Lugano vs Celje Πρόβλεψη 7 Αύγουστος 2025

    🔊 Η επερχόμενη αναμέτρηση μεταξύ της Λουγκάνο και της Τσέλε υπόσχεται να αποτελέσει πραγματική δοκιμασία για αμφότερες τις ομάδες. Αν και η Λουγκάνο δεν παρουσιάζει τα καλύτερα αποτελέσματα τελευταία, παραμένει πάντα αποφασισμένη να πετύχει στην έδρα της. Από την άλλη, η Τσέλε επιδεικνύει εξαιρετική φόρμα, ιδιαίτερα στην επίθεση, σκοράροντας κατά μέσο όρο πάνω από δύο γκολ ανά αγώνα. Αυτή η δυναμική μπορεί να δημιουργήσει έναν έντονο αγώνα με πληθώρα γκολ. Λαμβάνοντας υπόψη αυτά τα δεδομένα και τις αποδόσεις για γκολ και από τις δύο πλευρές, ο αγώνας υπόσχεται να είναι θεαματικός και γεμάτος γεγονότα.

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας μεταξύ των ομάδων πραγματοποιήθηκε στις 13 Μάρτιος 2025 και έληξε με σκορ 5-4. Ας δούμε τη συγκριτική στατιστική εκείνης της συνάντησης (με γηπεδούχους τους Λουγκάνο):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 42% έναντι 58%;
    • κόρνερ: 5 έναντι 2;
    • φάουλ: 19 έναντι 20;
    • κίτρινες κάρτες: 2 έναντι 1;
    • σουτ εντός εστίας: 8 έναντι 7.

    📊 Η Λουγκάνο και η Τσέλε έχουν αναμετρηθεί επίσημα μόνο σε δύο αγώνες. Η τελευταία τους αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε στις 13 Μάρτιος 2025 στην έδρα της Λουγκάνο και ολοκληρώθηκε με σκορ 5-4.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Lugano - Celje

    25%
    1 Νίκη
    0%
    0 Σχεδιάζω
    75%
    3 Νίκη
    Σύνολο παιχνιδιών
    4
    Γκολ που σημειώθηκαν
    5.25
    Και οι δύο ομάδες σκόραραν
    50%
    2.25
    Μέσο σύνολο
    3
    3.5
    Γωνία
    3
    3.25
    Κίτρινες κάρτες
    1.5
    14.75
    Φάουλ
    15.75
    Τελευταίοι αγώνες
    14.08.25
    Conference League
    Celje
    Celje
    Lugano
    Lugano
    1.47
    2.86
    3
    2
    17
    14
    1
    3
    2
    4
    1
    1
    1
    3
    1.47
    2.86
    3
    2
    17
    14
    1
    3
    07.08.25
    Conference League
    Lugano
    Lugano
    Celje
    Celje
    1.64
    3.06
    2
    2
    14
    12
    2
    0
    0
    5
    0
    2
    0
    3
    1.64
    3.06
    2
    2
    14
    12
    2
    0
    13.03.25
    Conference League
    Lugano
    Lugano
    1
    Celje
    Celje
    2.64
    1.84
    5
    2
    19
    20
    2
    1
    5
    4
    3
    1
    1
    2
    1
    1
    1
    3
    2.64
    1.84
    5
    2
    19
    20
    2
    1
    06.03.25
    UEFA Europa Conference League
    NK Celje
    NK Celje
    FC Lugano
    FC Lugano
    1
    0.37
    1.7
    6
    5
    14
    12
    2
    2
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    0.37
    1.7
    6
    5
    14
    12
    2
    2
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Lugano Επισκόπηση ομάδας

    Η τελευταία επίσημη αναμέτρηση της ομάδας διεξήχθη στις στο πλαίσιο της Σούπερ Λιγκ (γηπεδούχοι - Σιόν, φιλοξενούμενοι - Λουγκάνο). Ο αγώνας έληξε με σκορ 4-0.

    Η στατιστική του αγώνα έχει ως εξής (Λουγκάνο vs Σιόν):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 66% vs 34%;
    • κόρνερ: 4 vs 1;
    • φάουλ: 15 vs 13;
    • κίτρινες κάρτες: 3 vs 2;
    • σουτ στον στόχο: 3 vs 8.

