Thun vs Sion Typy 15 lutego 2026

    🔊 Thun, znajdujący się w znakomitej formie i prowadzący w tabeli, podejmie u siebie Sion. Gospodarze prezentują niesamowitą serię 9 zwycięstw z rzędu, co pozwala im pewnie utrzymywać pierwszą pozycję. Z ich ofensywnym potencjałem, strzelającym średnio 2,3 gola na mecz, wyglądają niezwykle groźnie dla każdego przeciwnika. Sion przegrał tylko 2 razy w tym samym okresie, choć ich mecze często kończyły się remisem. Ciekawie będzie obserwować starcie tych drużyn o różnych stylach gry: Thun preferuje agresywny futbol z naciskiem na atak, podczas gdy Sion bardziej polega na kontroli piłki.

    Head to Head

    Ostatni oficjalny mecz pomiędzy drużynami odbył się 01 listopada 2025 i zakończył się wynikiem 2:1. Oto porównawcza statystyka tego spotkania (gospodarze - Thun):

    • procent posiadania piłki: 41% vs 59%;
    • rzutów rożnych: 6 vs 8;
    • fauli: 19 vs 10;
    • żółtych kartek: 4 vs 1;
    • strzałów celnych: 3 vs 7.

    📊Statystyczny przegląd oficjalnych spotkań między drużynami Thun i Sion:

    • rozegrane 40 mecze;
    • liczba zwycięstw gospodarzy - 18, gości - 16, remisów - 6;
    • liczba goli - 56 kontra 60;
    • średnia suma w 1. połowie - 1.53, w 2. połowie - 1.38;
    • średnia suma goli w meczu - 2.9.

    Statystyki bezpośrednich spotkań Thun - Sion

    45%
    19 Zwycięstwa
    14%
    6 Remisów
    40%
    17 Zwycięstwa
    Razem gier
    42
    Suma bramek
    2.83
    Obie drużyny zdobyły punkty
    64%
    1.36
    Średnia liczba goli
    1.48
    2.64
    Żółte kartki
    2.33
    Ostatnie mecze
    10.05.26
    Super League
    Sion
    Sion
    Thun
    Thun
    1.8
    1.53
    9
    3
    8
    15
    2
    5
    2
    0
    2
    0
    0
    0
    1.8
    1.53
    9
    3
    8
    15
    2
    5
    15.02.26
    Super League
    Thun
    Thun
    Sion
    Sion
    2
    1.28
    0.54
    5
    6
    8
    12
    1
    3
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    1.28
    0.54
    5
    6
    8
    12
    1
    3
    01.11.25
    Super League
    Thun
    Thun
    Sion
    Sion
    2.07
    3.39
    6
    8
    19
    10
    4
    1
    2
    1
    1
    1
    1
    0
    2.07
    3.39
    6
    8
    19
    10
    4
    1
    25.10.25
    Super League
    Sion
    Sion
    Thun
    Thun
    1.06
    1.4
    11
    3
    8
    15
    0
    4
    0
    1
    0
    1
    0
    0
    1.06
    1.4
    11
    3
    8
    15
    0
    4
    04.07.25
    Club Friendly Games
    Sion
    Sion
    Thun
    Thun
    -
    -
    1
    1
    -
    -
    0
    0
    1
    1
    0
    1
    1
    0
    -
    -
    1
    1
    -
    -
    0
    0
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Thun Przegląd drużyny

    Ostatni oficjalny mecz drużyna rozegrała w ramach Superligi (gospodarze - Thun, goście - Lausanne Sports). Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1.

    Statystyki meczu prezentują się następująco (Thun vs Lausanne Sports):

    • procent posiadania piłki: 46% vs 54%;
    • rzuty rożne: 9 vs 3;
    • faule: 14 vs 3;
    • żółte kartki: 3 vs 2;
    • strzały celne: 7 vs 4.

    Thun znajduje się na szczycie tabeli dzięki imponującej formie - dziewięć zwycięstw z rzędu i osiemnaście wygranych meczów z dwudziestu trzech w tym sezonie mówią same za siebie. Zespół słynie ze swojej skuteczności: średnia liczba strzelonych goli wynosi 2,3 na mecz przy 1,17 straconych. Thun demonstruje stabilność w ataku i solidność w obronie. W ostatnim bezpośrednim starciu z Sionem, Thun świętował zwycięstwo 2:1.

