Huracan vs Belgrano Πρόβλεψη 12 Ιούλιος 2025

    🔊 Στην πρώτη αγωνιστική της Κλαουσούρα, στο στάδιο "Τόμας Αντόλφο Ντούκο", θα αναμετρηθούν ο φιναλίστ της τελευταίας Απερτούρα, Ουρακάν, και η Μπελγράνο, η οποία δεν κατάφερε να περάσει τη φάση των ομίλων του ίδιου τουρνουά. Οι γηπεδούχοι θεωρούνται φαβορί της αναμέτρησης, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι επιστρέφουν μετά τη διακοπή με νίκη στο Κύπελλο και συνεχίζουν την επιτυχημένη σειρά πέντε αγώνων χωρίς ήττα. Θα καταφέρουν να προσφέρουν αξιόλογη αντίσταση στον Ουρακάν;

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας μεταξύ των ομάδων διεξήχθη στις 25 Ιανουάριος 2025 και ολοκληρώθηκε με σκορ 1:1. Ακολουθεί η συγκριτική στατιστική αυτής της αναμέτρησης (γηπεδούχοι ήταν η Μπελγράνο):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 57% έναντι 43%;
    • κόρνερ: 11 έναντι 4;
    • φάουλ: 17 έναντι 12;
    • κίτρινες κάρτες: 4 έναντι 1;
    • σουτ εντός εστίας: 5 έναντι 4.

    📊 Στατιστική προεπισκόπηση των επίσημων αγώνων μεταξύ Ουρακάν και Μπελγράνο:

    • έχουν διεξαχθεί 8 αγώνες;
    • οι νίκες των γηπεδούχων είναι 2, των φιλοξενούμενων επίσης 2, ενώ υπάρχουν 4 ισοπαλίες;
    • τα γκολ είναι 5 έναντι 6;
    • ο μέσος όρος τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο είναι 1.13, ενώ στο δεύτερο είναι 0.25;
    • ο μέσος όρος συνολικών γκολ ανά αγώνα είναι 1.38.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Huracan - Belgrano

    30%
    3 Νίκη
    40%
    4 Σχεδιάζω
    30%
    3 Νίκη
    Σύνολο παιχνιδιών
    10
    Γκολ που σημειώθηκαν
    1.8
    Και οι δύο ομάδες σκόραραν
    40%
    0.8
    Μέσο σύνολο
    1
    1.7
    Κίτρινες κάρτες
    2.1
    Τελευταίοι αγώνες
    03.03.26
    Primera Division
    Huracan
    Huracan
    Belgrano
    Belgrano
    1.63
    1.04
    3
    3
    12
    11
    2
    2
    3
    1
    2
    0
    1
    1
    1.63
    1.04
    3
    3
    12
    11
    2
    2
    12.07.25
    Primera Division
    Huracan
    Huracan
    Belgrano
    Belgrano
    1.72
    1.08
    9
    1
    5
    25
    3
    2
    0
    3
    0
    1
    0
    2
    1.72
    1.08
    9
    1
    5
    25
    3
    2
    25.01.25
    PRI
    CA Belgrano
    CA Belgrano
    CA Huracan
    CA Huracan
    1.29
    1.02
    11
    4
    17
    12
    4
    1
    1
    1
    1
    1
    0
    0
    1.29
    1.02
    11
    4
    17
    12
    4
    1
    18.08.24
    Primera Division
    Huracan
    Huracan
    1
    Belgrano
    Belgrano
    -
    -
    2
    3
    9
    13
    2
    4
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    -
    -
    2
    3
    9
    13
    2
    4
    12.04.23
    Primera Division
    CA Belgrano
    CA Belgrano
    CA Huracan
    CA Huracan
    -
    -
    6
    2
    11
    9
    1
    3
    2
    0
    1
    0
    1
    0
    -
    -
    6
    2
    11
    9
    1
    3
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Huracan Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας της ομάδας διεξήχθη στις για τη φάση των 1/16 του Κυπέλλου Αργεντινής (γηπεδούχοι - Instituto Córdoba, φιλοξενούμενοι - Huracán). Ο αγώνας έληξε με σκορ 0:0.

    Η στατιστική του αγώνα έχει ως εξής (Huracán vs Instituto Córdoba):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 50% vs 50%;
    • κόρνερ: 5 vs 4;
    • φάουλ: 15 vs 17;
    • κίτρινες κάρτες: 5 vs 3;
    • σουτ στον στόχο: 4 vs 1.

