Los Angeles Kings vs New York Rangers Πρόβλεψη 26 Μάρτιος 2025

    Los Angeles Kings
    Los Angeles Kings
    New York Rangers
    New York Rangers
    3
    1
    0
    2
    1
    0
    1
    0

    📢 Μπορούν οι "βασιλιάδες" να επεκτείνουν τη νικηφόρα πορεία τους στην έδρα τους; Οι τελευταίοι αγώνες διεξήχθησαν σε έναν ασυνήθιστα επιθετικό ρυθμό: Καρολίνα και Βοστώνη ηττήθηκαν διαδοχικά με συνολικό σκορ 14-4. Τώρα, οι "ρέιντζερς" έρχονται ως φιλοξενούμενοι, αντιμετωπίζοντας την πιθανότητα να βρεθούν εκτός ζώνης πλέι-οφ για πρώτη φορά μετά από αρκετό καιρό.

    Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο

    Τη φετινή σεζόν, οι ομάδες συναντήθηκαν μία φορά. Στο "Madison Square Garden", η ομάδα από το Λος Άντζελες επικράτησε με 5-1. Σε προηγούμενες σεζόν, οι "Kings" δεν κατάφερναν να δείξουν τέτοια αποδοτικότητα, καθώς η τελευταία φορά που σημείωσαν πάνω από τρία γκολ ήταν το 2018.

    Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Los Angeles - New York Rangers

    62%
    24 Νίκες
    36%
    14 Νίκες
    16.03.26
    NHL
    New York Rangers
    New York Rangers
    Los Angeles Kings
    Los Angeles Kings
    1
    4
    0
    1
    0
    2
    1
    1
    21.01.26
    NHL
    Los Angeles Kings
    Los Angeles Kings
    New York Rangers
    New York Rangers
    4
    3
    2
    2
    2
    0
    0
    1
    26.03.25
    NHL
    Los Angeles Kings
    Los Angeles Kings
    New York Rangers
    New York Rangers
    3
    1
    0
    0
    2
    1
    1
    0
    14.12.24
    NHL
    New York Rangers
    New York Rangers
    Los Angeles Kings
    Los Angeles Kings
    1
    5
    0
    2
    1
    3
    0
    0
    21.01.24
    NHL
    Los Angeles Kings
    Los Angeles Kings
    New York Rangers
    New York Rangers
    2
    1
    1
    0
    1
    1
    0
    0
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    Los Angeles Kings Επισκόπηση ομάδας

    Οι παίκτες του Jim Hiller παρουσιάζουν εξαιρετικά αποτελέσματα στον εντός έδρας πάγο, κερδίζοντας ήδη σε έξι συνεχόμενους αγώνες. Αυτή τη στιγμή, οι "βασιλιάδες" βρίσκονται στην πέμπτη θέση στη Δύση, προηγούμενοι κατά 6 πόντους από τον όγδοο St. Louis. Παρά τα 14 γκολ που σημείωσαν εναντίον της Βοστώνης και της Καρολίνας, οι γηπεδούχοι δεν καταφέρνουν πάντα να επιδεικνύουν τέτοια παραγωγικότητα. Στους τελευταίους 10 αγώνες, μόνο η εντυπωσιακή νίκη επί του Βέγκας (6-5) ξεχωρίζει, ενώ στους υπόλοιπους αγώνες η ομάδα επικεντρώνεται στην αμυντική τακτική και σπάνια σκοράρει πάνω από τρία γκολ. Ο κορυφαίος σκόρερ των "βασιλιάδων" είναι ο δεξιός επιθετικός της πρώτης γραμμής, Adrian Kempe (29+29). Η συμμετοχή του επιθετικού Trevor Moore στον επερχόμενο αγώνα είναι αμφίβολη, καθώς απουσίαζε από τον αγώνα με τη Βοστώνη.

