Fortuna Sittard
Ολλανδία
Ολλανδία
Fortuna Sittard
Σύνθεση
Στατιστική

Fortuna Sittard

Πρόγραμμα

12.09.26
eredivisie
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
Ajax Amsterdam
Ajax Amsterdam
-
-
19.09.26
eredivisie
Willem 2 Tilburg
Willem 2 Tilburg
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
-
-
10.10.26
eredivisie
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
Twente
Twente
-
-
17.10.26
eredivisie
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
-
-
25.10.26
eredivisie
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
Excelsior
Excelsior
-
-
Empty
Δεν υπάρχουν αγώνες
Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

Αποτελέσματα

Αγώνες
06.09.26
eredivisie
ADO Den Haag
ADO Den Haag
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
0.77
0.59
2
0
16
15
0
4
2
3
0
2
2
1
0.77
0.59
2
0
16
15
0
4
Γουόν
28.08.26
eredivisie
Groningen
Groningen
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
1.89
0.93
7
2
8
8
3
3
2
3
1
2
1
1
1.89
0.93
7
2
8
8
3
3
Γουόν
22.08.26
eredivisie
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
1
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
0.28
4.65
1
15
9
11
0
1
0
2
0
0
0
2
0.28
4.65
1
15
9
11
0
1
Νικώ
15.08.26
eredivisie
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
Cambuur Leeuwarden
Cambuur Leeuwarden
1.92
2.08
6
7
10
9
0
2
3
1
2
1
1
0
1.92
2.08
6
7
10
9
0
2
Γουόν
08.08.26
eredivisie
PSV
PSV
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
2.65
0.71
10
0
9
6
1
1
2
2
0
1
2
1
2.65
0.71
10
0
9
6
1
1
Εφιστά
Empty
Δεν υπάρχουν αγώνες
Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα
Empty
Με συγχωρείτε
Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

Προπονητής: Ντάνι Μπάις 

Έδρα: "Φορτούνα"

Πόλη: Σίταρντ

Ψευδώνυμο: "Φορτούνα"

Χορηγός: Hurkmans Groep 

Στο Scores24 παρέχονται όλες οι απαραίτητες πληροφορίες για την ομάδα: αποτελέσματα προηγούμενων αγώνων, πρόγραμμα επερχόμενων αγώνων, βασικές στατιστικές, πληροφορίες για τους παίκτες και πολλά άλλα.

Τρέχοντα Τουρνουά

Μέχρι σήμερα, η Fortuna Sittard συμμετέχει στα εξής τουρνουά: Eredivisie; Club Friendly Games.

Τελευταίος Αγώνας

Η τελευταία συνάντηση πραγματοποιήθηκε 28 August 2026 εναντίον της ομάδας Groningen στο πλαίσιο του τουρνουά Eredivisie. Ο αγώνας Groningen - Fortuna τελείωσε με σκορ 2:3.

Στο Scores24 μπορείτε πάντα να βρείτε την ιστορία των τελευταίων αγώνων της ομάδας (στατιστικά, αποτελέσματα) είτε σε συγκεκριμένο τουρνουά είτε συνολικά. Η infografika μας θα σας βοηθήσει να κατανοήσετε πώς ενεργεί η ομάδα στο γήπεδο σε μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο, πόσα γκολ σημειώνει και δέχεται και πολλά άλλα.

Επερχόμενος Αγώνας

Η Fortuna Sittard θα παίξει τον επόμενο αγώνα away εναντίον της ομάδας ADO Den Haag στο πλαίσιο του τουρνουά Eredivisie. Ο αγώνας ADO Den Haag - Fortuna θα διεξαχθεί στις 06 September 2026.

Αν σας ενδιαφέρει κάποιος αγώνας, μπορείτε πάντα να τον προσθέσετε στα Αγαπημένα (πατήστε το καμπανάκι) και να παρακολουθήσετε την εξέλιξη της κατάστασης σε ζωντανή ροή. Παρέχουμε τόσο κείμενα ή γραφικές μεταδόσεις, όσο και προσπαθούμε να παρέχουμε βίντεο μεταδόσεις, ώστε η παρακολούθηση της αγαπημένης σας ομάδας να είναι ακόμα πιο άνετη.

Θέση της Ομάδας στο Τουρνουά

Η ομάδα έχει παίξει 34 αγώνες στο τουρνουά Eredivisie και βρίσκεται στη θέση 11 της κατάταξης. Η ομάδα έχει 41 πόντους: 11 νίκες (ποσοστό νικών – 32.4%), 8 ισοπαλίες και 15 ήττες (ποσοστό ήττας – 44.1%).

Στατιστικά

Στην καρτέλα "Στατιστικά" θα βρείτε πολλά διαφορετικά στατιστικά στοιχεία, που παρουσιάζονται σε ευανάγνωστη και βολική infografika.

Στατιστικά για τη Σαιζόν

Στη φετινή σεζόν, η ομάδα έχει σκοράρει 37 γκολ και έχει δεχτεί 54. Κατά μέσο όρο, η Fortuna Sittard σκοράρει 1.09 γκολ, δέχεται 1.59, και το μέσο σύνολο γκολ ανά αγώνα είναι 2.68.

Στο γήπεδο της, η ομάδα σκοράρει κατά μέσο όρο 1 γκολ (δέχεται – 1.41), ενώ εκτός έδρας το μέσο είναι 1.18 γκολ ανά αγώνα (δέχεται κατά μέσο όρο – 1.76). Αξιοσημείωτο είναι ότι η ομάδα στη 1η περίοδο σκοράρει κατά μέσο όρο 0.44 γκολ και δέχεται 0.62; στη 2η περίοδο σκοράρει – 0.65 γκολ και δέχεται – 0.97.

Επιπλέον Στατιστικά

Όσον αφορά τα επιπλέον στατιστικά, ο μέσος αριθμός κόρνερ ανά αγώνα είναι 4.32; ο μέσος αριθμός κίτρινων καρτών που δέχεται είναι 1.79.

Στατιστικά των τελευταίων 10 αγώνων

Κατά την περίοδο αυτή, η ομάδα έχει κερδίσει 3, έχει φέρει ισοπαλία 2 και έχει χάσει 5. Στατιστικά γκολ: γκολ που επιτεύχθηκαν – 14; γκολ που δέχθηκε – 18; μέσος όρος γκολ που επιτεύχθηκαν – 1.4; μέσος όρος γκολ που δέχθηκε – 1.8. Μέσος όρος εντός έδρας: επιτευχθέντα – 1.6, δεχθέντα – 1.6; εκτός έδρας: 1.2 επιτευχθέντα και 2 δεχθέντα, αντίστοιχα.