Arouca vs Porto Πρόβλεψη 1 Μάρτιος 2025

    🔊 Στον επερχόμενο αγώνα της Primeira Liga μεταξύ της Αρόκα και της Πόρτο μας περιμένει μια συναρπαστική αναμέτρηση. Και οι δύο ομάδες επιδιώκουν σημαντικούς βαθμούς: η Αρόκα επιθυμεί να εδραιώσει τη θέση της στη μέση της βαθμολογίας, ενώ η Πόρτο μάχεται για την πρωτοκαθεδρία στο πρωτάθλημα. Η σημασία αυτού του αγώνα υπογραμμίζεται από το γεγονός ότι η Αρόκα δεν έχει χάσει στους τελευταίους 8 αγώνες, ενώ η Πόρτο επιδιώκει να επιστρέψει στον νικηφόρο δρόμο μετά από πρόσφατες αποτυχίες. Οι αποδόσεις δείχνουν ξεκάθαρα το φαβορί, αλλά το ενδιαφέρον παραμένει λόγω της ασταθούς φόρμας και των δύο ομάδων.

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    📊Στατιστική προεπισκόπηση των επίσημων αγώνων μεταξύ των ομάδων Arouca και Porto:

    • έχουν παιχτεί 10 αγώνες;
    • αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων - 1, για την ομάδα φιλοξενούμενων - 8, ισοπαλίες - 1;
    • αριθμός γκολ - 5 εναντίον 29;
    • μέσος όρος γκολ στο 1ο ημίχρονο - 1.3, στο 2ο ημίχρονο - 2.1;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ στον αγώνα - 3.4.

    Ο τελευταίος αγώνας πραγματοποιήθηκε στις 29 Σεπτέμβριος 2024 στο γήπεδο της ομάδας Porto και έληξε με σκορ 4:0.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Arouca - Porto

    7%
    1 Νίκη
    7%
    1 Σχεδιάζω
    86%
    12 Νίκη
    Σύνολο παιχνιδιών
    14
    Γκολ που σημειώθηκαν
    3.29
    Και οι δύο ομάδες σκόραραν
    29%
    0.43
    Μέσο σύνολο
    2.86
    2.21
    Κίτρινες κάρτες
    1.71
    Τελευταίοι αγώνες
    23.08.26
    liga portugal
    Porto
    Porto
    Arouca
    Arouca
    2.72
    0.45
    12
    2
    16
    8
    1
    0
    2
    0
    0
    0
    2
    0
    2.72
    0.45
    12
    2
    16
    8
    1
    0
    27.02.26
    Primeira Liga
    Porto
    Porto
    Arouca
    Arouca
    3.11
    0.32
    5
    1
    13
    12
    0
    2
    3
    1
    1
    0
    2
    1
    3.11
    0.32
    5
    1
    13
    12
    0
    2
    29.09.25
    Primeira Liga
    Arouca
    Arouca
    Porto
    Porto
    1
    0.74
    2.9
    5
    8
    13
    8
    5
    1
    0
    4
    0
    1
    0
    3
    0.74
    2.9
    5
    8
    13
    8
    5
    1
    01.03.25
    Liga Portugal
    FC Arouca
    FC Arouca
    FC Porto
    FC Porto
    0.56
    1.52
    4
    2
    13
    12
    2
    2
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    0.56
    1.52
    4
    2
    13
    12
    2
    2
    29.09.24
    Примейра-лига
    Porto
    Porto
    Arouca
    Arouca
    1
    -
    -
    8
    2
    17
    8
    2
    2
    4
    0
    0
    0
    4
    0
    -
    -
    8
    2
    17
    8
    2
    2
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    FC Arouca Επισκόπηση ομάδας

    Η Αρόκα δείχνει εντυπωσιακή σταθερότητα στην Πριμέιρα Λίγκα, χωρίς να ηττηθεί σε 8 συνεχόμενους αγώνες. Η ομάδα καταλαμβάνει μια σταθερή θέση στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, με 4 νίκες και 5 ισοπαλίες στους τελευταίους 10 αγώνες. Η μέση αποδοτικότητα είναι 1.6 γκολ ανά παιχνίδι, κάτι που υποδηλώνει επιθετικό δυναμικό. Ωστόσο, η άμυνα της ομάδας αφήνει περιθώρια βελτίωσης, δεχόμενη κατά μέσο όρο 1.3 γκολ ανά αγώνα. Στην προηγούμενη αναμέτρηση με την Πόρτο, η Αρόκα υπέστη συντριπτική ήττα με σκορ 0:4, αλλά στην έδρα της παραδοσιακά εμφανίζεται δυνατή, σκοράροντας σε 8 από τα 9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

