Craiova vs Getafe Typy 15 października 2026

    🔊 Craiova kontynuuje zwycięską serię. Rumuński zespół notuje pięć wygranych z rzędu, a w ostatniej kolejce ligowej minimalnie pokonuje Csikszeredę. W czterech wcześniejszych spotkaniach nie stracili ani jednego gola. Tymczasem Getafe wracają z Barcelony po dotkliwej porażce. Hiszpański zespół miał ogromne kłopoty w ofensywie i ponownie potwierdził, że wyjazdowe mecze są ich piętą achillesową.

    Oba zespoły zmierzą się na stadionie Ion Oblemenco w inauguracyjnej kolejce fazy ligowej Ligi Konferencji Europy UEFA 2026/27. Dla Craiovej to szansa, by zaznaczyć swoją obecność na tle klubu z La Liga. Z kolei Getafe muszą udowodnić, że słaba forma w hiszpańskiej ekstraklasie nie wpłynie na ich start w europejskich rozgrywkach.

    Brak bezpośrednich starć

    📊 Obie drużyny jeszcze nigdy nie zmierzyły się ze sobą w oficjalnym meczu.

    Craiova notują serię pięciu zwycięstw z rzędu.

    W swoim ostatnim wyjazdowym meczu w Liga 1, Craiova pokonuje Csíkszereda Miercurea Ciuc 1-0. Decydujące trafienie pada po przerwie. Craiova oddaje aż 24 strzały przy 14 próbach rywali, jednak wykorzystuje tylko jedną ze stworzonych okazji.

    Rumuński klub prezentuje znakomitą formę po trudnym sierpniu. Craiova pokonuje kolejno Bacău w Pucharze Rumunii, a następnie Universitatea Cluj, Corvinul, FCSB oraz Csikszeredę. W ostatnich dziesięciu oficjalnych spotkaniach zespół notuje osiem zwycięstw, jeden remis i tylko jedną porażkę. Takie wyniki plasują ich w czołówce Superligi rumuńskiej.

    Droga Craiovej do Ligi Konferencji nie należała jednak do najłatwiejszych. Swój europejski sezon rozpoczynają od kwalifikacji do Ligi Mistrzów, gdzie odpadają w dwumeczu z bułgarskim Lewskim. Następnie przenoszą się do Ligi Europy - tam eliminują fiński KuPS, ale nie radzą sobie z armeńskim Ararat-Armenia. Gospodarze już wcześniej muszą mierzyć się z dobrze zorganizowanymi defensywami. Niemniej obecna seria zwycięstw i atut własnego boiska pozwalają im liczyć na lepszy start fazy grupowej.

    Wyniki meczów: Universitatea Craiova 1948

    Ostatnie mecze
    11.10.26
    Liga I
    Csikszereda Miercurea Ciuc
    Csikszereda Miercurea Ciuc
    Universitatea Craiova 1948
    Universitatea Craiova 1948
    -
    -
    3
    5
    7
    10
    3
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    -
    -
    3
    5
    7
    10
    3
    1
    Z
    04.10.26
    Klubowe mecze towarzyskie
    CSM Slatina
    CSM Slatina
    Universitatea Craiova 1948
    Universitatea Craiova 1948
    -
    -
    2
    2
    12
    10
    2
    2
    0
    4
    0
    2
    0
    2
    -
    -
    2
    2
    12
    10
    2
    2
    Z
    19.09.26
    Liga I
    Universitatea Craiova 1948
    Universitatea Craiova 1948
    Fotbal Club FCSB
    Fotbal Club FCSB
    -
    -
    5
    1
    15
    10
    0
    1
    5
    0
    2
    0
    3
    0
    -
    -
    5
    1
    15
    10
    0
    1
    Z
    13.09.26
    Liga I
    Corvinul 1921 Hunedoara
    Corvinul 1921 Hunedoara
    Universitatea Craiova 1948
    Universitatea Craiova 1948
    -
    -
    7
    6
    13
    3
    3
    0
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    -
    -
    7
    6
    13
    3
    3
    0
    Z
    07.09.26
    Liga I
    Universitatea Craiova 1948
    Universitatea Craiova 1948
    Universitatea Cluj
    Universitatea Cluj
    -
    -
    5
    5
    9
    3
    0
    2
    4
    0
    0
    0
    4
    0
    -
    -
    5
    5
    9
    3
    0
    2
    Z
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Getafe ponieśli cztery porażki na wyjeździe w La Liga.