    Wyniki meczów: Thun

    Ostatnie mecze
    30.08.26
    Super League
    St. Gallen 1879
    St. Gallen 1879
    Thun
    Thun
    2.5
    1.06
    6
    1
    13
    17
    2
    2
    3
    4
    0
    1
    3
    3
    2.5
    1.06
    6
    1
    13
    17
    2
    2
    ZW
    27.08.26
    UEL
    Thun
    Thun
    Lech Poznań
    Lech Poznań
    0.87
    1.27
    6
    3
    22
    12
    2
    3
    2
    2
    2
    1
    0
    1
    0.87
    1.27
    6
    3
    22
    12
    2
    3
    R
    20.08.26
    UEL
    Lech Poznań
    Lech Poznań
    Thun
    Thun
    2.1
    0.5
    5
    3
    8
    16
    1
    2
    7
    0
    5
    0
    2
    0
    2.1
    0.5
    5
    3
    8
    16
    1
    2
    P
    16.08.26
    Schweizer Cup
    Saxon Sports
    Saxon Sports
    1
    Thun
    Thun
    0
    6
    0
    3
    0
    3
    ZW
    13.08.26
    UEL
    Vikingur Reykjavik
    Vikingur Reykjavik
    Thun
    Thun
    1.66
    0.94
    2
    3
    10
    15
    4
    4
    3
    2
    2
    2
    1
    0
    1.66
    0.94
    2
    3
    10
    15
    4
    4
    P
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Sion Przegląd drużyny

    Ostatni oficjalny mecz obecni goście rozegrali w ramach Superligi (gospodarze - Sion, goście - Basel). Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

    Statystyki spotkania (Sion vs Basel) prezentują się następująco:

    • procent posiadania piłki: 41% vs 59%;
    • rzuty rożne: 6 vs 7;
    • faule: 12 vs 10;
    • żółte kartki: 4 vs 1;
    • strzały celne: 7 vs 5.

    Sion zajmują piąte miejsce w tabeli i prezentują mieszane wyniki: dziewięć zwycięstw, dziesięć remisów i pięć porażek w sezonie wskazują na niestabilność zespołu. Średnia liczba strzelonych goli wynosi 1,57 na mecz, przy podobnej liczbie straconych bramek (1,22). W ostatnich pięciu spotkaniach drużyna odniosła jedno zwycięstwo, zanotowała trzy remisy i jedną porażkę, co świadczy o trudnościach w utrzymaniu formy Sionu na odpowiednim poziomie.

    Wyniki meczów: Sion

    Ostatnie mecze
    30.08.26
    Super League
    Sion
    Sion
    Lugano
    Lugano
    2.36
    1.07
    8
    5
    9
    22
    0
    3
    1
    2
    0
    1
    1
    1
    2.36
    1.07
    8
    5
    9
    22
    0
    3
    P
    27.08.26
    UECL
    Ajax Amsterdam
    Ajax Amsterdam
    Sion
    Sion
    4.1
    1.66
    5
    2
    5
    7
    0
    2
    5
    3
    3
    2
    2
    1
    4.1
    1.66
    5
    2
    5
    7
    0
    2
    P
    20.08.26
    UECL
    Sion
    Sion
    Ajax Amsterdam
    Ajax Amsterdam
    2.02
    2.82
    5
    7
    7
    10
    1
    4
    2
    4
    1
    0
    1
    4
    2.02
    2.82
    5
    7
    7
    10
    1
    4
    P
    16.08.26
    Schweizer Cup
    Kerzers
    Kerzers
    Sion
    Sion
    1
    6
    0
    1
    1
    5
    ZW
    13.08.26
    UECL
    Sion
    Sion
    Noah
    Noah
    3.22
    0.95
    7
    3
    9
    22
    1
    2
    2
    1
    0
    1
    2
    0
    3.22
    0.95
    7
    3
    9
    22
    1
    2
    ZW
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Prognoza na 1. połowę

    Bezpośrednie spotkania:

    • liczba pojedynków - 40;
    • liczba zwycięstw w 1. połowie dla gospodarzy (u siebie) - 7; dla gości (na wyjeździe) - 7; liczba remisów - 6;
    • średnia liczba goli w 1. połowie: 1.53;
    • dzisiejsi gospodarze średnio zdobywają 0.73, goście - 0.8.

    Statystyki 1. połowy: Thun (u siebie) vs Sion (na wyjeździe)

    • rozegranych meczów w turnieju: 12 vs 11;
    • zwycięstw: 5 (41.67%) vs 2 (18.18%);
    • porażek: 3 (25%) vs 5 (45.45%);
    • remisów: 4 (33.33%) vs 4 (36.36%);
    • średnia liczba strzelonych goli: 1.58 vs 1.73;
    • średnia liczba straconych goli: 0.67 vs 1.

