Chengdu vs Shanghai Shenhua Πρόβλεψη 2 Μάιος 2025

    Στον επερχόμενο αγώνα της Κινεζικής Σούπερ Λιγκ, δύο ομάδες σε εξαιρετική φόρμα συναντώνται. Η Chengdu και η Shanghai Shenhua συνεχίζουν να διεκδικούν τις κορυφαίες θέσεις του πίνακα, επιδεικνύοντας υψηλή αποτελεσματικότητα και σταθερές εμφανίσεις. Και οι δύο ομάδες διαθέτουν ισχυρές επιθετικές γραμμές, γεγονός που καθιστά τον αγώνα ιδιαίτερα συναρπαστικό. Η τρέχουσα φόρμα των ομάδων υποδηλώνει ίσες πιθανότητες για νίκη, αλλά η Chengdu έχει ένα μικρό πλεονέκτημα έδρας. Αξίζει να σημειωθεί ότι η προηγούμενη αναμέτρηση μεταξύ αυτών των ομάδων έληξε με σκορ 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων.

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας μεταξύ των ομάδων έλαβε χώρα στις 02 Νοέμβριος 2024 και έληξε με σκορ 1:2. Ας δούμε τη συγκριτική στατιστική εκείνης της αναμέτρησης: Τσενγκντού vs Σανγκάη Σενχούα

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 47% vs 53%;
    • κόρνερ: 9 vs 7;
    • κίτρινες κάρτες: 5 vs 3;
    • σουτ εντός εστίας: 2 vs 4;
    • φάουλ: 14 vs 14.

    📊Στατιστική προεπισκόπηση των επίσημων αναμετρήσεων μεταξύ των ομάδων Τσενγκντού και Σανγκάη Σενχούα:

    • έχουν διεξαχθεί 6 αγώνες;
    • νίκες γηπεδούχων - 3, φιλοξενούμενων - 1, ισοπαλίες - 2;
    • συνολικά γκολ - 10 έναντι 7;
    • μέσος όρος γκολ στο πρώτο ημίχρονο - 2, στο δεύτερο - 0.83;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ ανά αγώνα - 2.83.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Chengdu - Shanghai Shenhua

    50%
    5 Νίκη
    30%
    3 Σχεδιάζω
    20%
    2 Νίκη
    Σύνολο παιχνιδιών
    10
    Γκολ που σημειώθηκαν
    3.4
    Και οι δύο ομάδες σκόραραν
    80%
    1.9
    Μέσο σύνολο
    1.5
    6.1
    Γωνία
    6.1
    3
    Κίτρινες κάρτες
    2.2
    11.6
    Φάουλ
    14.3
    Τελευταίοι αγώνες
    22.08.26
    Chinese Super League
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    -
    -
    2
    8
    10
    12
    1
    2
    4
    5
    2
    1
    2
    4
    -
    -
    2
    8
    10
    12
    1
    2
    01.05.26
    Chinese Super League
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    -
    -
    10
    4
    16
    11
    3
    4
    2
    3
    2
    1
    0
    2
    -
    -
    10
    4
    16
    11
    3
    4
    21.09.25
    Chinese Super League
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    1.26
    2.28
    9
    10
    10
    10
    1
    5
    1
    1
    0
    0
    1
    1
    1.26
    2.28
    9
    10
    10
    10
    1
    5
    02.05.25
    Chinese Super League
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    1
    1.46
    0.25
    6
    7
    13
    13
    5
    2
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    1.46
    0.25
    6
    7
    13
    13
    5
    2
    02.11.24
    Chinese Super League
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    1
    0.91
    2.33
    9
    7
    14
    14
    5
    3
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    0.91
    2.33
    9
    7
    14
    14
    5
    3
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Chengdu Rongcheng Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας της ομάδας διεξήχθη στις για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ (γηπεδούχοι - Τσανγκτσούν Γιατάι, φιλοξενούμενοι - Τσενγκντού). Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 1-2.

    Η στατιστική του αγώνα έχει ως εξής (Τσενγκντού vs Τσανγκτσούν Γιατάι):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 62% vs 38%;
    • κόρνερ: 5 vs 2;
    • φάουλ: 13 vs 16;
    • κίτρινες κάρτες: 1 vs 1;
    • σουτ στον στόχο: 9 vs 4.

