Lausanne vs Basel Typy 14 maja 2025

    🔊 Czeka nas interesujący pojedynek pomiędzy Lausanne a Basel w ramach Superligi. Obie drużyny prezentują imponującą formę, jednak ich podejścia do gry różnią się: Lausanne preferuje bardziej defensywny styl, podczas gdy Basel stawia na ofensywę. Zespoły znajdują się na przeciwnych biegunach tabeli, co dodaje meczowi dodatkowej intrygi. Podczas gdy Basel zdobywa mistrzostwo, dla Lausanne każdy punkt jest na wagę złota, co może wpłynąć na ich dalsze losy - drużyna dąży do zajęcia miejsca w pierwszej trójce. Warto zauważyć, że 27 kwietnia zespoły spotkały się w półfinale Pucharu Szwajcarii, gdzie Basel zdołał odnieść zwycięstwo, odrabiając dwubramkową stratę. Dlatego też w nadchodzącym meczu można spodziewać się podobnej strzelaniny ze strony obu klubów.



    Head to Head

    Ostatni oficjalny mecz między drużynami odbył się 27 kwietnia 2025 i zakończył wynikiem 3:2. Oto porównawcza statystyka tego spotkania (gospodarze - Basel):

    • posiadanie piłki: 64% vs 36%;
    • rzuty rożne: 8 vs 5;
    • faule: 9 vs 19;
    • żółte kartki: 2 vs 2;
    • strzały celne: 7 vs 5.

    📊Statystyczny przegląd oficjalnych spotkań pomiędzy drużynami Lausanne Sports i Basel:

    • rozegrano 39 meczów;
    • liczba zwycięstw gospodarzy - 5, gości - 24, remisów - 10;
    • liczba goli - 45 do 89;
    • średnia liczba goli w pierwszej połowie - 1.33, w drugiej - 2.1;
    • średnia liczba goli na mecz - 3.44.

    Statystyki bezpośrednich spotkań Lausanne - Basel

    16%
    7 Zwycięstwa
    25%
    11 Remisów
    59%
    26 Zwycięstwa
    Razem gier
    44
    Suma bramek
    3.39
    Obie drużyny zdobyły punkty
    68%
    1.23
    Średnia liczba goli
    2.16
    2.41
    Żółte kartki
    1.39
    Ostatnie mecze
    01.08.26
    Super League
    Basel 1893
    Basel 1893
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    1.4
    0.51
    7
    4
    16
    15
    2
    5
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    1.4
    0.51
    7
    4
    16
    15
    2
    5
    01.03.26
    Super League
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    Basel 1893
    Basel 1893
    0.92
    1
    5
    6
    13
    8
    0
    2
    1
    2
    0
    1
    1
    1
    0.92
    1
    5
    6
    13
    8
    0
    2
    14.12.25
    Super League
    Basel 1893
    Basel 1893
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    2
    1.26
    0.1
    9
    1
    12
    10
    2
    2
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    1.26
    0.1
    9
    1
    12
    10
    2
    2
    26.10.25
    Super League
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    Basel 1893
    Basel 1893
    3.54
    1.66
    4
    4
    15
    11
    1
    3
    5
    1
    3
    0
    2
    1
    3.54
    1.66
    4
    4
    15
    11
    1
    3
    14.05.25
    Super League
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    Basel 1893
    Basel 1893
    1.77
    1.73
    5
    4
    14
    13
    0
    0
    2
    3
    1
    2
    1
    1
    1.77
    1.73
    5
    4
    14
    13
    0
    0
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Lausanne-Sports Przegląd drużyny

    Ostatni oficjalny mecz drużyna rozegrała w ramach Superligi (gospodarze - Luzern, goście - Lausanne Sports). Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

    Statystyki meczu przedstawiają się następująco (Lausanne Sports vs Luzern):

    • procent posiadania piłki: 42% vs 58%;
    • rzuty rożne: 6 vs 6;
    • faule: 13 vs 13;
    • żółte kartki: 4 vs 2;
    • strzały na bramkę: 5 vs 3.

    Lausanne Sports przeżywają niejednoznaczny sezon. Zespół zajmuje szóste miejsce w tabeli, a ich forma jest niestabilna - cztery zwycięstwa przy trzech porażkach w ostatnich dziesięciu meczach. Siła ataku Lausanne nie jest imponująca - średnio 1,6 gola na mecz, jednak drużyna regularnie strzela u siebie, co potwierdzają statystyki. Warto zauważyć, że w obecnej edycji Super League Lausanne nie przegrali z Basel: w pierwszej kolejce wygrali u siebie (3:2), a następnie dwukrotnie zremisowali na stadionie Basel z wynikiem (1:1).