    Ostatnie 10 meczów (ogólnie):

    • zwycięstw: 6 vs 5;
    • porażek: 3 vs 2;
    • remisów: 1 vs 3;
    • średnia liczba goli w 1. połowie: 1.9 (strzelone - 1.2, stracone - 0.7) vs 1.2 (strzelone - 0.8, stracone - 0.4).
    Trendy
    • Thun zdobył bramkę w pierwszej połowie w ostatnich 5 meczów przeciwko Sion.
    👉Prognoza: 1. połowa, Thun zdobędzie bramkę(kursy: 1.64)

    Prognoza na wynik

    H2H:

    • liczba spotkań - 40;
    • zwycięstwa gospodarzy - 18, zwycięstwa gości - 16, remisy - 6.

    Statystyki: Thun vs Sion

    • rozegranych meczów w turnieju: 24 vs 24;
    • zwycięstw: 17 vs 9;
    • procent zwycięstw: 74% vs 39%;
    • porażek: 5 vs 5;
    • remisów: 1 vs 9.

    Ostatnie 10 meczów:

    • zwycięstw: 8 vs 4;
    • porażek: 2 vs 2;
    • remisów: 0 vs 4.
    👉Prognoza: Thun Zwycięstwo(kursy: 1.82)

    Prognoza na powyżej/poniżej

    H2H

    • dzisiejsi gospodarze średnio zdobywają punkty- 1.4, goście - 1.5;
    • średni Powyżej/Poniżej goli w H2H - 2.9;
    • obie drużyny strzelały: ogółem - 27; na boisku drużyny gospodarzy - 14.

    Statystyki: Thun kontra Sion

    • średni całkowity wynik w turnieju: 3.48 kontra 2.78;
    • średnia liczba strzelonych goli: 2.3 kontra 1.57;
    • średni całkowity wynik w 1. połowie: 1 kontra 0.87;
    • średni całkowity wynik w 2. połowie: 1.3 kontra 0.7;
    • Thun: średni całkowity wynik w turnieju na własnym boisku 2.42;
    • Sion: średni całkowity wynik na wyjeździe w turnieju - 1.73;
    • ostatnie 10 meczów (średni całkowity wynik): 3 (w domu - 3.4) kontra 1.6 (na wyjeździe - 2).
    Trendy
    • Sion zdobył mniej niż 1.5 bramek w ostatnich 5 meczów przeciwko Thun.
    👉Prognoza: Sion Total bramek Poniżej (1,5)(kursy: 1.44)

    Prognoza na rzuty rożne

    Thun: Statystyki

    • sezon: średni Powyżej/Poniżej w turnieju - 5.7; na własnym boisku - 6.67;
    • ostatnie 10 meczów: średni Powyżej/Poniżej - 7.2; na własnym boisku - 7.4.

    Sion: Statystyki

    • sezon: średni Powyżej/Poniżej w turnieju - 5.52, na wyjeździe - 4.82;
    • ostatnie 10 meczów: średni Powyżej/Poniżej - 4.7; na wyjeździe - 3.5.
    Trendy
    • Były Powyżej 8.5 rzutów rożnych w 8 z ostatnich 9 meczów Thun w domu (Super League).
    • Były Powyżej 8.5 rzutów rożnych w 11 z ostatnich 12 meczów Sion na wyjeździe.
    • Były Powyżej 8.5 rzutów rożnych w 9 z ostatnich 10 meczów Sion na wyjeździe (Super League).
    👉Prognoza: Rzuty rożne — Total Powyżej (8,5)(kursy: 1.41)

    Prognoza, że obaj zdobędą punkty

    H2H:

    • liczba spotkań - 40;
    • oba zespoły zdobyły bramki w sumie - 27 razy;
    • na boisku gospodarzy - 14 razy.

    Statystyki: Thun kontra Sion

    • liczba rozegranych meczów w turnieju: 24 vs 24 ;
    • liczba meczów w sezonie, w których oba zespoły zdobyły bramki (OC): 17 vs 12 ;
    • liczba OC dla zespołu Thun na własnym boisku - 9 (75%) ;
    • liczba OC dla zespołu Sion na wyjeździe - 9 (82%).

