Zielona Gora vs Gliwice Πρόβλεψη 1 Φεβρουάριος 2026
📢Ποια τακτικά σχήματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν εναντίον της ζώνης άμυνας; Οι Stelmet Zielona Gora και GTK Gliwice θα μας δείξουν τις επιθετικές τους επιλογές όταν αναμετρηθούν στις 1 Φεβρουάριος στις 2:30 PM στο τουρνουά "Basketball League". Το φαβορί του αγώνα είναι η ομάδα Stelmet Zielona Gora και η νίκη κάθε πλευράς αποτιμάται ως εξής: έναντι . Θα αναλύσουμε πόσο ακριβείς είναι οι αξιολογήσεις των bookmakers στην πρόβλεψή μας.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Στατιστική ανάλυση των προηγούμενων επίσημων αγώνων μεταξύ των ομάδων Stelmet Zielona Gora και GTK Gliwice:
- έπαιξαν 16 αγώνες;
- νίκες (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου): 14 για την σημερινή γηπεδούχο ομάδα και 2 για τους φιλοξενούμενους;
- η γηπεδούχος ομάδα έχει κατά μέσο όρο 90.88 πόντους ανά αγώνα, οι φιλοξενούμενοι - 80.94;
- μέσος συνολικός αριθμός πόντων του αγώνα - 171.81;
Η τελευταία αναμέτρηση έγινε στις 13 Οκτώβριος 2025 στον χώρο της ομάδας GTK Gliwice και έληξε με σκορ 62:86.
Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Zielona Gora - Gliwice

Stelmet Zielona Gora Επισκόπηση ομάδας
🏆Αυτή τη σεζόν, Stelmet Zielona Gora έχει πάτησε το πόδι του στο δικαστήριο για το 17 ταιριάζει με τις επιδόσεις τους, το σπάσιμο κάτω ως εξής: 6 νίκες, 11 ήττες.
📈Σε όλη αυτή τη σεζόν, Stelmet Zielona Gora μπορεί να υπερηφανεύεται για μια επιτυχία ποσοστό 52.94%, ενώ οι ήττες λογαριασμό για να 47.06% του συνολικού τους αγώνες.
📊Η ομάδα παίζει με το μέσο όρο πάνω/κάτω του 166.24 μονάδες, με μέσο όρο 84.71 πόντους ανά αγώνα και παραδέχονται 81.53 σημεία της αντιπολίτευσης.
🏀Στο σπίτι τους χώρο, η ομάδα έχει μέσο όρο γκολ ανά παιχνίδι είναι 85.75 σημεία. Στο σπίτι παιχνίδια, η ομάδα είναι η άμυνα δέχεται κατά μέσο όρο 82.63 πόντους ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Stelmet Zielona Gora

GTK Gliwice Επισκόπηση ομάδας
🏆Αυτή τη σεζόν, GTK Gliwice έχει πάτησε το πόδι του στο δικαστήριο για το 17 ταιριάζει με τις επιδόσεις τους, το σπάσιμο κάτω ως εξής: 4 νίκες, 13 ήττες.
📈Σε όλη αυτή τη σεζόν, GTK Gliwice μπορεί να υπερηφανεύεται για μια επιτυχία ποσοστό 22.22%, ενώ οι ήττες λογαριασμό για να 77.78% του συνολικού τους αγώνες.
📊Η ομάδα παίζει με το μέσο όρο πάνω/κάτω του 166.83 μονάδες, με μέσο όρο 78.94 πόντους ανά αγώνα και παραδέχονται 87.89 σημεία της αντιπολίτευσης.
🏀Μακριά, η ομάδα ρίχνει κατά μέσο 75.86 σημείο ανά παιχνίδι, χάνει κατά μέσο όρο ένα σημείο 91.29 ανά συνάντηση.
