Basel vs Lausanne Tipp 14 december 2025

    A Basel hazai pályán fogadja a Lausanne Sports csapatát egy olyan mérkőzésen, amely izgalmasnak ígérkezik. A Basel igyekszik megszilárdítani pozícióját a tabella élmezőnyében, de formájuk kissé ingadozó: az utolsó öt mérkőzésükből kettőt megnyertek és kettőt elveszítettek. Eközben a Lausanne Sports próbál kitörni a tabella közepéből, de ők sem mutatnak kiegyensúlyozott teljesítményt, több döntetlennel és vereséggel. Mindkét csapat motivált a jó eredmény elérésére, ami még izgalmasabbá teszi ezt az összecsapást.

    Személyes találkozók

    Az utolsó hivatalos mérkőzés a csapatok között 26 október 2025 dátumon zajlott, és 5:1-es eredménnyel zárult. Íme az összehasonlító statisztika arról a találkozóról (hazai pályán a Lausanne Sports):

    • labdabirtoklás: 38% vs 62%;
    • szögletek: 4 vs 4;
    • szabálytalanságok: 15 vs 11;
    • sárga lapok: 1 vs 3;
    • kaput eltaláló lövések: 12 vs 3.

    📊Statisztikai előzetes a Basel és Lausanne Sports közötti hivatalos mérkőzésekről:

    • 41 mérkőzés játszottak;
    • a hazai pályán játszó csapat 25 győzelmet aratott, a vendégek 6 alkalommal nyertek, 10 döntetlen született;
    • rúgott gólok száma - 93 a 52 ellenében;
    • az első félidő átlagos gólösszege - 1.41, a másodiké - 2.12;
    • átlagos gólösszeg egy mérkőzésen - 3.54.

    Egymás elleni statisztikák Basel - Lausanne

    59%
    26 Győzelem
    25%
    11 Döntetlen
    16%
    7 Győzelem
    Összes mérkőzés
    44
    Átlag gól/mérkőzés
    3.39
    Mindkét csapat szerzett gólt
    68%
    2.16
    Átlag összesen
    1.23
    1.39
    Sárga lapok
    2.41
    Legutóbbi mérkőzések
    01.08.26
    Super League
    Basel 1893
    Basel 1893
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    1.4
    0.51
    7
    4
    16
    15
    2
    5
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    1.4
    0.51
    7
    4
    16
    15
    2
    5
    01.03.26
    Super League
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    Basel 1893
    Basel 1893
    0.92
    1
    5
    6
    13
    8
    0
    2
    1
    2
    0
    1
    1
    1
    0.92
    1
    5
    6
    13
    8
    0
    2
    14.12.25
    Super League
    Basel 1893
    Basel 1893
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    2
    1.26
    0.1
    9
    1
    12
    10
    2
    2
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    1.26
    0.1
    9
    1
    12
    10
    2
    2
    26.10.25
    Super League
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    Basel 1893
    Basel 1893
    3.54
    1.66
    4
    4
    15
    11
    1
    3
    5
    1
    3
    0
    2
    1
    3.54
    1.66
    4
    4
    15
    11
    1
    3
    14.05.25
    Super League
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    Basel 1893
    Basel 1893
    1.77
    1.73
    5
    4
    14
    13
    0
    0
    2
    3
    1
    2
    1
    1
    1.77
    1.73
    5
    4
    14
    13
    0
    0
    Empty
    Nincs találat
    Nincs adat ezen a lapon

    Basel 1893 Csapat áttekintése

    A legutóbbi hivatalos mérkőzését a csapat -án játszotta az Európa Liga keretén belül, ahol a házigazda a Basel volt, a vendég pedig az Aston Villa. A találkozó 1:2-es eredménnyel zárult.

    A mérkőzés statisztikái (Basel vs Aston Villa):

    • labdabirtoklás: 43% vs 57%;
    • szögletek: 2 vs 4;
    • szabálytalanságok: 12 vs 14;
    • sárga lapok: 2 vs 4;
    • kaput eltaláló lövések: 4 vs 4.

    A Basel a harmadik helyen áll a bajnokságban, erős támadójátékot mutatva, átlagosan 1,56 gólt szerezve meccsenként. Mindazonáltal a csapat némi nehézséggel küzd a stabil forma fenntartásában - az utolsó öt mérkőzésükön két győzelmet és két vereséget könyvelhettek el. Legutóbbi találkozójuk döntetlennel zárult, és győzelmi arányuk az elmúlt tíz mérkőzés során mindössze 50%. Érdekes megjegyezni, hogy hét egymást követő mérkőzésen kevesebb mint 2,5 gólt szereztek. Ezek ellenére Basel továbbra is félelmetes erőt képvisel hazai pályán.