    Η Τσενγκντού επιδεικνύει εντυπωσιακή φόρμα στους τελευταίους αγώνες και διατηρεί με αυτοπεποίθηση τη δεύτερη θέση στη βαθμολογία. Η ομάδα φημίζεται για την οργανωμένη άμυνά της και την ικανότητά της να σκοράρει κρίσιμα γκολ - με μέσο όρο 1.67 γκολ ανά αγώνα και χαμηλό αριθμό γκολ κατά (0.67). Στα εντός έδρας παιχνίδια, οι γηπεδούχοι σκοράρουν σχεδόν σε κάθε αγώνα. Στην τελευταία αναμέτρηση με τη Σανγκάη Σενχούα, ηττήθηκαν με 1-2, αλλά δεν άφησαν περιθώρια σε άλλους αντιπάλους.

    Αποτελέσματα αγώνων: Chengdu Rongcheng

    Τελευταίοι αγώνες
    29.08.26
    Chinese Super League
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    Liaoning Whowin
    Liaoning Whowin
    -
    -
    7
    6
    11
    8
    1
    3
    2
    1
    1
    0
    1
    1
    -
    -
    7
    6
    11
    8
    1
    3
    Γουόν
    22.08.26
    Chinese Super League
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    -
    -
    2
    8
    10
    12
    1
    2
    4
    5
    2
    1
    2
    4
    -
    -
    2
    8
    10
    12
    1
    2
    Νικώ
    15.08.26
    Chinese Super League
    Zhejiang Professional
    Zhejiang Professional
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    -
    -
    4
    7
    9
    13
    2
    3
    2
    3
    2
    1
    0
    2
    -
    -
    4
    7
    9
    13
    2
    3
    Γουόν
    08.08.26
    Chinese Super League
    Yunnan Yukun
    Yunnan Yukun
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    -
    -
    7
    6
    10
    16
    0
    1
    1
    0
    0
    0
    1
    0
    -
    -
    7
    6
    10
    16
    0
    1
    Νικώ
    01.08.26
    Chinese Super League
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    Wuhan Three Towns
    Wuhan Three Towns
    -
    -
    9
    3
    8
    7
    1
    2
    1
    1
    0
    0
    1
    1
    -
    -
    9
    3
    8
    7
    1
    2
    Εφιστά
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Shanghai Shenhua Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας των τωρινών φιλοξενούμενων διεξήχθη στις στο πλαίσιο της Σούπερ Λιγκ (γηπεδούχοι - Σαντόνγκ Ταϊσάν, φιλοξενούμενοι - Σανγκάη Σενχούα). Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 0:1.

    Η στατιστική του αγώνα έχει ως εξής (Σανγκάη Σενχούα vs Σαντόνγκ Ταϊσάν):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 44% vs 56%;
    • κόρνερ: 7 vs 8;
    • φάουλ: 15 vs 19;
    • κίτρινες κάρτες: 2 vs 4;
    • σουτ εντός εστίας: 4 vs 4.

    Η Σανγκάη Σενχούα βρίσκεται στην κορυφή του πίνακα χάρη σε μια εντυπωσιακή σειρά νικών - έχουν κερδίσει επτά από τα τελευταία εννέα παιχνίδια με εντυπωσιακό μέσο όρο τερμάτων (2.22 ανά παιχνίδι). Οι φιλοξενούμενοι διαθέτουν ισορροπημένο ρόστερ με έμφαση στην επίθεση, συχνά χρησιμοποιούν γρήγορες αντεπιθέσεις για να δημιουργήσουν απειλές στις αντίπαλες εστίες. Αποδίδουν επιτυχώς τόσο εντός όσο και εκτός έδρας - μόνο μία ήττα στα τελευταία 35 παιχνίδια μιλάει από μόνη της.

