Rizespor vs Hatayspor Πρόβλεψη 31 Μάιος 2025

    Στον επερχόμενο αγώνα μεταξύ Ρίζεσπορ και Χατάισπορ, αναμένεται μια έντονη αναμέτρηση. Και οι δύο ομάδες βρίσκονται στη μέση της βαθμολογίας, αλλά με διαφορετικούς στόχους: οι γηπεδούχοι επιδιώκουν να εδραιώσουν τη θέση τους, ενώ οι φιλοξενούμενοι παλεύουν για την επιβίωσή τους. Η Χατάισπορ παρουσιάζει ασταθή απόδοση εκτός έδρας, αλλά η επιθετική της δυναμική δεν πρέπει να υποτιμάται. Από την άλλη πλευρά, η Ρίζεσπορ είναι παραδοσιακά ισχυρή στην έδρα της, όπου συχνά εμφανίζει αυτοπεποίθηση στο παιχνίδι της. Και οι δύο ομάδες φημίζονται για την υψηλή παραγωγικότητά τους στους πρόσφατους αγώνες, κάτι που υπόσχεται θεαματικό ποδόσφαιρο.

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας μεταξύ των ομάδων έλαβε χώρα στις 11 Ιανουάριος 2025 και ολοκληρώθηκε με σκορ 1-2. Ας αναφέρουμε τα στατιστικά σύγκρισης εκείνης της συνάντησης (γηπεδούχοι - Χατάισπορ):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 44% έναντι 56%;
    • κόρνερ: 3 έναντι 4;
    • φάουλ: 7 έναντι 8;
    • κίτρινες κάρτες: 3 έναντι 2;
    • σουτ εντός στόχου: 5 έναντι 5.

    📊Στατιστική προεπισκόπηση των επίσημων αναμετρήσεων μεταξύ των ομάδων Ρίζεσπορ και Χατάισπορ:

    • έχουν διεξαχθεί 7 αγώνες;
    • οι νίκες των γηπεδούχων είναι 3, των φιλοξενούμενων 2, ενώ υπάρχουν 2 ισοπαλίες;
    • τα γκολ είναι 7 έναντι 7;
    • ο μέσος όρος γκολ στο πρώτο ημίχρονο είναι 0.86, ενώ στο δεύτερο είναι 1.14;
    • ο μέσος όρος συνολικών γκολ ανά αγώνα είναι 2.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Rizespor - Hatayspor

    50%
    4 Νίκη
    25%
    2 Σχεδιάζω
    25%
    2 Νίκη
    Σύνολο παιχνιδιών
    8
    Γκολ που σημειώθηκαν
    2.63
    Και οι δύο ομάδες σκόραραν
    38%
    1.5
    Μέσο σύνολο
    1.13
    4.25
    Γωνία
    4.63
    1.25
    Κίτρινες κάρτες
    1.38
    10.13
    Φάουλ
    11.25
    Τελευταίοι αγώνες
    31.05.25
    Super Lig
    Caykur Rizespor
    Caykur Rizespor
    Hatayspor
    Hatayspor
    4.76
    0.68
    7
    8
    9
    8
    2
    0
    5
    2
    1
    0
    4
    2
    4.76
    0.68
    7
    8
    9
    8
    2
    0
    11.01.25
    Super Lig
    Hatayspor
    Hatayspor
    Caykur Rizespor
    Caykur Rizespor
    0.57
    2.1
    3
    4
    7
    8
    3
    2
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    0.57
    2.1
    3
    4
    7
    8
    3
    2
    26.05.24
    Super Lig
    Hatayspor
    Hatayspor
    Caykur Rizespor
    Caykur Rizespor
    -
    -
    2
    4
    12
    6
    0
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    0
    -
    -
    2
    4
    12
    6
    0
    0
    06.01.24
    Super Lig
    Caykur Rizespor
    Caykur Rizespor
    Hatayspor
    Hatayspor
    -
    -
    3
    4
    10
    10
    0
    2
    2
    0
    1
    0
    1
    0
    -
    -
    3
    4
    10
    10
    0
    2
    23.01.22
    Super Lig
    Hatayspor
    Hatayspor
    Caykur Rizespor
    Caykur Rizespor
    -
    -
    -
    -
    15
    7
    -
    -
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    -
    -
    -
    -
    15
    7
    -
    -
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Caykur Rizespor Επισκόπηση ομάδας

    Η τελευταία επίσημη αναμέτρηση της ομάδας πραγματοποιήθηκε στις στο πλαίσιο της Σούπερ Λιγκ (γηπεδούχοι - Μπεσίκτας, φιλοξενούμενοι - Ρίζεσπορ). Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 1-2.