    Στο εαρινό μέρος της σεζόν, η Ουρακάν κατέλαβε την 4η θέση στον Όμιλο Α, συγκεντρώνοντας 27 βαθμούς. Από τους 16 αγώνες, η ομάδα σημείωσε 7 νίκες, 6 ισοπαλίες και υπέστη 3 ήττες. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, πέτυχαν 16 γκολ (κατά μέσο όρο ένα ανά αγώνα) και δέχθηκαν 12. Στα πλέι-οφ, η Ουρακάν επικράτησε διαδοχικά των Ροσάριο Σεντράλ (1:0) και Ιντεπεντιέντε (1:0), αλλά στον τελικό ηττήθηκε από την Πλατένσε με το ελάχιστο σκορ 0:1. Μετά από αυτό, ο σύλλογος πήρε σύντομη άδεια και επέστρεψε στους επίσημους αγώνες έναν μήνα αργότερα, ξεκινώντας από τη φάση των 1/16 του Κυπέλλου Αργεντινής. Η αναμέτρηση με την Ινστιτούτο έληξε χωρίς γκολ στην κανονική διάρκεια, αλλά η Ουρακάν ήταν πιο δυνατή στη διαδικασία των πέναλτι (3:2) και προκρίθηκε στην επόμενη φάση, όπου θα αντιμετωπίσει τη Λανούς.

    Αποτελέσματα αγώνων: Huracan

    Τελευταίοι αγώνες
    29.08.26
    Primera Division
    Huracan
    Huracan
    Estudiantes Rio Cuarto
    Estudiantes Rio Cuarto
    2.03
    1.03
    8
    2
    12
    17
    2
    4
    1
    1
    1
    1
    0
    0
    2.03
    1.03
    8
    2
    12
    17
    2
    4
    Εφιστά
    23.08.26
    Primera Division
    Huracan
    Huracan
    Deportivo Riestra
    Deportivo Riestra
    0.72
    1.15
    3
    4
    9
    21
    0
    4
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0.72
    1.15
    3
    4
    9
    21
    0
    4
    Εφιστά
    16.08.26
    Primera Division
    Sarmiento Junin
    Sarmiento Junin
    Huracan
    Huracan
    1
    0.87
    0.13
    9
    4
    14
    16
    2
    4
    2
    0
    1
    0
    1
    0
    0.87
    0.13
    9
    4
    14
    16
    2
    4
    Νικώ
    09.08.26
    Primera Division
    San Lorenzo
    San Lorenzo
    1
    Huracan
    Huracan
    0.56
    1.7
    2
    4
    10
    21
    3
    3
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    0.56
    1.7
    2
    4
    10
    21
    3
    3
    Γουόν
    04.08.26
    Primera Division
    Huracan
    Huracan
    Atletico Tucuman
    Atletico Tucuman
    0.97
    1.64
    4
    6
    4
    12
    2
    3
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0.97
    1.64
    4
    6
    4
    12
    2
    3
    Εφιστά
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Belgrano Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας των σημερινών φιλοξενούμενων διεξήχθη στις για τη φάση των 1/16 του Κυπέλλου Αργεντινής (γηπεδούχοι - Μπελγράνο, φιλοξενούμενοι - Ντεφενσόρες Μπελγράνο). Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 3:2.

    Η στατιστική του αγώνα έχει ως εξής (Μπελγράνο vs Ντεφενσόρες Μπελγράνο):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 50% vs 50%;
    • κόρνερ: 6 vs 1;
    • φάουλ: 11 vs 17;
    • κίτρινες κάρτες: 1 vs 4;
    • σουτ εντός εστίας: 8 vs 3.

