Paris vs Lens Tipp 14 február 2026

    🔊 Képes lesz-e Párizs kihívást jelenteni az egyik fő bajnokesélyes számára? A Ligue 1 22. fordulójában a fővárosi klub hazai pályán fogadja a Lens csapatát. A házigazdák a tabella alsó felében helyezkednek el, míg a vendégek folytatják a versenyt az éllovas után, és az egyik legstabilabb sorozatot mutatják be a bajnokságban. Az alábbiakban megtalálható a mérkőzésre vonatkozó előrejelzés.

    Személyes találkozók

    📊 Az elmúlt hét egymás elleni mérkőzésen a gólok száma rendre 3,5 alatt maradt, ami visszafogott összecsapásokat jelez. Az első fordulóban Lens 2:1-re nyert, ezzel is igazolva a klassziskülönbséget. Párizs rendszeresen küzd, de gyakran alulmarad a részletekben és a helyzetkihasználásban.

    Egymás elleni statisztikák Paris - Lens

    25%
    3 Győzelem
    17%
    2 Döntetlen
    58%
    7 Győzelem
    Összes mérkőzés
    12
    Átlag gól/mérkőzés
    3.08
    Mindkét csapat szerzett gólt
    42%
    1.25
    Átlagos gólszám
    1.83
    1.83
    Sárga lapok
    2
    Legutóbbi mérkőzések
    14.02.26
    Ligue 1
    Paris
    Paris
    Lens
    Lens
    0.7
    4.06
    3
    5
    13
    9
    2
    1
    0
    5
    0
    2
    0
    3
    0.7
    4.06
    3
    5
    13
    9
    2
    1
    19.10.25
    Ligue 1
    Lens
    Lens
    Paris
    Paris
    1.84
    0.9
    11
    3
    11
    8
    2
    2
    2
    1
    1
    1
    1
    0
    1.84
    0.9
    11
    3
    11
    8
    2
    2
    02.03.20
    LI2
    Paris
    Paris
    Lens
    Lens
    -
    -
    -
    -
    20
    16
    -
    -
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    -
    -
    -
    -
    20
    16
    -
    -
    28.09.19
    LI2
    Lens
    Lens
    Paris
    Paris
    -
    -
    -
    -
    17
    12
    -
    -
    2
    1
    2
    0
    0
    1
    -
    -
    -
    -
    17
    12
    -
    -
    21.05.19
    LI1
    Paris
    Paris
    Lens
    Lens
    -
    -
    -
    -
    25
    24
    -
    -
    1
    1
    0
    1
    1
    0
    0
    0
    4
    5
    4
    5
    -
    -
    -
    -
    25
    24
    -
    -
    Empty
    Nincs találat
    Nincs adat ezen a lapon

    Paris Csapat áttekintése

    🔵 A Paris a 15. helyen áll, 22 pontot gyűjtött 26:34-es gólkülönbséggel. A csapat a várakozások alatt teljesít ebben a szezonban, ám még mindig kényelmes távolságra van a kieső zónától. Az utóbbi öt mérkőzésen két győzelmet arattak, köztük egyet a PSG ellen (0:1), és három döntetlent játszottak, ami a fokozatos stabilizálódás jele.

    ⚫ Az előző fordulóban a fővárosiak gól nélküli döntetlent értek el az Auxerre ellen. A Paris hét lövést kísérelt meg és 0,95 xG-t ért el, de nem tudta kihasználni a kialakított helyzeteket. A csapat sokat küzdött a középpályán, 12 szabálytalanságot követett el, ami kiemeli a mérkőzés kemény jellegét. Összességében szervezett struktúrával játszottak, de ismét hiányzott az áttörő erő. Ugyanakkor a Paris rendre betalál a top-ellenfelek ellen - eredményes volt a PSG, az Marseille és az Lyon elleni mérkőzéseken.