    Αποτελέσματα αγώνων: Shanghai Shenhua

    Τελευταίοι αγώνες
    01.09.26
    FA Cup
    Dalian Yingbo FC
    Dalian Yingbo FC
    1
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    1
    -
    -
    5
    6
    5
    13
    0
    3
    1
    0
    0
    0
    1
    0
    -
    -
    5
    6
    5
    13
    0
    3
    Νικώ
    28.08.26
    Chinese Super League
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    Shandong Luneng Taishan
    Shandong Luneng Taishan
    -
    -
    8
    6
    9
    9
    0
    3
    2
    3
    2
    1
    0
    2
    -
    -
    8
    6
    9
    9
    0
    3
    Νικώ
    22.08.26
    Chinese Super League
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    -
    -
    2
    8
    10
    12
    1
    2
    4
    5
    2
    1
    2
    4
    -
    -
    2
    8
    10
    12
    1
    2
    Γουόν
    18.08.26
    Chinese Super League
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    Beijing Guoan
    Beijing Guoan
    -
    -
    -
    -
    9
    11
    2
    4
    0
    3
    0
    1
    0
    2
    -
    -
    -
    -
    9
    11
    2
    4
    Νικώ
    15.08.26
    Chinese Super League
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    Henan Jianye
    Henan Jianye
    -
    -
    2
    4
    8
    15
    0
    2
    4
    1
    1
    1
    3
    0
    -
    -
    2
    4
    8
    15
    0
    2
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Τελευταία νέα

    Chengdu Rongcheng

    Στο πλαίσιο του πυκνού προγράμματος, η ομάδα αντιμετωπίζει επίσης απώλειες παικτών: τον Απρίλιο, ο βασικός κεντρικός αμυντικός Λι Χάο τέθηκε εκτός για μερικές εβδομάδες λόγω μυϊκού τραυματισμού στο μηρό. Επιπλέον, στον αγώνα εναντίον της Γιουνάν Γιουκούν, ο μέσος Λιάο Λισέν υπέστη τραυματισμό, θέτοντας υπό αμφισβήτηση τη συμμετοχή του στις επόμενες αγωνιστικές.

    Shanghai Shenhua

    Τον Μάρτιο, στον αγώνα εναντίον της Καβασάκι Φροντάλε στο AFC Champions League, ο αμυντικός Ζου Τσεντζέ υπέστη κάταγμα στο πρόσωπο, κάτι που τον άφησε εκτός δράσης για μεγάλο χρονικό διάστημα. Επίσης, τον Απρίλιο, ο μέσος Ντάι Βαϊτσούν υπέστη ρήξη χιαστών συνδέσμων, γεγονός που απαιτεί μακρά περίοδο αποκατάστασης. Επιπλέον, ο αμυντικός Τζιανγκ Σενγκλούν εκτίει ποινή αποκλεισμού λόγω συσσώρευσης κίτρινων καρτών. Αυτές οι απώλειες έχουν περιορίσει σημαντικά τις επιλογές ροτέισον της ομάδας και επηρέασαν τα αποτελέσματα στους πρόσφατους αγώνες.

    Πρόβλεψη Αποτελέσματος

    Αναμετρήσεις:

    • αριθμός αναμετρήσεων - 6;
    • νίκες γηπεδούχων - 3, φιλοξενούμενων - 1, ισοπαλίες - 2.

    Στατιστικά: Τσενγκντού vs Σανγκάη Σενχούα

    • αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 9 vs 9;
    • νίκες: 6 vs 7;
    • ποσοστό νικών: 67% vs 78%;
    • ήττες: 1 vs 0;
    • ισοπαλίες: 2 vs 2.

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • νίκες: 6 vs 7;
    • ήττες: 2 vs 1;
    • ισοπαλίες: 2 vs 2.
    Τάσεις
    • Η Σανγκάη Σενχούα κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 5 συνεχόμενες αναμετρήσεις αυτών των ομάδων (Super League).
    • Η Σανγκάη Σενχούα κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 35 συνεχόμενους αγώνες (Super League).
    • Η Σανγκάη Σενχούα κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 20 από τους τελευταίους 21 αγώνες.
    • Η Σανγκάη Σενχούα κερδίζει με χάντικαπ +1.5 εκτός έδρας σε 15 συνεχόμενους αγώνες (Super League).
    • Η Σανγκάη Σενχούα κερδίζει με χάντικαπ +1.5 εκτός έδρας σε 8 από τους τελευταίους 9 αγώνες.
    👉Πρόβλεψη: Shanghai Shenhua Χάντικαπ (+1,5)(απόδοση: 1.22)

    Πρόβλεψη για το Σύνολο

    Αναμετρήσεις:

    • ο σημερινός γηπεδούχος σκοράρει κατά μέσο όρο - 1.67, οι φιλοξενούμενοι - 1.17;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ στις αναμετρήσεις - 2.83;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν: συνολικά - 5 φορές; στο γήπεδο της γηπεδούχου - 3 φορές.

