Falkirk vs Dundee Un. Πρόβλεψη 14 Φεβρουάριος 2026

    🔊 Ο αγώνας της 27ης αγωνιστικής μεταξύ Falkirk και Dundee United υπόσχεται να είναι συναρπαστικός. Και οι δύο ομάδες έχουν τους δικούς τους στόχους στη βαθμολογία και είναι έτοιμες να παλέψουν για τη νίκη. Οι Falkirk, που κατέχουν την έκτη θέση, επιδιώκουν να ενισχύσουν τη θέση τους, ενώ οι Dundee United βρίσκονται στην όγδοη θέση και χρειάζονται βαθμούς για να βελτιώσουν την κατάστασή τους. Στους τελευταίους αγώνες, οι γηπεδούχοι δείχνουν καλή φόρμα με επτά νίκες σε δέκα παιχνίδια. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ελπίζουν να αλλάξουν την τύχη τους μετά από μια σειρά ηττών.

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    Η τελευταία επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων πραγματοποιήθηκε στις 22 Νοέμβριος 2025 και έληξε με σκορ 0-3. Ακολουθεί η συγκριτική στατιστική εκείνου του αγώνα (γηπεδούχοι - Νταντί Γιουνάιτεντ):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 43% έναντι 57%;
    • κόρνερ: 5 έναντι 5;
    • φάουλ: 23 έναντι 9;
    • κίτρινες κάρτες: 3 έναντι 3;
    • σουτ στο στόχο: 5 έναντι 4.

    📊 Στατιστική προεπισκόπηση των επίσημων αναμετρήσεων μεταξύ Falkirk και Dundee United:

    • 33 αγώνες έχουν διεξαχθεί;
    • νίκες για την ομάδα του γηπέδου - 10, για τους φιλοξενούμενους - 15, ισοπαλίες - 8;
    • τέρματα - 48 υπέρ, 42 κατά;
    • μέσος όρος τερμάτων στο 1ο ημίχρονο - 1.12, στο 2ο - 1.61;
    • μέσος όρος τερμάτων ανά αγώνα - 2.73.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Falkirk - Dundee Un.

    31%
    11 Νίκη
    23%
    8 Σχεδιάζω
    46%
    16 Νίκη
    Σύνολο παιχνιδιών
    35
    Γκολ που σημειώθηκαν
    2.8
    Και οι δύο ομάδες σκόραραν
    46%
    1.49
    Μέσο σύνολο
    1.31
    Τελευταίοι αγώνες
    06.03.26
    Scottish Cup
    Falkirk
    Falkirk
    Dundee United
    Dundee United
    -
    -
    5
    5
    7
    8
    1
    2
    2
    1
    2
    1
    0
    0
    -
    -
    5
    5
    7
    8
    1
    2
    14.02.26
    Premiership
    Falkirk
    Falkirk
    1
    Dundee United
    Dundee United
    0.95
    1.34
    4
    5
    8
    19
    0
    3
    2
    3
    1
    1
    1
    2
    0.95
    1.34
    4
    5
    8
    19
    0
    3
    22.11.25
    Premiership
    Dundee United
    Dundee United
    Falkirk
    Falkirk
    0.93
    1.18
    5
    5
    23
    9
    3
    3
    0
    3
    0
    2
    0
    1
    0.93
    1.18
    5
    5
    23
    9
    3
    3
    03.08.25
    Premiership
    Falkirk
    Falkirk
    Dundee United
    Dundee United
    1.62
    1.16
    2
    4
    9
    13
    1
    5
    2
    2
    0
    1
    2
    1
    1.62
    1.16
    2
    4
    9
    13
    1
    5
    13.07.24
    League Cup
    Falkirk
    Falkirk
    Dundee United
    Dundee United
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    2
    0
    0
    0
    2
    0
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Falkirk Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας της ομάδας πραγματοποιήθηκε στις στο πλαίσιο της Premier League (οι γηπεδούχοι ήταν οι Falkirk, οι φιλοξενούμενοι οι Dundee). Ο αγώνας έκλεισε με σκορ 1-0.

