Zurich vs Luzern Πρόβλεψη 14 Φεβρουάριος 2026

    🔊 Η Ζυρίχη και η Λουκέρνη προετοιμάζονται για μια ακόμη αναμέτρηση στη Σούπερ Λιγκ της Ελβετίας. Και οι δύο ομάδες επιδιώκουν να βελτιώσουν τις θέσεις τους στο μέσο της βαθμολογίας, κάτι που προσθέτει ενδιαφέρον σε αυτόν τον αγώνα. Η Ζυρίχη, παρά την πρόσφατη σειρά ηττών, παραμένει ισχυρή δύναμη χάρη στο επιθετικό της δυναμικό. Στα τελευταία 11 παιχνίδια, η ομάδα σκοράρει και δέχεται γκολ σταθερά, γεγονός που δείχνει την τάση της για ανοιχτό παιχνίδι. Από την άλλη πλευρά, η Λουκέρνη παρουσιάζει ασταθή φόρμα, αλλά διαθέτει καλές δυνατότητες για αντεπιθέσεις. Αναμένεται μια έντονη μάχη με πολλές ευκαιρίες και στις δύο εστίες.

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας μεταξύ των ομάδων πραγματοποιήθηκε στις 08 Νοέμβριος 2025 και έληξε με σκορ 3:2. Ας δούμε τη συγκριτική στατιστική εκείνης της συνάντησης (οι γηπεδούχοι ήταν οι - Zurich):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 61% vs 39%;
    • κόρνερ: 7 vs 3;
    • φάουλ: 15 vs 16;
    • κίτρινων καρτών: 3 vs 4;
    • σουτ εντός εστίας: 6 vs 7.

    📊Στατιστική προεπισκόπηση των επίσημων αγώνων μεταξύ των ομάδων Zurich και Luzern:

    • έχουν παιχτεί 52 αγώνες;
    • αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων - 15, για την ομάδα φιλοξενούμενων - 21, ισοπαλίες - 16;
    • αριθμός γκολ - 72 εναντίον 75;
    • μέσος όρος γκολ στο 1ο ημίχρονο - 1.27, στο 2ο ημίχρονο - 1.56;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ στον αγώνα - 2.83.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Zurich - Luzern

    28%
    15 Νίκες
    30%
    16 Ισοπαλίες
    43%
    23 Νίκες
    Σύνολο αγώνων
    54
    Μ.Ο. γκολ ανά αγώνα
    2.83
    Και οι δύο ομάδες σκόραραν
    65%
    1.35
    Μ.Ο. γκολ
    1.48
    2.72
    Κίτρινες κάρτες
    2.43
    Τελευταίοι αγώνες
    12.05.26
    Super League
    Luzern
    Luzern
    1
    Zurich
    Zurich
    2.21
    1.39
    10
    5
    14
    9
    2
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    0
    2.21
    1.39
    10
    5
    14
    9
    2
    0
    14.02.26
    Super League
    Zurich
    Zurich
    Luzern
    Luzern
    1
    2.43
    2.87
    5
    6
    10
    11
    2
    2
    1
    4
    0
    2
    1
    2
    2.43
    2.87
    5
    6
    10
    11
    2
    2
    08.11.25
    Super League
    Zurich
    Zurich
    Luzern
    Luzern
    1
    2.73
    2.75
    7
    3
    15
    16
    3
    4
    3
    2
    0
    2
    3
    0
    2.73
    2.75
    7
    3
    15
    16
    3
    4
    03.08.25
    Super League
    Luzern
    Luzern
    Zurich
    Zurich
    1.01
    0.39
    4
    5
    11
    13
    2
    3
    1
    1
    0
    0
    1
    1
    1.01
    0.39
    4
    5
    11
    13
    2
    3
    15.03.25
    Super League
    Zurich
    Zurich
    Luzern
    Luzern
    1.64
    1.31
    6
    4
    12
    11
    3
    1
    3
    2
    2
    1
    1
    1
    1.64
    1.31
    6
    4
    12
    11
    3
    1
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Zurich Επισκόπηση ομάδας

    Η τελευταία επίσημη αναμέτρηση της ομάδας πραγματοποιήθηκε στις για τη Σούπερ Λιγκ (γηπεδούχοι - Ζυρίχη, φιλοξενούμενοι - Βίντερτουρ). Ο αγώνας έληξε με σκορ 3-0.

