Jukurit Mikkeli vs Tappara Tampere Πρόβλεψη 27 Ιανουάριος 2026
📢Πώς θα χρησιμοποιήσουν οι ομάδες τις αλλαγές για να διατηρήσουν υψηλό ρυθμό παιχνιδιού; Οι εναλλαγές παίζουν σημαντικό ρόλο στο χόκεϊ, και η σωστή χρήση τους θα φέρει τις ομάδες Jukurit Mikkeli και Tappara Tampere πιο κοντά στη νίκη στον αγώνα, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 27 Ιανουάριος στις 4:30 PM στο πλαίσιο του τουρνουά "Liiga". Οι bookmakers έχουν ορίσει τις ακόλουθες αποδόσεις για τη νίκη των ομάδων - και , με την ομάδα Tappara Tampere να είναι το φαβορί.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Επισκόπηση των στατιστικών από τους επίσημους αγώνες μεταξύ Jukurit Mikkeli και Tappara Tampere:
- παιγμένα 38 παιχνίδια;
- νίκες εντός έδρας 11 (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου), εκτός έδρας - 27;
- eπιτευχθέντα γκολ: 89 εναντίον 127;
- μέσος όρος συνολικών στο πρώτο ημίχρονο - 1.58, δεύτερο - 1.79, τρίτο - 2.18;
- μέσος όρος συνολικά του αγώνα - 4.79.
Την τελευταία φορά που συναντήθηκαν ήταν στις 26 Νοέμβριος 2025 στην αρένα της Tappara Tampere - το σκορ του αγώνα ήταν 4:3.
Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Jukurit Mikkeli - Tappara

Jukurit Mikkeli Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η Jukurit Mikkeli έχει συμμετάσχει σε 41 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα:
- 17 νίκες,
- 24 ήττες.
📈Σε αυτήν τη σεζόν, η Jukurit Mikkeli έχει ποσοστό νίκης 41%, με το 59% των παιχνιδιών να λήγει με ήττα.
📊Η μέση συνολική της ομάδας είναι 4.88, σκοράροντας μέσο όρο 2.39 γκολ ανά αγώνα και δεχόμενη μέσο όρο 2.71 γκολ.
🏒Σε αυτήν τη σεζόν, η Jukurit Mikkeli έχει σκοράρει 98 γκολ:
- Η ομάδα ξεχωρίζει ιδιαίτερα στην περίοδο 2, όπου το 39.8% όλων των γκολ σημειώθηκε.
- Στο γήπεδό τους, ο μέσος όρος των γκολ που σημειώνονται είναι 2.73 ανά παιχνίδι.
🥅Και όσον αφορά την άμυνα, η Jukurit Mikkeli έχει δεχθεί 111 γκολ για την τρέχουσα σεζόν.
- Η περίοδος 3 αποδείχθηκε προκλητική, με το 45.45% όλων των γκολ να διαπραγματεύονται κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.
- Στο γήπεδο τους, ο μέσος όρος των γκολ που δέχονται είναι 2.73 ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Jukurit Mikkeli

Tappara Tampere Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η Tappara Tampere έχει λάβει μέρος σε 42 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα: 28 νίκες, 14 ήττες.
📈Για αυτήν τη σεζόν, το ποσοστό νίκης της Tappara Tampere είναι 67%, με το 33% των αγώνων να καταλήγει σε ήττα.
📊Ο μέσος όρος βαθμολογίας της ομάδας είναι 6, με 3.69 γκολ που σημειώνονται ανά αγώνα και καταχωρώντας μέσο όρο 2.4 γκολ.
🏒Μέχρι στιγμής, η Tappara Tampere έχει καταφέρει να σκοράρει 155 γκολ:
- Η ομάδα έχει επιδείξει εξαιρετική επίδοση στην περίοδο 2, με 40.65% όλων των γκολ που σημειώθηκαν.
- Ενώ στους αγώνες εκτός έδρας, ο μέσος όρος των γκολ σκοράρισματος πέφτει στα 3.75.
🥅Στην άμυνα, η Tappara Tampere έχει δεχθεί 101 γκολ αυτήν τη σεζόν.
- Η περίοδος 3 αποδείχθηκε προκλητική, με το 37.93% των συνολικών γκολ να δίνονται κατά τη διάρκειά της.
