AZ Alkmaar vs Groningen Πρόβλεψη 11 Μάιος 2025

    🎈Τι να περιμένουμε από την αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΖ Άλκμααρ και τη Γκρόνινγκεν για την 32η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε; Η ΑΖ Άλκμααρ δείχνει σταθερότητα στην επίθεση, όμως η άμυνά τους συχνά κάνει λάθη. Από την άλλη πλευρά, η Γκρόνινγκεν βρίσκεται σε άνοδο, με καλή αποτελεσματικότητα στα τελευταία παιχνίδια. Και οι δύο ομάδες επιδιώκουν να βελτιώσουν τις θέσεις τους στη βαθμολογία, προσθέτοντας έτσι ενδιαφέρον σε αυτή την αναμέτρηση. Καθοριστικός παράγοντας θα είναι η τακτική - θα μπορέσουν οι γηπεδούχοι να διατηρήσουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, ή οι φιλοξενούμενοι θα εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους στις αντεπιθέσεις;

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας μεταξύ των ομάδων πραγματοποιήθηκε στις 18 Δεκέμβριος 2024 και ολοκληρώθηκε με σκορ 3:1. Ας δούμε τη συγκριτική στατιστική εκείνης της συνάντησης (οι γηπεδούχοι ήταν οι - AZ Alkmaar):

    • κίτρινες κάρτες: 0 vs 0.

    📊Στατιστική προεπισκόπηση των επίσημων αγώνων μεταξύ των ομάδων AZ Alkmaar και Groningen:

    • έχουν παιχτεί 38 αγώνες;
    • αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων - 18, για την ομάδα φιλοξενούμενων - 10, ισοπαλίες - 10;
    • αριθμός γκολ - 58 εναντίον 38;
    • μέσος όρος γκολ στο 1ο ημίχρονο - 0.95, στο 2ο ημίχρονο - 1.58;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ στον αγώνα - 2.53.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων AZ Alkmaar - Groningen

    49%
    20 Νίκες
    24%
    10 Ισοπαλίες
    27%
    11 Νίκες
    Σύνολο αγώνων
    41
    Μ.Ο. γκολ ανά αγώνα
    2.61
    Και οι δύο ομάδες σκόραραν
    44%
    1.59
    Μ.Ο. γκολ
    1.02
    1.63
    Κίτρινες κάρτες
    1.68
    Τελευταίοι αγώνες
    22.03.26
    Eredivisie
    Groningen
    Groningen
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    2.53
    2.07
    2
    7
    16
    8
    1
    1
    3
    0
    1
    0
    2
    0
    2.53
    2.07
    2
    7
    16
    8
    1
    1
    10.08.25
    Eredivisie
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    Groningen
    Groningen
    1.41
    0.92
    6
    1
    11
    12
    2
    2
    4
    1
    3
    1
    1
    0
    1.41
    0.92
    6
    1
    11
    12
    2
    2
    11.05.25
    Eredivisie
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    Groningen
    Groningen
    3.25
    0.68
    12
    4
    9
    11
    1
    2
    3
    0
    2
    0
    1
    0
    3.25
    0.68
    12
    4
    9
    11
    1
    2
    18.12.24
    KNVB beker
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    Groningen
    Groningen
    2.97
    1.53
    -
    -
    -
    -
    0
    0
    3
    1
    1
    1
    2
    0
    2.97
    1.53
    -
    -
    -
    -
    0
    0
    25.08.24
    Eredivisie
    Groningen
    Groningen
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    -
    -
    2
    6
    14
    14
    3
    1
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    -
    -
    2
    6
    14
    14
    3
    1
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    AZ Alkmaar Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας της ομάδας διεξήχθη στις στο πλαίσιο του τουρνουά Eredivisie (γηπεδούχοι - Go Ahead Eagles, φιλοξενούμενοι - AZ Alkmaar). Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 0:3.