    Η στατιστική του αγώνα έχει ως εξής (Ζυρίχη vs Βίντερτουρ):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 55% vs 45%;
    • κόρνερ: 3 vs 2;
    • φάουλ: 17 vs 20;
    • κίτρινες κάρτες: 3 vs 4;
    • σουτ εντός στόχου: 4 vs 2.

    Η Ζυρίχη διανύει μια αρκετά αμφιλεγόμενη σεζόν - η ομάδα βρίσκεται στην όγδοη θέση της βαθμολογίας με 8 νίκες σε 23 αγώνες. Η φόρμα τους δεν είναι η καλύτερη: μόλις μία νίκη σε πέντε παιχνίδια και μια σειρά από τρεις συνεχόμενες ήττες αντικαταστάθηκαν από μια ισοπαλία στην τελευταία αγωνιστική. Ωστόσο, ο σύλλογος συνεχίζει να διατηρεί υψηλή επιθετική απόδοση, σκοράροντας κατά μέσο όρο 1.5 γκολ ανά παιχνίδι εντός έδρας. Η τελευταία αναμέτρηση με τη Λουκέρνη ολοκληρώθηκε με νίκη τους με σκορ 3-2, προσφέροντας αυτοπεποίθηση πριν από τον επερχόμενο αγώνα.

    Αποτελέσματα αγώνων: Zurich

    Τελευταίοι αγώνες
    10.10.26
    Super League
    Zurich
    Zurich
    Thun
    Thun
    1
    0.96
    1.11
    5
    6
    8
    17
    0
    2
    4
    2
    2
    1
    2
    1
    0.96
    1.11
    5
    6
    8
    17
    0
    2
    Ν
    25.09.26
    Club Friendlies
    Zurich
    Zurich
    Neuchatel Xamax
    Neuchatel Xamax
    -
    -
    5
    3
    -
    -
    0
    1
    3
    1
    2
    1
    1
    0
    -
    -
    5
    3
    -
    -
    0
    1
    Ν
    19.09.26
    Super League
    Sion
    Sion
    1
    Zurich
    Zurich
    3.01
    2.54
    5
    5
    10
    15
    0
    0
    1
    1
    1
    1
    0
    0
    3.01
    2.54
    5
    5
    10
    15
    0
    0
    Ι
    13.09.26
    Super League
    Zurich
    Zurich
    Vaduz
    Vaduz
    1.31
    1.47
    7
    2
    6
    15
    0
    2
    2
    1
    0
    1
    2
    0
    1.31
    1.47
    7
    2
    6
    15
    0
    2
    Ν
    05.09.26
    Super League
    Grasshopper
    Grasshopper
    Zurich
    Zurich
    3.66
    0.72
    8
    4
    11
    10
    2
    6
    2
    2
    0
    0
    2
    2
    3.66
    0.72
    8
    4
    11
    10
    2
    6
    Ι
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Luzern Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας των τωρινών φιλοξενούμενων διεξήχθη στις στο πλαίσιο της Σούπερ Λιγκ (οικοδεσπότες - Λουκέρνη, φιλοξενούμενοι - Γκρασχόπερ). Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 4:3.

    Η στατιστική του αγώνα έχει ως εξής (Λουκέρνη vs Γκρασχόπερ):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 55% vs 45%;
    • κόρνερ: 5 vs 3;
    • φάουλ: 2 vs 6;
    • κίτρινες κάρτες: 2 vs 4;
    • σουτ στην εστία: 6 vs 4.