    A mérkőzés eredményei: Paris

    Legutóbbi mérkőzések
    18.10.26
    Ligue 1
    Paris
    Paris
    Rennes
    Rennes
    3.23
    2.98
    3
    4
    13
    16
    3
    4
    4
    3
    2
    1
    2
    2
    3.23
    2.98
    3
    4
    13
    16
    3
    4
    GY
    10.10.26
    Ligue 1
    Lorient
    Lorient
    Paris
    Paris
    0.61
    0.71
    3
    9
    9
    13
    1
    5
    1
    0
    0
    0
    1
    0
    0.61
    0.71
    3
    9
    9
    13
    1
    5
    V
    19.09.26
    Ligue 1
    Paris
    Paris
    Strasbourg Alsace
    Strasbourg Alsace
    1.31
    0.33
    3
    0
    17
    12
    3
    2
    2
    1
    1
    0
    1
    1
    1.31
    0.33
    3
    0
    17
    12
    3
    2
    GY
    12.09.26
    Ligue 1
    Paris
    Paris
    Lyon
    Lyon
    0.58
    0.77
    4
    3
    19
    13
    2
    1
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0.58
    0.77
    4
    3
    19
    13
    2
    1
    D
    06.09.26
    Ligue 1
    Olympique Marseille
    Olympique Marseille
    Paris
    Paris
    1.65
    2.58
    5
    4
    10
    12
    0
    2
    2
    3
    1
    2
    1
    1
    1.65
    2.58
    5
    4
    10
    12
    0
    2
    GY
    Empty
    Nincs találat
    Nincs adat ezen a lapon

    Lens Csapat áttekintése

    🟠 Lens a második helyen áll, 49 pontot gyűjtve, a gólkülönbsége pedig 37:17. A csapat az utóbbi 14 mérkőzéséből 13-at megnyert, csak a Marseille ellen maradt alul. A bajnokságban a "vérvörös-aranyak" 10 győzelmet arattak az utolsó 11 fordulóban - ez már bajnokesélyes szint.

    ⚫ Az előző fordulóban Lens legyőzte Rennest (3:1), pragmatikusan játszva és kontrollálva a mérkőzés ritmusát. A csapat 13 lövést eresztett meg, aktívan használta a széleket, és négy szögletet harcolt ki, folyamatos nyomást gyakorolva az ellenfél kapujára. Eközben 17 szabálytalanságot követtek el, ügyesen lassítva a tempót, és megakadályozva a Rennes gyors támadásait. A téli átigazolási időszak után a keret mélyült, így Pierre Sage rugalmasan forgathatja a csapatot anélkül, hogy minőséget veszítene.

    A mérkőzés eredményei: Lens

    Legutóbbi mérkőzések
    17.10.26
    Ligue 1
    Troyes
    Troyes
    Lens
    Lens
    1.04
    1.73
    6
    4
    13
    11
    2
    2
    1
    3
    1
    2
    0
    1
    1.04
    1.73
    6
    4
    13
    11
    2
    2
    GY
    13.10.26
    UEFA Champions League
    Lens
    Lens
    Sporting
    Sporting
    1.72
    1.42
    6
    3
    8
    12
    2
    0
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    1.72
    1.42
    6
    3
    8
    12
    2
    0
    V
    09.10.26
    Ligue 1
    Lens
    Lens
    1
    Lyon
    Lyon
    1.41
    1.36
    7
    4
    13
    12
    1
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    1
    1.41
    1.36
    7
    4
    13
    12
    1
    1
    GY
    02.10.26
    Klubbarátságos mérkőzések
    Lens
    Lens
    Standard Liege
    Standard Liege
    2
    0
    1
    0
    1
    0
    GY
    18.09.26
    Ligue 1
    Monaco
    Monaco
    Lens
    Lens
    1.33
    1.48
    2
    8
    13
    11
    1
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    1
    1.33
    1.48
    2
    8
    13
    11
    1
    1
    V
    Empty
    Nincs találat
    Nincs adat ezen a lapon