    Η Μπελγράνο ολοκλήρωσε την Απερτούρα στην 12η θέση, συγκεντρώνοντας 17 βαθμούς. Η ομάδα κατάφερε μόλις 3 νίκες, ενώ είχε 8 ισοπαλίες και υπέστη 5 ήττες. Σε 16 αγώνες, οι "Πειρατές" από την Κόρδοβα σημείωσαν 13 γκολ (λιγότερο από ένα ανά αγώνα κατά μέσο όρο) και δέχτηκαν 23 (σχεδόν ενάμιση ανά αγώνα). Αυτή η στατιστική αναδεικνύει σαφώς τα προβλήματα της ομάδας στην άμυνα και την επίθεση - καθιστώντας την ξεκάθαρο αουτσάιντερ στην επερχόμενη αναμέτρηση στο στάδιο "Τόμας Αντόλφο Ντούκο". Ωστόσο, στην προσωπική τους συνάντηση για την Απερτούρα, η Μπελγράνο κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία από την Ουρακάν (1-1), ενώ πρόσφατα ξεκίνησε επιτυχώς στη φάση των 16 του Κυπέλλου Αργεντινής, νικώντας την Ντεφενσόρες ντε Μπελγράνο με 3-2. Στον επόμενο γύρο, αντίπαλος θα είναι η Ιντεπεντιέντε.

    Αποτελέσματα αγώνων: Belgrano

    Τελευταίοι αγώνες
    30.08.26
    Primera Division
    Atletico Tucuman
    Atletico Tucuman
    Belgrano
    Belgrano
    1.04
    0.79
    7
    3
    11
    8
    1
    3
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    1.04
    0.79
    7
    3
    11
    8
    1
    3
    Εφιστά
    23.08.26
    Primera Division
    Belgrano
    Belgrano
    Defensa y Justicia
    Defensa y Justicia
    1.39
    1.09
    8
    0
    7
    15
    2
    2
    1
    2
    0
    1
    1
    1
    1.39
    1.09
    8
    0
    7
    15
    2
    2
    Νικώ
    19.08.26
    Football Cup
    Racing Club Avellaneda
    Racing Club Avellaneda
    Belgrano
    Belgrano
    1
    -
    -
    3
    7
    11
    8
    1
    2
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    -
    -
    3
    7
    11
    8
    1
    2
    Νικώ
    15.08.26
    Primera Division
    Belgrano
    Belgrano
    Independiente Rivadavia
    Independiente Rivadavia
    0.98
    0.98
    4
    4
    7
    12
    1
    4
    2
    0
    1
    0
    1
    0
    0.98
    0.98
    4
    4
    7
    12
    1
    4
    Γουόν
    10.08.26
    Primera Division
    Banfield
    Banfield
    Belgrano
    Belgrano
    1.66
    1.32
    4
    1
    15
    11
    3
    1
    0
    2
    0
    0
    0
    2
    1.66
    1.32
    4
    1
    15
    11
    3
    1
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Πρόβλεψη Αποτελέσματος

    Αναμετρήσεις:

    • αριθμός αναμετρήσεων - 8;
    • νίκες για τους γηπεδούχους - 2, για τους φιλοξενούμενους - 2, ισοπαλίες - 4.

    Στατιστικά: Ουρακάν vs Μπελγράνο

    • αγώνες στο τουρνουά: 16 vs 16;
    • νίκες: 10 vs 3;
    • ποσοστό νικών: 50% vs 19%;
    • ήττες: 4 vs 5;
    • ισοπαλίες: 6 vs 8.

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • νίκες: 6 vs 3;
    • ήττες: 3 vs 1;
    • ισοπαλίες: 1 vs 6.
    Τάσεις
    • Η Μπελγράνο κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 8 συνεχόμενες αναμετρήσεις αυτών των ομάδων.
    • Η Μπελγράνο κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 9 από τους τελευταίους 10 αγώνες.
    • Η Μπελγράνο κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 7 από τους τελευταίους 8 αγώνες (Πριμέρα Ντιβισιόν).
    👉Πρόβλεψη: Belgrano Χάντικαπ (+1,5)(απόδοση: 1.19)

    Πρόβλεψη Συνολικών Γκολ

    Αναμετρήσεις:

    • οι σημερινοί γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο - 0.63, οι φιλοξενούμενοι - 0.75;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ στις αναμετρήσεις - 1.38;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν: συνολικά - 3 φορές; στο γήπεδο των γηπεδούχων - 1 φορά.