    Η Λουκέρνη, που βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας, περνάει δύσκολες στιγμές. Η ομάδα έχει καταφέρει να κερδίσει μόνο τρία από τα τελευταία δέκα παιχνίδια της, ενώ έχει ηττηθεί τέσσερις φορές. Παρ' όλα αυτά, η μέση επιθετική της απόδοση φτάνει τα 1.6 γκολ ανά αγώνα. Η Λουκέρνη διακρίνεται για το επιθετικό της παιχνίδι και τις συχνές αντεπιθέσεις, αλλά η άμυνα παραμένει αδύναμο σημείο, με τον αριθμό των γκολ που δέχεται να ξεπερνά τα 2 ανά αγώνα. Η ασταθής της φόρμα απαιτεί αυξημένη συγκέντρωση ενόψει της αναμέτρησης με τη Ζυρίχη.

    Αποτελέσματα αγώνων: Luzern

    Τελευταίοι αγώνες
    17.10.26
    Schweizer Cup
    Winterthur
    Winterthur
    Luzern
    Luzern
    -
    -
    5
    15
    12
    17
    2
    6
    0
    1
    0
    0
    0
    1
    -
    -
    5
    15
    12
    17
    2
    6
    Ν
    10.10.26
    Super League
    Lugano
    Lugano
    Luzern
    Luzern
    2.14
    1.15
    8
    7
    11
    9
    3
    2
    4
    0
    1
    0
    3
    0
    2.14
    1.15
    8
    7
    11
    9
    3
    2
    Η
    03.10.26
    Club Friendlies
    Freiburg
    Freiburg
    Luzern
    Luzern
    4
    2
    3
    1
    1
    1
    Η
    19.09.26
    Super League
    Luzern
    Luzern
    Grasshopper
    Grasshopper
    4.07
    1.83
    5
    9
    13
    5
    2
    2
    5
    1
    2
    0
    3
    1
    4.07
    1.83
    5
    9
    13
    5
    2
    2
    Ν
    13.09.26
    Super League
    Luzern
    Luzern
    Basel 1893
    Basel 1893
    1.54
    1.31
    6
    3
    13
    14
    1
    2
    2
    4
    1
    2
    1
    2
    1.54
    1.31
    6
    3
    13
    14
    1
    2
    Η
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Πρόβλεψη για το σύνολο

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 52;
    • νίκες γηπεδούχων - 15, νίκες φιλοξενούμενων - 21, ισοπαλίες - 16.

    Στατιστικά: Zurich vs Luzern

    • αγώνων στο τουρνουά: 24 vs 24;
    • νικών: 8 vs 5;
    • ποσοστό νικών: 35% vs 23%;
    • ηττών: 11 vs 9;
    • ισοπαλιών: 4 vs 8.

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • νικών: 3 vs 2;
    • ηττών: 5 vs 5;
    • ισοπαλιών: 2 vs 3.
    👉Πρόβλεψη: Zurich δεν θα χάσει(aποδόσεις: 1.56)

    Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα

    H2H

    • η σημερινή γηπεδούχος σκοράρει κατά μέσο όρο - 1.38, οι φιλοξενούμενοι - 1.44;
    • μέσος όρος Σύνολο γκολ σε H2H αγώνες - 2.83;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν: συνολικά - 34; στην έδρα της γηπεδούχου ομάδας - 16.

    Στατιστικά: Zurich vs Luzern

    • μέσος όρος συνολικών σε αγώνα: 3.39 vs 3.77;
    • μέσος όρος γκολ που επιτεύχθηκαν: 1.52 vs 1.82;
    • μέσος όρος στο πρώτο ημίχρονο: 0.78 vs 0.82;
    • μέσος όρος στο δεύτερο ημίχρονο: 0.74 vs 1;
    • Zurich: μέσος όρος στο εντός έδρας στο πρωτάθλημα 1.83;
    • Luzern: μέσος όρος στο εκτός έδρας στο πρωτάθλημα - 1.64;
    • τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος): 1.5 (εντός - 1.8) vs 1.6 (εκτός - 1.17).
    Τάσεις
    • Υπήρξαν Άντερ πάνω από 2.5 γκολ σε 19 της τελευταίας 21 Zurich σπίτι παιχνίδια.
    • Υπήρξαν Άντερ πάνω από 2.5 γκολ σε 18 της τελευταίας 20 Zurich σπίτι παιχνίδια (Super League).
    👉Πρόβλεψη: Άντερ γκολ πάνω από (2,5)(aποδόσεις: 1.55)

    Πρόβλεψη για τα Γωνία

    Zurich: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 5.13; στο γήπεδο του σπιτιού - 5.17;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 5.2; στο γήπεδο του σπιτιού - 6.