    Αποτελέσματα αγώνων: FC Arouca

    Τελευταίοι αγώνες
    29.08.26
    liga portugal
    Arouca
    Arouca
    Maritimo Madeira
    Maritimo Madeira
    1.35
    0.98
    2
    3
    8
    9
    2
    1
    2
    1
    1
    1
    1
    0
    1.35
    0.98
    2
    3
    8
    9
    2
    1
    Γουόν
    23.08.26
    liga portugal
    Porto
    Porto
    Arouca
    Arouca
    2.72
    0.45
    12
    2
    16
    8
    1
    0
    2
    0
    0
    0
    2
    0
    2.72
    0.45
    12
    2
    16
    8
    1
    0
    Νικώ
    16.08.26
    liga portugal
    Arouca
    Arouca
    Moreirense
    Moreirense
    1.72
    0.74
    5
    3
    10
    9
    3
    4
    4
    0
    3
    0
    1
    0
    1.72
    0.74
    5
    3
    10
    9
    3
    4
    Γουόν
    08.08.26
    liga portugal
    Vitoria SC Guimaraes
    Vitoria SC Guimaraes
    Arouca
    Arouca
    1
    2.38
    0.31
    5
    2
    9
    7
    2
    3
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    2.38
    0.31
    5
    2
    9
    7
    2
    3
    Γουόν
    01.08.26
    Club Friendly Games
    Lusitania
    Lusitania
    Arouca
    Arouca
    0
    2
    0
    0
    0
    2
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    FC Porto Επισκόπηση ομάδας

    Η Πόρτο αγωνίζεται για την ηγεσία στην Πριμέιρα Λίγκα, αν και η τρέχουσα φόρμα αφήνει πολλά να επιθυμηθούν. Στα τελευταία 10 παιχνίδια, η ομάδα έχει πετύχει μόνο 2 νίκες με 5 ισοπαλίες και 3 ήττες. Η μέση αποδοτικότητα της είναι 1.1 γκολ ανά αγώνα, που είναι κάτω από το αναμενόμενο επίπεδο για έναν σύλλογο τέτοιου μεγέθους. Παρά ταύτα, η Πόρτο παραμένει μια ισχυρή δύναμη εκτός έδρας, αν και σκοράρει λιγότερο από 2.5 γκολ σε 11 από τους 12 τελευταίους αγώνες. Ιστορικά, οι "δράκοι" παίζουν επιτυχώς εναντίον της Αρόκα, κερδίζοντας την προηγούμενη συνάντηση με σκορ 4:0. Η άμυνα της Πόρτο επίσης χρειάζεται προσοχή, καθώς η ομάδα δέχεται κατά μέσο όρο 1.3 γκολ ανά αγώνα.

    Αποτελέσματα αγώνων: FC Porto

    Τελευταίοι αγώνες
    29.08.26
    liga portugal
    Academico Viseu
    Academico Viseu
    Porto
    Porto
    1.32
    1.14
    1
    1
    13
    19
    0
    0
    0
    3
    0
    3
    0
    0
    1.32
    1.14
    1
    1
    13
    19
    0
    0
    Γουόν
    23.08.26
    liga portugal
    Porto
    Porto
    Arouca
    Arouca
    2.72
    0.45
    12
    2
    16
    8
    1
    0
    2
    0
    0
    0
    2
    0
    2.72
    0.45
    12
    2
    16
    8
    1
    0
    Γουόν
    15.08.26
    liga portugal
    Rio Ave
    Rio Ave
    Porto
    Porto
    0.78
    1.99
    6
    6
    1
    10
    0
    0
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    0.78
    1.99
    6
    6
    1
    10
    0
    0
    Γουόν
    09.08.26
    liga portugal
    Porto
    Porto
    Alverca
    Alverca
    2.45
    1.6
    7
    9
    13
    10
    0
    4
    2
    0
    2
    0
    0
    0
    2.45
    1.6
    7
    9
    13
    10
    0
    4
    Γουόν
    01.08.26
    Super Cup
    Porto
    Porto
    SCU Torreense
    SCU Torreense
    -
    -
    4
    2
    13
    9
    3
    3
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    -
    -
    4
    2
    13
    9
    3
    3
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Πρόβλεψη για το σύνολο

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 10;
    • νίκες γηπεδούχων - 1, νίκες φιλοξενούμενων - 8, ισοπαλίες - 1.
    Τάσεις
    • FC Arouca κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 8 της τελευταίας 9 σπίτι παιχνίδια.
    • FC Arouca κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 5 σπίτι παιχνίδια.
    • FC Arouca κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 8 παιχνίδια.
    👉Πρόβλεψη: FC Arouca Χάντικαπ (+1,5)(aποδόσεις: 1.38)

    Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα

    H2H

    • η σημερινή γηπεδούχος σκοράρει κατά μέσο όρο - 0.5, οι φιλοξενούμενοι - 2.9;
    • μέσος όρος Σύνολο γκολ σε H2H αγώνες - 3.4;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν: συνολικά - 3; στην έδρα της γηπεδούχου ομάδας - 1.

