Fenerbahce vs Besiktas Typy 5 kwietnia 2026

    Spotkanie pomiędzy Fenerbahçe a Beşiktaşem zapowiada się na widowiskowe, biorąc pod uwagę ofensywny potencjał obu drużyn. Obie ekipy prezentują wysoką skuteczność w ostatnich meczach, co potwierdzają statystyki: średnio ponad 2 gole na mecz. Zespoły zajmują sąsiednie pozycje w tabeli, a każda z nich dąży do umocnienia swojej pozycji w czołówce. Biorąc pod uwagę ich styl gry i ostatnie wyniki, możemy spodziewać się aktywnego starcia z wieloma sytuacjami pod obiema bramkami.

    Head to Head

    Ostatni oficjalny mecz pomiędzy drużynami odbył się 23 grudnia 2025 i zakończył się wynikiem 1:2. Oto porównawcza statystyka tego spotkania (gospodarze - Fenerbahce):

    • procent posiadania piłki: 61% vs 39%;
    • rzutów rożnych: 5 vs 6;
    • fauli: 9 vs 14;
    • żółtych kartek: 2 vs 2;
    • strzałów celnych: 2 vs 8.

    📊Analiza poprzednich oficjalnych meczów między drużynami Fenerbahce i Besiktas:

    • rozegrane mecze 49;
    • liczba zwycięstw gospodarzy - 21, gości - 14, remisów - 14;
    • liczba goli (gospodarze/goście) - 80 kontra 68;
    • średnia liczba goli w meczu - 3.02.

    Statystyki bezpośrednich spotkań Fenerbahce - Besiktas

    44%
    22 Zwycięstwa
    28%
    14 Remisów
    28%
    14 Zwycięstwa
    Razem gier
    50
    Suma bramek
    2.98
    Obie drużyny zdobyły punkty
    64%
    1.62
    Średnia liczba goli
    1.36
    Ostatnie mecze
    05.04.26
    Super Lig
    Fenerbahce
    Fenerbahce
    Besiktas
    Besiktas
    2.07
    1.45
    10
    5
    13
    19
    3
    5
    1
    0
    0
    0
    1
    0
    2.07
    1.45
    10
    5
    13
    19
    3
    5
    23.12.25
    Football Cup
    Fenerbahce
    Fenerbahce
    Besiktas
    Besiktas
    -
    -
    5
    6
    9
    14
    2
    2
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    -
    -
    5
    6
    9
    14
    2
    2
    02.11.25
    Super Lig
    Besiktas
    Besiktas
    2
    Fenerbahce
    Fenerbahce
    1.1
    2.03
    1
    6
    8
    17
    1
    5
    2
    3
    2
    2
    0
    1
    1.1
    2.03
    1
    6
    8
    17
    1
    5
    04.05.25
    Super Lig
    Fenerbahce
    Fenerbahce
    Besiktas
    Besiktas
    0.67
    1.72
    8
    5
    13
    20
    3
    4
    0
    1
    0
    1
    0
    0
    0.67
    1.72
    8
    5
    13
    20
    3
    4
    07.12.24
    Super Lig
    Besiktas
    Besiktas
    1
    Fenerbahce
    Fenerbahce
    0.98
    1.56
    1
    3
    12
    13
    1
    1
    1
    0
    0
    0
    1
    0
    0.98
    1.56
    1
    3
    12
    13
    1
    1
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Fenerbahce Przegląd drużyny

    Ostatni oficjalny mecz drużyna rozegrała w ramach turnieju Süper Lig (gospodarze - Fenerbahce, goście - Gaziantep). Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1.

    Statystyki meczu prezentują się następująco (Fenerbahce vs Gaziantep):

    • procent posiadania piłki: 64% vs 36%;
    • rzuty rożne: 11 vs 7;
    • faule: 9 vs 12;
    • żółte kartki: 1 vs 0;
    • strzały celne: 8 vs 4.

    Fenerbahçe pokazuje stabilne wyniki w obecnym sezonie - 17 zwycięstw przy jednej porażce świadczy o sile zespołu. W ostatnich 5 meczach zanotowali 3 zwycięstwa, 1 remis i ponieśli 1 porażkę. Średnia skuteczność drużyny jest imponująca - 2,26 gola na mecz przy 1,04 straconych bramkach. Linia ataku gospodarzy działa pewnie zarówno u siebie, jak i na wyjeździe, jednak czasami obrona popełnia błędy, co prowadzi do straconych goli.

