Sheffield United vs Norwich Πρόβλεψη 18 Ιανουάριος 2025

    🔊 Στον επερχόμενο αγώνα μεταξύ της Sheffield United και της Norwich στο γήπεδο των γηπεδούχων, οι θεατές αναμένεται να παρακολουθήσουν μια συναρπαστική μάχη. Η Sheffield United, κατέχοντας πιο ισχυρές θέσεις στον πίνακα, επιδιώκει να ενισχύσει τη θέση της, έχοντας πέντε νίκες στα τελευταία δέκα παιχνίδια. Ωστόσο, η Norwich, παρά τις τέσσερις ήττες, δείχνει σταθερό παιχνίδι με τέσσερις νίκες στις τελευταίες επτά συναντήσεις. Είναι ενδιαφέρον ότι στις head-to-head συναντήσεις στο γήπεδο της Sheffield, οι ομάδες έπαιξαν με συνολικά λιγότερα από 3.5 γκολ σε έξι από τις επτά περιπτώσεις, γεγονός που προσθέτει ίντριγκα σε αυτή την αναμέτρηση.

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    📊Στατιστική προεπισκόπηση των επίσημων αγώνων μεταξύ των ομάδων Sheffield United και Norwich City:

    • έχουν παιχτεί 29 αγώνες;
    • αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων - 11, για την ομάδα φιλοξενούμενων - 12, ισοπαλίες - 6;
    • αριθμός γκολ - 35 εναντίον 38;
    • μέσος όρος γκολ στο 1ο ημίχρονο - 1.28, στο 2ο ημίχρονο - 1.24;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ στον αγώνα - 2.52.

    Ο τελευταίος αγώνας πραγματοποιήθηκε στις 24 Αύγουστος 2024 στο γήπεδο της ομάδας Norwich City και έληξε με σκορ 1:1.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Sheffield United - Norwich

    38%
    12 Νίκη
    22%
    7 Σχεδιάζω
    41%
    13 Νίκη
    Σύνολο παιχνιδιών
    32
    Γκολ που σημειώθηκαν
    2.5
    Και οι δύο ομάδες σκόραραν
    63%
    1.22
    Μέσο σύνολο
    1.28
    1.09
    Κίτρινες κάρτες
    1.44
    Τελευταίοι αγώνες
    11.03.26
    Championship
    Norwich City
    Norwich City
    Sheffield United
    Sheffield United
    2.5
    0.93
    11
    4
    7
    10
    2
    2
    2
    1
    0
    1
    2
    0
    2.5
    0.93
    11
    4
    7
    10
    2
    2
    09.12.25
    Championship
    Sheffield United
    Sheffield United
    Norwich City
    Norwich City
    3.01
    1.5
    6
    2
    13
    13
    2
    3
    1
    1
    0
    0
    1
    1
    3.01
    1.5
    6
    2
    13
    13
    2
    3
    18.01.25
    Championship
    Sheffield United
    Sheffield United
    Norwich City
    Norwich City
    1.9
    0.46
    7
    6
    9
    12
    1
    2
    2
    0
    1
    0
    1
    0
    1.9
    0.46
    7
    6
    9
    12
    1
    2
    24.08.24
    Championship
    Norwich City
    Norwich City
    Sheffield United
    Sheffield United
    -
    -
    1
    5
    14
    7
    5
    2
    1
    1
    1
    1
    0
    0
    -
    -
    1
    5
    14
    7
    5
    2
    01.04.23
    Championship
    Norwich City
    Norwich City
    Sheffield United
    Sheffield United
    -
    -
    0
    0
    -
    -
    3
    3
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    -
    -
    0
    0
    -
    -
    3
    3
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Sheffield United Επισκόπηση ομάδας

    🏆Κατά την τρέχουσα σεζόν του Championship, η ομάδα Sheffield United έχει συμμετάσχει συνολικά σε 26 αγώνες. Τα αποτελέσματα αυτών των αγώνων παρουσιάζονται ως εξής:
    • 16 νίκες,
    • 4 ήττες,
    • 6 ισοπαλίες.

    📈Η Sheffield United βρίσκεται αυτή τη στιγμή στη μέση της βαθμολογίας του, με ποσοστό νικών 62% και ποσοστό ήττων 15%.

    ⚽Η Sheffield United έχει καταφέρει να σημειώσει συνολικά 36 γκολ αυτή τη σεζόν. Η ομάδα έχει δεχτεί συνολικά 17 γκολ αυτή τη σεζόν.

