowany: 16.01.2026, 05:16

    Brak komentarzy

    Minimalnie — 20 znaków, maksymalnie — 500 znaków

    Prognozy statystyczne: Adelaide United - Melbourne Victory

    Adelaide United nie wygrał:
    adelaide-united-fcmelbourne-victoryw 8 z ostatnich 9 meczów przeciwko Melbourne Victory.
    adelaide-united-fcmelbourne-victoryw 7 z ostatnich 8 meczów przeciwko Melbourne Victory (A-League).
    Melbourne Victory nie przegra
    Everygame
    -278
    Melbourne Victory zdobył mniej niż 2.5 bramek:
    adelaide-united-fcmelbourne-victoryw ostatnich 25 meczów na wyjeździe przeciwko Adelaide United.
    melbourne-victoryw 17 z ostatnich 19 meczów (A-League).
    melbourne-victoryw 10 z ostatnich 11 meczów na wyjeździe.
    Melbourne Victory Total bramek Poniżej (2,5)
    Everygame
    -357
    Adelaide United zdobył bramkę:
    adelaide-united-fcmelbourne-victoryw 13 z ostatnich 14 meczów w domu przeciwko Melbourne Victory.
    adelaide-united-fcmelbourne-victoryw 11 z ostatnich 12 meczów w domu przeciwko Melbourne Victory (A-League).
    adelaide-united-fcmelbourne-victoryw 8 z ostatnich 9 meczów przeciwko Melbourne Victory (A-League).
    adelaide-united-fcw 20 z ostatnich 22 meczów w domu.
    adelaide-united-fcw 19 z ostatnich 21 meczów w domu (A-League).
    Adelaide United zdobędzie bramkę
    Everygame
    -357
    Były Poniżej 3.5 strzelonych goli:
    adelaide-united-fcmelbourne-victoryw 13 z ostatnich 15 meczów Adelaide United przeciwko Melbourne Victory.
    adelaide-united-fcmelbourne-victoryw 8 z ostatnich 9 meczów Adelaide United w domu przeciwko Melbourne Victory.
    adelaide-united-fcmelbourne-victoryw 7 z ostatnich 8 meczów Adelaide United w domu przeciwko Melbourne Victory (A-League).
    melbourne-victoryw 9 z ostatnich 10 meczów Melbourne Victory na wyjeździe (A-League).
    melbourne-victoryw ostatnich 5 meczów Melbourne Victory na wyjeździe.
    w 6 z ostatnich 7 meczów Lachlan Keevers (w turnieju A-League).
    Total bramek Poniżej (3,5)
    Everygame
    -189
    Wyświetl więcej faktów

    Adelaide United - Melbourne Victory Pozycja w tabeli

    A-League 25/26
    MZRPGPktForma
    1.
    Newcastle United Jets
    Newcastle United Jets
    26153855-3948
    2.
    Adelaide United
    Adelaide United
    26127746-3643
    3.
    Auckland FC
    Auckland FC
    26119642-2942
    4.
    Melbourne Victory
    Melbourne Victory
    26117844-3340
    5.
    Sydney
    Sydney
    26116933-2539

    Porównanie statystyk drużyn

    10 meczów
    3 - Zwycięstwa
    1 - Remis
    6 - Porażek
    Zwycięstwa - 4
    Remisów - 3
    Porażek - 3
    10 meczów
    Zdobyte - 10
    Stracone - 18
    -8
    +3
    12 - Zdobyte
    9 - Stracone
    3
    Zwycięstwa
    4
    1
    Remisów
    3
    6
    Porażek
    3
    Różnica bramek
    10
    Zdobyte
    12
    18
    Stracone
    9
    2.8
    Średnia suma goli w meczu
    2.1
    1
    Średnio gole zdobyte w meczu
    1.2
    1.8
    Średnio gole stracone na mecz
    0.9
    5
    Obie drużyny strzeliły gola
    6
    90'
    Minuty / strzelony gol
    83'
    Zobacz wszystkie statystyki