    Ostatnie 10 meczów:

    • liczba OC: 9 vs 5 ;
    • OC dla zespołu Thun na własnym boisku - 4 (80%) ;
    • OC dla zespołu Sion na wyjeździe - 4 (100%).
    Trendy
    • Thun zdobył i stracił bramki w 6 z ostatnich 7 meczów przeciwko Sion (Super League).
    • Thun zdobył i stracił bramki w ostatnich 7 meczów (Super League).
    • Sion zdobył i stracił bramki w ostatnich 8 meczów na wyjeździe.
    • Sion zdobył i stracił bramki w ostatnich 6 meczów na wyjeździe (Super League).
    👉Prognoza: Obie drużyny strzelą (Tak)(kursy: 1.57)

    Prognoza dokładnego wyniku

    Statystyki najczęstszych wyników (obecny sezon):

    • najczęstszy wynik w turnieju: 1:1 (14/136, 10.3%), 1:2 (14/136, 10.3%);
    • Thun u siebie najczęściej kończy mecze wynikiem: 2:1 , 4:1 (2/12, 16.7%);
    • Sion na wyjeździe najczęściej gra: 1:1 , 2:3 , 3:3 (2/11, 18.2%).

    Na podstawie statystyk i rozkładu prawdopodobieństw algorytm prognozuje top 3 rezultaty:

    1:1 - 9.49% (kursy 7.5)
    2:1 - 8.69% (kursy 8.5)
    2:2 - 6.87% (kursy 13)

    👉Prognoza: Precyzyjny wynik (1:1)(kursy: 7.5)

    ⭐ Prognoza redakcji

    Biorąc pod uwagę obecną formę drużyn, spodziewamy się otwartego meczu z wieloma sytuacjami podbramkowymi po obu stronach. Agresywna gra Thun może sprawić problemy defensywie gości, jednak Sion potrafi wykorzystać swoje szanse w kontratakach lub stałych fragmentach gry dzięki kontroli nad piłką. Zaleca się zwrócić uwagę na powyżej 2.5 gola, ponieważ obie ekipy prezentują wysoki poziom skuteczności w ostatnich spotkaniach.

    Total bramek Powyżej (2,5)
    Everygame
    Postaw zakład-175
    Opublikowany: 13.02.2026, 13:24

    Brak komentarzy

    Minimalnie — 20 znaków, maksymalnie — 500 znaków

    Prognozy statystyczne: Thun - Sion

    Sion zremisował:
    fc-sionw 4 z ostatnich 5 meczów na wyjeździe (Super League).
    Remis
    Bovada
    +280
    Thun wygrał:
    fc-thunfc-sionw 6 z ostatnich 7 meczów przeciwko Sion.
    fc-thunw ostatnich 7 meczów (Super League).
    Thun Zwycięstwo
    Bovada
    -133
    Sion nie przegrał:
    fc-sionw 11 z ostatnich 12 meczów (Super League).
    Sion nie przegra
    Everygame
    -105
    Thun nie przegrał:
    fc-thunfc-sionw ostatnich 7 meczów przeciwko Sion.
    fc-thunw ostatnich 7 meczów (Super League).
    Sion nie wygrał:
    fc-sionw 7 z ostatnich 8 meczów na wyjeździe.
    fc-sionw ostatnich 6 meczów na wyjeździe (Super League).
    Thun nie przegra
    Everygame
    -417
    Wyświetl więcej faktów

    Thun - Sion Pozycja w tabeli

    Championship Group
    gZWRPRPPStan
    1.
    Thun
    Thun
    382431180-5275
    2.
    St. Gallen 1879
    St. Gallen 1879
    382010872-4770
    3.
    Lugano
    Lugano
    381910959-4267
    4.
    Sion
    Sion
    381615763-4063
    5.
    Basel 1893
    Basel 1893
    381681455-5856

    Porównanie statystyk drużyn

    10 meczów
    4 - Zwycięstwa
    1 - Remis
    5 - Porażek
    Zwycięstwa - 5
    Remis - 1
    Porażek - 4
    10 meczów
    Zdobyte - 24
    Stracone - 29
    -5
    +7
    28 - Zdobyte
    21 - Stracone
    4
    Zwycięstwa
    5
    1
    Remis
    1
    5
    Porażek
    4
    Różnica w piłce
    24
    Zdobyte
    28
    29
    Stracone
    21
    5.3
    Średnia suma goli w meczu
    4.9
    2.4
    Średnio gole zdobyte w meczu
    2.8
    2.9
    Średnio gole stracone na mecz
    2.1
    6
    Obie drużyny zdobyły punkty
    8
    39'
    Minuty / strzelony gol
    32'
    Zobacz wszystkie statystyki