    A mérkőzés eredményei: Basel 1893

    Legutóbbi mérkőzések
    29.08.26
    Super League
    Young Boys
    Young Boys
    Basel 1893
    Basel 1893
    2.11
    1.32
    9
    3
    14
    7
    3
    2
    3
    3
    3
    2
    0
    1
    2.11
    1.32
    9
    3
    14
    7
    3
    2
    S
    22.08.26
    Super League
    Zürich
    Zürich
    Basel 1893
    Basel 1893
    1.48
    1.79
    4
    6
    16
    15
    5
    6
    1
    2
    1
    0
    0
    2
    1.48
    1.79
    4
    6
    16
    15
    5
    6
    N
    16.08.26
    Club Friendly Games
    Basel 1893
    Basel 1893
    Barcelona
    Barcelona
    -
    -
    1
    8
    12
    7
    2
    0
    2
    5
    1
    1
    1
    4
    -
    -
    1
    8
    12
    7
    2
    0
    L
    15.08.26
    Schweizer Cup
    Courtetelle
    Courtetelle
    Basel 1893
    Basel 1893
    -
    -
    0
    3
    -
    -
    1
    0
    1
    6
    0
    4
    1
    2
    -
    -
    0
    3
    -
    -
    1
    0
    N
    09.08.26
    Super League
    Basel 1893
    Basel 1893
    Thun
    Thun
    1.23
    0.96
    2
    5
    10
    15
    1
    3
    4
    2
    2
    0
    2
    2
    1.23
    0.96
    2
    5
    10
    15
    1
    3
    N
    Empty
    Nincs találat
    Nincs adat ezen a lapon

    Lausanne-Sports Csapat áttekintése

    A jelenlegi vendégek utolsó hivatalos mérkőzésüket -án játszották a Konferencia Ligában (hazai csapat: KuPS, vendég: Lausanne Sports). A találkozó 0-0-s döntetlennel zárult.

    A mérkőzés statisztikái (Lausanne Sports vs KuPS):

    • labdabirtoklás: 50% vs 50%;
    • szögletek: 4 vs 4;
    • szabálytalanságok: 8 vs 11;
    • sárga lapok: 2 vs 0;
    • kaput eltaláló lövések: 2 vs 1.

    A Lausanne Sports a nyolcadik helyen áll a tabellán, és kevésbé meggyőző eredményeket mutat, mint a hazai csapat. Az elmúlt tíz mérkőzésükön négy vereséget és két győzelmet könyvelhettek el, így a játékuk kiszámíthatatlannak tűnik. Utolsó ellenfelüktől 1:5-ös vereséget szenvedtek, ami nyilvánvalóan nyomot hagyott a csapat morálján. Azonban a vendégek védelme általában elég erős; a +1.5-ös hendikep sok idegenbeli mérkőzésükön sikeres stratégiának bizonyult.

    A mérkőzés eredményei: Lausanne-Sports

    Legutóbbi mérkőzések
    29.08.26
    Super League
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    Zürich
    Zürich
    1.29
    2.08
    6
    6
    17
    12
    2
    3
    2
    3
    1
    0
    1
    3
    1.29
    2.08
    6
    6
    17
    12
    2
    3
    L
    22.08.26
    Super League
    Luzern
    Luzern
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    1.5
    0.74
    7
    2
    11
    19
    2
    4
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    1.5
    0.74
    7
    2
    11
    19
    2
    4
    L
    14.08.26
    Schweizer Cup
    Kosova Neuchatel
    Kosova Neuchatel
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    -
    -
    0
    8
    7
    14
    0
    2
    0
    6
    0
    2
    0
    4
    -
    -
    0
    8
    7
    14
    0
    2
    N
    08.08.26
    Super League
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    Young Boys
    Young Boys
    1
    1.33
    1.12
    3
    2
    14
    13
    3
    3
    2
    2
    0
    0
    2
    2
    1.33
    1.12
    3
    2
    14
    13
    3
    3
    S
    01.08.26
    Super League
    Basel 1893
    Basel 1893
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    1.4
    0.51
    7
    4
    16
    15
    2
    5
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    1.4
    0.51
    7
    4
    16
    15
    2
    5
    N
    Empty
    Nincs találat
    Nincs adat ezen a lapon

    Kimenetel előrejelzés

    Közvetlen találkozók:

    • összecsapások száma - 41;
    • hazai győzelmek - 25, vendéggyőzelmek - 6, döntetlenek - 10.

    Statisztika: Basel vs Lausanne-Sport

    • játszott mérkőzések a tornán: 16 vs 16;
    • győzelmek: 8 vs 5;
    • győzelmi arány: 50% vs 31%;
    • vereségek: 5 vs 6;
    • döntetlenek: 3 vs 5.

