Lugano vs Rapperswil Jona Lakers Πρόβλεψη 27 Ιανουάριος 2026

    Lugano
    Lugano
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    7
    3
    3
    0
    4
    0
    3
    0

    📢Πώς θα χρησιμοποιήσουν οι ομάδες τις αλλαγές για να διατηρήσουν υψηλό ρυθμό παιχνιδιού; Οι εναλλαγές παίζουν σημαντικό ρόλο στο χόκεϊ, και η σωστή χρήση τους θα φέρει τις ομάδες Lugano και Rapperswil Jona Lakers πιο κοντά στη νίκη στον αγώνα, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 27 Ιανουάριος στις 6:45 PM στο πλαίσιο του τουρνουά "National League". Οι bookmakers έχουν ορίσει τις ακόλουθες αποδόσεις για τη νίκη των ομάδων - και , με την ομάδα Lugano να είναι το φαβορί.

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    📊Ανασκόπηση στατιστικών επίσημων συναντήσεων μεταξύ των ομάδων Lugano και Rapperswil Jona Lakers:

    • έπαιξαν σε 66 παιχνίδια;
    • νίκες εντός έδρας 39 (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου), ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν - 26;
    • επιτευχθέντα γκολ: 220 έναντι 168;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ ανά αγώνα - 5.77.

    Η τελευταία φορά που οι πλευρές συναντήθηκαν ήταν στις 30 Νοέμβριος 2025 στην αρένα της ομάδας Rapperswil Jona Lakers - σκορ αγώνα 3:2.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Lugano - Rapperswil

    60%
    40 Νίκη
    39%
    26 Νίκη
    27.01.26
    National League
    Lugano
    Lugano
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    7
    3
    3
    0
    0
    3
    4
    0
    30.11.25
    National League
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    Lugano
    Lugano
    3
    2
    0
    1
    0
    1
    2
    0
    0
    0
    1
    0
    25.10.25
    National League
    Lugano
    Lugano
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    3
    0
    1
    0
    2
    0
    0
    0
    27.09.25
    National League
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    Lugano
    Lugano
    1
    4
    0
    0
    1
    2
    0
    2
    30.08.25
    Club Friendly Games
    Lugano
    Lugano
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    2
    4
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Lugano Επισκόπηση ομάδας

    🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η Lugano έχει συμμετάσχει σε 43 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα:

    • 24 νίκες,
    • 19 ήττες.

    📈Σε αυτήν τη σεζόν, η Lugano έχει ποσοστό νίκης 56%, με το 44% των παιχνιδιών να λήγει με ήττα.

    📊Η μέση συνολική της ομάδας είναι 5.02, σκοράροντας μέσο όρο 2.91 γκολ ανά αγώνα και δεχόμενη μέσο όρο 2.28 γκολ.

    🏒Σε αυτήν τη σεζόν, η Lugano έχει σκοράρει 125 γκολ:

    • Η ομάδα ξεχωρίζει ιδιαίτερα στην περίοδο 2, όπου το 40% όλων των γκολ σημειώθηκε.
    • Στο γήπεδό τους, ο μέσος όρος των γκολ που σημειώνονται είναι 3.05 ανά παιχνίδι.

    🥅Και όσον αφορά την άμυνα, η Lugano έχει δεχθεί 98 γκολ για την τρέχουσα σεζόν.

    • Η περίοδος 3 αποδείχθηκε προκλητική, με το 40.91% όλων των γκολ να διαπραγματεύονται κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.
    • Στο γήπεδο τους, ο μέσος όρος των γκολ που δέχονται είναι 3.05 ανά παιχνίδι.

    Αποτελέσματα αγώνων: Lugano

    29.08.26
    Club Friendly Games
    Lugano
    Lugano
    Davos
    Davos
    1
    4
    1
    1
    0
    1
    0
    2
    Νικώ
    28.08.26
    Club Friendly Games
    Lugano
    Lugano
    Tigers Langenau
    Tigers Langenau
    4
    5
    2
    1
    0
    2
    2
    2
    Νικώ
    20.08.26
    Club Friendly Games
    Lugano
    Lugano
    Zurich Lions
    Zurich Lions
    2
    0
    1
    0
    1
    0
    0
    0
    Γουόν
    27.03.26
    National League
    HC Lugano
    HC Lugano
    Zurich Lions
    Zurich Lions
    1
    2
    0
    1
    1
    1
    0
    0
    Νικώ
    25.03.26
    National League
    Zurich Lions
    Zurich Lions
    HC Lugano
    HC Lugano
    4
    0
    2
    0
    1
    0
    1
    0
    Νικώ
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Rapperswil Jona Lakers Επισκόπηση ομάδας

    🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η Rapperswil Jona Lakers έχει λάβει μέρος σε 43 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα: 21 νίκες, 22 ήττες.