    Wyniki meczów: Fenerbahce

    Ostatnie mecze
    30.08.26
    super lig
    Samsunspor
    Samsunspor
    Fenerbahce
    Fenerbahce
    0.63
    1.82
    1
    6
    13
    18
    0
    1
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    0.63
    1.82
    1
    6
    13
    18
    0
    1
    ZW
    26.08.26
    UCL
    Olympique Lyonnais
    Olympique Lyonnais
    Fenerbahce
    Fenerbahce
    1.51
    2.52
    5
    7
    12
    17
    1
    3
    1
    2
    0
    2
    1
    0
    1.51
    2.52
    5
    7
    12
    17
    1
    3
    ZW
    22.08.26
    super lig
    Fenerbahce
    Fenerbahce
    Konyaspor
    Konyaspor
    2.35
    1.59
    7
    3
    11
    10
    0
    3
    4
    2
    3
    1
    1
    1
    2.35
    1.59
    7
    3
    11
    10
    0
    3
    ZW
    18.08.26
    UCL
    Fenerbahce
    Fenerbahce
    Olympique Lyonnais
    Olympique Lyonnais
    0.65
    0.92
    3
    0
    13
    13
    2
    1
    1
    1
    0
    1
    1
    0
    0.65
    0.92
    3
    0
    13
    13
    2
    1
    R
    15.08.26
    super lig
    Genclerbirligi
    Genclerbirligi
    Fenerbahce
    Fenerbahce
    0.66
    3.01
    1
    12
    7
    10
    0
    1
    2
    1
    1
    1
    1
    0
    0.66
    3.01
    1
    12
    7
    10
    0
    1
    P
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Besiktas Przegląd drużyny

    Ostatni oficjalny mecz goście rozegrali w ramach turnieju Süper Lig (gospodarze - Besiktas, goście - Kasimpasa). Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

    Statystyki meczu przedstawiają się następująco (Besiktas vs Kasimpasa):

    • procent posiadania piłki: 50% vs 50%;
    • rzuty rożne: 2 vs 3;
    • faule: 20 vs 14;
    • żółte kartki: 3 vs 5;
    • strzały celne: 6 vs 1.

    Beşiktaş również znajduje się w dobrej formie - zespół wygrał 7 z ostatnich 10 spotkań, przegrywając tylko raz. Ich obrona prezentuje się solidnie, ze średnią liczbą straconych bramek poniżej jednego na mecz (0.9), a ofensywa regularnie stwarza groźne sytuacje dzięki wysokiej średniej skuteczności (1.81 gola). Beşiktaş ma udane doświadczenia z występów na wyjeździe przeciwko silnym przeciwnikom, co może odegrać istotną rolę w nadchodzącym meczu.

    Wyniki meczów: Besiktas

    Ostatnie mecze
    31.08.26
    super lig
    Besiktas
    Besiktas
    Corum
    Corum
    3.2
    0.58
    8
    6
    9
    11
    2
    3
    6
    2
    2
    0
    4
    2
    3.2
    0.58
    8
    6
    9
    11
    2
    3
    ZW
    27.08.26
    UEL
    Zalgiris Kaunas
    Zalgiris Kaunas
    Besiktas
    Besiktas
    0.6
    0.77
    2
    5
    16
    9
    1
    1
    1
    0
    0
    0
    1
    0
    0.6
    0.77
    2
    5
    16
    9
    1
    1
    P
    23.08.26
    super lig
    Alanyaspor
    Alanyaspor
    Besiktas
    Besiktas
    0.5
    0.94
    7
    7
    14
    14
    0
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    0
    0.5
    0.94
    7
    7
    14
    14
    0
    0
    P
    20.08.26
    UEL
    Besiktas
    Besiktas
    Zalgiris Kaunas
    Zalgiris Kaunas
    2.74
    0.13
    15
    2
    3
    16
    1
    4
    3
    0
    2
    0
    1
    0
    2.74
    0.13
    15
    2
    3
    16
    1
    4
    ZW
    16.08.26
    super lig
    Besiktas
    Besiktas
    Eyupspor
    Eyupspor
    1
    1.27
    0.11
    8
    2
    20
    14
    2
    1
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    1.27
    0.11
    8
    2
    20
    14
    2
    1
    ZW
    Empty
    Brak meczów
    Informacje są chwilowo niedostępne

    Najnowsze wiadomości

    Fenerbahce

    Zespół z powodu kontuzji nie może liczyć na Edsona Álvareza, który niedawno przeszedł operację kostki. Ponadto, Levent Mercan zmaga się z częściowym złamaniem mięśnia.