    Αποτελέσματα αγώνων: Sheffield United

    Τελευταίοι αγώνες
    29.08.26
    Championship
    Cardiff
    Cardiff
    Sheffield United
    Sheffield United
    2.55
    1.4
    13
    2
    12
    11
    2
    2
    2
    2
    2
    2
    0
    0
    2.55
    1.4
    13
    2
    12
    11
    2
    2
    Εφιστά
    25.08.26
    EFL Cup
    Blackburn Rovers
    Blackburn Rovers
    Sheffield United
    Sheffield United
    0.7
    2.1
    6
    4
    12
    9
    0
    0
    1
    2
    0
    1
    1
    1
    0.7
    2.1
    6
    4
    12
    9
    0
    0
    Γουόν
    22.08.26
    Championship
    Swansea City
    Swansea City
    Sheffield United
    Sheffield United
    0.67
    1.82
    6
    3
    14
    10
    2
    2
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0.67
    1.82
    6
    3
    14
    10
    2
    2
    Εφιστά
    15.08.26
    Championship
    Sheffield United
    Sheffield United
    Birmingham City
    Birmingham City
    0.42
    0.83
    2
    8
    12
    12
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0.42
    0.83
    2
    8
    12
    12
    0
    0
    Εφιστά
    09.08.26
    EFL Cup
    Mansfield Town
    Mansfield Town
    Sheffield United
    Sheffield United
    0.31
    2.34
    5
    3
    15
    13
    2
    1
    0
    3
    0
    1
    0
    2
    0.31
    2.34
    5
    3
    15
    13
    2
    1
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Norwich City Επισκόπηση ομάδας

    🏆Κατά τη διάρκεια της σεζόν Championship, η ομάδα Norwich City έχει συμμετάσχει συνολικά σε 26 αγώνες. Τα αποτελέσματα αυτών των αγώνων είναι τα εξής:
    • 9 νίκες,
    • 8 ήττες,
    • 9 ισοπαλίες.

    📈Η Norwich City βρίσκεται αυτή τη στιγμή στη μέση του πίνακα του πρωταθλήματος Championship, με ποσοστό νικών 35% και ποσοστό ηττών 31%.

    ⚽Συνολικά, η ομάδα Norwich City έχει σημειώσει 43 γκολ για τη φετινή σεζόν. Στο αμυντικό μέτωπο, η Norwich City έχει δεχτεί συνολικά 37 γκολ τη φετινή σεζόν.

    Πρόβλεψη για το σύνολο

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 29;
    • νίκες γηπεδούχων - 11, νίκες φιλοξενούμενων - 12, ισοπαλίες - 6.

    Στατιστικά: Sheffield United vs Norwich City

    • αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 26 vs 26;
    • αριθμός νικών: 16 vs 9;
    • ποσοστό νικών: 62% vs 35%;
    • αριθμός ηττών: 4 vs 8;
    • αριθμός ισοπαλιών: 6 vs 9.

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • αριθμός νικών: 5 vs 4;
    • αριθμός ηττών: 3 vs 4;
    • αριθμός ισοπαλιών: 2 vs 2.
    Τάσεις
    • Norwich City κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 13 της τελευταίας 14 μακριά παιχνίδια κατάb Sheffield United.
    • Norwich City κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια.
    • Norwich City κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 7 παιχνίδια.
    👉Πρόβλεψη: Norwich City Χάντικαπ (+1,5)(aποδόσεις: 1.27)

    Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα

    H2H

    • η σημερινή γηπεδούχος σκοράρει κατά μέσο όρο - 1.21, οι φιλοξενούμενοι - 1.31;
    • μέσος όρος Σύνολο γκολ σε H2H αγώνες - 2.52;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν: συνολικά - 18; στην έδρα της γηπεδούχου ομάδας - 7.

    Στατιστικά: Sheffield United vs Norwich City

    • μέσος όρος συνολικών σε αγώνα: 2.04 vs 3.08;
    • μέσος όρος γκολ που επιτεύχθηκαν: 1.38 vs 1.65;
    • μέσος όρος στο πρώτο ημίχρονο: 0.81 vs 0.77;
    • μέσος όρος στο δεύτερο ημίχρονο: 0.58 vs 0.88;
    • Sheffield United: μέσος όρος στο εντός έδρας στο πρωτάθλημα 1.42;
    • Norwich City: μέσος όρος στο εκτός έδρας στο πρωτάθλημα - 0.92;
    • τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος): 1.2 (εντός - 0.8) vs 1.2 (εκτός - 0.5).
    Τάσεις
    • Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 2.5 γκολ σε 11 της τελευταίας 12 Sheffield United σπίτι παιχνίδια.
    👉Πρόβλεψη: Άντερ γκολ λιγότερος (2,5)(aποδόσεις: 1.76)

    Πρόβλεψη για τα Γωνία

    Sheffield United: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 5.27; στο γήπεδο του σπιτιού - 5.67;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 4.6; στο γήπεδο του σπιτιού - 4.6.