    Wyniki meczów: Lausanne-Sports

    Ostatnie mecze
    29.08.26
    Super League
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    Zurych
    Zurych
    1.29
    2.08
    6
    6
    17
    12
    2
    3
    2
    3
    1
    0
    1
    3
    1.29
    2.08
    6
    6
    17
    12
    2
    3
    P
    22.08.26
    Super League
    Luzern
    Luzern
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    1.5
    0.74
    7
    2
    11
    19
    2
    4
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    1.5
    0.74
    7
    2
    11
    19
    2
    4
    P
    14.08.26
    Schweizer Cup
    Kosova Neuchatel
    Kosova Neuchatel
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    -
    -
    0
    8
    7
    14
    0
    2
    0
    6
    0
    2
    0
    4
    -
    -
    0
    8
    7
    14
    0
    2
    ZW
    08.08.26
    Super League
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    Young Boys
    Young Boys
    1
    1.33
    1.12
    3
    2
    14
    13
    3
    3
    2
    2
    0
    0
    2
    2
    1.33
    1.12
    3
    2
    14
    13
    3
    3
    R
    01.08.26
    Super League
    Basel 1893
    Basel 1893
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    1.4
    0.51
    7
    4
    16
    15
    2
    5
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    1.4
    0.51
    7
    4
    16
    15
    2
    5
    ZW
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Basel 1893 Przegląd drużyny

    Ostatni oficjalny mecz obecni goście rozegrali w ramach Superligi (gospodarze - Lugano, goście - Basel). Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:5.

    Statystyki spotkania przedstawiają się następująco (Basel vs Lugano):

    • procent posiadania piłki: 63% vs 37%;
    • rzuty rożne: 3 vs 5;
    • faule: 7 vs 19;
    • żółte kartki: 1 vs 3;
    • strzały celne: 7 vs 7.

    Basel zostali mistrzami dzięki swojej znakomitej formie - siedem zwycięstw z rzędu mówi samo za siebie. Drużyna jest znana z wysokiej skuteczności, zdobywając średnio 2,34 gola na mecz, oraz solidnej defensywy, tracąc zaledwie 0,9 bramki. W trzech ostatnich spotkaniach Basel niezmiennie strzelali po 5 goli, a wcześniej zdobyli 4 bramki, pokazując swoją siłę ofensywną i pewność siebie.

    Wyniki meczów: Basel 1893

    Ostatnie mecze
    29.08.26
    Super League
    Young Boys
    Young Boys
    Basel 1893
    Basel 1893
    2.11
    1.32
    9
    3
    14
    7
    3
    2
    3
    3
    3
    2
    0
    1
    2.11
    1.32
    9
    3
    14
    7
    3
    2
    R
    22.08.26
    Super League
    Zurych
    Zurych
    Basel 1893
    Basel 1893
    1.48
    1.79
    4
    6
    16
    15
    5
    6
    1
    2
    1
    0
    0
    2
    1.48
    1.79
    4
    6
    16
    15
    5
    6
    ZW
    16.08.26
    Club Friendly Games
    Basel 1893
    Basel 1893
    Barcelona
    Barcelona
    -
    -
    1
    8
    12
    7
    2
    0
    2
    5
    1
    1
    1
    4
    -
    -
    1
    8
    12
    7
    2
    0
    P
    15.08.26
    Schweizer Cup
    Courtetelle
    Courtetelle
    Basel 1893
    Basel 1893
    -
    -
    0
    3
    -
    -
    1
    0
    1
    6
    0
    4
    1
    2
    -
    -
    0
    3
    -
    -
    1
    0
    ZW
    09.08.26
    Super League
    Basel 1893
    Basel 1893
    Thun
    Thun
    1.23
    0.96
    2
    5
    10
    15
    1
    3
    4
    2
    2
    0
    2
    2
    1.23
    0.96
    2
    5
    10
    15
    1
    3
    ZW
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Prognoza na wynik

    Bezpośrednie spotkania:

    • liczba spotkań - 39;
    • zwycięstwa gospodarzy - 5, gości - 24, remisy - 10.
    👉Prognoza: Basel 1893 nie przegra(kurs: 1.42)

    Prognoza na sumę goli

    Bezpośrednie spotkania:

    • dzisiejsi gospodarze średnio zdobywają - 1.15, goście - 2.28;
    • średnia suma goli w bezpośrednich meczach - 3.44;
    • obie drużyny zdobywały bramki: ogółem - 27 razy; na boisku gospodarzy - 13 razy.

    Statystyki: Lausanne Sports vs Basel

    • średnia suma w turnieju: 2.94 przeciwko 3.34;
    • średnia suma zdobytych bramek: 1.6 przeciwko 2.34;
    • średnia suma w 1. połowie: 0.8 przeciwko 1.11;
    • średnia suma w 2. połowie: 0.8 przeciwko 1.23;
    • Lausanne Sports: średnia suma na własnym boisku w turnieju - 1.94;
    • Basel: średnia suma na wyjeździe w turnieju - 2.53;
    • ostatnie 10 meczów (średnia suma): 1.7 (u siebie - 2) przeciwko 3 (na wyjeździe - 3).
    Trendy
    • Basel strzela więcej niż 1.5 bramki w 8 meczach z rzędu.
    • Basel strzela więcej niż 1.5 bramki w 7 meczach z rzędu (Superliga).
    👉Prognoza: Basel 1893 Total bramek Powyżej (1,5)(kurs: 1.92)

    Prognoza na kartki

    Bezpośrednie spotkania

    • średnia liczba żółtych kartek w bezpośrednich meczach - 4.98 (2.49 - u gospodarzy i 2.49 - u gości);
    • średnia liczba żółtych kartek na boisku gospodarzy - 4.06 (2.5 - u gospodarzy i 1.56 - u gości).