    Besiktas

    Stołeczny zespół obecnie nie boryka się z poważnymi problemami kadrowymi. Jednakże aż czterech piłkarzy może opuścić następny mecz z powodu nadmiaru żółtych kartek.

    Prognoza na 1. połowę

    Statystyki w 1. połowie: Fenerbahce (u siebie) vs Besiktas (na wyjeździe)

    • liczba rozegranych meczów w turnieju: 13 vs 13;
    • liczba zwycięstw: 6 (46.15%) vs 7 (53.85%);
    • liczba porażek: 3 (23.08%) vs 2 (15.38%);
    • liczba remisów: 4 (30.77%) vs 4 (30.77%);
    • średnia liczba zdobytych bramek: 1.62 vs 1.54;
    • średnia liczba straconych bramek: 0.46 vs 0.46.

    Ostatnie 10 meczów (ogólnie):

    • liczba zwycięstw: 4 vs 3;
    • liczba porażek: 4 vs 3;
    • liczba remisów: 2 vs 4;
    • średni wynik 1. połowy: 1.8 (zdobyte - 0.9, stracone - 0.9) vs 1.6 (zdobyte - 1, stracone - 0.6).
    Trendy
    • Fenerbahce Istanbul zdobył bramkę w pierwszej połowie w 6 z ostatnich 7 meczów w domu przeciwko Besiktas Istanbul.
    👉Prognoza: 1. połowa, Fenerbahce zdobędzie bramkę(kursy: 1.69)

    Prognoza na wynik

    H2H:

    • liczba spotkań - 49;
    • zwycięstwa gospodarzy - 21, zwycięstwa gości - 14, remisy - 14.

    Statystyki: Fenerbahce vs Besiktas

    • rozegranych meczów w turnieju: 27 vs 27;
    • zwycięstw: 17 vs 15;
    • procent zwycięstw: 63% vs 56%;
    • porażek: 1 vs 5;
    • remisów: 9 vs 7.

    Ostatnie 10 meczów:

    • zwycięstw: 6 vs 7;
    • porażek: 2 vs 1;
    • remisów: 2 vs 2.
    Trendy
    • Besiktas Istanbul Wygrywa z handicapem +1.5 w ostatnich 6 meczów na wyjeździe przeciwko Fenerbahce Istanbul.
    • Besiktas Istanbul Wygrywa z handicapem +1.5 w ostatnich 27 meczów.
    • Besiktas Istanbul Wygrywa z handicapem +1.5 w ostatnich 23 meczów (Süper Lig).
    • Besiktas Istanbul Wygrywa z handicapem +1.5 w ostatnich 13 meczów na wyjeździe.
    • Besiktas Istanbul Wygrywa z handicapem +1.5 w ostatnich 11 meczów na wyjeździe (Süper Lig).
    👉Prognoza: Besiktas Handicap (+1,5)(kursy: 1.3)

    Prognoza na powyżej/poniżej

    H2H

    • dzisiejsi gospodarze średnio zdobywają punkty- 1.63, goście - 1.39;
    • średni Powyżej/Poniżej goli w H2H - 3.02;
    • obie drużyny strzelały: ogółem - 32; na boisku drużyny gospodarzy - 14.

    Statystyki: Fenerbahce kontra Besiktas

    • średni całkowity wynik w turnieju: 3.3 kontra 2.96;
    • średnia liczba strzelonych goli: 2.26 kontra 1.81;
    • średni całkowity wynik w 1. połowie: 1.07 kontra 0.96;
    • średni całkowity wynik w 2. połowie: 1.19 kontra 0.85;
    • Fenerbahce: średni całkowity wynik w turnieju na własnym boisku 2.38;
    • Besiktas: średni całkowity wynik na wyjeździe w turnieju - 1.85;
    • ostatnie 10 meczów (średni całkowity wynik): 2.2 (w domu - 2.2) kontra 2.1 (na wyjeździe - 1.75).
    Trendy
    • Były Powyżej 2.5 strzelonych goli w 6 z ostatnich 7 meczów Fenerbahce Istanbul w domu przeciwko Besiktas Istanbul.
    👉Prognoza: Total bramek Powyżej (2,5)(kursy: 1.63)

    Prognoza na rzuty rożne

    Fenerbahce: Statystyki

    • sezon: średni Powyżej/Poniżej w turnieju - 7.11; na własnym boisku - 7.23;
    • ostatnie 10 meczów: średni Powyżej/Poniżej - 8; na własnym boisku - 7.2.