    Norwich City: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 4.65, εκτός - 4.23;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 5.1; εκτός - 4.75.
    Τάσεις
    • Sheffield United Εξυπηρετεί λιγότερο από 5.5 γωνία σε 6 της τελευταίας 7 παιχνίδια κατάb Norwich City.
    👉Πρόβλεψη: Κόρνερ - Sheffield United Σύνολο λιγότερο από (5,5)(aποδόσεις: 1.97)

    Πρόβλεψη για τις κάρτες

    H2H

    • μέσος όρος Σύνολο κίτρινων καρτών σε H2H αγώνες - 2.14 (για την ομάδα του γηπεδούχου 1.07 και για την ομάδα του φιλοξενούμενου 1.07);
    • μέσος όρος Σύνολο κίτρινων καρτών στον τομέα της ομάδας του γηπεδούχου - 2.5 (για την ομάδα του γηπεδούχου 0.79 και για την ομάδα του φιλοξενούμενου 1.71).

    Sheffield United: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 1.96; στην έδρα - 2.17;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 1.3; στην έδρα - 1.

    Norwich City: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 2.08, εκτός έδρας - 2.31;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 1.6; εκτός έδρας - 2.75.
    👉Πρόβλεψη: Κίτρινες κάρτες - Άντερ περισσότερο (3,5)

    Πρόβλεψη για το αν και οι δύο θα σκοράρουν

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 29;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν συνολικά - 18 φορές;
    • στο γήπεδο της γηπεδούχου ομάδας - 7 φορές.

    Στατιστικά: Sheffield United εναντίον Norwich City

    • αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 26 vs 26;
    • αριθμός αγώνων στη σεζόν όπου και οι δύο ομάδες σκόραραν (OZ): 8 vs 17;
    • αριθμός OZ για την ομάδα Sheffield United εντός έδρας - 2 (17%);
    • αριθμός OZ για την ομάδα Norwich City εκτός έδρας - 6 (46%).

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • αριθμός OZ: 4 vs 6;
    • OZ εντός έδρας (Sheffield United) - 1 (20%);
    • OZ εκτός έδρας (Norwich City) - 1 (25%).
    👉Πρόβλεψη: Και οι δύο θα σκοράρουν (Όχι)(aποδόσεις: 1.91)

    Αποτελέσματα αγώνων: Norwich City

    Τελευταίοι αγώνες
    29.08.26
    Championship
    Norwich City
    Norwich City
    Burnley
    Burnley
    1
    2.33
    1.13
    3
    5
    14
    5
    4
    1
    4
    1
    3
    1
    1
    0
    2.33
    1.13
    3
    5
    14
    5
    4
    1
    Γουόν
    25.08.26
    EFL Cup
    Cardiff
    Cardiff
    Norwich City
    Norwich City
    0.61
    1.28
    5
    3
    12
    14
    3
    1
    1
    2
    0
    1
    1
    1
    0.61
    1.28
    5
    3
    12
    14
    3
    1
    Γουόν
    22.08.26
    Championship
    Millwall
    Millwall
    Norwich City
    Norwich City
    1
    3.53
    1
    8
    3
    14
    8
    1
    1
    3
    0
    1
    0
    2
    0
    3.53
    1
    8
    3
    14
    8
    1
    1
    Νικώ
    15.08.26
    Championship
    Norwich City
    Norwich City
    West Bromwich Albion
    West Bromwich Albion
    2.55
    1.64
    8
    3
    13
    13
    0
    2
    1
    2
    0
    0
    1
    2
    2.55
    1.64
    8
    3
    13
    13
    0
    2
    Νικώ
    08.08.26
    EFL Cup
    Norwich City
    Norwich City
    Milton Keynes Dons
    Milton Keynes Dons
    3.3
    1.1
    7
    3
    11
    13
    4
    1
    4
    1
    3
    0
    1
    1
    3.3
    1.1
    7
    3
    11
    13
    4
    1
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Πρόβλεψη της σύνταξης

    Λαμβάνοντας υπόψη τα παρεχόμενα δεδομένα και τις τάσεις, μπορεί να αναμένεται ότι ο αγώνας θα είναι συγκρατημένος όσον αφορά τον αριθμό των γκολ. Το σύνολο κάτω από 2,5 γκολ επιτεύχθηκε σε 11 από τους τελευταίους 12 εντός έδρας αγώνες της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, κάτι που υποδηλώνει την τάση τους για πιο αμυντικό παιχνίδι στο σπίτι τους. Οι αποδόσεις επίσης υποστηρίζουν μια προσεκτική πρόβλεψη: η νίκη της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ αποτιμάται σε 2,09, κάτι που δείχνει ότι οι bookmakers τους βλέπουν ως φαβορί, αλλά με μικρή διαφορά. Ταυτόχρονα, λαμβάνοντας υπόψη τις σταθερές επιδόσεις και των δύο ομάδων, το στοίχημα στο σύνολο κάτω από 2,5 γκολ μπορεί να αποδειχθεί πιο ασφαλές και πολύτιμο. Το επίπεδο εμπιστοσύνης στην πρόβλεψη ανέρχεται περίπου στο 75%, βασιζόμενο σε ιστορικά δεδομένα και την τρέχουσα φόρμα των ομάδων.
    Άντερ γκολ λιγότερος (2,5)
    Everygame
    Στοίχημα-143
    Δημοσιεύθηκε: 17/01/2025, 3:26 PM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: Sheffield United - Norwich City

