Jyvaskyla vs Lukko Rauma Πρόβλεψη 27 Ιανουάριος 2026
📡Πώς θα αντιμετωπίσουν οι ομάδες τον υψηλό ρυθμό του αντιπάλου; Στις 27 Ιανουάριος στις 4:30 PM, θα πραγματοποιηθεί μια ενδιαφέρουσα αντιπαράθεση στο πλαίσιο του τουρνουά "Liiga" μεταξύ των ομάδων Jyvaskyla και Lukko Rauma. Οι αποδόσεις για κάθε ομάδα είναι οι εξής - και αντίστοιχα. Δεν υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί στο παιχνίδι, επομένως στην πρόβλεψή μας θα προσπαθήσουμε να προσδιορίσουμε ποια ομάδα αξίζει περισσότερο να κερδίσει αυτόν τον αγώνα.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Επισκόπηση των στατιστικών από τους επίσημους αγώνες μεταξύ Jyvaskyla και Lukko Rauma:
- παιγμένα 59 παιχνίδια;
- νίκες εντός έδρας 24 (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου), εκτός έδρας - 33;
- eπιτευχθέντα γκολ: 150 εναντίον 179;
- μέσος όρος συνολικών στο πρώτο ημίχρονο - 1.7, δεύτερο - 1.8, τρίτο - 1.95;
- μέσος όρος συνολικά του αγώνα - 5.39.
Την τελευταία φορά που συναντήθηκαν ήταν στις 21 Νοέμβριος 2025 στην αρένα της Jyvaskyla - το σκορ του αγώνα ήταν 4:3.
Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων JYP - Lukko

Jyvaskyla Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η Jyvaskyla έχει συμμετάσχει σε 40 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα:
- 26 νίκες,
- 14 ήττες.
📈Σε αυτήν τη σεζόν, η Jyvaskyla έχει ποσοστό νίκης 65%, με το 35% των παιχνιδιών να λήγει με ήττα.
📊Η μέση συνολική της ομάδας είναι 6.2, σκοράροντας μέσο όρο 3.53 γκολ ανά αγώνα και δεχόμενη μέσο όρο 2.93 γκολ.
🏒Σε αυτήν τη σεζόν, η Jyvaskyla έχει σκοράρει 141 γκολ:
- Η ομάδα ξεχωρίζει ιδιαίτερα στην περίοδο 2, όπου το 34.04% όλων των γκολ σημειώθηκε.
- Στο γήπεδό τους, ο μέσος όρος των γκολ που σημειώνονται είναι 4.26 ανά παιχνίδι.
🥅Και όσον αφορά την άμυνα, η Jyvaskyla έχει δεχθεί 117 γκολ για την τρέχουσα σεζόν.
- Η περίοδος 2 αποδείχθηκε προκλητική, με το 41.38% όλων των γκολ να διαπραγματεύονται κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.
- Στο γήπεδο τους, ο μέσος όρος των γκολ που δέχονται είναι 4.26 ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Jyvaskyla

Lukko Rauma Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η Lukko Rauma έχει λάβει μέρος σε 42 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα: 25 νίκες, 17 ήττες.
📈Για αυτήν τη σεζόν, το ποσοστό νίκης της Lukko Rauma είναι 60%, με το 40% των αγώνων να καταλήγει σε ήττα.
📊Ο μέσος όρος βαθμολογίας της ομάδας είναι 5.55, με 3.07 γκολ που σημειώνονται ανά αγώνα και καταχωρώντας μέσο όρο 2.67 γκολ.
🏒Μέχρι στιγμής, η Lukko Rauma έχει καταφέρει να σκοράρει 129 γκολ:
- Η ομάδα έχει επιδείξει εξαιρετική επίδοση στην περίοδο 2, με 34.88% όλων των γκολ που σημειώθηκαν.
- Ενώ στους αγώνες εκτός έδρας, ο μέσος όρος των γκολ σκοράρισματος πέφτει στα 2.73.