    Besiktas: Statystyki

    • sezon: średni Powyżej/Poniżej w turnieju - 5.48, na wyjeździe - 4.77;
    • ostatnie 10 meczów: średni Powyżej/Poniżej - 5.8; na wyjeździe - 6.
    Trendy
    • Fenerbahce Istanbul zdobył więcej niż 5.5 rzutów rożnych w 6 z ostatnich 7 meczów w domu.
    • Fenerbahce Istanbul zdobył więcej niż 5.5 rzutów rożnych w ostatnich 5 meczów.
    👉Prognoza: Rzuty rożne — Fenerbahce Total Powyżej (5,5)(kursy: 1.84)

    Prognoza na kartki

    H2H

    • średnia Powyżej/Poniżej żółtych kartek w meczach H2H - 5.52 (2.76 dla gospodarzy i 2.76 dla gości);
    • średnia Powyżej/Poniżej żółtych kartek na polu gospodarzy - 6.23 (2.59 dla gospodarzy i 3.64 dla gości).

    Fenerbahce: Statystyki

    • sezon: średnia Powyżej/Poniżej w turnieju - 2.56; na własnym boisku - 2.46;
    • ostatnie 10 meczów: średnia Powyżej/Poniżej - 2.6; na własnym boisku - 3.2.

    Besiktas: Statystyki

    • sezon: średnia Powyżej/Poniżej w turnieju - 2.44, na wyjeździe - 2.31;
    • ostatnie 10 meczów: średnia Powyżej/Poniżej - 2.2; na wyjeździe - 1.75.
    Trendy
    • Były Poniżej 6.5 żółtych kartek w 8 z ostatnich 9 meczów Besiktas Istanbul na wyjeździe (Süper Lig).
    👉Prognoza: Żółte kartki — Total Poniżej (6,5)(kursy: 2.03)

    Prognoza, że obaj zdobędą punkty

    H2H:

    • liczba spotkań - 49;
    • oba zespoły zdobyły bramki w sumie - 32 razy;
    • na boisku gospodarzy - 14 razy.

    Statystyki: Fenerbahce kontra Besiktas

    • liczba rozegranych meczów w turnieju: 27 vs 27 ;
    • liczba meczów w sezonie, w których oba zespoły zdobyły bramki (OC): 18 vs 16 ;
    • liczba OC dla zespołu Fenerbahce na własnym boisku - 10 (77%) ;
    • liczba OC dla zespołu Besiktas na wyjeździe - 6 (46%).

    Ostatnie 10 meczów:

    • liczba OC: 7 vs 6 ;
    • OC dla zespołu Fenerbahce na własnym boisku - 4 (80%) ;
    • OC dla zespołu Besiktas na wyjeździe - 2 (50%).
    Trendy
    • Fenerbahce Istanbul zdobył i stracił bramki w 7 z ostatnich 8 meczów w domu przeciwko Besiktas Istanbul (Süper Lig).
    • Fenerbahce Istanbul zdobył i stracił bramki w 8 z ostatnich 9 meczów w domu (Süper Lig).
    • Fenerbahce Istanbul zdobył i stracił bramki w 6 z ostatnich 7 meczów (Süper Lig).
    👉Prognoza: Obie drużyny strzelą (Tak)(kursy: 1.52)

    Prognoza dokładnego wyniku

    Statystyki najczęstszych wyników (obecny sezon):

    • najczęstszy wynik w turnieju: 1:1 (35/241, 14.5%);
    • Fenerbahce u siebie najczęściej kończy mecze wynikiem: 1:1 (3/13, 23.1%);
    • Besiktas na wyjeździe najczęściej gra: 0:2 (3/13, 23.1%).