    Η Λουγκάνο συνεχίζει τη μάχη για να βελτιώσει τη θέση της μετά από μια σειρά αποτυχιών. Η ομάδα δεν έχει κερδίσει για αρκετούς αγώνες στη σειρά, αλλά παραμένει ανταγωνιστική χάρη στην ισχυρή υποστήριξη των οπαδών στο γήπεδό της. Στα τελευταία δέκα παιχνίδια, η άμυνα έχει δείξει αδυναμία - με μέσο όρο 2 γκολ ανά αγώνα. Ωστόσο, η ικανότητα της ομάδας να δημιουργεί ευκαιρίες επιτρέπει την ελπίδα για μια επιθετική αναγέννηση. Στον τελευταίο αγώνα απέναντι στη Τσέλε, ο σύλλογος επικράτησε με σκορ 5-4 σε έναν δραματικό αγώνα.

    Αποτελέσματα αγώνων: Lugano

    Τελευταίοι αγώνες
    30.08.26
    Super League
    Sion
    Sion
    Lugano
    Lugano
    2.36
    1.07
    8
    5
    9
    22
    0
    3
    1
    2
    0
    1
    1
    1
    2.36
    1.07
    8
    5
    9
    22
    0
    3
    Γουόν
    27.08.26
    UECL
    Maccabi Tel Aviv
    Maccabi Tel Aviv
    Lugano
    Lugano
    1
    2.54
    0.69
    6
    4
    12
    10
    1
    4
    1
    1
    0
    0
    1
    1
    2.54
    0.69
    6
    4
    12
    10
    1
    4
    Εφιστά
    20.08.26
    UECL
    Lugano
    Lugano
    Maccabi Tel Aviv
    Maccabi Tel Aviv
    2.07
    1.57
    0
    4
    17
    15
    0
    0
    2
    1
    1
    0
    1
    1
    2.07
    1.57
    0
    4
    17
    15
    0
    0
    Γουόν
    16.08.26
    Schweizer Cup
    Vader lattice Keogh
    Vader lattice Keogh
    Lugano
    Lugano
    -
    -
    1
    8
    7
    12
    1
    1
    1
    10
    0
    5
    1
    5
    -
    -
    1
    8
    7
    12
    1
    1
    Γουόν
    13.08.26
    UECL
    NSI Runavik
    NSI Runavik
    Lugano
    Lugano
    1.18
    2.48
    5
    3
    14
    14
    1
    0
    2
    2
    1
    0
    1
    2
    1.18
    2.48
    5
    3
    14
    14
    1
    0
    Εφιστά
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Celje Επισκόπηση ομάδας

    Ο τελευταίος επίσημος αγώνας των τωρινών φιλοξενούμενων διεξήχθη στις στο πλαίσιο της Πρώτης Λίγκας (γηπεδούχοι - Ολίμπια Λιουμπλιάνα, φιλοξενούμενοι - Τσέλε). Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 0-5.

    Η στατιστική του αγώνα έχει ως εξής (Τσέλε vs Ολίμπια Λιουμπλιάνα):

    • ποσοστό κατοχής μπάλας: 50% vs 50%;
    • κόρνερ: 2 vs 1;
    • κίτρινες κάρτες: 1 vs 1;
    • σουτ στον στόχο: 8 vs 2.

    Η Τσέλε βρίσκεται σε ανοδική πορεία: οι τελευταίοι αγώνες έχουν φέρει στην ομάδα σημαντικές νίκες και αυτοπεποίθηση. Οι "Πράσινοι-Λευκοί" ξεχωρίζουν για την υψηλή αποτελεσματικότητά τους - ο μέσος όρος των γκολ που πετυχαίνουν είναι 2,8 ανά παιχνίδι, ενώ η άμυνα τους είναι σταθερή, δεχόμενη περίπου ένα γκολ ανά ματς. Η σειρά των έξι εκτός έδρας αγώνων με συνολικά πάνω από 2,5 γκολ επιβεβαιώνει τη δύναμη της επίθεσης της ομάδας ακόμη και μακριά από το σπίτι. Αυτό καθιστά τον σύλλογο σοβαρό αντίπαλο για κάθε αντίπαλο.