    Luzern: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 5.32, εκτός - 4.27;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 5.7; εκτός - 4.67.
    Τάσεις
    • Zurich Εξυπηρετεί λιγότερο από 6.5 γωνία σε 11 της τελευταίας 12 παιχνίδια κατάb Luzern (Super League).
    👉Πρόβλεψη: Κόρνερ - Zurich Σύνολο λιγότερο από (6,5)(aποδόσεις: 1.35)

    Πρόβλεψη για το αν και οι δύο θα σκοράρουν

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 52;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν συνολικά - 34 φορές;
    • στο γήπεδο της γηπεδούχου ομάδας - 16 φορές.

    Στατιστικά: Zurich εναντίον Luzern

    • αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 24 vs 24;
    • αριθμός αγώνων στη σεζόν όπου και οι δύο ομάδες σκόραραν (OZ): 15 vs 17;
    • αριθμός OZ για την ομάδα Zurich εντός έδρας - 8 (67%);
    • αριθμός OZ για την ομάδα Luzern εκτός έδρας - 7 (64%).

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • αριθμός OZ: 6 vs 7;
    • OZ εντός έδρας (Zurich) - 2 (40%);
    • OZ εκτός έδρας (Luzern) - 3 (50%).
    Τάσεις
    • Zurich Σκοράρει και δέχεται γκολ σε 10 της τελευταίας 11 παιχνίδια κατάb Luzern (Super League).
    • Zurich Σκοράρει και δέχεται γκολ σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 5 σπίτι παιχνίδια κατάb Luzern (Super League).
    👉Πρόβλεψη: Να σκοράρουν και οι δύο ομάδες: (Ναι)(aποδόσεις: 1.48)

    Πρόβλεψη ακριβούς σκορ

    Στατιστικά συχνότερων αποτελεσμάτων (τρέχουσα σεζόν):

    • το πιο συχνό σκορ στη διοργάνωση: 1:1 (14/134, 10.4%), 1:2 (14/134, 10.4%);
    • η Zurich εντός έδρας συνήθως ολοκληρώνει τους αγώνες με: 2:3 (2/12, 16.7%);
    • η Luzern εκτός έδρας συνήθως παίζει: 2:0 , 2:2 (2/11, 18.2%).

    Με βάση τα στατιστικά και την κατανομή πιθανοτήτων, ο αλγόριθμος προβλέπει τα 3 κορυφαία αποτελέσματα:

    1:1 - 11.46% (aποδόσεις 6.2)
    1:2 - 8.23% (aποδόσεις 8.8)
    2:2 - 7.73% (aποδόσεις 9.6)

    👉Πρόβλεψη: Ακριβές σκορ (1:1)(aποδόσεις: 6.2)

    ⭐ Προβλέψεις της Συντακτικής Ομάδας

    Λαμβάνοντας υπόψη τις στατιστικές των προηγούμενων αναμετρήσεων αυτών των ομάδων και την τρέχουσα φόρμα και των δύο πλευρών, μπορούμε να περιμένουμε ένα ανοιχτό παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες για γκολ και στις δύο εστίες. Η Ζυρίχη έχει δείξει καλή επίδοση στο σκοράρισμα εντός έδρας, ακόμη και όταν χάνει βαθμούς - το σύνολο πάνω από 2.5 τέρματα έχει υπερβεί σε πολλά εντός έδρας ματς αυτής της σεζόν. Επίσης, λαμβάνοντας υπόψη τις συχνές ανταλλαγές γκολ μεταξύ αυτών των αντιπάλων στο παρελθόν (10 από τα τελευταία 11 παιχνίδια), η πιο λογική πρόβλεψη είναι ότι και οι δύο ομάδες θα σκοράρουν στον αγώνα.