    Η στατιστική του αγώνα έχει ως εξής (AZ Alkmaar vs Go Ahead Eagles):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 38% vs 62%;
    • κόρνερ: 9 vs 6;
    • φάουλ: 15 vs 5;
    • κίτρινες κάρτες: 3 vs 2;
    • σουτ εντός στόχου: 8 vs 0.

    Η ΑΖ Άλκμααρ συνεχίζει να μάχεται για μια θέση στην κορυφή της βαθμολογίας, καταλαμβάνοντας την έκτη θέση. Ωστόσο, τα τελευταία δέκα παιχνίδια αποδείχθηκαν δύσκολα για αυτούς, με μόλις δύο νίκες, τέσσερις ήττες και τέσσερις ισοπαλίες. Παρά τις δυσκολίες, στην έδρα τους σκοράρουν σχεδόν πάντα χάρη στην επιθετική τους στρατηγική και τους δημιουργικούς μέσους. Παρ' όλα αυτά, δέχονται αρκετά γκολ λόγω της αστάθειας στην άμυνα. Στον τελευταίο αγώνα τους με την Γκρόνινγκεν, η ΑΖ Άλκμααρ πήρε μια πειστική νίκη με σκορ 3-1.

    Αποτελέσματα αγώνων: AZ Alkmaar

    Τελευταίοι αγώνες
    31.10.26
    eredivisie
    Ajax Amsterdam
    Ajax Amsterdam
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    0.76
    1.48
    1
    8
    12
    12
    1
    2
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    0.76
    1.48
    1
    8
    12
    12
    1
    2
    Η
    25.10.26
    eredivisie
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    Twente
    Twente
    1
    1.06
    2.39
    3
    6
    17
    16
    3
    1
    0
    2
    0
    0
    0
    2
    1.06
    2.39
    3
    6
    17
    16
    3
    1
    Η
    22.10.26
    UEL
    Ararat Armenia
    Ararat Armenia
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    0.47
    1.36
    5
    6
    9
    15
    2
    0
    0
    4
    0
    2
    0
    2
    0.47
    1.36
    5
    6
    9
    15
    2
    0
    Ν
    18.10.26
    eredivisie
    Cambuur Leeuwarden
    Cambuur Leeuwarden
    1
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    1.91
    1.36
    3
    6
    11
    15
    1
    2
    2
    2
    2
    1
    0
    1
    1.91
    1.36
    3
    6
    11
    15
    1
    2
    Ι
    15.10.26
    UEL
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    Hapoel Beer Sheva
    Hapoel Beer Sheva
    2.25
    0.83
    5
    1
    14
    17
    4
    4
    2
    1
    0
    0
    2
    1
    2.25
    0.83
    5
    1
    14
    17
    4
    4
    Ν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Groningen Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας των φιλοξενούμενων διεξήχθη στις στο πλαίσιο του τουρνουά Eredivisie (γηπεδούχοι - Groningen, φιλοξενούμενοι - RKC Waalwijk). Ο αγώνας έληξε με σκορ 6:1.

    Η στατιστική του αγώνα (Groningen vs RKC Waalwijk) έχει ως εξής:

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 44% vs 56%;
    • κόρνερ: 5 vs 3;
    • φάουλ: 10 vs 8;
    • κίτρινες κάρτες: 0 vs 1;
    • σουτ στον στόχο: 12 vs 4.

    Η Γκρόνινγκεν επιδεικνύει καλή φόρμα τις τελευταίες εβδομάδες και βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας της Ερεντιβίζιε. Η ομάδα έχει κερδίσει πέντε από τους τελευταίους δέκα αγώνες, με υψηλή επιθετική παραγωγικότητα - κατά μέσο όρο πάνω από δύο γκολ ανά παιχνίδι. Προτιμούν να χρησιμοποιούν γρήγορες αντεπιθέσεις και αξιοποιούν αποτελεσματικά τα άκρα για να δημιουργούν ευκαιρίες μπροστά στην αντίπαλη εστία. Παρόλο που η άμυνα παρουσιάζει κάποιες αδυναμίες, οι φιλοξενούμενοι μπορούν να εκπλήξουν ακόμη και ισχυρούς αντιπάλους με το επίμονο στυλ παιχνιδιού τους.