    Η στατιστική του παιχνιδιού έχει ως εξής (Falkirk vs Dundee):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 50% vs 50%;
    • κόρνερ: 4 vs 4;
    • φάουλ: 14 vs 4;
    • κίτρινες κάρτες: 3 vs 1;
    • σουτ εντός εστίας: 3 vs 4.

    🔵 Η Φάλκιρκ παρουσιάζει σταθερή φόρμα τις τελευταίες εβδομάδες. Η ομάδα έχει σημειώσει επτά νίκες σε δέκα αγώνες, δείχνοντας υψηλό επίπεδο παιχνιδιού. Στην τελευταία αναμέτρηση νίκησαν τον αντίπαλό τους με σκορ 3-0, προσθέτοντας αυτοπεποίθηση ενόψει του επερχόμενου αγώνα. Παρά τη σταθερή επιθετική τους απόδοση με μέσο όρο 1.15 γκολ ανά αγώνα, η ομάδα πρέπει να εστιάσει στην άμυνα, καθώς δέχονται 1.23 γκολ ανά παιχνίδι. Η Φάλκιρκ δεν κερδίζει εντός έδρας με μεγάλη διαφορά τερμάτων, αλλά σταθερά συλλέγει βαθμούς.

    Αποτελέσματα αγώνων: Falkirk

    Τελευταίοι αγώνες
    02.09.26
    Premiership
    Falkirk
    Falkirk
    Rangers
    Rangers
    1.11
    1.42
    5
    6
    12
    16
    2
    1
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    1.11
    1.42
    5
    6
    12
    16
    2
    1
    Νικώ
    29.08.26
    Premiership
    Celtic
    Celtic
    Falkirk
    Falkirk
    1.73
    0.43
    6
    3
    7
    14
    1
    4
    2
    1
    2
    0
    0
    1
    1.73
    0.43
    6
    3
    7
    14
    1
    4
    Νικώ
    09.08.26
    Premiership
    Motherwell
    Motherwell
    Falkirk
    Falkirk
    1.64
    0.6
    2
    2
    17
    16
    2
    2
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    1.64
    0.6
    2
    2
    17
    16
    2
    2
    Εφιστά
    01.08.26
    Premiership
    Falkirk
    Falkirk
    St. Mirren
    St. Mirren
    0.84
    1.64
    7
    7
    18
    18
    0
    4
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    0.84
    1.64
    7
    7
    18
    18
    0
    4
    Νικώ
    25.07.26
    League Cup
    Falkirk
    Falkirk
    Stranraer
    Stranraer
    -
    -
    4
    3
    13
    14
    2
    0
    3
    0
    2
    0
    1
    0
    -
    -
    4
    3
    13
    14
    2
    0
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Dundee United Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας των τωρινών φιλοξενούμενων διεξήχθη στις στο πλαίσιο της Πρέμιερ Λιγκ (γηπεδούχοι - Χιμπέρνιαν, φιλοξενούμενοι - Νταντί Γιουνάιτεντ). Ο αγώνας έληξε με σκορ 3:2.

    Η στατιστική του αγώνα έχει ως εξής (Νταντί Γιουνάιτεντ vs Χιμπέρνιαν):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 50% vs 50%;
    • κόρνερ: 6 vs 4;
    • φάουλ: 11 vs 8;
    • κίτρινες κάρτες: 0 vs 2;
    • σουτ στον στόχο: 4 vs 3.

    🟠 Η Νταντί Γιουνάιτεντ βρίσκεται σε λιγότερο ευνοϊκή φόρμα σε σύγκριση με τον αντίπαλο: τέσσερις ήττες στους τελευταίους πέντε αγώνες μιλούν από μόνες τους. Ωστόσο, η ομάδα μπορεί να εκπλήξει χάρη στο μαχητικό της πνεύμα και την ικανότητά της να σκοράρει - με μέσο όρο 1.25 γκολ ανά αγώνα, αν και συχνά δέχεται γκολ (κατά μέσο όρο 1.67). Η άμυνα χρειάζεται ενίσχυση για να σταματήσει τις επιθέσεις των αντιπάλων και να αποφύγει την επανάληψη πρόσφατων λαθών.

