DC United vs New York Red Bulls Πρόβλεψη 24 Μάιος 2025

    🔊Η αναμέτρηση μεταξύ της DC United και των New York Red Bulls υπόσχεται να είναι ένας συναρπαστικός αγώνας, όπου κάθε ομάδα θα επιδιώξει να βελτιώσει τη θέση της στον πίνακα. Και οι δύο ομάδες παρουσιάζουν αστάθεια στη φόρμα τους: οι γηπεδούχοι συχνά κάνουν λάθη στην άμυνα, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν διακρίνονται για την υψηλή τους παραγωγικότητα εκτός έδρας. Στον τελευταίο αγώνα μεταξύ των ομάδων, η DC United επικράτησε με σκορ 2-1, προσθέτοντας έτσι επιπλέον ενδιαφέρον στην επερχόμενη συνάντηση. Οι γηπεδούχοι υπολογίζουν στην υποστήριξη των φιλάθλων τους και θα προσπαθήσουν να επαναλάβουν την επιτυχία τους.

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας μεταξύ των ομάδων διεξήχθη στις 19 Απρίλιος 2025 και έληξε με σκορ 1-2. Ας παραθέσουμε τη συγκριτική στατιστική αυτής της συνάντησης (γηπεδούχοι - Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 68% έναντι 32%;
    • κόρνερ: 9 έναντι 1;
    • φάουλ: 9 έναντι 11;
    • κίτρινες κάρτες: 1 έναντι 3;
    • σουτ στον στόχο: 2 έναντι 4.

    📊Αναλυτική επισκόπηση των προηγούμενων επίσημων αγώνων μεταξύ της DC United και των New York Red Bulls:

    • Έχουν διεξαχθεί 49 αγώνες;
    • Αριθμός νικών για τους γηπεδούχους - 12, για τους φιλοξενούμενους - 23, ισοπαλίες - 14;
    • Αριθμός γκολ (γηπεδούχοι/φιλοξενούμενοι) - 48 έναντι 73;
    • Μέσος όρος συνολικών γκολ ανά αγώνα - 2.47.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων DC United - New York Red Bulls

    24%
    12 Νίκη
    29%
    15 Σχεδιάζω
    47%
    24 Νίκη
    Σύνολο παιχνιδιών
    51
    Γκολ που σημειώθηκαν
    2.57
    Και οι δύο ομάδες σκόραραν
    41%
    1.02
    Μέσο σύνολο
    1.55
    1.35
    Κίτρινες κάρτες
    1.29
    Τελευταίοι αγώνες
    22.04.26
    MLS
    NY Red Bulls
    NY Red Bulls
    DC United
    DC United
    1.37
    2.39
    3
    3
    14
    13
    1
    2
    4
    4
    2
    1
    2
    3
    1.37
    2.39
    3
    3
    14
    13
    1
    2
    24.05.25
    MLS
    DC United
    DC United
    NY Red Bulls
    NY Red Bulls
    0.56
    1.26
    4
    1
    12
    11
    2
    4
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    0.56
    1.26
    4
    1
    12
    11
    2
    4
    19.04.25
    MLS
    NY Red Bulls
    NY Red Bulls
    DC United
    DC United
    1.37
    0.82
    9
    1
    9
    11
    1
    3
    1
    2
    0
    2
    1
    0
    1.37
    0.82
    9
    1
    9
    11
    1
    3
    25.01.25
    Club Friendly Games
    New York Red Bulls
    New York Red Bulls
    DC United
    DC United
    1
    1
    1
    0
    0
    1
    29.06.24
    MLS
    NY Red Bulls
    NY Red Bulls
    DC United
    DC United
    1
    -
    -
    5
    2
    17
    6
    2
    5
    2
    2
    1
    2
    1
    0
    -
    -
    5
    2
    17
    6
    2
    5
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    DC United Επισκόπηση ομάδας

    Η τελευταία επίσημη αναμέτρηση της ομάδας πραγματοποιήθηκε στις στο πλαίσιο του Open Cup των ΗΠΑ (γηπεδούχοι - DC United, φιλοξενούμενοι - Charlotte). Ο αγώνας έληξε με σκορ 3-3.

    Οι στατιστικές του αγώνα είναι οι εξής (DC United vs Charlotte):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 60% vs 40%;
    • κόρνερ: 6 vs 5;
    • φάουλ: 13 vs 16;
    • κίτρινες κάρτες: 3 vs 1;
    • σουτ εντός εστίας: 8 vs 8.