    📈Για αυτήν τη σεζόν, το ποσοστό νίκης της Rapperswil Jona Lakers είναι 49%, με το 51% των αγώνων να καταλήγει σε ήττα.

    📊Ο μέσος όρος βαθμολογίας της ομάδας είναι 5.33, με 2.65 γκολ που σημειώνονται ανά αγώνα και καταχωρώντας μέσο όρο 2.93 γκολ.

    🏒Μέχρι στιγμής, η Rapperswil Jona Lakers έχει καταφέρει να σκοράρει 114 γκολ:

    • Η ομάδα έχει επιδείξει εξαιρετική επίδοση στην περίοδο 2, με 35.96% όλων των γκολ που σημειώθηκαν.
    • Ενώ στους αγώνες εκτός έδρας, ο μέσος όρος των γκολ σκοράρισματος πέφτει στα 2.86.

    🥅Στην άμυνα, η Rapperswil Jona Lakers έχει δεχθεί 126 γκολ αυτήν τη σεζόν.

    • Η περίοδος 3 αποδείχθηκε προκλητική, με το 41.1% των συνολικών γκολ να δίνονται κατά τη διάρκειά της.
    • Ενώ στους εκτός έδρας αγώνες, ο μέσος όρος αυξάνεται στα 3.32 γκολ ανά παιχνίδι.

    Αποτελέσματα αγώνων: Rapperswil Jona Lakers

    30.08.26
    Club Friendly Games
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    Thomas Sabo Ice Tigers
    Thomas Sabo Ice Tigers
    7
    4
    1
    0
    2
    2
    4
    2
    Γουόν
    28.08.26
    Club Friendly Games
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    Ceske Budejovice
    Ceske Budejovice
    7
    2
    2
    1
    2
    0
    3
    1
    Γουόν
    15.08.26
    Club Friendly Games
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    Zug
    Zug
    1
    8
    0
    4
    0
    3
    1
    1
    Νικώ
    14.08.26
    Club Friendly Games
    Kloten
    Kloten
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    7
    1
    2
    0
    1
    1
    4
    0
    Νικώ
    14.08.26
    Club Friendly Games
    Kloten
    Kloten
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    7
    1
    2
    0
    1
    1
    4
    0
    Νικώ
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Πρόβλεψη για την 1η περίοδο

    Στατιστικά στην 1η περίοδο: Lugano (εντός) vs Rapperswil Jona Lakers (εκτός)

    • αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 20 vs 22;
    • αριθμός νικών: 8 (40%) vs 10 (45.45%);
    • αριθμός ηττών: 4 (20%) vs 5 (22.73%);
    • αριθμός ισοπαλιών: 8 (40%) vs 7 (31.82%).
    • μέσος όρος γκολ που σημειώθηκαν: 0.9 vs 1;
    • μέσος όρος γκολ που δέχθηκαν: 0.55 vs 0.64.

    Τελευταίοι 10 αγώνες (συνολικά):

    • αριθμός νικών: 4 vs 1;
    • αριθμός ηττών: 1 vs 4;
    • αριθμός ισοπαλιών: 5 vs 5;
    • μέσος όρος 1ης περιόδου: 1.2 (σημειωμένα - 0.8, δεχθέντα - 0.4) vs 1.3 (σημειωμένα - 0.5, δεχθέντα - 0.8).
    Τάσεις
    • Lugano Σκοράρει πάνω από 0.5 γκολ στην πρώτη περίοδο σε 6 της τελευταίας 7 σπίτι παιχνίδια (National League A).
    👉Πρόβλεψη: 1η περίοδος Lugano Άντερ πακς πάνω από (0,5) (aποδόσεις: 1.62)

    Πρόβλεψη για το σύνολο

    H2H:

    • Αριθμός αναμετρήσεων - 66;
    • Νίκες γηπεδούχου - 39, νίκες φιλοξενούμενου - 26.