    Getafe w swoim ostatnim wyjazdowym meczu La Liga przegrywają z Barceloną 0:3. Goście utrzymują się przy piłce zaledwie przez 17% czasu gry i oddają tylko 4 strzały, podczas gdy gospodarze notują ich aż 23.

    Getafe wciąż nie mogą odnaleźć swojej optymalnej formy. Po ośmiu kolejkach La Liga mają na koncie dwa zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki, a bilans bramkowy wynosi zaledwie 4-10. Szczególnie słabo prezentują się na wyjazdach - przegrywają z Alavés, Osasuną, Betisem oraz Barceloną. Wszystkie osiem punktów zdobyli u siebie, natomiast na obcych stadionach nie wywalczyli jeszcze ani jednego oczka. Taka statystyka sprawia, że pierwszy mecz w Conference League zapowiada się dla nich jako znacznie trudniejsze wyzwanie.

    Getafe wrócili do europejskich rozgrywek dzięki zwycięstwu w kwalifikacjach, gdzie pokonali Partizan Belgrad. W ostatnich dziesięciu spotkaniach zdobywają średnio zaledwie 0,8 gola na mecz, a ich ofensywa pozostaje jedną z najmniej skutecznych w La Liga. Nadchodzący wyjazd do Rumunii będzie poważnym sprawdzianem, zwłaszcza biorąc pod uwagę solidność defensywy Craiovej w obecnym sezonie.

    Wyniki meczów: Getafe

    Ostatnie mecze
    10.10.26
    La Liga
    Barcelona
    Barcelona
    Getafe
    Getafe
    2.24
    0.15
    9
    2
    9
    11
    2
    4
    3
    0
    2
    0
    1
    0
    2.24
    0.15
    9
    2
    9
    11
    2
    4
    P
    20.09.26
    La Liga
    Getafe
    Getafe
    Malaga
    Malaga
    1.07
    0.72
    5
    9
    16
    16
    4
    2
    1
    0
    0
    0
    1
    0
    1.07
    0.72
    5
    9
    16
    16
    4
    2
    Z
    17.09.26
    La Liga
    Real Betis Balompie
    Real Betis Balompie
    Getafe
    Getafe
    1
    1.96
    0.48
    4
    3
    13
    24
    1
    4
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    1.96
    0.48
    4
    3
    13
    24
    1
    4
    P
    13.09.26
    La Liga
    Getafe
    Getafe
    Deportivo La Coruna
    Deportivo La Coruna
    1.11
    0.78
    3
    7
    14
    9
    3
    1
    1
    1
    0
    0
    1
    1
    1.11
    0.78
    3
    7
    14
    9
    3
    1
    R
    07.09.26
    La Liga
    Getafe
    Getafe
    1
    Celta de Vigo
    Celta de Vigo
    1
    1.28
    3
    5
    8
    8
    3
    2
    1
    1
    1
    0
    0
    1
    1
    1.28
    3
    5
    8
    8
    3
    2
    R
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Prognoza na sumę bramek

    Getafe nie przekonują w meczach wyjazdowych. W ostatnich 9 spotkaniach poza własnym stadionem nie zdobywają więcej niż jednego gola, a wszystkie 4 ich wyjazdowe mecze w tej edycji rozgrywek zakończyły się bez zdobytej bramki. Średnia 0,5 gola na mecz w 8 kolejkach ligowych spada do zera, gdy grają na wyjeździe. Tymczasem Craiova znacząco poprawia grę w defensywie i nie traci gola już od 4 spotkań z rzędu. Nawet przeciwko Partizanowi Getafe zdobyli tylko jedną bramkę na wyjeździe, więc trudno oczekiwać nagłego przełamania ofensywy. Nasz typ: Getafe - poniżej 1,5 gola po kursie 1.50*.