    Η DC United παρουσιάζει μέτρια αποτελέσματα αυτή τη σεζόν και βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα διαθέτει μια σχετικά αδύναμη άμυνα, δεχόμενη κατά μέσο όρο 1.79 γκολ ανά αγώνα, γεγονός που δυσκολεύει την προσπάθεια για υψηλότερες θέσεις. Οι πρόσφατες αναμετρήσεις των "μαυρόλευκων" χαρακτηρίζονται από ανάμεικτη επιτυχία: δύο νίκες, τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες. Παρ' όλα αυτά, στο γήπεδό τους παραμένουν επικίνδυνοι αντίπαλοι, χάρη στην υποστήριξη των φιλάθλων τους. Είναι ενδιαφέρον να σημειωθεί ότι η ομάδα έχει δεχθεί τουλάχιστον ένα γκολ σε 19 από τους τελευταίους 21 εντός έδρας αγώνες.

    Αποτελέσματα αγώνων: DC United

    Τελευταίοι αγώνες
    29.08.26
    mls
    DC United
    DC United
    Los Angeles
    Los Angeles
    1.22
    1.23
    5
    8
    11
    6
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    1.22
    1.23
    5
    8
    11
    6
    0
    0
    Εφιστά
    22.08.26
    mls
    Charlotte
    Charlotte
    DC United
    DC United
    2.01
    1.8
    4
    9
    15
    11
    2
    3
    3
    1
    0
    0
    3
    1
    2.01
    1.8
    4
    9
    15
    11
    2
    3
    Νικώ
    19.08.26
    mls
    DC United
    DC United
    New-England Revolution
    New-England Revolution
    1.6
    2.36
    4
    5
    15
    10
    1
    2
    0
    3
    0
    2
    0
    1
    1.6
    2.36
    4
    5
    15
    10
    1
    2
    Νικώ
    15.08.26
    mls
    Montreal Impact
    Montreal Impact
    DC United
    DC United
    2.49
    0.56
    5
    3
    10
    11
    1
    2
    1
    1
    0
    0
    1
    1
    2.49
    0.56
    5
    3
    10
    11
    1
    2
    Εφιστά
    01.08.26
    mls
    DC United
    DC United
    Nashville
    Nashville
    1.56
    1.62
    8
    3
    14
    10
    2
    3
    2
    2
    0
    2
    2
    0
    1.56
    1.62
    8
    3
    14
    10
    2
    3
    Εφιστά
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    NY Red Bulls Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας των τωρινών φιλοξενούμενων διεξήχθη στις στο πλαίσιο του τουρνουά U.S. Open Cup (γηπεδούχοι - New York Red Bulls, φιλοξενούμενοι - Dallas). Ο αγώνας έληξε με σκορ 2-2.

    Η στατιστική του αγώνα είναι η εξής (New York Red Bulls vs Dallas):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 61% vs 39%;
    • κόρνερ: 6 vs 3;
    • φάουλ: 25 vs 23;
    • κίτρινες κάρτες: 2 vs 4;
    • σουτ εντός στόχου: 3 vs 4.

    Η Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς βρίσκεται λίγο πιο πάνω από τον αντίπαλό της, καταλαμβάνοντας τη δέκατη θέση. Η ομάδα είναι γνωστή για το επιθετικό της στυλ παιχνιδιού, σημειώνοντας πάνω από ένα γκολ ανά αγώνα ακόμη και εκτός έδρας, αν και η σταθερότητα λείπει ακόμη - η σειρά οκτώ αγώνων χωρίς νίκη μακριά από το σπίτι μιλάει από μόνη της. Παρ' όλα αυτά, οι «κόκκινοι ταύροι» μπορούν να εκπλήξουν με καλό και ουσιαστικό ποδόσφαιρο. Δεν το πετυχαίνουν πάντα, αλλά αυτό είναι γεγονός.

    Αποτελέσματα αγώνων: NY Red Bulls

    Τελευταίοι αγώνες
    29.08.26
    mls
    NY Red Bulls
    NY Red Bulls
    Philadelphia Union
    Philadelphia Union
    1.49
    2.75
    4
    7
    12
    13
    1
    2
    1
    3
    0
    1
    1
    2
    1.49
    2.75
    4
    7
    12
    13
    1
    2
    Νικώ
    22.08.26
    mls
    NY Red Bulls
    NY Red Bulls
    Chicago Fire
    Chicago Fire
    0.73
    0.96
    3
    2
    10
    10
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    1
    0
    0.73
    0.96
    3
    2
    10
    10
    1
    2
    Εφιστά
    19.08.26
    mls
    NY Red Bulls
    NY Red Bulls
    Nashville
    Nashville
    1.58
    1.1
    7
    10
    4
    12
    1
    2
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    1.58
    1.1
    7
    10
    4
    12
    1
    2
    Νικώ
    15.08.26
    mls
    Atlanta United
    Atlanta United
    NY Red Bulls
    NY Red Bulls
    1.66
    1.42
    3
    7
    14
    12
    3
    1
    2
    1
    0
    1
    2
    0
    1.66
    1.42
    3
    7
    14
    12
    3
    1
    Νικώ
    01.08.26
    mls
    NY Red Bulls
    NY Red Bulls
    Orlando City
    Orlando City
    3.5
    3.56
    5
    4
    10
    10
    3
    2
    3
    2
    2
    0
    1
    2
    3.5
    3.56
    5
    4
    10
    10
    3
    2
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Πρόβλεψη για το σύνολο

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 49;
    • νίκες γηπεδούχων - 12, νίκες φιλοξενούμενων - 23, ισοπαλίες - 14.