    Στατιστικά: Arouca vs Porto

    • μέσος όρος συνολικών σε αγώνα: 2.57 vs 2.87;
    • μέσος όρος γκολ που επιτεύχθηκαν: 1 vs 2.04;
    • μέσος όρος στο πρώτο ημίχρονο: 0.48 vs 0.7;
    • μέσος όρος στο δεύτερο ημίχρονο: 0.52 vs 1.35;
    • Arouca: μέσος όρος στο εντός έδρας στο πρωτάθλημα 0.82;
    • Porto: μέσος όρος στο εκτός έδρας στο πρωτάθλημα - 1.73;
    • τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος): 1.6 (εντός - 1.2) vs 1.1 (εκτός - 1.4).
    Τάσεις
    • FC Arouca δέχεται γκολ στο 2ο ημίχρονο σε 9 της τελευταίας 10 παιχνίδια κατάb FC Porto.
    • FC Arouca δέχεται γκολ στο 2ο ημίχρονο σε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια κατάb FC Porto.
    • FC Porto Σκορ στο 2ο ημίχρονο σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 4 μακριά παιχνίδια.
    • FC Porto Σκορ στο 2ο ημίχρονο σε 5 της τελευταίας 6 μακριά παιχνίδια.
    • FC Porto Σκορ στο 2ο ημίχρονο σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 8 παιχνίδια.
    • FC Porto Σκορ στο 2ο ημίχρονο σε 11 της τελευταίας 12 παιχνίδια.
    👉Πρόβλεψη: 2ο ημίχρονο, FC Porto θα κερδίσει γκολ(aποδόσεις: 1.51)

    Πρόβλεψη για τα Γωνία

    Arouca: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 6.09; στο γήπεδο του σπιτιού - 6.45;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 5.6; στο γήπεδο του σπιτιού - 6.4.

    Porto: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 5.96, εκτός - 4.55;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 4.7; εκτός - 4.4.
    👉Πρόβλεψη: Κόρνερ - Σύνολο λιγότερο από (11,5)

    Πρόβλεψη για τις κάρτες

    H2H

    • μέσος όρος Σύνολο κίτρινων καρτών σε H2H αγώνες - 4.4 (για την ομάδα του γηπεδούχου 2.2 και για την ομάδα του φιλοξενούμενου 2.2);
    • μέσος όρος Σύνολο κίτρινων καρτών στον τομέα της ομάδας του γηπεδούχου - 4.5 (για την ομάδα του γηπεδούχου 2.25 και για την ομάδα του φιλοξενούμενου 2.25).

    Arouca: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 2.61; στην έδρα - 2.36;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 2.2; στην έδρα - 1.4.

    Porto: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 2.26, εκτός έδρας - 2.91;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 2.9; εκτός έδρας - 2.4.
    👉Πρόβλεψη: Κίτρινες κάρτες - Άντερ περισσότερο (4,5)

    Πρόβλεψη για το αν και οι δύο θα σκοράρουν

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 10;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν συνολικά - 3 φορές;
    • στο γήπεδο της γηπεδούχου ομάδας - 1 φορές.
    Τάσεις
    • FC Arouca Σκοράρει και δέχεται γκολ σε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια.
    👉Πρόβλεψη: Και οι δύο θα σκοράρουν (Ναι)(aποδόσεις: 1.87)