    Στατιστικά: Lugano vs Rapperswil Jona Lakers

    • Αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 43 vs 43;
    • Νίκες: 24 (56%) vs 21 (49%);
    • Ήττες: 19 (44%) vs 22 (51%);
    • Νίκες εντός έδρας στο τουρνουά: 12;
    • Νίκες εκτός έδρας στο τουρνουά: 9.

    Τελευταίοι 10 αγώνες:

    • Νίκες: 6 vs 4;
    • Ήττες: 4 vs 6;
    • Νίκες εντός έδρας: 2;
    • Νίκες εκτός έδρας: 1.
    Τάσεις
    • Rapperswil Jona Lakers κερδίζει με χάντικαπ +2.5 σε 17 της τελευταίας 18 παιχνίδια (National League A).
    • Rapperswil Jona Lakers κερδίζει με χάντικαπ +2.5 σε 9 της τελευταίας 10 μακριά παιχνίδια (National League A).
    👉Πρόβλεψη: Rapperswil Jona Lakers Χάντικαπ (+2,5) (aποδόσεις: 1.28)

    Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα

    Στατιστικά: Lugano εναντίον Rapperswil Jona Lakers

    • μέσος όρος συνολικού σκορ στο τουρνουά: 5.02 εναντίον 5.33;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ που σημειώθηκαν: 2.91 εναντίον 2.65;
    • μέσος όρος συνολικών γκολ που δέχτηκαν: 2.28 εναντίον 2.93;
    • Lugano: μέσος όρος συνολικού σκορ εντός έδρας στο τουρνουά - 3.05;
    • Rapperswil Jona Lakers: μέσος όρος συνολικού σκορ εκτός έδρας στο τουρνουά - 2.86;
    • τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών γκολ που σημειώθηκαν): 2.8 (εντός - 2.67) εναντίον 2.3 (εκτός - 2.8).
    Τάσεις
    • Lugano Σκοράρει πάνω από 2.5 γκολ σε 6 της τελευταίας 7 σπίτι παιχνίδια (National League A).
    👉Πρόβλεψη: Lugano Άντερ πακς πάνω από (2,5) (aποδόσεις: 1.58)

    Πρόβλεψη της σύνταξης

    Κρίσιμα στατιστικά στοιχεία:
    • Υπήρξαν Άντερ πάνω από 4.5 γκολ σε κάθε ένα από τα τελευταία 5 Lugano παιχνίδια (National League A).

    Άντερ πακς πάνω από (4,5)
    Δημοσιεύθηκε: 25/01/2026, 7:26 PM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: Lugano - Rapperswil Jona Lakers

    Lugano δεν χάνει την πρώτη περίοδο:
    hc-luganoσε 11 της τελευταίας 12 σπίτι παιχνίδια (National League).
    hc-luganoσε 10 της τελευταίας 11 παιχνίδια (National League).
    Rapperswil Jona Lakers δεν κερδίζει την πρώτη περίοδο:
    rapperswil-jona-lakersσε κάθε ένα από τα τελευταία 8 παιχνίδια (National League).
    1η περίοδος Lugano δεν θα χάσει
    -400
    Lugano δεν χάνει (στην κανονική διάρκεια):
    hc-luganoσε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια (National League).
    Rapperswil Jona Lakers δεν κερδίζει (στην κανονική διάρκεια):
    rapperswil-jona-lakersσε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια (National League).
    rapperswil-jona-lakersσε κάθε ένα από τα τελευταία 7 μακριά παιχνίδια (National League).
    Lugano δεν θα χάσει
    -357
    Lugano δεν χάνει τη δεύτερη περίοδο:
    hc-luganoσε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια (National League).
    2η περίοδος Lugano δεν θα χάσει
    -400
    Rapperswil Jona Lakers δεν χάνει τη δεύτερη περίοδο:
    rapperswil-jona-lakersσε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια (National League).
    2η περίοδος Rapperswil Jona Lakers δεν θα χάσει
    -167
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    Lugano - Rapperswil Jona Lakers Θέση στον πίνακα

    National League 25/26
    καιΓουόνΝικώΡοδέλεςγυαλιάΈντυπο
    4.
    Zurich Lions
    Zurich Lions
    522923147-11591
    5.
    HC Lugano
    HC Lugano
    522824150-12089
    6.
    Lausanne HC
    Lausanne HC
    522923155-13785
    7.
    Rapperswil Jona Lakers
    Rapperswil Jona Lakers
    522725150-15481
    8.
    EV Zug
    EV Zug
    522329126-14575