    Αποτελέσματα αγώνων: Groningen

    Τελευταίοι αγώνες
    01.11.26
    eredivisie
    Groningen
    Groningen
    Sparta
    Sparta
    1.74
    0.97
    2
    7
    8
    14
    1
    3
    2
    3
    2
    2
    0
    1
    1.74
    0.97
    2
    7
    8
    14
    1
    3
    Η
    29.10.26
    knvb cup
    Groningen
    Groningen
    Emmen
    Emmen
    -
    -
    9
    2
    11
    15
    2
    4
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    -
    -
    9
    2
    11
    15
    2
    4
    Η
    25.10.26
    eredivisie
    NEC Nijmegen
    NEC Nijmegen
    Groningen
    Groningen
    2.44
    0.77
    11
    2
    9
    13
    0
    3
    2
    2
    0
    2
    2
    0
    2.44
    0.77
    11
    2
    9
    13
    0
    3
    Ι
    18.10.26
    eredivisie
    Groningen
    Groningen
    Ajax Amsterdam
    Ajax Amsterdam
    2.25
    3.21
    7
    4
    12
    17
    1
    2
    2
    5
    0
    2
    2
    3
    2.25
    3.21
    7
    4
    12
    17
    1
    2
    Η
    11.10.26
    eredivisie
    Excelsior
    Excelsior
    Groningen
    Groningen
    2.08
    2.57
    3
    6
    10
    11
    0
    2
    1
    5
    1
    2
    0
    3
    2.08
    2.57
    3
    6
    10
    11
    0
    2
    Ν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Πρόβλεψη για το σύνολο

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 38;
    • νίκες γηπεδούχων - 18, νίκες φιλοξενούμενων - 10, ισοπαλίες - 10.

    Στατιστικά: AZ Alkmaar vs Groningen

    • αγώνων στο τουρνουά: 31 vs 31;
    • νικών: 14 vs 10;
    • ποσοστό νικών: 45% vs 32%;
    • ηττών: 9 vs 13;
    • ισοπαλιών: 8 vs 8.

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • νικών: 2 vs 5;
    • ηττών: 4 vs 3;
    • ισοπαλιών: 4 vs 2.
    👉Πρόβλεψη: Groningen Χάντικαπ (+1)(aποδόσεις: 1.77)

    Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα

    H2H

    • η σημερινή γηπεδούχος σκοράρει κατά μέσο όρο - 1.53, οι φιλοξενούμενοι - 1;
    • μέσος όρος Σύνολο γκολ σε H2H αγώνες - 2.53;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν: συνολικά - 17; στην έδρα της γηπεδούχου ομάδας - 9.

    Στατιστικά: AZ Alkmaar vs Groningen

    • μέσος όρος συνολικών σε αγώνα: 2.74 vs 2.71;
    • μέσος όρος γκολ που επιτεύχθηκαν: 1.65 vs 1.23;
    • μέσος όρος στο πρώτο ημίχρονο: 0.65 vs 0.68;
    • μέσος όρος στο δεύτερο ημίχρονο: 1 vs 0.55;
    • AZ Alkmaar: μέσος όρος στο εντός έδρας στο πρωτάθλημα 1.73;
    • Groningen: μέσος όρος στο εκτός έδρας στο πρωτάθλημα - 0.87;
    • τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος): 1.4 (εντός - 1) vs 2.1 (εκτός - 1.5).
    Τάσεις
    • AZ Alkmaar Χάνει σε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια.
    • Groningen Αποτελέσματα σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 10 παιχνίδια (Eredivisie).
    • Groningen Αποτελέσματα σε 7 της τελευταίας 8 μακριά παιχνίδια.
    👉Πρόβλεψη: Groningen θα κερδίσει γκολ(aποδόσεις: 1.57)

    Πρόβλεψη για τα Γωνία

    AZ Alkmaar: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 6.06; στο γήπεδο του σπιτιού - 6.4;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 6.5; στο γήπεδο του σπιτιού - 8.2.