    Στατιστικά: DC United vs NY Red Bulls

    • αγώνων στο τουρνουά: 14 vs 14;
    • νικών: 3 vs 5;
    • ποσοστό νικών: 21% vs 36%;
    • ηττών: 6 vs 6;
    • ισοπαλιών: 5 vs 3.

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • νικών: 3 vs 4;
    • ηττών: 5 vs 5;
    • ισοπαλιών: 2 vs 1.
    Τάσεις
    • NY Red Bulls δεν κερδίζει σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 8 μακριά παιχνίδια (MLS).
    👉Πρόβλεψη: DC United δεν θα χάσει(aποδόσεις: 1.49)

    Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα

    H2H

    • η σημερινή γηπεδούχος σκοράρει κατά μέσο όρο - 0.98, οι φιλοξενούμενοι - 1.49;
    • μέσος όρος Σύνολο γκολ σε H2H αγώνες - 2.47;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν: συνολικά - 20; στην έδρα της γηπεδούχου ομάδας - 11.

    Στατιστικά: DC United vs NY Red Bulls

    • μέσος όρος συνολικών σε αγώνα: 2.71 vs 2.64;
    • μέσος όρος γκολ που επιτεύχθηκαν: 0.93 vs 1.43;
    • μέσος όρος στο πρώτο ημίχρονο: 0.64 vs 0.79;
    • μέσος όρος στο δεύτερο ημίχρονο: 0.29 vs 0.64;
    • DC United: μέσος όρος στο εντός έδρας στο πρωτάθλημα 1;
    • NY Red Bulls: μέσος όρος στο εκτός έδρας στο πρωτάθλημα - 0.43;
    • τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος): 0.8 (εντός - 1) vs 1.8 (εκτός - 1.17).
    Τάσεις
    • Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 3.5 γκολ σε κάθε ένα από τα τελευταία 8 DC United παιχνίδια.
    • Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 3.5 γκολ σε κάθε ένα από τα τελευταία 7 DC United παιχνίδια (MLS).
    • Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 3.5 γκολ σε κάθε ένα από τα τελευταία 6 DC United σπίτι παιχνίδια (MLS).
    • Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 3.5 γκολ σε 11 της τελευταίας 12 NY Red Bulls μακριά παιχνίδια (MLS).
    👉Πρόβλεψη: Άντερ γκολ λιγότερος (3,5)(aποδόσεις: 1.37)

    Πρόβλεψη για τα Γωνία

    DC United: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 5.07; στο γήπεδο του σπιτιού - 4.71;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 4; στο γήπεδο του σπιτιού - 4.6.

    NY Red Bulls: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 3.93, εκτός - 4;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 4.5; εκτός - 4.33.
    👉Πρόβλεψη: Κόρνερ - Σύνολο πάνω από (8,5)

    Πρόβλεψη για τις κάρτες

    H2H

    • μέσος όρος Σύνολο κίτρινων καρτών σε H2H αγώνες - 2.66 (για την ομάδα του γηπεδούχου 1.33 και για την ομάδα του φιλοξενούμενου 1.33);
    • μέσος όρος Σύνολο κίτρινων καρτών στον τομέα της ομάδας του γηπεδούχου - 2.59 (για την ομάδα του γηπεδούχου 1.21 και για την ομάδα του φιλοξενούμενου 1.38).

    DC United: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 2.71; στην έδρα - 3.57;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 2.5; στην έδρα - 3.

    NY Red Bulls: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 2.29, εκτός έδρας - 2.43;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 2.5; εκτός έδρας - 3.
    👉Πρόβλεψη: Κίτρινες κάρτες - Άντερ λιγότερος (5,5)

    Πρόβλεψη για το αν και οι δύο θα σκοράρουν

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 49;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν συνολικά - 20 φορές;
    • στο γήπεδο της γηπεδούχου ομάδας - 11 φορές.