    Η στατιστική του αγώνα έχει ως εξής (Ρίζεσπορ vs Μπεσίκτας):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 39% vs 61%;
    • κόρνερ: 7 vs 6;
    • φάουλ: 15 vs 9;
    • κίτρινες κάρτες: 3 vs 2;
    • σουτ εντός εστίας: 5 vs 4.

    Ο Ριζεσπόρ βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα και παρουσιάζει αρκετά πειστική απόδοση στην έδρα του. Η ομάδα χρησιμοποιεί ενεργά τις επιθέσεις από τα άκρα και διαθέτει καλή ταχύτητα στη μετάβαση από την άμυνα στην επίθεση. Στα τελευταία δέκα ματς, έχουν κερδίσει τέσσερις φορές, με μέσο όρο 1.4 γκολ ανά παιχνίδι - αυτό υποδηλώνει σταθερότητα στην επίθεση. Ωστόσο, η άμυνα δεν είναι πάντα αξιόπιστη: ο αριθμός των γκολ που δέχονται είναι επίσης 1.4 ανά αναμέτρηση. Στην Ιανουαρίου αναμέτρηση, οι γηπεδούχοι ηττήθηκαν από την Χατάισπορ με σκορ 1-2.

    Αποτελέσματα αγώνων: Caykur Rizespor

    Τελευταίοι αγώνες
    29.08.26
    super lig
    Gaziantep
    Gaziantep
    Caykur Rizespor
    Caykur Rizespor
    1.14
    1.01
    8
    0
    10
    17
    1
    2
    1
    2
    0
    2
    1
    0
    1.14
    1.01
    8
    0
    10
    17
    1
    2
    Γουόν
    22.08.26
    super lig
    Caykur Rizespor
    Caykur Rizespor
    Samsunspor
    Samsunspor
    2.12
    0.35
    10
    1
    13
    11
    1
    1
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    2.12
    0.35
    10
    1
    13
    11
    1
    1
    Νικώ
    15.08.26
    super lig
    Konyaspor
    Konyaspor
    Caykur Rizespor
    Caykur Rizespor
    0.74
    1.51
    1
    7
    12
    11
    1
    4
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    0.74
    1.51
    1
    7
    12
    11
    1
    4
    Γουόν
    08.08.26
    Club Friendly Games
    Caykur Rizespor
    Caykur Rizespor
    Pyramids
    Pyramids
    2
    1
    2
    0
    0
    1
    Γουόν
    02.08.26
    Club Friendly Games
    Caykur Rizespor
    Caykur Rizespor
    Orijent 1919
    Orijent 1919
    -
    -
    12
    0
    -
    -
    1
    1
    2
    1
    0
    0
    2
    1
    -
    -
    12
    0
    -
    -
    1
    1
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Hatayspor Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας που έδωσαν οι φιλοξενούμενοι ήταν στις στο πλαίσιο της Σούπερ Λιγκ (γηπεδούχοι - Χατάισπορ, φιλοξενούμενοι - Φενερμπαχτσέ). Ο αγώνας έληξε με σκορ 4-2.

    Η στατιστική του αγώνα είναι ως εξής (Χατάισπορ vs Φενερμπαχτσέ):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 53% vs 47%;
    • κόρνερ: 2 vs 8;
    • φάουλ: 10 vs 11;
    • κίτρινες κάρτες: 1 vs 2;
    • σουτ στον στόχο: 7 vs 7.

    Η Χατάισπορ βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην προτελευταία θέση της λίγκας και χρειάζεται βαθμούς για να βγει από τη ζώνη υποβιβασμού. Οι "Μαραθωνοδρόμοι" χαρακτηρίζονται από το επίμονο στυλ παιχνιδιού τους, με έμφαση στις επιθετικές ενέργειες - η ομάδα σκοράρει σχεδόν δύο γκολ ανά αγώνα, αλλά παράλληλα δέχεται πολλά (κατά μέσο όρο 2.5 γκολ). Ωστόσο, τα τελευταία αποτελέσματα δείχνουν κάποια σταθεροποίηση στη φόρμα τους: τρεις νίκες σε δέκα αγώνες δίνουν ελπίδα στους φιλάθλους για βελτίωση της θέσης τους στο πρωτάθλημα.