    Groningen: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 4.32, εκτός - 3;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 4.1; εκτός - 2.75.
    Τάσεις
    • Groningen Εξυπηρετεί λιγότερο από 3.5 γωνία σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 6 παιχνίδια κατάb AZ Alkmaar (Eredivisie).
    👉Πρόβλεψη: Κόρνερ - Groningen Σύνολο λιγότερο από (3,5)(aποδόσεις: 1.55)

    Πρόβλεψη για τις κάρτες

    H2H

    • μέσος όρος Σύνολο κίτρινων καρτών σε H2H αγώνες - 3.32 (για την ομάδα του γηπεδούχου 1.66 και για την ομάδα του φιλοξενούμενου 1.66);
    • μέσος όρος Σύνολο κίτρινων καρτών στον τομέα της ομάδας του γηπεδούχου - 3.05 (για την ομάδα του γηπεδούχου 1.21 και για την ομάδα του φιλοξενούμενου 1.84).

    AZ Alkmaar: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 1.55; στην έδρα - 1.13;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 2.1; στην έδρα - 1.8.

    Groningen: Στατιστικά

    • σεζόν: μέσος όρος Σύνολο στο τουρνουά - 1.45, εκτός έδρας - 1.8;
    • τελευταίοι 10 αγώνες: μέσος όρος Σύνολο - 1; εκτός έδρας - 1.75.

    Πρόβλεψη για το αν και οι δύο θα σκοράρουν

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 38;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν συνολικά - 17 φορές;
    • στο γήπεδο της γηπεδούχου ομάδας - 9 φορές.

    Στατιστικά: AZ Alkmaar εναντίον Groningen

    • αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 31 vs 31;
    • αριθμός αγώνων στη σεζόν όπου και οι δύο ομάδες σκόραραν (OZ): 17 vs 17;
    • αριθμός OZ για την ομάδα AZ Alkmaar εντός έδρας - 9 (60%);
    • αριθμός OZ για την ομάδα Groningen εκτός έδρας - 10 (67%).

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • αριθμός OZ: 6 vs 9;
    • OZ εντός έδρας (AZ Alkmaar) - 3 (60%);
    • OZ εκτός έδρας (Groningen) - 4 (100%).
    Τάσεις
    • Groningen Σκοράρει και δέχεται γκολ σε 9 της τελευταίας 10 παιχνίδια (Eredivisie).
    • Groningen Σκοράρει και δέχεται γκολ σε 7 της τελευταίας 8 μακριά παιχνίδια.
    • Groningen Σκοράρει και δέχεται γκολ σε 6 της τελευταίας 7 μακριά παιχνίδια (Eredivisie).
    👉Πρόβλεψη: Να σκοράρουν και οι δύο ομάδες: (Ναι)(aποδόσεις: 1.86)

    Πρόβλεψη της συντακτικής ομάδας

    Και οι δύο ομάδες μάχονται για μια θέση στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, και διακυβεύονται όχι μόνο βαθμοί αλλά και άμεσες ανταγωνιστικές φιλοδοξίες. Η ΑΖ Άλκμααρ δεν ξεχωρίζει τελευταία για την αξιόπιστη άμυνά της: η ομάδα δέχεται γκολ σε 8 από τα τελευταία 9 παιχνίδια της. Αντίθετα, η Γκρόνινγκεν εκμεταλλεύεται σταθερά τις ευκαιρίες της - σκοράρει για δέκα συνεχόμενα παιχνίδια τώρα. Σε αυτό το πλαίσιο, η αναμέτρηση μπορεί να εξελιχθεί σε παιχνίδι ανοιχτού τύπου. Με βάση αυτά τα δεδομένα, το στοίχημα για γκολ της Γκρόνινγκεν φαίνεται καλά θεμελιωμένο.
    Groningen θα κερδίσει γκολ
    συντελεστής-175
    Δημοσιεύθηκε: 08/05/2025, 6:08 PM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: AZ Alkmaar - Groningen