    Αποτελέσματα αγώνων: Dundee United

    Τελευταίοι αγώνες
    02.09.26
    Premiership
    Motherwell
    Motherwell
    Dundee United
    Dundee United
    1
    2.3
    0.25
    9
    3
    5
    3
    1
    0
    3
    0
    1
    0
    2
    0
    2.3
    0.25
    9
    3
    5
    3
    1
    0
    Νικώ
    29.08.26
    Premiership
    Kilmarnock
    Kilmarnock
    Dundee United
    Dundee United
    1.31
    3.47
    3
    5
    11
    12
    3
    3
    0
    4
    0
    3
    0
    1
    1.31
    3.47
    3
    5
    11
    12
    3
    3
    Γουόν
    22.08.26
    Premiership
    Dundee United
    Dundee United
    Dundee
    Dundee
    1.45
    1.73
    6
    6
    11
    11
    4
    3
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    1.45
    1.73
    6
    6
    11
    11
    4
    3
    Νικώ
    15.08.26
    League Cup
    Dundee United
    Dundee United
    Celtic
    Celtic
    -
    -
    7
    3
    13
    11
    2
    1
    0
    4
    0
    2
    0
    2
    -
    -
    7
    3
    13
    11
    2
    1
    Νικώ
    09.08.26
    Premiership
    Heart of Midlothian
    Heart of Midlothian
    Dundee United
    Dundee United
    2.44
    0.81
    7
    2
    11
    11
    1
    2
    4
    0
    2
    0
    2
    0
    2.44
    0.81
    7
    2
    11
    11
    1
    2
    Νικώ
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Πρόβλεψη Αποτελέσματος

    Αναμετρήσεις:

    • αγώνες - 33;
    • νίκες γηπεδούχων - 10, φιλοξενούμενων - 15, ισοπαλίες - 8.

    Στατιστικά: Falkirk vs Dundee United

    • αγώνες στο πρωτάθλημα: 26 vs 24;
    • νίκες: 11 vs 5;
    • % νικών: 42% vs 21%;
    • ήττες: 9 vs 9;
    • ισοπαλίες: 6 vs 10.

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • νίκες: 7 vs 3;
    • ήττες: 3 vs 4;
    • ισοπαλίες: 0 vs 3.
    Τάσεις
    • Η Dundee United κερδίζει με χάντικαπ +1.5 στους τελευταίους 5 εκτός έδρας αγώνες μεταξύ των ομάδων (Πρέμιερ Λιγκ).
    👉Πρόβλεψη: Dundee United Χάντικαπ (+1,5)(απόδοση: 1.32)

    Πρόβλεψη Σύνολο Γκολ

    Αναμετρήσεις (μέσος όρος γκολ):

    • γηπεδούχοι - 1.45, φιλοξενούμενοι - 1.27;
    • σε αναμετρήσεις - 2.73;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν: συνολικά - 14 φορές; στην έδρα των γηπεδούχων - 8 φορές.

    Στατιστικά μέσου όρου γκολ: Falkirk vs Dundee United

    • στο πρωτάθλημα: 2.38 έναντι 2.92;
    • γκολ που σημειώθηκαν: 1.15 έναντι 1.25;
    • στο πρώτο ημίχρονο: 0.42 έναντι 0.54;
    • στο δεύτερο ημίχρονο: 0.73 έναντι 0.71;
    • Falkirk: εντός έδρας στο πρωτάθλημα - 1.38;
    • Dundee United: εκτός έδρας στο πρωτάθλημα - 1.42;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: 1.3 (εντός - 1.5) έναντι 1.1 (εκτός - 1.5).
    Τάσεις
    • Η Falkirk δέχεται γκολ σε 8 από τις τελευταίες 9 αναμετρήσεις μεταξύ των ομάδων (Πρέμιερ Λιγκ).
    👉Πρόβλεψη: Dundee United θα κερδίσει γκολ(απόδοση: 1.44)

    Πρόβλεψη Κόρνερ

    Falkirk: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο πρωτάθλημα - 4.73; εντός - 4.54;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 5.8; εντός - 4.75.