    Prognoza rzutów rożnych

    Craiova nie wyróżnia się pod względem liczby wywalczonych rzutów rożnych - w 7 z ostatnich 8 spotkań Rumuni notowali mniej niż 11 kornerów. Także wyjazdowe mecze Getafe w La Liga rzadko obfitują w stałe fragmenty gry tego typu: w 3 z 4 ostatnich ligowych delegacji suma rzutów rożnych nie przekroczyła 10. Przeciwko Alavés padło ich 8, z Osasuną tylko 4, a z Betisem - 7. Hiszpanie rzadko potrafią długo utrzymywać presję na połowie rywala, a Craiova w ostatnich tygodniach notuje dobre wyniki, nie opierając się na grze skrzydłami. Typ: Łączna liczba rzutów rożnych - poniżej 9,5 po kursie 1.65*.

    Ryzykowny zakład

    Najbardziej niepokojąca statystyka dla Getafe dotyczy ich skuteczności na wyjazdach. Drużyna nie zdobyła bramki w pięciu ostatnich meczach La Liga rozgrywanych poza własnym stadionem, wliczając w to końcowy wyjazd poprzedniego sezonu przeciwko Elche. W obecnych rozgrywkach ligowych Getafe strzelają zaledwie 4 gole w 8 kolejkach, a w Barcelonie oddali tylko dwa celne strzały. Craiova przystępują do tego europejskiego starcia po serii czterech zwycięstw bez straty gola, a w ostatnich 10 spotkaniach tracą średnio tylko 0,6 bramki na mecz. Ryzyko polega na tym, że Getafe potrafili wpisać się na listę strzelców na stadionie Partizana, jednak ogólne liczby sugerują kolejną niemoc ofensywy Hiszpanów. Propozycja to Getafe - liczba goli poniżej 0,5 po kursie 3.20*.

    Pewny zakład

    Craiova niemal zawsze trafia do siatki na własnym stadionie. W 14 z ostatnich 15 meczów u siebie rumuński zespół zdobywał przynajmniej jednego gola, a średnia z 10 ostatnich spotkań to aż 2,4 bramki na mecz. W tym sezonie Craiova rozgromiła już Petrolul, pokonała Universitateę Cluj i bez większych problemów ograła FCSB. Getafe, choć słyną z ostrożnej gry, przegrali wszystkie cztery wyjazdowe mecze ligowe, tracąc przy tym osiem goli. Nawet pojedynczy przebłysk jakości ze strony Craiovy powinien wystarczyć, by podtrzymać ich serię strzelecką na własnym boisku. Nasza propozycja to Craiova liczba goli - powyżej 0,5 po kursie 1.44*.

    Prognoza wyniku meczu

    Zgodnie z wyliczeniami algorytmu, najbardziej prawdopodobne rezultaty to 2:0 (15,07%), 1:0 (13,2%) oraz 3:0 (11,47%). Wynik 2:0 wyróżnia się jako najbardziej realny, choć różnice pomiędzy tymi trzema opcjami są niewielkie.

    *Kursy mają charakter orientacyjny i mogą się różnić w zależności od bukmachera.

