PAOK vs OFI Πρόβλεψη 2 Σεπτέμβριος 2026

    🔊 Και οι δύο ομάδες φτάνουν σε αυτή την αναμέτρηση με ανεβασμένη επιθετική διάθεση, καταγράφοντας υψηλά ποσοστά σκοραρίσματος στα δέκα τελευταία τους ματς. Ο ΠΑΟΚ και ο ΟΦΗ παρουσιάζουν σχεδόν ταυτόσημα νούμερα μπροστά από την εστία - κατά μέσο όρο 1,9 γκολ ανά παιχνίδι - στοιχείο που προμηνύει μια ισορροπημένη μάχη στην επίθεση. Η βαθμολογία της Super League αφήνει και στους δύο περιθώρια για ελιγμούς: ο ΟΦΗ βρίσκεται ψηλότερα, αλλά η διαφορά είναι ελάχιστη. Η φόρμα των δύο ομάδων δείχνει πως το παιχνίδι αναμένεται με έντονο ρυθμό και πολλές φάσεις.

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    📊 Σε επίσημες αναμετρήσεις μεταξύ του ΠΑΟΚ και του ΟΦΗ, οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί 42 φορές. Οι γηπεδούχοι μετρούν 27 νίκες, οι φιλοξενούμενοι επτά, ενώ οκτώ ματς έχουν λήξει ισόπαλα. Ο ΠΑΟΚ διατηρεί ξεκάθαρο προβάδισμα στα γκολ - 93 υπέρ, 30 κατά. Ο μέσος όρος τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο ανέρχεται σε 1,52, ενώ στο δεύτερο φτάνει το 1,4, διαμορφώνοντας συνολική μέση επίδοση 2,93 γκολ ανά παιχνίδι.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων PAOK - OFI

    64%
    27 Νίκη
    19%
    8 Σχεδιάζω
    17%
    7 Νίκη
    Σύνολο παιχνιδιών
    42
    Γκολ που σημειώθηκαν
    2.93
    Και οι δύο ομάδες σκόραραν
    40%
    2.21
    Μέσο σύνολο
    0.71
    1.81
    Κίτρινες κάρτες
    2.07
    Τελευταίοι αγώνες
    25.04.26
    Cup
    PAOK Thessaloniki
    PAOK Thessaloniki
    OFI
    OFI
    -
    -
    13
    2
    23
    13
    3
    6
    2
    3
    1
    1
    1
    1
    0
    1
    -
    -
    13
    2
    23
    13
    3
    6
    18.01.26
    Super League
    PAOK Thessaloniki
    PAOK Thessaloniki
    OFI
    OFI
    -
    -
    6
    0
    14
    8
    1
    3
    3
    0
    3
    0
    0
    0
    -
    -
    6
    0
    14
    8
    1
    3
    14.09.25
    Super League
    OFI
    OFI
    PAOK Thessaloniki
    PAOK Thessaloniki
    0.36
    1.55
    5
    2
    10
    16
    2
    1
    1
    2
    0
    2
    1
    0
    0.36
    1.55
    5
    2
    10
    16
    2
    1
    08.02.25
    Super League
    OFI
    OFI
    1
    PAOK Thessaloniki
    PAOK Thessaloniki
    0.46
    4.8
    4
    5
    10
    19
    2
    3
    0
    5
    0
    3
    0
    2
    0.46
    4.8
    4
    5
    10
    19
    2
    3
    27.10.24
    Super League
    PAOK Thessaloniki
    PAOK Thessaloniki
    OFI
    OFI
    1.66
    1.13
    5
    4
    13
    17
    4
    4
    1
    2
    1
    0
    0
    2
    1.66
    1.13
    5
    4
    13
    17
    4
    4
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    PAOK Thessaloniki Επισκόπηση ομάδας

    Ο ΠΑΟΚ διατηρεί σταθερή πορεία το τελευταίο διάστημα: τέσσερις νίκες, τρεις ήττες και τρεις ισοπαλίες στα δέκα πιο πρόσφατα παιχνίδια του. Στα πέντε τελευταία ματς μετρούν δύο νίκες, μία ισοπαλία και δύο ήττες - απολογισμός που δεν δείχνει ούτε αγωνιστική κάμψη ούτε ιδιαίτερη άνοδο στη φόρμα τους.