    Πρόβλεψη της σύνταξης

    Συνοψίζοντας τον επερχόμενο αγώνα μεταξύ της Αρόκα και της Πόρτο, μπορεί να αναμένεται έντονη μάχη με υψηλό επίπεδο ίντριγκας. Λαμβάνοντας υπόψη την τρέχουσα φόρμα των ομάδων και τη στατιστική τους, το πιο πιθανό αποτέλεσμα φαίνεται να είναι ένα σενάριο με σύνολο πάνω από 1,5 γκολ. Και οι δύο ομάδες έχουν αδυναμίες στην άμυνα, που μπορεί να οδηγήσουν σε ανταλλαγή γκολ. Ταυτόχρονα, παρά την εμφανή υπεροχή της Πόρτο στις αποδόσεις, η Αρόκα έχει όλες τις πιθανότητες για θετικό αποτέλεσμα χάρη στη φόρμα της εντός έδρας και την ικανότητά της να σκοράρει. Επομένως, προβλέπεται σύνολο πάνω από 1,5 γκολ με υψηλή πιθανότητα.
    Άντερ γκολ πάνω από (1,5)
    Δημοσιεύθηκε: 27/02/2025, 1:51 PM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: FC Arouca - FC Porto

    FC Arouca δεν χάνει:
    fc-aroucaσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 8 παιχνίδια (Primeira Liga).
    FC Arouca δεν θα χάσει
    Everygame
    +137
    FC Arouca δεν κερδίζει:
    fc-aroucafc-porto-1σε 9 της τελευταίας 10 παιχνίδια κατάb FC Porto.
    fc-aroucafc-porto-1σε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια κατάb FC Porto (Primeira Liga).
    FC Porto δεν χάνει:
    fc-porto-1σε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια.
    FC Porto δεν θα χάσει
    Everygame
    -769
    Υπήρξαν Άντερ πάνω από 1.5 γκολ:
    fc-aroucafc-porto-1σε 9 της τελευταίας 10 FC Arouca παιχνίδια κατάb FC Porto.
    fc-aroucafc-porto-1σε 8 της τελευταίας 9 FC Arouca παιχνίδια κατάb FC Porto (Primeira Liga).
    fc-aroucaσε 8 της τελευταίας 9 FC Arouca παιχνίδια (Primeira Liga).
    fc-porto-1σε 22 της τελευταίας 23 FC Porto παιχνίδια (Primeira Liga).
    fc-porto-1σε 16 της τελευταίας 18 FC Porto μακριά παιχνίδια.
    fc-porto-1σε 10 της τελευταίας 11 FC Porto μακριά παιχνίδια (Primeira Liga).
    σε 8 της τελευταίας 9 Joao Antonio Ferreira Goncalves παιχνίδια.
    Άντερ γκολ πάνω από (1,5)
    Everygame
    -357
    FC Arouca Χάνει:
    fc-aroucafc-porto-1σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 10 παιχνίδια κατάb FC Porto.
    fc-aroucafc-porto-1σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 9 παιχνίδια κατάb FC Porto (Primeira Liga).
    fc-aroucaσε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια (Primeira Liga).
    FC Porto Αποτελέσματα:
    fc-porto-1σε 18 της τελευταίας 19 παιχνίδια (Primeira Liga).
    fc-porto-1σε 8 της τελευταίας 9 μακριά παιχνίδια (Primeira Liga).
    FC Porto θα κερδίσει γκολ
    Everygame
    -714
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    FC Arouca - FC Porto Θέση στον πίνακα

    Liga Portugal 24/25
    καιΓουόνΕφιστάΝικώΔιαφορά τερμάτωνγυαλιάΈντυπο
    2.
    Benfica Lisbon
    Benfica Lisbon
    34255484-2880
    3.
    FC Porto
    FC Porto
    34225765-3071
    4.
    SC Braga
    SC Braga
    34199655-3066
    11.
    Rio Ave FC
    Rio Ave FC
    349111439-5538
    12.
    FC Arouca
    FC Arouca
    349111435-4938
    13.
    Gil Vicente Barcelos
    Gil Vicente Barcelos
    348101634-4734

    Σύγκριση Στατιστικών Ομάδων

    10 αγώνες
    6 - Νίκη
    1 - Σχεδιάζω
    3 - Βλάβες
    Νίκη - 8
    Σχεδιάζω - 1
    Νικώ - 1
    10 αγώνες
    Φραγμένος - 17
    Χάσει - 10
    +7
    +11
    15 - Φραγμένος
    4 - Χάσει
    6
    Νίκη
    8
    1
    Σχεδιάζω
    1
    3
    Βλάβες
    1
    Διαφορά τερμάτων
    17
    Φραγμένος
    15
    10
    Χάσει
    4
    2.7
    Μέσος όρος συνολικά στον αγώνα
    1.9
    1.7
    Σκόραρε κατά μέσο όρο
    1.5
    1
    Χάθηκε κατά μέσο όρο
    0.4
    5
    Γκολ που σημειώθηκαν και δέχθηκαν
    2
    53'
    Σκοράραμε κάθε λεπτό
    60'
    Όλα τα στατιστικά στοιχεία