    Friss hírek

    Paris

    ❌ A Paris kerethelyzete továbbra sem egyszerű. A védelemben Samir Chergui (comb) és Amari Traoré, aki térdműtéten esett át, nem állnak rendelkezésre, míg Thibault De Smet csak most tért vissza az edzésekhez, és még nem áll készen a pályára lépésre. A középpályán közel áll a visszatéréshez Pierre Lees-Melou, de erre a mérkőzésre ő sincs még készen. A támadósorban Pierre-Yves Hamel hiányzik. Ezek a veszteségek elsősorban a védelem vonalát érintik, ami csökkenti a csapat stabilitását egy Lens szintű ellenféllel szemben.

    Lens

    ❌ A Lens keretének helyzete kezelhető marad, de nem mentes a veszteségektől. Ruben Aguilar kihagyja a mérkőzést eltiltás miatt, miután kiállították a Rennes elleni meccsen. A védelemben szintén hiányzik Jonathan Gradit, aki műtéten esett át törés miatt, és Samson Baidoo, aki néhány hétre kiesett a combhajlító izom problémái miatt. Killian Anderson Antonio lábsérülést szenvedett, és körülbelül egy hónapra kiesett. A kapus Régis Gurtner befejezte a szezont izomsérülés miatt. Ennek ellenére a keret mélysége lehetővé teszi Pierre Sage számára, hogy megőrizze az egyensúlyt.

    🟨 Sárga lapok előrejelzés

    A játékvezető, Bastien Dechepy átlagosan 4,5 figyelmeztetést oszt ki mérkőzésenként, azonban ezen csapatok egymás elleni találkozói ritkán lépik túl a feszült forgatókönyvet. Az utolsó öt meccsen a Paris és a Lens között egyszer sem volt több mint négy sárga lap, és négy alkalommal a játékvezetők minimális számú figyelmeztetést adtak. A Paris gyakran védekezik a top klubok ellen, míg a Lens aktívan használja a széleket és a vertikális futásokat, ami taktikai szabálytalanságokhoz vezethet. Ennek ellenére a történetük inkább kontrollált intenzitásról árulkodik. Optimális választásnak tűnik a kevesebb mint 4,5 lap összesen.

    ⚽️ Gólok előrejelzése

    A Lens rendszeresen játszik eredményes meccseket - legalább két gól esett a csapat utolsó 15 mérkőzéséből 12 alkalommal. Eközben a Paris rendszeresen betalál még a top ellenfelek ellen is. Figyelembe véve a Lens támadó potenciálját és a hazaiak képességét, hogy válaszoljanak a helyzeteikkel, optimális választásnak tűnik a több mint 2,5 gól összesen.

    🚩 Szögletek előrejelzése

    A Lens aktívan használja a széleket és rendszeresen terheli az ellenfél tizenhatosát beadásokkal és átlövésekkel. A Paris a vezető csapatok elleni mérkőzéseken gyakran kénytelen mélyen védekezni, ami növeli az ellenük megítélt szögletek számát. Az egymás elleni találkozók statisztikája megerősíti a vendégek fölényét ebben a tekintetben: 11:3, 8:4, 7:4 a Lens javára, és összességében az utolsó hat meccsből négy alkalommal is a "vér-aranyak" adtak be több szögletet. Még kiegyenlített mérkőzéseken is a Lens nyomása megmutatkozott a beadások számában. Az oldalak játékmódját figyelembe véve logikus megfontolni a vendégek szögletekben való előnyét ezen a meccsen, vagy választani a több mint 8,5 szöglet összesen.

    Szerkesztői előrejelzés

    A tabellán elfoglalt helyezések és a jelenlegi forma egyértelmű különbséget mutatnak. Lens az utolsó 14 mérkőzéséből 13-at megnyert, és magabiztosan gyűjti a pontokat az alsóházi csapatok ellen. Párizs, bár a nagyok ellen küzdőképes, sérülésekkel küzd és védekezésben instabil.