    Αποτελέσματα αγώνων: Celje

    Τελευταίοι αγώνες
    30.08.26
    Prva Liga
    Brinje Grosuplje
    Brinje Grosuplje
    Celje
    Celje
    -
    -
    1
    6
    -
    -
    0
    3
    4
    1
    1
    1
    3
    0
    -
    -
    1
    6
    -
    -
    0
    3
    Νικώ
    26.08.26
    UCL
    Celje
    Celje
    1
    Σλόβαν Μπρατισλάβα
    Σλόβαν Μπρατισλάβα
    3.64
    1.12
    5
    8
    15
    12
    5
    1
    1
    2
    1
    1
    0
    0
    0
    1
    3.64
    1.12
    5
    8
    15
    12
    5
    1
    Νικώ
    19.08.26
    UCL
    Σλόβαν Μπρατισλάβα
    Σλόβαν Μπρατισλάβα
    Celje
    Celje
    1.61
    0.42
    4
    0
    12
    13
    2
    2
    1
    1
    1
    1
    0
    0
    1.61
    0.42
    4
    0
    12
    13
    2
    2
    Εφιστά
    15.08.26
    Prva Liga
    Nafta
    Nafta
    Celje
    Celje
    -
    -
    4
    9
    16
    6
    2
    1
    1
    3
    1
    2
    0
    1
    -
    -
    4
    9
    16
    6
    2
    1
    Γουόν
    11.08.26
    UCL
    Celje
    Celje
    Ararat Armenia
    Ararat Armenia
    -
    -
    12
    9
    16
    13
    5
    3
    2
    0
    0
    0
    2
    0
    -
    -
    12
    9
    16
    13
    5
    3
    Γουόν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Πρόβλεψη για το σύνολο

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 2;
    • νίκες γηπεδούχων - 0, νίκες φιλοξενούμενων - 2, ισοπαλίες - 0.
    Τάσεις
    • Celje κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 27 παιχνίδια.
    • Celje κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 15 μακριά παιχνίδια.
    • Celje κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 7 παιχνίδια (UEFA Europa Conference League).
    👉Πρόβλεψη: Celje Χάντικαπ (+1,5)(aποδόσεις: 1.44)

    Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα

    H2H

    • οι γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο - 2.5, οι φιλοξενούμενοι - 2.5;
    • μέσος όρος σύνολο γκολ σε απευθείας αγώνες - 5;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν: συνολικά - 1; στο γήπεδο της γηπεδούχου ομάδας - 1.
    Τάσεις
    • Lugano Χάνει σε 13 της τελευταίας 14 σπίτι παιχνίδια.
    • Celje Αποτελέσματα σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 27 παιχνίδια.
    • Celje Αποτελέσματα σε κάθε ένα από τα τελευταία τους 15 μακριά παιχνίδια.
    • Celje Αποτελέσματα σε 11 της τελευταίας 12 παιχνίδια (UEFA Europa Conference League).
    👉Πρόβλεψη: Celje θα κερδίσει γκολ(aποδόσεις: 1.44)

    Πρόβλεψη για τα Γωνία

    H2H
    • μέσος όρος συνολικών γκολ σε απευθείας αναμετρήσεις - 8.5 (5 - για την ομάδα φιλοξενίας και 3.5 - για την ομάδα εκτός έδρας);
    • μέσος όρος συνολικών γκολ στην έδρα της γηπεδούχου ομάδας - 6 (5 - για την ομάδα φιλοξενίας και 1 - για την ομάδα εκτός έδρας).
    👉Πρόβλεψη: Κόρνερ - Σύνολο λιγότερο από (9,5)

    Πρόβλεψη για τις κάρτες

    H2H

    • μέσος όρος Σύνολο κίτρινων καρτών σε απευθείας αναμετρήσεις - 8 (4 - για την ομάδα γηπεδούχων και 4 - για την ομάδα φιλοξενουμένων);
    • μέσος όρος Σύνολο κίτρινων καρτών στο γήπεδο των γηπεδούχων - 9 (6 - για την ομάδα γηπεδούχων και 3 - για την ομάδα φιλοξενουμένων).
    👉Πρόβλεψη: Κίτρινες κάρτες - Άντερ περισσότερο (4,5)

    Πρόβλεψη για το αν και οι δύο θα σκοράρουν

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 2;
    • και οι δύο ομάδες σκόραραν συνολικά - 1 φορές;
    • στο γήπεδο της γηπεδούχου ομάδας - 1 φορές.
    Τάσεις
    • Lugano Σκοράρει και δέχεται γκολ σε 6 της τελευταίας 7 σπίτι παιχνίδια.
    👉Πρόβλεψη: Και οι δύο θα σκοράρουν (Ναι)(aποδόσεις: 1.64)