    Dundee United: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο πρωτάθλημα - 4.46, εκτός - 3.58;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 4.8; εκτός - 5.25.
    Τάσεις
    • Η Falkirk εκτελεί λιγότερα από 7.5 κόρνερ εντός έδρας σε 14 συνεχόμενους αγώνες.
    • Η Falkirk εκτελεί λιγότερα από 7.5 κόρνερ εντός έδρας σε 13 συνεχόμενους αγώνες (Πρέμιερ Λιγκ).
    • Η Falkirk εκτελεί λιγότερα από 7.5 κόρνερ σε 6 από τους τελευταίους 7 αγώνες.
    • Η Falkirk εκτελεί λιγότερα από 7.5 κόρνερ σε 5 συνεχόμενους αγώνες (Πρέμιερ Λιγκ).
    👉Πρόβλεψη: Κόρνερ - Falkirk Σύνολο λιγότερο από (7,5)(απόδοση: 1.36)

    Πρόβλεψη και οι δύο θα σκοράρουν

    Αναμετρήσεις:

    • αγώνες - 33;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν συνολικά - 14 φορές;
    • στην έδρα των γηπεδούχων - 8 φορές.

    Στατιστικά: Falkirk εναντίον Dundee United

    • αγώνες στο πρωτάθλημα: 26 vs 24;
    • αγώνες σεζόν όπου και οι δύο ομάδες σκόραραν (εφεξής - ΟΖ): 11 vs 14;
    • Falkirk: ΟΖ εντός - 8 (62%);
    • Dundee United: ΟΖ εκτός - 8 (67%).

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • αγώνες με ΟΖ: 3 vs 5;
    • Falkirk: ΟΖ εντός - 1 (25%);
    • Dundee United: ΟΖ εκτός - 3 (75%).
    👉Πρόβλεψη: Και οι δύο θα σκοράρουν (Όχι)(απόδοση: 2)

    Πρόβλεψη Ακριβές Σκορ

    Στατιστικά συχνών αποτελεσμάτων (τρέχουσα σεζόν):

    • το πιο συχνό σκορ στο πρωτάθλημα: 1-1 (18/152, 11.8%);
    • Η Falkirk εντός συνήθως τελειώνει τους αγώνες με σκορ: 1-0 , 1-1 , 2-2 (2/13, 15.4%);
    • Η Dundee United εκτός συνήθως παίζει με σκορ: 1-1 (3/12, 25%).

    Με βάση τα στατιστικά και την κατανομή πιθανοτήτων, ο αλγόριθμος προβλέπει τα τρία κορυφαία αποτελέσματα:

    1-1 - 11.55% (απόδοση 7)
    1-0 - 9.93% (απόδοση 8)
    2-1 - 9.38% (απόδοση 8.5)

    👉Πρόβλεψη: Ακριβές σκορ (1:1)(απόδοση: 7)

    ⭐ Προβλέψεις Συντακτών

    Λαμβάνοντας υπόψη τις τρέχουσες φόρμες των ομάδων και τη στατιστική τους, μπορούμε να αναμένουμε έναν έντονο αγώνα με έμφαση στην επίθεση και από τις δύο πλευρές. Η Φάλκιρκ είναι πιο σταθερή στην έδρα της και μπορεί να εκμεταλλευτεί την αδυναμία της άμυνας των φιλοξενούμενων για να δημιουργήσει επικίνδυνες ευκαιρίες. Ωστόσο, και οι δύο σύλλογοι είναι ικανοί να σκοράρουν λόγω των επιθετικών τους δυνατοτήτων και των ιστορικών τάσεων προηγούμενων αναμετρήσεων μεταξύ τους. Επιλέγουμε το γκολ της Νταντί Γιουνάιτεντ στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς η Φάλκιρκ έχει δεχτεί γκολ από αυτούς στο δεύτερο μέρος σε 6 από τις 7 τελευταίες συναντήσεις.