🥅Στην άμυνα, η Lukko Rauma έχει δεχθεί 112 γκολ αυτήν τη σεζόν.
- Η περίοδος 3 αποδείχθηκε προκλητική, με το 35.71% των συνολικών γκολ να δίνονται κατά τη διάρκειά της.
- Ενώ στους εκτός έδρας αγώνες, ο μέσος όρος αυξάνεται στα 3.18 γκολ ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Lukko Rauma
Πρόβλεψη για την 1η περίοδο
H2H:
- αριθμός αναμετρήσεων - 59;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (εντός έδρας) - 11; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 10;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην 1η περίοδο: 1.7;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 0.88, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 0.81.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: Jyvaskyla (εντός) vs Lukko Rauma (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 19 vs 22;
- αριθμός νικών: 8 (42.11%) vs 7 (31.82%);
- αριθμός ηττών: 3 (15.79%) vs 9 (40.91%);
- αριθμός ισοπαλιών: 8 (42.11%) vs 6 (27.27%).
- μέσος όρος τερμάτων: 1.26 vs 0.86;
- μέσος όρος δεχόμενων τερμάτων: 0.74 vs 0.86.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 5 vs 4;
- αριθμός ηττών: 1 vs 4;
- αριθμός ισοπαλιών: 4 vs 2;
- μέσος όρος τερμάτων στην 1η περίοδο: 1.2 (σκοράρισμα - 0.8, δεχόμενα - 0.4) vs 1.8 (σκοράρισμα - 0.9, δεχόμενα - 0.9).
- Jyvaskyla δεν κερδίζει την πρώτη περίοδο σε κάθε ένα από τα τελευταία 6 παιχνίδια κατάb Lukko Rauma (Liiga).
Πρόβλεψη για το σύνολο
H2H:
- Αριθμός αναμετρήσεων - 59;
- Νίκες γηπεδούχου - 24, νίκες φιλοξενούμενου - 33.
Στατιστικά: Jyvaskyla vs Lukko Rauma
- Αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 40 vs 42;
- Νίκες: 26 (65%) vs 25 (60%);
- Ήττες: 14 (35%) vs 17 (40%);
- Νίκες εντός έδρας στο τουρνουά: 14;
- Νίκες εκτός έδρας στο τουρνουά: 9.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- Νίκες: 6 vs 5;
- Ήττες: 4 vs 5;
- Νίκες εντός έδρας: 2;
- Νίκες εκτός έδρας: 2.
- Lukko Rauma κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 11 της τελευταίας 12 μακριά παιχνίδια κατάb Jyvaskyla (Liiga).
Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα
H2H:
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων ανά αγώνα για την ομάδα γηπεδούχων - 2.54, για την ομάδα φιλοξενούμενων - 3.03;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στις H2H - 5.39;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 1η περίοδο - 14 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στη 2η περίοδο - 23 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 3η περίοδο - 25 φορά.
Στατιστικά: Jyvaskyla vs Lukko Rauma
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στο τουρνουά: 6.2 vs 5.55;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν: 3.53 vs 3.07;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που δέχθηκαν: 2.93 vs 2.67;
- Jyvaskyla: μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην έδρα τους στο τουρνουά - 4.26;
- Lukko Rauma: μέσος όρος συνολικών τερμάτων εκτός έδρας στο τουρνουά - 2.73;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν): 2.8 (εντός έδρας - 3.33) vs 2.9 (εκτός έδρας - 2.6).
- Lukko Rauma Σκοράρει πάνω από 2.5 γκολ σε κάθε ένα από τα τελευταία 9 παιχνίδια κατάb Jyvaskyla (Liiga).
Πρόβλεψη της σύνταξης
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 5.5 γκολ σε 8 της τελευταίας 9 Jyvaskyla σπίτι παιχνίδια κατάb Lukko Rauma (Liiga).
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 5.5 γκολ σε 18 της τελευταίας 20 Jyvaskyla σπίτι παιχνίδια (Liiga).