    Στατιστικά: Τσενγκντού vs Σανγκάη Σενχούα

    • μέσος όρος στο τουρνουά: 2.33 έναντι 3.33;
    • μέσος όρος σκοραρίσματος: 1.67 έναντι 2.22;
    • μέσος όρος στο πρώτο ημίχρονο: 1 έναντι 0.78;
    • μέσος όρος στο δεύτερο ημίχρονο: 0.67 έναντι 1.44;
    • Τσενγκντού: μέσος όρος εντός έδρας - 1.25;
    • Σανγκάη Σενχούα: μέσος όρος εκτός έδρας - 1.67;
    • τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος): 1.6 (εντός - 1.2) έναντι 1.9 (εκτός - 1.25).
    Τάσεις
    • Σύνολο κάτω από 3.5 γκολ εμφανίστηκε σε 10 από τους τελευταίους 11 αγώνες της Τσενγκντού (Super League).
    • Σύνολο κάτω από 3.5 γκολ εμφανίστηκε σε 5 συνεχόμενους εντός έδρας αγώνες της Τσενγκντού (Super League).
    👉Πρόβλεψη: Άντερ γκολ λιγότερος (3,5)(απόδοση: 1.39)

    Πρόβλεψη για Κόρνερ

    Αναμετρήσεις

    • μέσος όρος κόρνερ στις αναμετρήσεις - 11 (6.5 για τους γηπεδούχους και 4.5 για τους φιλοξενούμενους);
    • μέσος όρος κόρνερ στο γήπεδο των γηπεδούχων - 11.67 (7.67 για τους γηπεδούχους και 4 για τους φιλοξενούμενους).

    Τσενγκντού: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο τουρνουά - 5.78; εντός έδρας - 6.25;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 6.1; εντός έδρας - 6.8.

    Σανγκάη Σενχούα: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο τουρνουά - 9.44, εκτός έδρας - 8.67;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 8.3; εκτός έδρας - 6.75.
    Τάσεις
    • Η Τσενγκντού εκτελεί πάνω από 5.5 κόρνερ εντός έδρας σε 6 από τους τελευταίους 7 αγώνες (Super League).
    👉Πρόβλεψη: Κόρνερ - Chengdu Rongcheng Σύνολο πάνω από (5,5)(απόδοση: 2.05)

    Πρόβλεψη για Κάρτες

    Αναμετρήσεις

    • μέσος όρος κίτρινων καρτών στις αναμετρήσεις - 5 (2.5 για τους γηπεδούχους και 2.5 για τους φιλοξενούμενους);
    • μέσος όρος κίτρινων καρτών στο γήπεδο των γηπεδούχων - 7.67 (4 για τους γηπεδούχους και 3.67 για τους φιλοξενούμενους).

    Τσενγκντού: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο τουρνουά - 2.11; εντός έδρας - 1.75;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 2.4; εντός έδρας - 2.4.

    Σανγκάη Σενχούα: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο τουρνουά - 1.22, εκτός έδρας - 1.67;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 1.2; εκτός έδρας - 1.5.
    👉Πρόβλεψη: Κίτρινες κάρτες - Άντερ περισσότερο (3,5)

    Πρόβλεψη για Να Σκοράρουν Και Οι Δύο Ομάδες

    Αναμετρήσεις:

    • αριθμός αναμετρήσεων - 6;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν συνολικά - 5 φορές;
    • στο γήπεδο της γηπεδούχου - 3 φορές.

    Στατιστικά: Τσενγκντού εναντίον Σανγκάη Σενχούα

    • αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 9 vs 9;
    • αγώνες στη σεζόν όπου σκόραραν και οι δύο ομάδες (BTTS): 5 vs 7;
    • αγώνες BTTS για την Τσενγκντού εντός έδρας - 2 (50%);
    • αγώνες BTTS για τη Σανγκάη Σενχούα εκτός έδρας - 2 (67%).