    2ο ημίχρονο, Dundee United θα κερδίσει γκολ
    Δημοσιεύθηκε: 12/02/2026, 3:25 PM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: Falkirk - Dundee United

    Dundee United δεν κερδίζει:
    dundee-united-1σε 9 της τελευταίας 10 μακριά παιχνίδια (Premiership).
    Falkirk δεν θα χάσει
    Everygame
    -500
    Falkirk δεν κερδίζει:
    falkirk-fc-1dundee-united-1σε 10 της τελευταίας 11 παιχνίδια κατάb Dundee United (Premiership).
    falkirk-fc-1dundee-united-1σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 5 σπίτι παιχνίδια κατάb Dundee United (Premiership).
    Dundee United δεν θα χάσει
    Everygame
    -103
    Υπήρξαν Άντερ πάνω από 1.5 γκολ:
    falkirk-fc-1dundee-united-1σε 8 της τελευταίας 9 Falkirk παιχνίδια κατάb Dundee United.
    falkirk-fc-1dundee-united-1σε 6 της τελευταίας 7 Falkirk σπίτι παιχνίδια κατάb Dundee United.
    dundee-united-1σε κάθε ένα από τα τελευταία 16 Dundee United μακριά παιχνίδια.
    dundee-united-1σε κάθε ένα από τα τελευταία 14 Dundee United μακριά παιχνίδια (Premiership).
    dundee-united-1σε 8 της τελευταίας 9 Dundee United παιχνίδια.
    dundee-united-1σε 7 της τελευταίας 8 Dundee United παιχνίδια (Premiership).
    Άντερ γκολ πάνω από (1,5)
    Everygame
    -357
    Falkirk Σκοράρει λιγότερο από 2.5 γκολ:
    falkirk-fc-1dundee-united-1σε 10 της τελευταίας 11 παιχνίδια κατάb Dundee United (Premiership).
    falkirk-fc-1dundee-united-1σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 5 σπίτι παιχνίδια κατάb Dundee United (Premiership).
    falkirk-fc-1σε 14 της τελευταίας 15 παιχνίδια.
    falkirk-fc-1σε 12 της τελευταίας 13 παιχνίδια (Premiership).
    Falkirk Άντερ γκολ λιγότερος (2,5)
    Everygame
    -400
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    Falkirk - Dundee United Θέση στον πίνακα

    Championship Group
    καιΓουόνΕφιστάΝικώΔιαφορά τερμάτωνγυαλιάΈντυπο
    1.
    Celtic Glasgow
    Celtic Glasgow
    38264873-4182
    2.
    Heart of Midlothian FC
    Heart of Midlothian FC
    38248667-3480
    3.
    Glasgow Rangers
    Glasgow Rangers
    382012676-4372
    4.
    Motherwell FC
    Motherwell FC
    381613959-3661
    5.
    Hibernian FC
    Hibernian FC
    3815121158-4457
    6.
    Falkirk
    Falkirk
    381471750-6249

    Σύγκριση Στατιστικών Ομάδων

    10 αγώνες
    2 - Νίκη
    1 - Σχεδιάζω
    7 - Βλάβες
    Νίκη - 4
    Σχεδιάζω - 1
    Βλάβες - 5
    10 αγώνες
    Φραγμένος - 13
    Χάσει - 16
    -3
    -2
    13 - Φραγμένος
    15 - Χάσει
    2
    Νίκη
    4
    1
    Σχεδιάζω
    1
    7
    Βλάβες
    5
    Διαφορά τερμάτων
    13
    Φραγμένος
    13
    16
    Χάσει
    15
    2.9
    Μέσος όρος συνολικά στον αγώνα
    2.8
    1.3
    Σκόραρε κατά μέσο όρο
    1.3
    1.6
    Χάθηκε κατά μέσο όρο
    1.5
    4
    Γκολ που σημειώθηκαν και δέχθηκαν
    1
    69'
    Σκοράραμε κάθε λεπτό
    69'
    Όλα τα στατιστικά στοιχεία