    Η ομάδα σημειώνει κατά μέσο όρο 1,9 γκολ ανά αγώνα και δέχεται 1,4, γεγονός που μαρτυρά επιθετική φιλοσοφία χωρίς εμφανή αμυντική ανισορροπία. Αυτό το στυλ παιχνιδιού δημιουργεί τις προϋποθέσεις για ένα ανοιχτό ματς απέναντι σε αντίπαλο με παρόμοια στατιστικά.

    Αποτελέσματα αγώνων: PAOK Thessaloniki

    Τελευταίοι αγώνες
    30.08.26
    Super League
    Atromitos Athinon
    Atromitos Athinon
    PAOK Thessaloniki
    PAOK Thessaloniki
    -
    -
    2
    6
    19
    18
    1
    1
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    -
    -
    2
    6
    19
    18
    1
    1
    Γουόν
    27.08.26
    UECL
    Brann
    Brann
    PAOK Thessaloniki
    PAOK Thessaloniki
    -
    -
    12
    1
    10
    15
    2
    5
    3
    2
    1
    0
    2
    2
    -
    -
    12
    1
    10
    15
    2
    5
    Νικώ
    23.08.26
    Super League
    PAOK Thessaloniki
    PAOK Thessaloniki
    Levadiakos
    Levadiakos
    -
    -
    3
    1
    21
    13
    0
    0
    4
    0
    2
    0
    2
    0
    -
    -
    3
    1
    21
    13
    0
    0
    Γουόν
    20.08.26
    UECL
    PAOK Thessaloniki
    PAOK Thessaloniki
    Brann
    Brann
    2.05
    1.19
    8
    3
    5
    11
    2
    3
    1
    1
    0
    0
    1
    1
    2.05
    1.19
    8
    3
    5
    11
    2
    3
    Εφιστά
    13.08.26
    UEL
    RSC Anderlecht
    RSC Anderlecht
    PAOK Thessaloniki
    PAOK Thessaloniki
    2
    1.95
    2.09
    2
    8
    12
    8
    3
    2
    3
    2
    1
    1
    2
    1
    1.95
    2.09
    2
    8
    12
    8
    3
    2
    Νικώ
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    OFI Επισκόπηση ομάδας

    Ο ΟΦΗ επιδεικνύει επιθετική φιλοσοφία στο παιχνίδι του: έξι νίκες και τέσσερις ήττες χωρίς καμία ισοπαλία στα δέκα τελευταία ματς δείχνουν πως οι Κρητικοί αγωνίζονται πάντα για το αποτέλεσμα μέχρι το φινάλε.

    Η ομάδα διατηρεί υψηλό μέσο όρο σκοραρίσματος με 1,9 γκολ ανά αγώνα, αν και δέχεται ελαφρώς περισσότερα (1,5). Το νικηφόρο σερί των τεσσάρων αγώνων διακόπηκε από την πρόσφατη ήττα, γεγονός που φανερώνει ότι η επίθεση βρίσκεται σε καλή κατάσταση, παρά το τελευταίο στραβοπάτημα.

    Αποτελέσματα αγώνων: OFI

    Τελευταίοι αγώνες
    30.08.26
    Super League
    Aris Thessaloniki
    Aris Thessaloniki
    OFI
    OFI
    -
    -
    3
    1
    16
    23
    5
    2
    2
    1
    1
    0
    1
    1
    -
    -
    3
    1
    16
    23
    5
    2
    Νικώ
    27.08.26
    UEL
    CSKA Sofia
    CSKA Sofia
    OFI
    OFI
    1.76
    1.84
    6
    5
    15
    16
    3
    1
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    1.76
    1.84
    6
    5
    15
    16
    3
    1
    Γουόν
    23.08.26
    Super League
    OFI
    OFI
    Volos Nps
    Volos Nps
    -
    -
    5
    2
    17
    17
    1
    3
    2
    0
    2
    0
    0
    0
    -
    -
    5
    2
    17
    17
    1
    3
    Γουόν
    20.08.26
    UEL
    OFI
    OFI
    CSKA Sofia
    CSKA Sofia
    1
    -
    -
    1
    4
    3
    10
    0
    2
    3
    0
    1
    0
    2
    0
    -
    -
    1
    4
    3
    10
    0
    2
    Γουόν
    12.08.26
    GRE Super Cup
    AEK Athens
    AEK Athens
    OFI
    OFI
    -
    -
    5
    1
    16
    16
    2
    1
    2
    2
    1
    0
    1
    2
    4
    5
    -
    -
    5
    1
    16
    16
    2
    1
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Πρόβλεψη Συνολικών Γκολ