    Legutóbbi 10 mérkőzés:

    • győzelmek: 4 vs 2;
    • vereségek: 3 vs 4;
    • döntetlenek: 3 vs 4.
    Trendek
    • Lausanne-Sport az utolsó 13 közvetlen találkozóból 12 alkalommal nyert +1.5 hendikeppel idegenben.
    • Lausanne-Sport az utolsó 12 mérkőzésből 11 alkalommal nyert +1.5 hendikeppel idegenben (Super League).
    • Lausanne-Sport az utolsó 11 mérkőzésből 10 alkalommal nyert +1.5 hendikeppel (Super League).
    • Lausanne-Sport az utolsó 10 mérkőzésből 9 alkalommal nyert +1.5 hendikeppel idegenben.
    • Lausanne-Sport az utolsó 9 mérkőzésből 8 alkalommal nyert +1.5 hendikeppel.
    👉Előrejelzés: Lausanne-Sports Hendikepes (+1,5)(odds: 1.44)

    Gólösszeg előrejelzés

    Közvetlen találkozók:

    • a mai hazai csapat átlagosan - 2.27, a vendégek - 1.27 gólt szereznek;
    • átlagos gólösszeg a közvetlen találkozókon - 3.54;
    • mindkét csapat gólt szerzett: összesen - 29 alkalommal; hazai pályán - 14 alkalommal.

    Statisztika: Basel vs Lausanne-Sport

    • átlagos gólösszeg a tornán: 2.69 vs 3.13;
    • átlagos szerzett gólok száma: 1.56 vs 1.69;
    • átlagos gólösszeg az első félidőben: 0.88 vs 0.69;
    • átlagos gólösszeg a második félidőben: 0.69 vs 1;
    • Basel: átlagos gólösszeg hazai pályán a tornán - 1.71;
    • Lausanne-Sport: átlagos gólösszeg idegenben a tornán - 1;
    • legutóbbi 10 mérkőzés (átlagos gólösszeg): 1.3 (otthon - 1.2) vs 0.9 (idegenben - 0.6).
    Trendek
    • A gólösszeg kevesebb mint 3.5 játszott az utolsó 10 közvetlen találkozón a hazai pályán (Super League).
    • A gólösszeg kevesebb mint 3.5 játszott az utolsó 9 Basel mérkőzésen (Super League).
    • A gólösszeg kevesebb mint 3.5 játszott az utolsó 5 Basel hazai mérkőzésen (Super League).
    • A gólösszeg kevesebb mint 3.5 játszott az utolsó 6 Lausanne-Sport idegenbeli mérkőzésen.
    👉Előrejelzés: Total gólt Alatt (3,5)(odds: 1.87)

    Mindkét csapat gólt szerez előrejelzés

    Közvetlen találkozók:

    • összecsapások száma - 41;
    • mindkét csapat gólt szerzett összesen - 29 alkalommal;
    • hazai pályán - 14 alkalommal.

    Statisztika: Basel vs Lausanne-Sport

    • a tornán játszott mérkőzések száma: 16 vs 16;
    • a szezonban, amikor mindkét csapat gólt szerzett (továbbiakban - BTTS): 9 vs 12;
    • Basel hazai BTTS - 3 (43%);
    • Lausanne-Sport idegenbeli BTTS - 5 (71%).

    Legutóbbi 10 mérkőzés:

    • BTTS mérkőzések száma: 6 vs 6;
    • Basel hazai BTTS - 2 (40%);
    • Lausanne-Sport idegenbeli BTTS - 2 (40%).
    Trendek
    • Basel mindkét csapat gólt szerez az utolsó 6 közvetlen találkozón.
    • Basel mindkét csapat gólt szerez az utolsó 5 közvetlen találkozón (Super League).
    👉Előrejelzés: Mindkét csapat szerez gólt (Igen)(odds: 1.39)

    Pontos eredmény előrejelzés

    A gyakori eredmények statisztikája (jelenlegi szezon):

    • a leggyakoribb eredmény a tornán: 1:2 (11/96, 11.5%);
    • Basel otthon leggyakrabban így zárja a meccseket: 0:0, 0:1, 1:2, 2:0, 2:1, 3:0, 4:1 (1/7, 14.3%);
    • Lausanne-Sport idegenben leggyakrabban így játszik: 0:0, 1:0, 1:1, 1:2, 2:1, 2:2, 3:1 (1/7, 14.3%).