- Ενώ στους εκτός έδρας αγώνες, ο μέσος όρος αυξάνεται στα 2.9 γκολ ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Tappara Tampere
Πρόβλεψη για την 1η περίοδο
H2H:
- αριθμός αναμετρήσεων - 38;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (εντός έδρας) - 6; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 5;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην 1η περίοδο: 1.58;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 0.82, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 0.76.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: Jukurit Mikkeli (εντός) vs Tappara Tampere (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 22 vs 20;
- αριθμός νικών: 7 (31.82%) vs 5 (25%);
- αριθμός ηττών: 6 (27.27%) vs 10 (50%);
- αριθμός ισοπαλιών: 9 (40.91%) vs 5 (25%).
- μέσος όρος τερμάτων: 0.68 vs 0.95;
- μέσος όρος δεχόμενων τερμάτων: 0.55 vs 1.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 5 vs 5;
- αριθμός ηττών: 1 vs 3;
- αριθμός ισοπαλιών: 4 vs 2;
- μέσος όρος τερμάτων στην 1η περίοδο: 1.2 (σκοράρισμα - 0.8, δεχόμενα - 0.4) vs 2.2 (σκοράρισμα - 1.3, δεχόμενα - 0.9).
- Jukurit Mikkeli δεν χάνει την πρώτη περίοδο σε 10 της τελευταίας 11 σπίτι παιχνίδια κατάb Tappara Tampere (Liiga).
- Jukurit Mikkeli δεν χάνει την πρώτη περίοδο σε 7 της τελευταίας 8 παιχνίδια κατάb Tappara Tampere (Liiga).
- Jukurit Mikkeli δεν χάνει την πρώτη περίοδο σε 15 της τελευταίας 17 σπίτι παιχνίδια (Liiga).
- Jukurit Mikkeli δεν χάνει την πρώτη περίοδο σε 11 της τελευταίας 12 παιχνίδια (Liiga).
Πρόβλεψη για το σύνολο
H2H:
- Αριθμός αναμετρήσεων - 38;
- Νίκες γηπεδούχου - 11, νίκες φιλοξενούμενου - 27.
Στατιστικά: Jukurit Mikkeli vs Tappara Tampere
- Αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 41 vs 42;
- Νίκες: 17 (41%) vs 28 (67%);
- Ήττες: 24 (59%) vs 14 (33%);
- Νίκες εντός έδρας στο τουρνουά: 11;
- Νίκες εκτός έδρας στο τουρνουά: 12.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- Νίκες: 4 vs 7;
- Ήττες: 6 vs 3;
- Νίκες εντός έδρας: 3;
- Νίκες εκτός έδρας: 3.
- Jukurit Mikkeli κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 17 της τελευταίας 18 σπίτι παιχνίδια (Liiga).
Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα
H2H:
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων ανά αγώνα για την ομάδα γηπεδούχων - 2.34, για την ομάδα φιλοξενούμενων - 3.34;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στις H2H - 4.79;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 1η περίοδο - 12 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στη 2η περίοδο - 15 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 3η περίοδο - 16 φορά.
Στατιστικά: Jukurit Mikkeli vs Tappara Tampere
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στο τουρνουά: 4.88 vs 6;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν: 2.39 vs 3.69;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που δέχθηκαν: 2.71 vs 2.4;
- Jukurit Mikkeli: μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην έδρα τους στο τουρνουά - 2.73;
- Tappara Tampere: μέσος όρος συνολικών τερμάτων εκτός έδρας στο τουρνουά - 3.75;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν): 2.9 (εντός έδρας - 3.5) vs 4.2 (εκτός έδρας - 4.2).
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 4.5 γκολ σε 11 της τελευταίας 12 Jukurit Mikkeli παιχνίδια κατάb Tappara Tampere (Liiga).
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 4.5 γκολ σε 9 της τελευταίας 10 Jukurit Mikkeli σπίτι παιχνίδια κατάb Tappara Tampere (Liiga).
Πρόβλεψη της σύνταξης
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 4.5 γκολ σε 11 της τελευταίας 12 Jukurit Mikkeli παιχνίδια κατάb Tappara Tampere (Liiga).
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 4.5 γκολ σε 9 της τελευταίας 10 Jukurit Mikkeli σπίτι παιχνίδια κατάb Tappara Tampere (Liiga).