    Η OFI βρίσκει δίχτυα σταθερά, έχοντας σκοράρει σε 12 από τα τελευταία 13 παιχνίδια της - μια ένδειξη αξιόπιστης επιθετικής λειτουργίας. Επιπλέον, η OFI σημειώνει κατά μέσο όρο 1.9 γκολ ανά αγώνα τη φετινή σεζόν, ενώ εκτός έδρας ο μέσος όρος φτάνει τα 1.83 γκολ. Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ δέχεται μόλις 0.6 γκολ ανά εντός έδρας ματς, γεγονός που μειώνει κάπως τις πιθανότητες, όμως το εκτεταμένο σερί σκοραρίσματος της OFI καθιστά το ποντάρισμα ελκυστικό. Εμείς στηρίζουμε το OFI να Σκοράρει - Ναι στο 1.75*.

    Ρισκαρισμένο Στοίχημα

    Με δεδομένο ότι και οι δύο ομάδες σκοράρουν και δέχονται σταθερά πάνω από ένα γκολ ανά αγώνα, ενώ οι μεταξύ τους αναμετρήσεις συνήθως προσφέρουν πολλά γκολ, η επιλογή Συνολικά Γκολ - Over 3.5 αξίζει να εξεταστεί σε ενισχυμένη απόδοση. Τη φετινή σεζόν, τόσο ο ΠΑΟΚ όσο και ο ΟΦΗ παρουσιάζουν μέσο όρο σκοραρίσματος και παθητικού κοντά στα δύο γκολ ανά παιχνίδι, κάτι που, αν συνεχιστεί, αυξάνει τις πιθανότητες να δούμε τέσσερα ή περισσότερα τέρματα.

    Αξιόπιστο Στοίχημα

    Το Over 1.5 γκολ έχει επαληθευτεί σε 13 από τα τελευταία 14 παιχνίδια του PAOK, ενώ και οι δύο ομάδες παρουσιάζουν υψηλό μέσο όρο σκοραρίσματος φέτος (PAOK - 1,9, OFI - 1,9 γκολ ανά αγώνα). Με αυτά τα δεδομένα, η συγκεκριμένη επιλογή μοιάζει ιδιαίτερα αξιόπιστη για αυτή την αναμέτρηση.

    Πρόβλεψη Ακριβούς Σκορ

    Σύμφωνα με τους υπολογισμούς του αλγορίθμου, τα τρία πιο πιθανά αποτελέσματα είναι 1-0 (11,81%), 2-0 (9,65%) και 2-1 (9,46%). Μια οριακή επικράτηση του ΠΑΟΚ με 1-0 προβάλλει ως το πιο πιθανό σενάριο, αν και η διαφορά μεταξύ των τριών επιλογών είναι μικρή. Και τα τρία σκορ δείχνουν πως οι γηπεδούχοι έχουν μεγάλες πιθανότητες να βρουν δίχτυα τουλάχιστον μία φορά, ενώ και οι φιλοξενούμενοι μπορούν επίσης να σκοράρουν.