    Στατιστικά: Ουρακάν vs Μπελγράνο

    • μέσος όρος συνολικών γκολ στο τουρνουά: 1.9 έναντι 2.25;
    • μέσος όρος γκολ που σημειώθηκαν: 1.15 έναντι 0.81;
    • μέσος όρος στο πρώτο ημίχρονο: 0.5 έναντι 0.44;
    • μέσος όρος στο δεύτερο ημίχρονο: 0.65 έναντι 0.38;
    • Ουρακάν: μέσος όρος συνολικών γκολ στο γήπεδο - 1.4;
    • Μπελγράνο: μέσος όρος συνολικών γκολ εκτός έδρας - 0.5;
    • τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος): 0.8 (εντός - 1) έναντι 1.2 (εκτός - 0.5).
    Τάσεις
    • Η Ουρακάν σκοράρει λιγότερα από 1.5 γκολ σε 8 συνεχόμενες αναμετρήσεις αυτών των ομάδων.
    • Η Ουρακάν σκοράρει λιγότερα από 1.5 γκολ σε 7 συνεχόμενες αναμετρήσεις αυτών των ομάδων (Πριμέρα Ντιβισιόν).
    • Η Ουρακάν σκοράρει λιγότερα από 1.5 γκολ σε 6 συνεχόμενους αγώνες.
    👉Πρόβλεψη: Huracan Άντερ γκολ λιγότερος (1,5)(απόδοση: 1.5)

    Πρόβλεψη Κόρνερ

    Ουρακάν: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο τουρνουά - 4.1; στο γήπεδο - 4.3;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 4.5; στο γήπεδο - 4.25.

    Μπελγράνο: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο τουρνουά - 4.75, εκτός έδρας - 4;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 4.6; εκτός έδρας - 4.
    Τάσεις
    • Συνολικά πάνω από 7.5 κόρνερ έχουν σημειωθεί σε 21 από τους τελευταίους 23 αγώνες της Μπελγράνο (Πριμέρα Ντιβισιόν).
    • Συνολικά πάνω από 7.5 κόρνερ έχουν σημειωθεί σε 11 από τους τελευταίους 12 εκτός έδρας αγώνες της Μπελγράνο (Πριμέρα Ντιβισιόν).
    👉Πρόβλεψη: Κόρνερ - Σύνολο πάνω από (7,5)(απόδοση: 1.38)

    Πρόβλεψη Καρτών

    Αναμετρήσεις

    • μέσος όρος κίτρινων καρτών στις αναμετρήσεις - 3 (1.5 για τους γηπεδούχους και 1.5 για τους φιλοξενούμενους);
    • μέσος όρος κίτρινων καρτών στο γήπεδο των γηπεδούχων - 4.34 (1.67 για τους γηπεδούχους και 2.67 για τους φιλοξενούμενους).

    Ουρακάν: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο τουρνουά - 2.5; στο γήπεδο - 2.3;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 2.8; στο γήπεδο - 3.

    Μπελγράνο: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος στο τουρνουά - 2.69, εκτός έδρας - 2.13;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος - 2.4; εκτός έδρας - 2.25.
    👉Πρόβλεψη: Κίτρινες κάρτες - Άντερ λιγότερος (5,5)

    Πρόβλεψη για το Αμφίσκορο

    Αναμετρήσεις:

    • αριθμός αναμετρήσεων - 8;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν συνολικά - 3 φορές;
    • στο γήπεδο των γηπεδούχων - 1 φορά.

    Στατιστικά: Ουρακάν εναντίον Μπελγράνο

    • αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 16 vs 16;
    • αριθμός αγώνων στη σεζόν όπου και οι δύο ομάδες σκόραραν (BTTS): 7 vs 8;
    • αριθμός BTTS για την Ουρακάν στο γήπεδο - 3 (30%);
    • αριθμός BTTS για την Μπελγράνο εκτός έδρας - 3 (38%).

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • αριθμός αγώνων με BTTS: 2 vs 7;
    • αριθμός BTTS για την Ουρακάν στο γήπεδο - 1 (25%);
    • αριθμός BTTS για την Μπελγράνο εκτός έδρας - 1 (25%).
    👉Πρόβλεψη: Και οι δύο θα σκοράρουν (Όχι)(απόδοση: 1.55)