    Na podstawie statystyk i rozkładu prawdopodobieństw algorytm prognozuje top 3 rezultaty:

    1:1 - 11.11% (kursy 7)
    2:1 - 9.66% (kursy 8.5)
    1:0 - 7.77% (kursy 10)

    👉Prognoza: Precyzyjny wynik (1:1)(kursy: 7)

    ⭐ Prognoza redakcji

    Biorąc pod uwagę trend powyżej 2.5 gola w wielu bezpośrednich starciach tych drużyn oraz ich obecną formę z naciskiem na ofensywę, można przewidzieć otwarty futbol z wieloma okazjami do zdobycia bramek przez obie strony. Mimo że oba kluby potrafią grać jakościowo w ataku i mają talent do zdobywania kluczowych goli nawet pod presją przeciwnika, trend mówi sam za siebie - prawdopodobieństwo dużej liczby goli jest wysokie.

    Total bramek Powyżej (2,5)
    Everygame
    Postaw zakład-175
    Opublikowany: 03.04.2026, 17:24

    Brak komentarzy

    Minimalnie — 20 znaków, maksymalnie — 500 znaków

    Prognozy statystyczne: Fenerbahce - Besiktas

    Besiktas Istanbul wygrał:
    besiktas-jk-1w 6 z ostatnich 7 meczów.
    Besiktas Zwycięstwo
    Bovada
    +290
    Fenerbahce Istanbul nie przegrał:
    fenerbahcew 27 z ostatnich 28 meczów (Süper Lig).
    fenerbahcew ostatnich 15 meczów w domu (Süper Lig).
    Fenerbahce nie przegra
    Everygame
    -417
    Besiktas Istanbul nie przegrał:
    besiktas-jk-1w 19 z ostatnich 20 meczów.
    besiktas-jk-1w 15 z ostatnich 16 meczów (Süper Lig).
    besiktas-jk-1w ostatnich 13 meczów na wyjeździe.
    besiktas-jk-1w ostatnich 11 meczów na wyjeździe (Süper Lig).
    Besiktas nie przegra
    Everygame
    -119
    Fenerbahce Istanbul stracony gol:
    fenerbahcebesiktas-jk-1w 17 z ostatnich 18 meczów przeciwko Besiktas Istanbul (Süper Lig).
    fenerbahcebesiktas-jk-1w 15 z ostatnich 16 meczów przeciwko Besiktas Istanbul.
    fenerbahcebesiktas-jk-1w ostatnich 8 meczów w domu przeciwko Besiktas Istanbul (Süper Lig).
    fenerbahcew 10 z ostatnich 11 meczów.
    fenerbahcew ostatnich 9 meczów w domu.
    fenerbahcew 8 z ostatnich 9 meczów w domu (Süper Lig).
    fenerbahcew ostatnich 7 meczów (Süper Lig).
    Besiktas Istanbul zdobył bramkę:
    besiktas-jk-1w 26 z ostatnich 27 meczów.
    besiktas-jk-1w 22 z ostatnich 23 meczów (Süper Lig).
    besiktas-jk-1w ostatnich 13 meczów na wyjeździe.
    besiktas-jk-1w ostatnich 11 meczów na wyjeździe (Süper Lig).
    Besiktas zdobędzie bramkę
    Everygame
    -278
    Wyświetl więcej faktów

    Fenerbahce - Besiktas Pozycja w tabeli

    Super Lig 25/26
    gZWRPRPPStan
    1.
    Galatasaray
    Galatasaray
    34245577-3077
    2.
    Fenerbahce
    Fenerbahce
    342111277-3774
    3.
    Trabzonspor
    Trabzonspor
    34209561-3969
    4.
    Besiktas
    Besiktas
    34179859-4060
    5.
    Basaksehir
    Basaksehir
    34169958-3557

    Porównanie statystyk drużyn

    10 meczów
    6 - Zwycięstwa
    3 - Remisów
    1 - Porażka
    Zwycięstwa - 7
    Remis - 1
    Porażek - 2
    10 meczów
    Zdobyte - 18
    Stracone - 10
    +8
    +11
    17 - Zdobyte
    6 - Stracone
    6
    Zwycięstwa
    7
    3
    Remisów
    1
    1
    Porażek
    2
    Różnica w piłce
    18
    Zdobyte
    17
    10
    Stracone
    6
    2.8
    Średnia suma goli w meczu
    2.3
    1.8
    Średnio gole zdobyte w meczu
    1.7
    1
    Średnio gole stracone na mecz
    0.6
    6
    Obie drużyny zdobyły punkty
    2
    50'
    Minuty / strzelony gol
    53'
    Zobacz wszystkie statystyki