    ⭐ Προβλέψεις Συντακτών

    Η αναμέτρηση μεταξύ Λουγκάνο και Τσέλε υπόσχεται να είναι συναρπαστική, δεδομένης της ισχυρής επίθεσης των φιλοξενούμενων και της επιθυμίας των γηπεδούχων να επανορθώσουν μπροστά στους οπαδούς τους μετά τον προηγούμενο αγώνα που κατέληξε σε γκολ-φωτιά. Αναμένεται ανοιχτό παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες για γκολ και από τις δύο πλευρές, χάρη στην τρέχουσα φόρμα της επίθεσης των φιλοξενούμενων και την αδύναμη άμυνα των γηπεδούχων (δέχονται σχεδόν πάντα γκολ). Βάσει αυτών των τάσεων και των αποδόσεων, το στοίχημα στο και οι δύο θα σκοράρουν φαίνεται να είναι το πιο πιθανό αποτέλεσμα του αγώνα.

    Και οι δύο θα σκοράρουν (Ναι)
    Δημοσιεύθηκε: 05/08/2025, 6:39 AM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: Lugano - Celje

    Lugano δεν κερδίζει:
    fc-luganoσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 8 παιχνίδια.
    Celje δεν χάνει:
    nk-celjeσε 9 της τελευταίας 10 παιχνίδια.
    Celje δεν θα χάσει
    Everygame
    +145
    Υπήρξαν Άντερ πάνω από 1.5 γκολ:
    fc-luganoσε 15 της τελευταίας 17 Lugano παιχνίδια.
    nk-celjeσε κάθε ένα από τα τελευταία 21 Celje παιχνίδια.
    nk-celjeσε 11 της τελευταίας 12 Celje παιχνίδια (UEFA Europa Conference League).
    Άντερ γκολ πάνω από (1,5)
    Everygame
    -278
    Celje Αποτελέσματα:
    nk-celjeσε κάθε ένα από τα τελευταία τους 27 παιχνίδια.
    nk-celjeσε 11 της τελευταίας 12 παιχνίδια (UEFA Europa Conference League).
    Celje θα κερδίσει γκολ
    Everygame
    -118
    Celje Σκορ στο 2ο ημίχρονο:
    nk-celjeσε 9 της τελευταίας 10 παιχνίδια.
    nk-celjeσε 6 της τελευταίας 7 παιχνίδια (UEFA Europa Conference League).
    2ο ημίχρονο, Celje θα κερδίσει γκολ
    +170
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    Lugano - Celje Θέση στον πίνακα

    UEFA Europa Conference League 25/26
    καιΓουόνΕφιστάΝικώΔιαφορά τερμάτωνγυαλιάΈντυπο
    1.
    Strasbourg Alsace
    Strasbourg Alsace
    651011-516
    2.
    RKS Rakow Czestochowa
    RKS Rakow Czestochowa
    64209-214
    3.
    AEK Athens
    AEK Athens
    641114-713
    12.
    Samsunspor
    Samsunspor
    631210-610
    13.
    NK Celje
    NK Celje
    63128-710
    14.
    AZ Alkmaar
    AZ Alkmaar
    63127-710

    Σύγκριση Στατιστικών Ομάδων

    10 αγώνες
    8 - Νίκη
    2 - Σχεδιάζω
    0 - Βλάβες
    Νίκη - 4
    Σχεδιάζω - 3
    Βλάβες - 3
    10 αγώνες
    Φραγμένος - 35
    Χάσει - 9
    +26
    0
    16 - Φραγμένος
    16 - Χάσει
    8
    Νίκη
    4
    2
    Σχεδιάζω
    3
    0
    Βλάβες
    3
    Διαφορά τερμάτων
    35
    Φραγμένος
    16
    9
    Χάσει
    16
    4.4
    Μέσος όρος συνολικά στον αγώνα
    3.2
    3.5
    Σκόραρε κατά μέσο όρο
    1.6
    0.9
    Χάθηκε κατά μέσο όρο
    1.6
    8
    Γκολ που σημειώθηκαν και δέχθηκαν
    8
    26'
    Σκοράραμε κάθε λεπτό
    60'
    Όλα τα στατιστικά στοιχεία