    Sheffield United δεν χάνει:
    sheffield-united-1norwich-cityσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 8 παιχνίδια κατάb Norwich City.
    sheffield-united-1norwich-cityσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 6 παιχνίδια κατάb Norwich City (Championship).
    sheffield-united-1σε 11 της τελευταίας 12 σπίτι παιχνίδια (Championship).
    Norwich City δεν κερδίζει:
    norwich-cityσε 8 της τελευταίας 9 μακριά παιχνίδια (Championship).
    Sheffield United δεν θα χάσει
    Everygame
    -417
    Sheffield United Σκοράρει λιγότερο από 2.5 γκολ:
    sheffield-united-1norwich-cityσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 20 παιχνίδια κατάb Norwich City.
    sheffield-united-1norwich-cityσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 18 παιχνίδια κατάb Norwich City (Championship).
    sheffield-united-1norwich-cityσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 14 σπίτι παιχνίδια κατάb Norwich City.
    sheffield-united-1norwich-cityσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 13 σπίτι παιχνίδια κατάb Norwich City (Championship).
    sheffield-united-1σε 26 της τελευταίας 27 παιχνίδια.
    sheffield-united-1σε 25 της τελευταίας 26 παιχνίδια (Championship).
    sheffield-united-1σε 12 της τελευταίας 13 σπίτι παιχνίδια.
    sheffield-united-1σε 11 της τελευταίας 12 σπίτι παιχνίδια (Championship).
    Sheffield United Άντερ γκολ λιγότερος (2,5)
    Everygame
    -556
    Υπήρξαν Άντερ πάνω από 1.5 γκολ:
    sheffield-united-1σε κάθε ένα από τα τελευταία 6 Sheffield United παιχνίδια (Championship).
    norwich-cityσε 19 της τελευταίας 21 Norwich City παιχνίδια (Championship).
    norwich-cityσε 6 της τελευταίας 7 Norwich City παιχνίδια.
    Άντερ γκολ πάνω από (1,5)
    Everygame
    -303
    Sheffield United Αποτελέσματα:
    sheffield-united-1norwich-cityσε 9 της τελευταίας 10 παιχνίδια κατάb Norwich City (Championship).
    sheffield-united-1norwich-cityσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 8 παιχνίδια κατάb Norwich City.
    sheffield-united-1σε 14 της τελευταίας 15 παιχνίδια (Championship).
    sheffield-united-1σε 11 της τελευταίας 12 σπίτι παιχνίδια (Championship).
    Sheffield United θα κερδίσει γκολ
    Everygame
    -500
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    Sheffield United - Norwich City Θέση στον πίνακα

    Championship
    καιΓουόνΕφιστάΝικώΔιαφορά τερμάτωνγυαλιάΈντυπο
    1.
    Leicester City
    Leicester City
    463141189-4197
    2.
    Ipswich Town
    Ipswich Town
    462812692-5796
    3.
    Leeds United
    Leeds United
    462791081-4390
    5.
    West Bromwich
    West Bromwich
    4621121370-4775
    6.
    Norwich City
    Norwich City
    4621101579-6473
    7.
    Hull City
    Hull City
    4619131468-6070

    Σύγκριση Στατιστικών Ομάδων

    10 αγώνες
    5 - Νίκη
    3 - Σχεδιάζω
    2 - Βλάβες
    Νίκη - 5
    Σχεδιάζω - 1
    Βλάβες - 4
    10 αγώνες
    Φραγμένος - 16
    Χάσει - 11
    +5
    +3
    19 - Φραγμένος
    16 - Χάσει
    5
    Νίκη
    5
    3
    Σχεδιάζω
    1
    2
    Βλάβες
    4
    Διαφορά τερμάτων
    16
    Φραγμένος
    19
    11
    Χάσει
    16
    2.7
    Μέσος όρος συνολικά στον αγώνα
    3.5
    1.6
    Σκόραρε κατά μέσο όρο
    1.9
    1.1
    Χάθηκε κατά μέσο όρο
    1.6
    6
    Γκολ που σημειώθηκαν και δέχθηκαν
    8
    56'
    Σκοράραμε κάθε λεπτό
    47'
    Όλα τα στατιστικά στοιχεία