    *Οι αποδόσεις είναι ενδεικτικές και ενδέχεται να διαφέρουν ανάλογα με τον εκάστοτε στοιχηματικό πάροχο.*

    ⭐ Συντακτική Πρόβλεψη

    Αναλύοντας τη φόρμα των δύο ομάδων, διακρίνουμε μια ισορροπία ανάμεσα σε αποτελεσματική επίθεση και αμυντικές αδυναμίες και από τις δύο πλευρές: και οι δύο συνήθως αξιοποιούν τις ευκαιρίες τους και σπάνια μένουν χωρίς γκολ, όπως αποδεικνύει το σερί των δώδεκα εκτός έδρας αγώνων του OFI με τουλάχιστον ένα τέρμα. Τα head-to-head στατιστικά δείχνουν επίσης τάση για υψηλό σκορ όταν οι δύο ομάδες συναντιούνται στην έδρα του PAOK - το Over 2.5 Goals επαληθεύτηκε σε δεκατρείς από τις προηγούμενες δεκατέσσερις αναμετρήσεις στη Θεσσαλονίκη. Παρ’ όλα αυτά, αυτό το στοιχείο έχει μικρότερη βαρύτητα από το γενικό μοτίβο, όπου και οι δύο σκοράρουν με συνέπεια εντός κι εκτός έδρας στη διάρκεια της σεζόν. Κατά τη γνώμη μας, η πιο εύλογη πρόβλεψη εδώ είναι το Total Goals - Over 2.5. Προβλεπόμενο σκορ: 2-1.
    Άντερ γκολ πάνω από (2,5)
    Δημοσιεύθηκε: 31/08/2026, 9:14 PM
    Daniil Shilovich
    Daniil Shilovich
    Ειδικός στο ποδόσφαιρο
    5
    0
    4
    9 Προβλέψεις
    Στατιστικά για Αύγουστος 2026

    Θα γίνει πραγματικότητα αυτή η πρόβλεψη?

    Σύνολο ψήφων: 0

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: PAOK Thessaloniki - OFI

    OFI δεν χάνει:
    ofi-crete-fcσε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια (Cup).
    OFI δεν θα χάσει
    +184
    PAOK Thessaloniki δεν χάνει:
    paok-fcofi-crete-fcσε 19 της τελευταίας 21 σπίτι παιχνίδια κατάb OFI.
    paok-fcσε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια (Cup).
    PAOK Thessaloniki δεν θα χάσει
    -1667
    PAOK Thessaloniki Αποτελέσματα:
    paok-fcofi-crete-fcσε 26 της τελευταίας 28 παιχνίδια κατάb OFI.
    paok-fcofi-crete-fcσε 13 της τελευταίας 14 σπίτι παιχνίδια κατάb OFI.
    paok-fcσε 12 της τελευταίας 13 παιχνίδια.
    paok-fcσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 8 παιχνίδια (Cup).
    PAOK Thessaloniki θα κερδίσει γκολ
    -1111
    Υπήρξαν Άντερ πάνω από 2.5 γκολ:
    paok-fcofi-crete-fcσε 13 της τελευταίας 14 PAOK Thessaloniki σπίτι παιχνίδια κατάb OFI.
    paok-fcofi-crete-fcσε κάθε ένα από τα τελευταία 6 PAOK Thessaloniki παιχνίδια κατάb OFI.
    Άντερ γκολ πάνω από (2,5)
    -159
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    Σύγκριση Στατιστικών Ομάδων

    10 αγώνες
    4 - Νίκη
    3 - Σχεδιάζω
    3 - Βλάβες
    Νίκη - 6
    Σχεδιάζω - 0
    Βλάβες - 4
    10 αγώνες
    Φραγμένος - 19
    Χάσει - 14
    +5
    +4
    19 - Φραγμένος
    15 - Χάσει
    4
    Νίκη
    6
    3
    Σχεδιάζω
    0
    3
    Βλάβες
    4
    Διαφορά τερμάτων
    19
    Φραγμένος
    19
    14
    Χάσει
    15
    3.3
    Μέσος όρος συνολικά στον αγώνα
    3.4
    1.9
    Σκόραρε κατά μέσο όρο
    1.9
    1.4
    Χάθηκε κατά μέσο όρο
    1.5
    7
    Γκολ που σημειώθηκαν και δέχθηκαν
    6
    47'
    Σκοράραμε κάθε λεπτό
    49'
    Όλα τα στατιστικά στοιχεία