    ⭐ Προγνωστικά Συντακτών

    Ο αγώνας υπόσχεται να είναι έντονος, με πολλές τακτικές λεπτομέρειες και από τις δύο πλευρές. Η Ουρακάν συνεχίζει να βασίζεται στον έλεγχο της μπάλας και την αξιόπιστη άμυνα, προσπαθώντας να περιορίσει τις σπάνιες επιθέσεις του αντιπάλου. Από την άλλη πλευρά, η Μπελγράνο υπολογίζει στις αντεπιθέσεις και τις στημένες φάσεις ως κύρια όπλα για τη διεκδίκηση βαθμών εκτός έδρας. Λαμβάνοντας υπόψη τη στατιστική των μεταξύ τους αναμετρήσεων, που συχνά ολοκληρώνονταν με ελάχιστα γκολ, το στοίχημα στον σύνολο κάτω από 2 φαίνεται πιο εύλογο. Ιδιαίτερα αν σκεφτούμε ότι σε 7 από τους τελευταίους 10 αγώνες της Ουρακάν, αυτό το σύνολο δεν ξεπεράστηκε.

    Άντερ γκολ λιγότερος (2)
    Bovada
    Στοίχημα-143
    Δημοσιεύθηκε: 11/07/2025, 8:16 AM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: Huracan - Belgrano

    Belgrano δεν χάνει:
    ca-belgranoσε 9 της τελευταίας 10 παιχνίδια.
    ca-belgranoσε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια (Primera Division).
    Belgrano δεν θα χάσει
    Everygame
    -147
    Huracan δεν χάνει:
    ca-huracanσε 17 της τελευταίας 19 σπίτι παιχνίδια.
    ca-huracanσε 15 της τελευταίας 17 σπίτι παιχνίδια (Primera Division).
    ca-huracanσε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια.
    Belgrano δεν κερδίζει:
    ca-belgranoσε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια (Primera Division).
    Huracan δεν θα χάσει
    Everygame
    -400
    Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 2.5 γκολ:
    ca-huracanca-belgranoσε κάθε ένα από τα τελευταία 8 Huracan παιχνίδια κατάb Belgrano.
    ca-huracanca-belgranoσε κάθε ένα από τα τελευταία 7 Huracan παιχνίδια κατάb Belgrano (Primera Division).
    ca-huracanσε 13 της τελευταίας 15 Huracan σπίτι παιχνίδια (Primera Division).
    ca-huracanσε 6 της τελευταίας 7 Huracan παιχνίδια (Primera Division).
    ca-belgranoσε 7 της τελευταίας 8 Belgrano παιχνίδια (Primera Division).
    Άντερ γκολ λιγότερος (2,5)
    Everygame
    -250
    Belgrano Σκοράρει λιγότερο από 1.5 γκολ:
    ca-huracanca-belgranoσε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια κατάb Huracan.
    ca-belgranoσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 9 παιχνίδια (Primera Division).
    Belgrano Άντερ λιγότερος (1,5)
    Everygame
    -556
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    Huracan - Belgrano Θέση στον πίνακα

    Apertura Group A
    καιΓουόνΕφιστάΝικώΔιαφορά τερμάτωνγυαλιάΈντυπο
    3.
    Racing Club Avellaneda
    Racing Club Avellaneda
    1691626-1628
    4.
    CA Huracan
    CA Huracan
    1676319-1227
    5.
    CA Tigre
    CA Tigre
    1683518-1227
    11.
    CA Central Cordoba SE
    CA Central Cordoba SE
    1653821-2218
    12.
    CA Belgrano
    CA Belgrano
    1638513-2317
    13.
    CA Aldosivi
    CA Aldosivi
    1643918-2815

    Σύγκριση Στατιστικών Ομάδων

    10 αγώνες
    3 - Νίκη
    3 - Σχεδιάζω
    4 - Βλάβες
    Νίκη - 5
    Σχεδιάζω - 2
    Βλάβες - 3
    10 αγώνες
    Φραγμένος - 8
    Χάσει - 9
    -1
    +3
    12 - Φραγμένος
    9 - Χάσει
    3
    Νίκη
    5
    3
    Σχεδιάζω
    2
    4
    Βλάβες
    3
    Διαφορά τερμάτων
    8
    Φραγμένος
    12
    9
    Χάσει
    9
    1.7
    Μέσος όρος συνολικά στον αγώνα
    2.1
    0.8
    Σκόραρε κατά μέσο όρο
    1.2
    0.9
    Χάθηκε κατά μέσο όρο
    0.9
    3
    Γκολ που σημειώθηκαν και δέχθηκαν
    4
    120'
    Σκοράραμε κάθε λεπτό
    75'
    Όλα τα στατιστικά στοιχεία