    ⭐ Typ redakcji

    Craiova wchodzą w fazę ligową Ligi Konferencji w znakomitej formie. Pięć zwycięstw z rzędu, cztery mecze bez straty gola oraz solidne wyniki na własnym stadionie to mocne atuty przed starciem z hiszpańskim zespołem. Getafe mają doświadczenie gry w silniejszej lidze, lecz jak dotąd nie potrafią przełożyć tej przewagi na regularne rezultaty. Szczególnie niepokoi ich ofensywa na wyjazdach - nie zdobyli bramki w czterech ligowych meczach poza domem. Rumuńska drużyna wygląda na gotową wykorzystać słabości rywali, a obecna dyspozycja w defensywie pozwala oczekiwać kolejnego czystego konta. Przewidywany wynik: 2:0. Typ redakcji: Obie drużyny strzelą gola - Nie.

    Obie drużyny strzelą gola: (Nie)
    Kurs-123
    Opublikowany: 14.10.2026, 07:45
    Aidar Nizaev
    Aidar Nizaev
    Ekspert piłkarski
    39
    3
    31
    73 prognozy
    Statystyki za październik 2026

    Czy ta prognoza się sprawdzi?

    Liczba głosów: 0

    Brak komentarzy

    Minimalnie — 20 znaków, maksymalnie — 500 znaków

    Prognozy statystyczne: Universitatea Craiova 1948 - Getafe

    Craiova wygrał:
    cs-universitatea-craiovaw ostatnich 5 meczów.
    Getafe przegrał:
    getafe-cfw ostatnich 6 meczów na wyjeździe.
    Universitatea Craiova 1948 Zwycięstwo
    Bovada
    +210
    Craiova nie przegrał:
    cs-universitatea-craiovaw 14 z ostatnich 15 meczów w domu.
    cs-universitatea-craiovaw 10 z ostatnich 11 meczów.
    Getafe nie wygrał:
    getafe-cfw ostatnich 7 meczów na wyjeździe.
    Universitatea Craiova 1948 nie przegra
    Everygame
    -172
    Były Poniżej 3.5 strzelonych goli:
    cs-universitatea-craiovaw ostatnich 5 meczów Craiova (Liga Konferencji Europy UEFA).
    getafe-cfw ostatnich 15 meczów Getafe na wyjeździe.
    getafe-cfw ostatnich 8 meczów Getafe.
    Total bramek Poniżej (3,5)
    Everygame
    -500
    Craiova nie stracony gol:
    cs-universitatea-craiovaw ostatnich 4 meczów.
    Getafe nie zdobył bramki:
    getafe-cfw 6 z ostatnich 7 meczów na wyjeździe.
    Getafe nie strzeli
    +220
    Wyświetl więcej faktów

    Universitatea Craiova 1948 - Getafe Pozycja w tabeli

    UEFA Europa Conference League 26/27
    MZRPGPktForma
    13.
    KAA Gent
    KAA Gent
    00000-00
    14.
    Getafe
    Getafe
    00000-00
    15.
    Hajduk Split
    Hajduk Split
    00000-00
    34.
    Trabzonspor
    Trabzonspor
    00000-00
    35.
    Twente Enschede
    Twente Enschede
    00000-00
    36.
    Universitatea Craiova 1948
    Universitatea Craiova 1948
    00000-00

    Porównanie statystyk drużyn

    10 meczów
    6 - Zwycięstwa
    3 - Remisów
    1 - Porażka
    Zwycięstwa - 3
    Remisów - 2
    Porażek - 5
    10 meczów
    Zdobyte - 19
    Stracone - 6
    +13
    -5
    8 - Zdobyte
    13 - Stracone
    6
    Zwycięstwa
    3
    3
    Remisów
    2
    1
    Porażek
    5
    Różnica bramek
    19
    Zdobyte
    8
    6
    Stracone
    13
    2.5
    Średnia suma goli w meczu
    2.1
    1.9
    Średnio gole zdobyte w meczu
    0.8
    0.6
    Średnio gole stracone na mecz
    1.3
    5
    Obie drużyny strzeliły gola
    4
    47'
    Minuty / strzelony gol
    113'
    Zobacz wszystkie statystyki