    Αποτελέσματα αγώνων: Hatayspor

    Τελευταίοι αγώνες
    01.05.26
    1. Lig
    Hatayspor
    Hatayspor
    Belediye Vanspor
    Belediye Vanspor
    -
    -
    2
    5
    11
    14
    3
    3
    3
    1
    0
    0
    3
    1
    -
    -
    2
    5
    11
    14
    3
    3
    Γουόν
    25.04.26
    1. Lig
    Serik Belediyespor
    Serik Belediyespor
    Hatayspor
    Hatayspor
    -
    -
    4
    5
    12
    16
    1
    5
    4
    2
    0
    1
    4
    1
    -
    -
    4
    5
    12
    16
    1
    5
    Νικώ
    18.04.26
    1. Lig
    Hatayspor
    Hatayspor
    Sakaryaspor
    Sakaryaspor
    -
    -
    2
    1
    13
    22
    0
    2
    1
    1
    0
    1
    1
    0
    -
    -
    2
    1
    13
    22
    0
    2
    Εφιστά
    11.04.26
    1. Lig
    Sariyer
    Sariyer
    Hatayspor
    Hatayspor
    -
    -
    7
    0
    9
    14
    1
    3
    4
    0
    1
    0
    3
    0
    -
    -
    7
    0
    9
    14
    1
    3
    Νικώ
    07.04.26
    1. Lig
    Hatayspor
    Hatayspor
    1
    Adana Demirspor
    Adana Demirspor
    -
    -
    2
    2
    8
    12
    2
    1
    4
    0
    2
    0
    2
    0
    -
    -
    2
    2
    8
    12
    2
    1
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Πρόβλεψη για το 1ο ημίχρονο

    Προσωπικές αναμετρήσεις:

    • αριθμός αναμετρήσεων - 7;
    • αριθμός νικών στο 1ο ημίχρονο για τους γηπεδούχους (στο γήπεδό τους) - 1; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 0; αριθμός ισοπαλιών - 2;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ στο 1ο ημίχρονο: 0.86;
    • οι σημερινοί γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 0.43 γκολ, οι φιλοξενούμενοι - 0.43.

    Στατιστικά στο 1ο ημίχρονο: Ρίζεσπορ (εντός έδρας) vs Χατάισπορ (εκτός έδρας)

    • αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 17 vs 17;
    • αριθμός νικών: 4 (0.24%) vs 3 (0.18%);
    • αριθμός ηττών: 3 (0.18%) vs 6 (0.35%);
    • αριθμός ισοπαλιών: 10 (0.59%) vs 8 (0.47%);
    • μέσος όρος γκολ που σημειώθηκαν: 1.06 vs 1.76;
    • μέσος όρος γκολ που δέχθηκαν: 0.47 vs 0.94.

    Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):

    • αριθμός νικών: 0 vs 2;
    • αριθμός ηττών: 3 vs 3;
    • αριθμός ισοπαλιών: 7 vs 5;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ στο 1ο ημίχρονο: 0.8 (σημειώθηκαν - 0.2, δέχθηκαν - 0.6) vs 2.2 (σημειώθηκαν - 1.1, δέχθηκαν - 1.1).
    Τάσεις
    • Η Χατάισπορ δέχεται γκολ στο 1ο ημίχρονο σε 11 από τους τελευταίους 12 αγώνες (Σούπερ Λιγκ).
    • Η Χατάισπορ δέχεται γκολ στο 1ο ημίχρονο εκτός έδρας σε 10 από τους τελευταίους 11 αγώνες.
    • Η Χατάισπορ δέχεται γκολ στο 1ο ημίχρονο εκτός έδρας σε 9 από τους τελευταίους 10 αγώνες (Σούπερ Λιγκ).
    👉Πρόβλεψη: 1ο ημίχρονο, Caykur Rizespor θα κερδίσει γκολ(απόδοση: 1.37)

    Πρόβλεψη για το Αποτέλεσμα

    Αναμετρήσεις:

    • συνολικές συναντήσεις - 7;
    • νίκες γηπεδούχων - 3, φιλοξενούμενων - 2, ισοπαλίες - 2.

    Στατιστικά: Ρίζεσπορ vs Χατάισπορ

    • αγώνες στο πρωτάθλημα: 35 vs 35;
    • νίκες: 14 vs 6;
    • ποσοστό νικών: 40% vs 17%;
    • ήττες: 17 vs 21;
    • ισοπαλίες: 4 vs 8.