Αποτελέσματα αγώνων: GTK Gliwice
Πρόβλεψη για το 1ο δεκάλεπτο
Αναμετρήσεις:
- συνολικός αριθμός συναντήσεων - 16;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (στην έδρα τους) - 4; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 2;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στην 1η περίοδο: 46.06;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι κατά μέσο όρο σκοράρουν 22.94, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 23.13.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: Stelmet Zielona Gora (εντός) vs GTK Gliwice (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 8 vs 7;
- αριθμός νικών: 3 (37.5%) vs 1 (14.29%);
- αριθμός ηττών: 5 (62.5%) vs 5 (71.43%);
- αριθμός ισοπαλιών: 0 (0%) vs 1 (14.29%).
- μέσος όρος πόντων που σημειώθηκαν: 19.13 vs 20.29;
- μέσος όρος πόντων που δέχτηκαν: 20.5 vs 24.14.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 5 vs 2;
- αριθμός ηττών: 4 vs 7;
- αριθμός ισοπαλιών: 1 vs 1;
- μέσος όρος πόντων στην 1η περίοδο: 43.2 (σκοράρισαν - 21.5, δέχτηκαν - 21.7) vs 41.6 (σκοράρισαν - 19.6, δέχτηκαν - 22).
- Υπήρξαν το σύνολο του πρώτου δεκαλέπτου είναι μεγαλύτερο από 42.5 πόντους σε τελευταία 5 Stelmet Zielona Gora σπίτι παιχνίδια κατάb GTK Gliwice (Basketball League).
- Υπήρξαν το σύνολο του πρώτου δεκαλέπτου είναι μεγαλύτερο από 42.5 πόντους σε 6 της τελευταίας 7 Stelmet Zielona Gora παιχνίδια (Basketball League).
- Υπήρξαν το σύνολο του πρώτου δεκαλέπτου είναι μεγαλύτερο από 42.5 πόντους σε 7 της τελευταίας 8 GTK Gliwice μακριά παιχνίδια (Basketball League).
Πρόβλεψη για το σύνολο
H2H:
- αριθμός αντιπαραθέσεων - 16;
- αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων - 14, για την ομάδα φιλοξενουμένων - 2.
Στατιστικά: Stelmet Zielona Gora vs GTK Gliwice
- αριθμός παιγμένων αγώνων στο τουρνουά: 17 vs 17;
- αριθμός νικών: 9 (52.94%) vs 4 (22.22%);
- αριθμός ηττών: 8 (47.06%) vs 14 (77.78%);
- αριθμός νικών στο τουρνουά για την ομάδα γηπεδούχων στην έδρα τους: 5;
- αριθμός νικών στο τουρνουά για την ομάδα φιλοξενουμένων εκτός έδρας: 0.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- αριθμός νικών: 6 vs 2;
- αριθμός ηττών: 4 vs 8;
- αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων στην έδρα τους: 4;
- αριθμός νικών για την ομάδα φιλοξενουμένων εκτός έδρας: 0.
- GTK Gliwice κερδίζει με χάντικαπ +12.5 σε τελευταία 9 παιχνίδια (Basketball League).
Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα
H2H:
- μέσος όρος συνολικών πόντων ανά αγώνα για την ομάδα εντός έδρας - 90.88, για την ομάδα εκτός έδρας - 80.94;
- μέσος όρος συνολικών πόντων σε αγώνες H2H - 171.81.
Στατιστικά: Stelmet Zielona Gora εναντίον GTK Gliwice
- μέσος όρος συνολικού σκορ στο τουρνουά: 166.24 εναντίον 166.83;
- μέσος όρος συνολικών πόντων που σημειώθηκαν: 84.71 εναντίον 78.94;
- μέσος όρος συνολικών πόντων που δέχτηκαν: 81.53 εναντίον 87.89;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στο 1ο ημίχρονο: 41.88 εναντίον 39.22;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στο 2ο ημίχρονο: 41.53 εναντίον 39.06;
- Stelmet Zielona Gora: μέσος όρος συνολικών πόντων εντός έδρας στο τουρνουά - 85.75;
- GTK Gliwice: μέσος όρος συνολικών πόντων εκτός έδρας στο τουρνουά - 75.86;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών πόντων που σημειώθηκαν): 89 (εντός έδρας - 94.75) εναντίον 82.1 (εκτός έδρας - 82.75).