    Lausanne Sports: Statystyki

    • sezon: średnia suma w turnieju - 2.26; na własnym boisku - 2;
    • ostatnie 10 meczów: średnia suma - 2; na własnym boisku - 2.2.

    Basel: Statystyki

    • sezon: średnia suma w turnieju - 2.09, na wyjeździe - 2.53;
    • ostatnie 10 meczów: średnia suma - 1.7; na wyjeździe - 1.75.
    👉Prognoza: Żółte kartki — Total Poniżej (4,5)

    Prognoza na obie strzelą

    Bezpośrednie spotkania:

    • liczba spotkań - 39;
    • obie drużyny zdobywały bramki ogółem - 27 razy;
    • na boisku gospodarzy - 13 razy.
    👉Prognoza: Obie drużyny strzelą (Tak)(kurs: 1.46)

    Przewidywania redakcji

    Biorąc pod uwagę aktualną formę drużyn oraz historię ich spotkań, można oczekiwać goli od obu zespołów. Lausanne dąży do miejsca w pierwszej trójce i gra na własnym boisku, podczas gdy Basel imponuje swoją skutecznością i raczej nie przerwie strzeleckiej passy po zdobyciu mistrzostwa przed czasem. Przewidujemy zakład obie drużyny strzelą (tak), ponieważ Lausanne w trzech poprzednich meczach tego sezonu zawsze zdobywała bramki przeciwko mistrzom.

    Obie drużyny strzelą (Tak)
    Opublikowany: 12.05.2025, 08:20

    Brak komentarzy

    Minimalnie — 20 znaków, maksymalnie — 500 znaków

    Prognozy statystyczne: Lausanne-Sports - Basel 1893

    Basel 1893 wygrał drugą połowę:
    fc-basel-1w ostatnich 6 meczów.
    2. Połowa Basel 1893 Zwycięstwo
    Everygame
    +230
    Basel 1893 wygrał:
    fc-basel-1w ostatnich 8 meczów.
    fc-basel-1w ostatnich 7 meczów (Super League).
    Basel 1893 Zwycięstwo
    Everygame
    +225
    Lausanne-Sport nie przegrał:
    fc-lausanne-sportfc-basel-1w 12 z ostatnich 13 meczów przeciwko Basel 1893 (Super League).
    fc-lausanne-sportfc-basel-1w 8 z ostatnich 9 meczów przeciwko Basel 1893.
    fc-lausanne-sportfc-basel-1w ostatnich 6 meczów w domu przeciwko Basel 1893 (Super League).
    Lausanne-Sports nie przegra
    Everygame
    -333
    Lausanne-Sport nie wygrał:
    fc-lausanne-sportfc-basel-1w 16 z ostatnich 18 meczów w domu przeciwko Basel 1893.
    fc-lausanne-sportfc-basel-1w 15 z ostatnich 17 meczów w domu przeciwko Basel 1893 (Super League).
    Basel 1893 nie przegrał:
    fc-basel-1w 13 z ostatnich 14 meczów.
    fc-basel-1w 11 z ostatnich 12 meczów (Super League).
    fc-basel-1w 10 z ostatnich 11 meczów na wyjeździe.
    fc-basel-1w 9 z ostatnich 10 meczów na wyjeździe (Super League).
    Basel 1893 nie przegra
    Everygame
    -128
    Wyświetl więcej faktów

    Lausanne-Sports - Basel 1893 Pozycja w tabeli

    Championship Group
    gZWRPRPPStan
    1.
    Basel 1893
    Basel 1893
    540119-1173
    2.
    Servette Geneva
    Servette Geneva
    522112-1263
    3.
    Young Boys
    Young Boys
    522111-761
    4.
    Lugano
    Lugano
    51227-1154
    5.
    Lausanne-Sports
    Lausanne-Sports
    513110-1053
    6.
    Luzern
    Luzern
    50145-1352

    Porównanie statystyk drużyn

    10 meczów
    2 - Zwycięstwa
    2 - Remisów
    6 - Porażek
    Zwycięstwa - 5
    Remis - 1
    Porażek - 4
    10 meczów
    Zdobyte - 15
    Stracone - 17
    -2
    +1
    20 - Zdobyte
    19 - Stracone
    2
    Zwycięstwa
    5
    2
    Remisów
    1
    6
    Porażek
    4
    Różnica w piłce
    15
    Zdobyte
    20
    17
    Stracone
    19
    3.2
    Średnia suma goli w meczu
    3.9
    1.5
    Średnio gole zdobyte w meczu
    2
    1.7
    Średnio gole stracone na mecz
    1.9
    6
    Obie drużyny zdobyły punkty
    6
    60'
    Minuty / strzelony gol
    45'
    Zobacz wszystkie statystyki