    Αποτελέσματα αγώνων: Los Angeles Kings

    22.10.26
    NHL
    New York Islanders
    New York Islanders
    Los Angeles Kings
    Los Angeles Kings
    2
    3
    0
    2
    1
    0
    1
    0
    0
    1
    Ν
    20.10.26
    NHL
    Washington Capitals
    Washington Capitals
    Los Angeles Kings
    Los Angeles Kings
    2
    5
    2
    2
    0
    0
    0
    3
    Ν
    18.10.26
    NHL
    Los Angeles Kings
    Los Angeles Kings
    Boston Bruins
    Boston Bruins
    1
    4
    1
    0
    0
    1
    0
    3
    Η
    14.10.26
    NHL
    Los Angeles Kings
    Los Angeles Kings
    Edmonton Oilers
    Edmonton Oilers
    1
    4
    0
    3
    1
    0
    0
    1
    Η
    11.10.26
    NHL
    Vegas Golden Knights
    Vegas Golden Knights
    Los Angeles Kings
    Los Angeles Kings
    2
    1
    0
    0
    1
    1
    0
    0
    1
    0
    Η
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    New York Rangers Επισκόπηση ομάδας

    Η ομάδα της Νέας Υόρκης κινδυνεύει για πρώτη φορά εδώ και πολύ καιρό να μην προκριθεί στα πλέι-οφ. Οι "Rangers" παρουσιάζουν ασταθή φόρμα και στους τελευταίους δέκα αγώνες έχουν νικήσει μόνο τον ασταθή Βανκούβερ και τις ομάδες Κολόμπους και Μινεσότα που αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών. Παρά τα προβλήματα, οι "μπλε" σπάνια δέχονται περισσότερα από τρία γκολ ανά αγώνα. Στις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις, μόνο η ισχυρή επίθεση του Τορόντο κατάφερε να σκοράρει τέσσερις φορές εναντίον του Ίγκορ Σέστερκιν. Οι "Rangers" θα συνεχίσουν να μάχονται με την Οτάβα και το Μόντρεαλ για μια θέση στα πλέι-οφ, καθώς η διαφορά από την έβδομη θέση είναι μόλις 5 βαθμοί. Ο κεντρικός επιθετικός Τζέι Τι Μίλερ έχει σημειώσει πτώση στις επιδόσεις του στους τελευταίους δέκα αγώνες, σκοράροντας μόνο εναντίον της Βανκούβερ (από την οποία μεταγράφηκε στους "μπλε"). Ο κορυφαίος σκόρερ για άλλη μια χρονιά είναι ο Ρώσος Αρτέμι Πανάριν (31+44). Ο αγώνας με τους "Kings" μπορεί να διεξαχθεί χωρίς τον κεντρικό τρίτης γραμμής Σαμ Κάρικ (6+12).

    Αποτελέσματα αγώνων: New York Rangers

    22.10.26
    NHL
    Toronto Maple Leafs
    Toronto Maple Leafs
    New York Rangers
    New York Rangers
    5
    4
    2
    1
    2
    2
    1
    1
    Η
    19.10.26
    NHL
    New York Rangers
    New York Rangers
    Anaheim Ducks
    Anaheim Ducks
    5
    2
    1
    0
    3
    0
    1
    2
    Ν
    17.10.26
    NHL
    Columbus Blue Jackets
    Columbus Blue Jackets
    New York Rangers
    New York Rangers
    1
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    1
    0
    Η
    15.10.26
    NHL
    New Jersey Devils
    New Jersey Devils
    New York Rangers
    New York Rangers
    7
    1
    1
    0
    4
    0
    2
    1
    Η
    13.10.26
    NHL
    New York Rangers
    New York Rangers
    Tampa Bay Lightning
    Tampa Bay Lightning
    4
    1
    2
    1
    1
    0
    1
    0
    Ν
    Empty
    Δεν υπάρχουν αγώνες
    Δεν υπάρχουν δεδομένα σε αυτήν την καρτέλα