    A statisztikák és valószínűségi eloszlás alapján az algoritmus a top-3 eredményt jósolja:

    1:0 - 13.95% (odds:12)
    1:1 - 10.18% (odds:9)
    2:0 - 9.93% (odds:11)

    👉Előrejelzés: Helyes eredmény (1:0)(odds:12)

    ⭐ A szerkesztőség előrejelzése

    Mindkét csapat részéről kemény ellenállás várható, tekintettel a jelenlegi helyzetükre a tabellán és a szükségszerű formajavításra a szezon következő szakasza előtt. Figyelembe véve a klubok egymás elleni statisztikáit és a Basel hazai pályán nyújtott teljesítményének trendjeit (összesített kevesebb mint 3 gól), a legésszerűbb fogadás a "kevesebb mint 3.5 gól" lenne - tekintettel az alacsony gólszámú mérkőzésekre való hajlamra ilyen körülmények között. Tippünk: a mérkőzés összesített gólja kevesebb mint 3.5.

    Total gólt Alatt (3,5)
    Bovada
    Tegyen fogadást-118
    Közzétett: 2025.12.12., 9:33

    Nincsenek hozzászólások

    Minimum - 20 karakterek, maximum - 500 karakterek

    Statisztikai előrejelzések: Basel 1893 - Lausanne-Sports

    A Basel 1893 nem nyert:
    fc-basel-1fc-lausanne-sporta 9 utolsó 10 mérkőzésén szemben a Lausanne-Sport (Axpo Superliga).
    fc-basel-1fc-lausanne-sporta 6 utolsó 7 otthon mérkőzésén szemben a Lausanne-Sport (Axpo Superliga).
    Lausanne-Sports nem fog veszíteni
    Everygame
    -108
    A Lausanne-Sport nem nyert:
    fc-lausanne-sporta 10 utolsó 11 idegenben mérkőzésén (Axpo Superliga).
    fc-lausanne-sporta 7 utolsó 8 mérkőzésén.
    Basel 1893 nem fog veszíteni
    Everygame
    -400
    A Basel 1893 gólt szerzett:
    fc-basel-1fc-lausanne-sporta 20 utolsó 21 otthon mérkőzésén szemben a Lausanne-Sport.
    fc-basel-1fc-lausanne-sporta 17 utolsó 18 otthon mérkőzésén szemben a Lausanne-Sport (Axpo Superliga).
    fc-basel-1a 20 utolsó 22 otthon mérkőzésén.
    A Lausanne-Sport gólt kapott:
    fc-lausanne-sporta 10 utolsó 11 idegenben mérkőzésén (Axpo Superliga).
    Basel 1893 szerez gólt
    Everygame
    -833
    Volt Alatt 4.5 lőtt gól:
    fc-basel-1az utolsó 10 Basel 1893 mérkőzésén minden alkalommal.
    fc-basel-1az utolsó 9 Basel 1893 otthon mérkőzésén minden alkalommal.
    fc-lausanne-sporta 13 legutóbbi 14 Lausanne-Sport idegenben mérkőzések (Axpo Superliga).
    fc-lausanne-sportaz utolsó 6 Lausanne-Sport mérkőzésén minden alkalommal (Axpo Superliga).
    a 6 legutóbbi 7 Nico Gianforte mérkőzések.
    Total gólt Alatt (4,5)
    -500
    TOVÁBBI STATISZTIKÁK

    Basel 1893 - Lausanne-Sports Helyezés a táblázatban

    Championship Group
    JNSLLKPFORMA
    1.
    Thun
    Thun
    382431180-5275
    2.
    St. Gallen 1879
    St. Gallen 1879
    382010872-4770
    3.
    Lugano
    Lugano
    381910959-4267
    4.
    Sion
    Sion
    381615763-4063
    5.
    Basel 1893
    Basel 1893
    381681455-5856
    6.
    Young Boys
    Young Boys
    3815101380-6955

    Csapatok Statisztikáinak Összehasonlítása

    10 gyufa
    5 - Győzelem
    1 - Döntetlen
    4 - Veszítenek
    Győzelem - 2
    Döntetlen - 2
    Veszítenek - 6
    10 gyufa
    Eltömődött - 20
    Hiányzik - 19
    +1
    -2
    15 - Eltömődött
    17 - Hiányzik
    5
    Győzelem
    2
    1
    Döntetlen
    2
    4
    Veszítenek
    6
    GK
    20
    Eltömődött
    15
    19
    Hiányzik
    17
    3.9
    Meccsenként átlagolt gólok
    3.2
    2
    Átlagosan elért pontszám
    1.5
    1.9
    Átlagosan passzoló
    1.7
    6
    Gólszerzés és kontrázás
    6
    45'
    Pontozott minden, min.
    60'
    Minden statisztika