MODO Hockey vs Kalmar Πρόβλεψη 28 Ιανουάριος 2026
📡Πώς θα αντιμετωπίσουν οι ομάδες τον υψηλό ρυθμό του αντιπάλου; Στις 28 Ιανουάριος στις 6:00 PM, θα πραγματοποιηθεί μια ενδιαφέρουσα αντιπαράθεση στο πλαίσιο του τουρνουά "Allsvenskan" μεταξύ των ομάδων MODO Hockey και Kalmar. Οι αποδόσεις για κάθε ομάδα είναι οι εξής - και αντίστοιχα. Δεν υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί στο παιχνίδι, επομένως στην πρόβλεψή μας θα προσπαθήσουμε να προσδιορίσουμε ποια ομάδα αξίζει περισσότερο να κερδίσει αυτόν τον αγώνα.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Οι ομάδες MODO Hockey και Kalmar έχουν τρία παιχνίδια στο αρχείο τους. Οι στατιστικές είναι οι εξής:
- νίκες (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου) για την ομάδα του γηπέδου - 2, για την εκτός έδρας ομάδα - 1;
- eπιτευχθέντα γκολ: 8 εναντίον 6;
- μέση συνολική απόδοση αγώνα - 4.
Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων MODO Hockey - Kalmar

MODO Hockey Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η MODO Hockey έχει συμμετάσχει σε 41 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα:
- 24 νίκες,
- 17 ήττες.
📈Σε αυτήν τη σεζόν, η MODO Hockey έχει ποσοστό νίκης 59%, με το 41% των παιχνιδιών να λήγει με ήττα.
📊Η μέση συνολική της ομάδας είναι 5.12, σκοράροντας μέσο όρο 2.71 γκολ ανά αγώνα και δεχόμενη μέσο όρο 2.63 γκολ.
🏒Σε αυτήν τη σεζόν, η MODO Hockey έχει σκοράρει 111 γκολ:
- Η ομάδα ξεχωρίζει ιδιαίτερα στην περίοδο 2, όπου το 36.94% όλων των γκολ σημειώθηκε.
- Στο γήπεδό τους, ο μέσος όρος των γκολ που σημειώνονται είναι 3.47 ανά παιχνίδι.
🥅Και όσον αφορά την άμυνα, η MODO Hockey έχει δεχθεί 108 γκολ για την τρέχουσα σεζόν.
- Η περίοδος 3 αποδείχθηκε προκλητική, με το 46% όλων των γκολ να διαπραγματεύονται κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.
- Στο γήπεδο τους, ο μέσος όρος των γκολ που δέχονται είναι 3.47 ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: MODO Hockey

Kalmar Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η Kalmar έχει λάβει μέρος σε 39 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα: 29 νίκες, 10 ήττες.
📈Για αυτήν τη σεζόν, το ποσοστό νίκης της Kalmar είναι 74%, με το 26% των αγώνων να καταλήγει σε ήττα.
📊Ο μέσος όρος βαθμολογίας της ομάδας είναι 5.92, με 3.82 γκολ που σημειώνονται ανά αγώνα και καταχωρώντας μέσο όρο 2.26 γκολ.
🏒Μέχρι στιγμής, η Kalmar έχει καταφέρει να σκοράρει 149 γκολ:
- Η ομάδα έχει επιδείξει εξαιρετική επίδοση στην περίοδο 3, με 38.26% όλων των γκολ που σημειώθηκαν.
- Ενώ στους αγώνες εκτός έδρας, ο μέσος όρος των γκολ σκοράρισματος πέφτει στα 3.53.
🥅Στην άμυνα, η Kalmar έχει δεχθεί 88 γκολ αυτήν τη σεζόν.
- Η περίοδος 1 αποδείχθηκε προκλητική, με το 36.96% των συνολικών γκολ να δίνονται κατά τη διάρκειά της.
- Ενώ στους εκτός έδρας αγώνες, ο μέσος όρος αυξάνεται στα 2.71 γκολ ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Kalmar
Πρόβλεψη για την 1η περίοδο
H2H:
- αριθμός αναμετρήσεων - 3;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (εντός έδρας) - 0; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 0;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην 1η περίοδο: 0.33;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 0.33, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 0.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: MODO Hockey (εντός) vs Kalmar (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 19 vs 17;
- αριθμός νικών: 6 (31.58%) vs 4 (23.53%);
- αριθμός ηττών: 6 (31.58%) vs 5 (29.41%);
- αριθμός ισοπαλιών: 7 (36.84%) vs 8 (47.06%).
- μέσος όρος τερμάτων: 0.68 vs 1;
- μέσος όρος δεχόμενων τερμάτων: 0.63 vs 1.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 3 vs 3;
- αριθμός ηττών: 5 vs 2;
- αριθμός ισοπαλιών: 2 vs 5;
- μέσος όρος τερμάτων στην 1η περίοδο: 1.3 (σκοράρισμα - 0.4, δεχόμενα - 0.9) vs 1.4 (σκοράρισμα - 0.7, δεχόμενα - 0.7).
- MODO Hockey Σκοράρει λιγότερο από 1.5 γκολ στην πρώτη περίοδο σε κάθε ένα από τα τελευταία 7 παιχνίδια (Allsvenskan).
Πρόβλεψη για το σύνολο
H2H:
- Αριθμός αναμετρήσεων - 3;
- Νίκες γηπεδούχου - 2, νίκες φιλοξενούμενου - 1.
Στατιστικά: MODO Hockey vs Kalmar
- Αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 41 vs 39;
- Νίκες: 24 (59%) vs 29 (74%);
- Ήττες: 17 (41%) vs 10 (26%);
- Νίκες εντός έδρας στο τουρνουά: 15;
- Νίκες εκτός έδρας στο τουρνουά: 11.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- Νίκες: 4 vs 7;
- Ήττες: 6 vs 3;
- Νίκες εντός έδρας: 2;
- Νίκες εκτός έδρας: 3.
- Kalmar δεν χάνει (στην κανονική διάρκεια) σε 7 της τελευταίας 8 μακριά παιχνίδια (Allsvenskan).
Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα
H2H:
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων ανά αγώνα για την ομάδα γηπεδούχων - 2.67, για την ομάδα φιλοξενούμενων - 2;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στις H2H - 4;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 1η περίοδο - 0 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στη 2η περίοδο - 1 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 3η περίοδο - 2 φορά.
Στατιστικά: MODO Hockey vs Kalmar
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στο τουρνουά: 5.12 vs 5.92;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν: 2.71 vs 3.82;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που δέχθηκαν: 2.63 vs 2.26;
- MODO Hockey: μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην έδρα τους στο τουρνουά - 3.47;
- Kalmar: μέσος όρος συνολικών τερμάτων εκτός έδρας στο τουρνουά - 3.53;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν): 1.9 (εντός έδρας - 2) vs 3.3 (εκτός έδρας - 4).
- Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 5.5 γκολ σε 6 της τελευταίας 7 MODO Hockey παιχνίδια (Allsvenskan).
- Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 5.5 γκολ σε 7 της τελευταίας 8 Kalmar παιχνίδια (Allsvenskan).
Πρόβλεψη της σύνταξης
- Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 5.5 γκολ σε 6 της τελευταίας 7 MODO Hockey παιχνίδια (Allsvenskan).
- Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 5.5 γκολ σε 7 της τελευταίας 8 Kalmar παιχνίδια (Allsvenskan).