    Ennek ellenére a fővárosi klub képes gólt szerezni, míg Lens rendszeresen kihasználja helyzeteit. A két vagy több gólos forgatókönyv ésszerűnek tűnik, és a vendégek klasszisa alapján három pont megszerzésére is van esélyük. Szerkesztőségünk fő választása Lens győzelme, és a legvalószínűbb eredménynek a 2:1-es győzelmet tartjuk a "vér-aranyak" javára.

    Lens Győzelem
    Bovada
    Tegyen fogadást-115
    Közzétett: 2026.02.13., 11:32

    Nincsenek hozzászólások

    Minimum - 20 karakterek, maximum - 500 karakterek

    Statisztikai előrejelzések: Paris - Lens

    A Lens nyert:
    rc-lensa 13 utolsó 14 mérkőzésén.
    rc-lensa 10 utolsó 11 mérkőzésén (Ligue 1).
    rc-lensa 6 utolsó 7 idegenben mérkőzésén.
    Lens Győzelem
    Bovada
    -108
    A Paris nem nyert:
    paris-fc-98-rc-lensa 8 utolsó 9 mérkőzésén szemben a Lens.
    paris-fc-98-a 9 utolsó 10 mérkőzésén (Ligue 1).
    paris-fc-98-minden utolsó 7 otthon mérkőzésén (Ligue 1).
    A Lens nem vesztett:
    rc-lensa 13 utolsó 14 mérkőzésén.
    rc-lensa 10 utolsó 11 mérkőzésén (Ligue 1).
    rc-lensa 6 utolsó 7 idegenben mérkőzésén.
    Lens nem fog veszíteni
    Everygame
    -400
    Volt Alatt 3.5 lőtt gól:
    paris-fc-98-rc-lensaz utolsó 7 Paris mérkőzésén szemben a Lens minden alkalommal.
    paris-fc-98-a 10 legutóbbi 11 Paris mérkőzések.
    paris-fc-98-a 7 legutóbbi 8 Paris mérkőzések (Ligue 1).
    Total gólt Alatt (3,5)
    Everygame
    -303
    A Paris kevesebb, mint 1.5 gólt szerzett:
    paris-fc-98-rc-lensa 6 utolsó 7 mérkőzésén szemben a Lens.
    Paris Total gólt Alatt (1,5)
    Everygame
    -303
    TOVÁBBI STATISZTIKÁK

    Paris - Lens Helyezés a táblázatban

    Ligue 1 25/26
    MGYDVGPForma
    1.
    Paris Saint-Germain
    Paris Saint-Germain
    34244674-2976
    2.
    Lens
    Lens
    34224866-3570
    3.
    Lille
    Lille
    34187952-3761
    10.
    Toulouse
    Toulouse
    331281347-4644
    11.
    Paris
    Paris
    3411111247-5044
    12.
    Stade Brestois
    Stade Brestois
    341091543-5539

    Csapatok Statisztikáinak Összehasonlítása

    10 mérkőzés
    6 - Győzelem
    2 - Döntetlen
    2 - Veszítenek
    Győzelem - 5
    Döntetlen - 1
    Veszítenek - 4
    10 mérkőzés
    Eltömődött - 19
    Hiányzik - 10
    +9
    +3
    18 - Eltömődött
    15 - Hiányzik
    6
    Győzelem
    5
    2
    Döntetlen
    1
    2
    Veszítenek
    4
    Gólkülönbség
    19
    Eltömődött
    18
    10
    Hiányzik
    15
    2.9
    Meccsenként átlagolt gólok
    3.3
    1.9
    Átlagosan elért pontszám
    1.8
    1
    Átlagosan passzoló
    1.5
    5
    Gólszerzés és kontrázás
    7
    47'
    Pontozott minden, min.
    50'
    Minden statisztika