    AZ Alkmaar δεν κερδίζει:
    az-alkmaarσε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια.
    az-alkmaarσε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια (Eredivisie).
    Groningen δεν θα χάσει
    +102
    AZ Alkmaar δεν χάνει:
    az-alkmaarfc-groningen-1σε 12 της τελευταίας 13 σπίτι παιχνίδια κατάb Groningen.
    az-alkmaarfc-groningen-1σε 11 της τελευταίας 12 σπίτι παιχνίδια κατάb Groningen (Eredivisie).
    az-alkmaarσε 8 της τελευταίας 9 σπίτι παιχνίδια.
    Groningen δεν κερδίζει:
    fc-groningen-1σε 13 της τελευταίας 14 μακριά παιχνίδια (Eredivisie).
    fc-groningen-1σε 10 της τελευταίας 11 μακριά παιχνίδια.
    AZ Alkmaar δεν θα χάσει
    -500
    AZ Alkmaar Αποτελέσματα:
    az-alkmaarσε 25 της τελευταίας 26 σπίτι παιχνίδια.
    az-alkmaarσε 19 της τελευταίας 21 παιχνίδια.
    az-alkmaarσε 15 της τελευταίας 16 σπίτι παιχνίδια (Eredivisie).
    Groningen Χάνει:
    fc-groningen-1σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 19 μακριά παιχνίδια.
    fc-groningen-1σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 15 μακριά παιχνίδια (Eredivisie).
    fc-groningen-1σε 11 της τελευταίας 12 παιχνίδια (Eredivisie).
    AZ Alkmaar θα κερδίσει γκολ
    -588
    AZ Alkmaar Σκορ στο 2ο ημίχρονο:
    az-alkmaarσε 14 της τελευταίας 16 σπίτι παιχνίδια.
    az-alkmaarσε 11 της τελευταίας 12 σπίτι παιχνίδια (Eredivisie).
    Groningen δέχεται γκολ στο 2ο ημίχρονο:
    fc-groningen-1σε 13 της τελευταίας 15 μακριά παιχνίδια.
    2ο ημίχρονο, AZ Alkmaar θα κερδίσει γκολ
    -208
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    AZ Alkmaar - Groningen Θέση στον πίνακα

    Eredivisie 24/25
    ΑΝΙΗΓΒΦόρμα
    4.
    FC Utrecht
    FC Utrecht
    341810662-4564
    5.
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    34169958-3757
    6.
    FC Twente Enschede
    FC Twente Enschede
    341591062-4954
    12.
    Sparta Rotterdam
    Sparta Rotterdam
    349121339-4339
    13.
    FC Groningen
    FC Groningen
    341091540-5339
    14.
    Heracles Almelo
    Heracles Almelo
    349111442-6338

    Σύγκριση Στατιστικών Ομάδων

    10 αγώνες
    4 - Νίκες
    2 - Ισοπαλίες
    4 - Ήττες
    Νίκες - 2
    Ισοπαλίες - 3
    Ήττες - 5
    10 αγώνες
    Φραγμένος - 13
    Χάσει - 12
    +1
    -4
    20 - Φραγμένος
    24 - Χάσει
    4
    Νίκες
    2
    2
    Ισοπαλίες
    3
    4
    Ήττες
    5
    Διαφορά τερμάτων
    13
    Φραγμένος
    20
    12
    Χάσει
    24
    2.5
    Μέσος όρος συνολικά στον αγώνα
    4.4
    1.3
    Σκόραρε κατά μέσο όρο
    2
    1.2
    Χάθηκε κατά μέσο όρο
    2.4
    4
    Γκολ που σημειώθηκαν και δέχθηκαν
    8
    69'
    Σκοράραμε κάθε λεπτό
    45'
    Όλα τα στατιστικά στοιχεία