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • αγώνες με BTTS: 6 vs 6;
    • αγώνες BTTS για την Τσενγκντού εντός έδρας - 3 (60%);
    • αγώνες BTTS για τη Σανγκάη Σενχούα εκτός έδρας - 2 (50%).
    Τάσεις
    • Η Τσενγκντού σκοράρει και δέχεται γκολ σε πέντε συνεχόμενες αναμετρήσεις αυτών των ομάδων (Super League).
    👉Πρόβλεψη: Και οι δύο θα σκοράρουν (Ναι)(απόδοση: 1.62)

    Πρόβλεψη Συντακτικής Ομάδας

    Και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε εξαιρετική φόρμα και είναι έτοιμες να συνεχίσουν την επιτυχημένη πορεία τους στη λίγκα. Αν και κάθε πλευρά έχει τα δικά της πλεονεκτήματα, οι τρέχουσες τάσεις δείχνουν ότι μπορούμε να αναμένουμε ένα ανοιχτό παιχνίδι με υψηλή πιθανότητα ανταλλαγής γκολ. Δεδομένου ότι η Chengdu σκοράρει σταθερά εντός έδρας και η Shanghai Shenhua βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα ακόμα και εκτός έδρας, το στοίχημα στο και οι δύο θα σκοράρουν φαίνεται να είναι η πιο δικαιολογημένη επιλογή για αυτή τη συνάντηση.
    Και οι δύο θα σκοράρουν (Ναι)
    Δημοσιεύθηκε: 30/04/2025, 12:24 PM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: Chengdu Rongcheng - Shanghai Shenhua

    Chengdu Rongcheng Νίκες 1ου ημιχρόνου:
    chengdu-qianbaoσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 6 παιχνίδια (Chinese Super League).
    1ο ημίχρονο Chengdu Rongcheng Νίκη
    Bovada
    +175
    Shanghai Shenhua Νίκες:
    fc-shanghai-shenhuaσε 6 της τελευταίας 7 παιχνίδια (Chinese Super League).
    fc-shanghai-shenhuaσε 5 της τελευταίας 6 μακριά παιχνίδια (Chinese Super League).
    Shanghai Shenhua Νίκη
    Bovada
    +225
    Chengdu Rongcheng δεν χάνει:
    chengdu-qianbaoσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 7 παιχνίδια (Chinese Super League).
    Chengdu Rongcheng δεν θα χάσει
    Everygame
    -323
    Shanghai Shenhua δεν χάνει:
    fc-shanghai-shenhuaσε 34 της τελευταίας 35 παιχνίδια (Chinese Super League).
    fc-shanghai-shenhuaσε 14 της τελευταίας 15 μακριά παιχνίδια (Chinese Super League).
    fc-shanghai-shenhuaσε 11 της τελευταίας 12 παιχνίδια.
    Shanghai Shenhua δεν θα χάσει
    Everygame
    -147
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    Chengdu Rongcheng - Shanghai Shenhua Θέση στον πίνακα

    Chinese Super League 2025
    καιΓουόνΕφιστάΝικώΔιαφορά τερμάτωνγυαλιάΈντυπο
    1.
    Shanghai Port FC
    Shanghai Port FC
    30206472-4466
    2.
    Shanghai Shenhua
    Shanghai Shenhua
    30197467-3564
    3.
    Chengdu Rongcheng
    Chengdu Rongcheng
    30179460-2860
    4.
    Beijing Guoan
    Beijing Guoan
    30176769-4657
    5.
    Shandong Taishan
    Shandong Taishan
    30158769-4653
    6.
    Tianjin Jinmen Tiger
    Tianjin Jinmen Tiger
    301281040-4144

    Σύγκριση Στατιστικών Ομάδων

    10 αγώνες
    2 - Νίκη
    5 - Σχεδιάζω
    3 - Βλάβες
    Νίκη - 4
    Σχεδιάζω - 0
    Βλάβες - 6
    10 αγώνες
    Φραγμένος - 18
    Χάσει - 18
    0
    -3
    17 - Φραγμένος
    20 - Χάσει
    2
    Νίκη
    4
    5
    Σχεδιάζω
    0
    3
    Βλάβες
    6
    Διαφορά τερμάτων
    18
    Φραγμένος
    17
    18
    Χάσει
    20
    3.6
    Μέσος όρος συνολικά στον αγώνα
    3.7
    1.8
    Σκόραρε κατά μέσο όρο
    1.7
    1.8
    Χάθηκε κατά μέσο όρο
    2
    9
    Γκολ που σημειώθηκαν και δέχθηκαν
    5
    52'
    Σκοράραμε κάθε λεπτό
    53'
    Όλα τα στατιστικά στοιχεία