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • νίκες: 4 vs 3;
    • ήττες: 5 vs 6;
    • ισοπαλίες: 1 vs 1.
    Τάσεις
    • Η Χατάισπορ δεν κερδίζει εκτός έδρας σε 21 από τους τελευταίους 23 αγώνες (Σούπερ Λιγκ).
    👉Πρόβλεψη: Caykur Rizespor δεν θα χάσει(απόδοση: 1.12)

    Πρόβλεψη για το Σύνολο

    Αναμετρήσεις:

    • οι σημερινοί γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο - 1, οι φιλοξενούμενοι - 1;
    • μέσος όρος τερμάτων στις αναμετρήσεις - 2;
    • και οι δύο ομάδες έχουν σκοράρει: συνολικά - 2 φορές; στην έδρα της γηπεδούχου - 0 φορές.

    Στατιστικά: Ρίζεσπορ vs Χατάισπορ

    • μέσος όρος στο πρωτάθλημα: 2.94 vs 3.26;
    • μέσος όρος γκολ: 1.34 vs 1.29;
    • μέσος όρος στο πρώτο ημίχρονο: 0.46 vs 0.8;
    • μέσος όρος στο δεύτερο ημίχρονο: 0.89 vs 0.49;
    • Ρίζεσπορ: μέσος όρος στην έδρα - 1.65;
    • Χατάισπορ: μέσος όρος εκτός έδρας - 1.24;
    • τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος): 1.4 (εντός - 2) vs 1.9 (εκτός - 1.6).
    Τάσεις
    • Η Ρίζεσπορ σκοράρει κάτω από 2.5 γκολ σε 7 συνεχόμενες αναμετρήσεις αυτών των ομάδων (Σούπερ Λιγκ).
    • Η Ρίζεσπορ σκοράρει κάτω από 2.5 γκολ σε 9 από τους τελευταίους 10 αγώνες (Σούπερ Λιγκ).
    👉Πρόβλεψη: Caykur Rizespor Άντερ γκολ λιγότερος (2,5)(απόδοση: 1.88)

    Πρόβλεψη για Κόρνερ

    Αναμετρήσεις

    • μέσος όρος κόρνερ στις αναμετρήσεις - 8 (3.86 - γηπεδούχοι και 4.14 - φιλοξενούμενοι);
    • μέσος όρος κόρνερ στην έδρα των γηπεδούχων - 7.67 (3.67 - γηπεδούχοι και 4 - φιλοξενούμενοι).

    Ρίζεσπορ: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο πρωτάθλημα - 5.26; στην έδρα - 5.88;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 6.2; στην έδρα - 7.4.

    Χατάισπορ: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο πρωτάθλημα - 4.57, εκτός έδρας - 4.71;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 4.5; εκτός έδρας - 5.4.
    Τάσεις
    • Συνολικά κάτω από 10.5 κόρνερ σε 7 συνεχόμενες αναμετρήσεις αυτών των ομάδων (Σούπερ Λιγκ).
    👉Πρόβλεψη: Κόρνερ - Σύνολο λιγότερο από (10,5)

    Πρόβλεψη για Κάρτες

    Αναμετρήσεις

    • μέσος όρος κίτρινων καρτών στις αναμετρήσεις - 2.28 (1.14 - γηπεδούχοι και 1.14 - φιλοξενούμενοι);
    • μέσος όρος κίτρινων καρτών στην έδρα των γηπεδούχων - 4.34 (1.67 - γηπεδούχοι και 2.67 - φιλοξενούμενοι).

    Ρίζεσπορ: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο πρωτάθλημα - 2.34; στην έδρα - 2.41;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 2.4; στην έδρα - 1.6.

    Χατάισπορ: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο πρωτάθλημα - 2.63, εκτός έδρας - 2.88;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 2.4; εκτός έδρας - 2.4.
    👉Πρόβλεψη: Κίτρινες κάρτες - Άντερ περισσότερο (4,5)

    Πρόβλεψη για το Αμφίσκορο

    Αναμετρήσεις:

    • συνολικές συναντήσεις - 7;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν συνολικά - 2 φορές;
    • στην έδρα των γηπεδούχων - 0 φορές.

    Στατιστικά: Ρίζεσπορ εναντίον Χατάισπορ

    • αγώνες στο πρωτάθλημα: 35 vs 35;
    • αγώνες στη σεζόν με αμφίσκορο (BTTS): 20 vs 23;
    • Ρίζεσπορ αμφίσκορο εντός έδρας - 10 (59%);
    • Χατάισπορ αμφίσκορο εκτός έδρας - 10 (59%).