    Στατιστικά: DC United εναντίον NY Red Bulls

    • αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 14 vs 14;
    • αριθμός αγώνων στη σεζόν όπου και οι δύο ομάδες σκόραραν (OZ): 8 vs 7;
    • αριθμός OZ για την ομάδα DC United εντός έδρας - 4 (57%);
    • αριθμός OZ για την ομάδα NY Red Bulls εκτός έδρας - 3 (43%).

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • αριθμός OZ: 4 vs 6;
    • OZ εντός έδρας (DC United) - 2 (40%);
    • OZ εκτός έδρας (NY Red Bulls) - 4 (67%).
    👉Πρόβλεψη: Και οι δύο θα σκοράρουν (Όχι)(aποδόσεις: 2.13)

    Πρόβλεψη Συντακτών

    Οι αντίπαλοι δεν βρίσκονται στην καλύτερη φόρμα, οπότε δεν πρέπει να περιμένουμε τέλειο ποδόσφαιρο. Οι φιλοξενούμενοι θα προσπαθήσουν να παίξουν ισορροπημένα, κάτι που μπορεί να οδηγήσει σε ένα κλειστό παιχνίδι. Η άμυνα θα είναι καθοριστικός παράγοντας και η ομάδα που θα κάνει τα λιγότερα λάθη θα επικρατήσει. Οι σύλλογοι έχουν την τάση να παίζουν σε παιχνίδια με χαμηλό σκορ, όπως δείχνουν τα τελευταία οκτώ συνεχόμενα παιχνίδια των γηπεδούχων με under 3,5 γκολ. Θα αλλάξουμε λίγο την πρόβλεψη και θα επιλέξουμε μεγαλύτερες αποδόσεις. Η πρότασή μας είναι under 3 γκολ.
    Άντερ γκολ λιγότερος (3)
    Δημοσιεύθηκε: 22/05/2025, 8:34 AM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: DC United - NY Red Bulls

    NY Red Bulls δεν κερδίζει:
    ny-red-bullsσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 8 μακριά παιχνίδια (MLS).
    DC United δεν θα χάσει
    Everygame
    -192
    Υπήρξαν Άντερ πάνω από 1.5 γκολ:
    ny-red-bullsσε κάθε ένα από τα τελευταία 6 NY Red Bulls παιχνίδια.
    σε 14 της τελευταίας 15 Malik Badawi παιχνίδια.
    Άντερ γκολ πάνω από (1,5)
    Everygame
    -303
    Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 3.5 γκολ:
    dc-unitedσε 8 της τελευταίας 9 DC United παιχνίδια.
    dc-unitedσε κάθε ένα από τα τελευταία 7 DC United παιχνίδια (MLS).
    dc-unitedσε κάθε ένα από τα τελευταία 6 DC United σπίτι παιχνίδια (MLS).
    ny-red-bullsσε 11 της τελευταίας 12 NY Red Bulls μακριά παιχνίδια (MLS).
    Άντερ γκολ λιγότερος (3,5)
    Everygame
    -400
    DC United Χάνει:
    dc-unitedσε 19 της τελευταίας 21 σπίτι παιχνίδια (MLS).
    NY Red Bulls θα κερδίσει γκολ
    MyBookie
    -333
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    DC United - NY Red Bulls Θέση στον πίνακα

    League Group A
    καιΓουόνΕφιστάΝικώΔιαφορά τερμάτωνγυαλιάΈντυπο
    9.
    Orlando City SC
    Orlando City SC
    341411963-5153
    10.
    New York Red Bulls
    New York Red Bulls
    341271548-4743
    11.
    New England Revolution
    New England Revolution
    34991644-5136
    13.
    CF Montreal
    CF Montreal
    346101834-6028
    14.
    Atlanta United FC
    Atlanta United FC
    345131638-6328
    15.
    DC United
    DC United
    345111830-6626

    Σύγκριση Στατιστικών Ομάδων

    10 αγώνες
    1 - Νίκη
    6 - Σχεδιάζω
    3 - Βλάβες
    Νίκη - 3
    Σχεδιάζω - 2
    Βλάβες - 5
    10 αγώνες
    Φραγμένος - 13
    Χάσει - 19
    -6
    -5
    13 - Φραγμένος
    18 - Χάσει
    1
    Νίκη
    3
    6
    Σχεδιάζω
    2
    3
    Βλάβες
    5
    Διαφορά τερμάτων
    13
    Φραγμένος
    13
    19
    Χάσει
    18
    3.2
    Μέσος όρος συνολικά στον αγώνα
    3.1
    1.3
    Σκόραρε κατά μέσο όρο
    1.3
    1.9
    Χάθηκε κατά μέσο όρο
    1.8
    8
    Γκολ που σημειώθηκαν και δέχθηκαν
    8
    69'
    Σκοράραμε κάθε λεπτό
    69'
    Όλα τα στατιστικά στοιχεία