    Να σκοράρουν και οι δύο ομάδες: (Ναι)
    συντελεστής-208
    Δημοσιεύθηκε: 14/02/2026, 11:54 AM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: Zurich - Luzern

    Zurich δεν κερδίζει:
    fc-zurich-1σε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια (Super League).
    Luzern δεν θα χάσει
    Everygame
    -270
    Zurich δεν χάνει:
    fc-zurich-1fc-luzernσε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια κατάb Luzern (Super League).
    fc-zurich-1fc-luzernσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 6 σπίτι παιχνίδια κατάb Luzern (Super League).
    Luzern δεν κερδίζει:
    fc-luzernσε 7 της τελευταίας 8 μακριά παιχνίδια (Super League).
    Zurich δεν θα χάσει
    Everygame
    -167
    Υπήρξαν Άντερ πάνω από 1.5 γκολ:
    fc-zurich-1fc-luzernσε 12 της τελευταίας 13 Zurich σπίτι παιχνίδια κατάb Luzern (Super League).
    fc-zurich-1fc-luzernσε 10 της τελευταίας 11 Zurich παιχνίδια κατάb Luzern (Super League).
    fc-zurich-1σε κάθε ένα από τα τελευταία 6 Zurich παιχνίδια (Super League).
    fc-luzernσε 22 της τελευταίας 23 Luzern παιχνίδια.
    fc-luzernσε 19 της τελευταίας 20 Luzern παιχνίδια (Super League).
    fc-luzernσε 12 της τελευταίας 13 Luzern μακριά παιχνίδια.
    fc-luzernσε 9 της τελευταίας 10 Luzern μακριά παιχνίδια (Super League).
    σε 21 της τελευταίας 22 Lukas Fahndrich παιχνίδια.
    σε 12 της τελευταίας 13 Lukas Fahndrich παιχνίδια.
    Άντερ γκολ πάνω από (1,5)
    Everygame
    -625
    Zurich Αποτελέσματα:
    fc-zurich-1fc-luzernσε 17 της τελευταίας 18 παιχνίδια κατάb Luzern (Super League).
    fc-zurich-1fc-luzernσε 15 της τελευταίας 16 σπίτι παιχνίδια κατάb Luzern (Super League).
    fc-zurich-1σε 9 της τελευταίας 10 σπίτι παιχνίδια (Super League).
    Zurich θα κερδίσει γκολ
    Everygame
    -455
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    Zurich - Luzern Θέση στον πίνακα

    League
    ΑΝΙΗΓΒΦόρμα
    6.
    Young Boys Bern
    Young Boys Bern
    331391165-6048
    7.
    FC Luzern
    FC Luzern
    3310101364-6140
    8.
    Servette Geneva
    Servette Geneva
    339131157-5740
    9.
    Lausanne-Sport
    Lausanne-Sport
    331091447-5739
    10.
    FC Zurich
    FC Zurich
    331041945-6334
    11.
    Grasshopper Club Zurich
    Grasshopper Club Zurich
    33691840-6527

    Σύγκριση Στατιστικών Ομάδων

    10 αγώνες
    5 - Νίκες
    2 - Ισοπαλίες
    3 - Ήττες
    Νίκες - 5
    Ισοπαλίες - 3
    Ήττες - 2
    10 αγώνες
    Φραγμένος - 19
    Χάσει - 21
    -2
    +4
    20 - Φραγμένος
    16 - Χάσει
    5
    Νίκες
    5
    2
    Ισοπαλίες
    3
    3
    Ήττες
    2
    Διαφορά τερμάτων
    19
    Φραγμένος
    20
    21
    Χάσει
    16
    4
    Μέσος όρος συνολικά στον αγώνα
    3.6
    1.9
    Σκόραρε κατά μέσο όρο
    2
    2.1
    Χάθηκε κατά μέσο όρο
    1.6
    9
    Γκολ που σημειώθηκαν και δέχθηκαν
    6
    47'
    Σκοράραμε κάθε λεπτό
    45'
    Όλα τα στατιστικά στοιχεία