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • αγώνες με αμφίσκορο: 5 vs 7;
    • Ρίζεσπορ αμφίσκορο εντός έδρας - 2 (40%);
    • Χατάισπορ αμφίσκορο εκτός έδρας - 3 (60%).
    Τάσεις
    • Η Χατάισπορ σκοράρει και δέχεται γκολ σε 6 από τους τελευταίους 7 αγώνες (Σούπερ Λιγκ).
    👉Πρόβλεψη: Και οι δύο θα σκοράρουν (Ναι)(απόδοση: 1.39)

    Πρόβλεψη της συντακτικής ομάδας

    Λαμβάνοντας υπόψη την τρέχουσα φόρμα και των δύο ομάδων, μπορούμε να περιμένουμε έναν ανοιχτό και παραγωγικό αγώνα με πολλές ευκαιρίες μπροστά από τις εστίες των αντιπάλων. Οι τελευταίες αναμετρήσεις έδειξαν υψηλό επίπεδο επιθετικών ενεργειών και από τους δύο συλλόγους, ωστόσο αξίζει να σημειωθεί ότι στις 6 τελευταίες απευθείας αναμετρήσεις καταγράφηκαν λιγότερα από 4 γκολ συνολικά. Αυτό υποδηλώνει ότι ο επερχόμενος αγώνας δεν θα είναι πλούσιος σε γκολ, επομένως προτείνεται να ποντάρετε στο under 3.5 γκολ.
    Άντερ γκολ λιγότερος (3,5)
    Everygame
    Στοίχημα+100
    Δημοσιεύθηκε: 30/05/2025, 7:00 AM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: Caykur Rizespor - Hatayspor

    Caykur Rizespor Ισοπαλίες 1ου ημιχρόνου:
    caykur-rizesporσε 6 της τελευταίας 7 σπίτι παιχνίδια (Super Lig).
    1ο ημίχρονο Σχεδιάζω
    Bovada
    +245
    Hatayspor δεν κερδίζει:
    hataysporσε 21 της τελευταίας 23 μακριά παιχνίδια (Super Lig).
    Caykur Rizespor δεν θα χάσει
    Everygame
    -1429
    Caykur Rizespor Χάνει:
    caykur-rizesporσε 21 της τελευταίας 23 παιχνίδια.
    caykur-rizesporσε 20 της τελευταίας 22 παιχνίδια (Super Lig).
    Hatayspor Αποτελέσματα:
    hataysporσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 7 παιχνίδια (Super Lig).
    Hatayspor θα κερδίσει γκολ
    Everygame
    -250
    Caykur Rizespor Αποτελέσματα:
    caykur-rizesporσε 15 της τελευταίας 16 σπίτι παιχνίδια.
    caykur-rizesporσε 12 της τελευταίας 13 σπίτι παιχνίδια (Super Lig).
    Hatayspor Χάνει:
    hataysporσε 13 της τελευταίας 14 μακριά παιχνίδια (Super Lig).
    hataysporσε 11 της τελευταίας 12 παιχνίδια (Super Lig).
    Caykur Rizespor θα κερδίσει γκολ
    -10000
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    Caykur Rizespor - Hatayspor Θέση στον πίνακα

    Super Lig 24/25
    καιΓουόνΕφιστάΝικώΔιαφορά τερμάτωνγυαλιάΈντυπο
    8.
    Goztepe Izmir
    Goztepe Izmir
    3613111259-5050
    9.
    Caykur Rizespor
    Caykur Rizespor
    361541752-5849
    10.
    Kasimpasa Istanbul
    Kasimpasa Istanbul
    3611141162-6347
    17.
    Sivasspor
    Sivasspor
    36981944-6035
    18.
    Hatayspor Antakya
    Hatayspor Antakya
    36682247-7426
    19.
    Adana Demirspor
    Adana Demirspor
    36352834-922

    Σύγκριση Στατιστικών Ομάδων

    10 αγώνες
    5 - Νίκη
    2 - Σχεδιάζω
    3 - Βλάβες
    Νίκη - 2
    Σχεδιάζω - 1
    Βλάβες - 7
    10 αγώνες
    Φραγμένος - 16
    Χάσει - 17
    -1
    -12
    13 - Φραγμένος
    25 - Χάσει
    5
    Νίκη
    2
    2
    Σχεδιάζω
    1
    3
    Βλάβες
    7
    Διαφορά τερμάτων
    16
    Φραγμένος
    13
    17
    Χάσει
    25
    3.3
    Μέσος όρος συνολικά στον αγώνα
    3.8
    1.6
    Σκόραρε κατά μέσο όρο
    1.3
    1.7
    Χάθηκε κατά μέσο όρο
    2.5
    6
    Γκολ που σημειώθηκαν και δέχθηκαν
    6
    56'
    Σκοράραμε κάθε λεπτό
    69'
    Όλα τα στατιστικά στοιχεία