    🏒 Πιθανές Συνθέσεις

    Λος Άντζελες: Κιούμπερ - Άντερσον, Ντόουτι - Κουζμένκο, Κόπιταρ, Κέμπε

    Ρέιντζερς: Σέστερκιν - Μίλερ, Μπόργκεν - Παναρίν, Τρότσεκ, Λαφρενιέ

    🥅 Τερματοφύλακες

    Ο τερματοφύλακας των "Βασιλιάδων", Ντάρσι Κιούμπερ, είναι ένας από τους πιο σταθερούς γκολκίπερ στο NHL τον τελευταίο καιρό. Στις 14 και 16 Μαρτίου κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του απέναντι στην Ουάσινγκτον και το Νάσβιλ. Αναμένεται να ξεκινήσει ξανά βασικός κόντρα στους «Ρέιντζερς». Αυτή τη σεζόν έχει 24 νίκες σε 41 αγώνες, με συντελεστή αξιοπιστίας 2,13 και ποσοστό αποκρούσεων 0,918.

    Ο βασικός τερματοφύλακας των Ρέιντζερς είναι ο Ρώσος Ίγκορ Σέστερκιν. Στις 22 Μαρτίου έδωσε έναν εντυπωσιακό αγώνα απέναντι στο Βανκούβερ, αποκρούοντας 36 από τις 39 προσπάθειες. Αυτόν τον μήνα έχει τέσσερις νίκες, τέσσερις ήττες και δύο ήττες στην παράταση. Η στατιστική του Μαρτίου είναι: συντελεστής αξιοπιστίας 2,31 και ποσοστό αποκρούσεων 0,918.

    Προβλέψεις Συντακτών

    Στους δύο τελευταίους αγώνες τους, η ομάδα του Λος Άντζελες εντυπωσίασε με την αποτελεσματικότητά της, αλλά δύσκολα θα συνεχίσει αυτό το μοτίβο στον επερχόμενο αγώνα. Ο λόγος είναι η εξαιρετική απόδοση του Ιγκόρ Σέστερκιν, που έχει επιτρέψει περισσότερα από τρία γκολ μόνο στον αγώνα με το Τορόντο στους τελευταίους αγώνες του. Επιπλέον, οι "Ρέιντζερς" έχουν εξαιρετική στατιστική στις προσωπικές αναμετρήσεις με τους "Κινγκς", καθώς δεν έχουν δεχθεί περισσότερα από τρία γκολ σε εννέα από τις δέκα τελευταίες συναντήσεις τους. Ο Παναρίν και η παρέα του επιδιώκουν την είσοδο στα πλέι-οφ και πιθανότατα θα επικεντρωθούν σε τακτικό πλάνο παιχνιδιού, αποφεύγοντας να ανοιχτούν στην επίθεση. Το Λος Άντζελες, εκτός από τις πρόσφατες μεγάλες νίκες επί της Βοστώνης και της Καρολίνας, συνήθως παίζει σε αγώνες με χαμηλή παραγωγικότητα. Κατά την άποψή μας, η πιο λογική πρόβλεψη είναι το ατομικό σύνολο του Λος Άντζελες κάτω από 3,5 γκολ.
    Los Angeles Kings Άντερ πακς λιγότερος (3,5)
    συντελεστής-208
    Δημοσιεύθηκε: 24/03/2025, 3:26 AM

    Δεν υπάρχουν σχόλια

    Ελάχιστο — 20 Χαρακτήρες, Μέγιστο —500 Χαρακτήρες

    Στατιστικές προβλέψεις: Los Angeles Kings - New York Rangers

    Los Angeles Kings κερδίζει την πρώτη περίοδο:
    los-angeles-kingsσε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια (NHL).
    1η περίοδος Los Angeles Kings Νίκη
    MyBookie
    +155
    Los Angeles Kings δεν κερδίζει την τρίτη περίοδο:
    los-angeles-kingsnew-york-rangersσε κάθε ένα από τα τελευταία 9 παιχνίδια κατάb New York Rangers (NHL).
    3η περίοδος New York Rangers δεν θα χάσει
    MyBookie
    -222
    Los Angeles Kings δεν χάνει (στην κανονική διάρκεια):
    los-angeles-kingsσε 23 της τελευταίας 24 σπίτι παιχνίδια (NHL).
    los-angeles-kingsσε 9 της τελευταίας 10 παιχνίδια (NHL).
    Los Angeles Kings δεν θα χάσει
    MyBookie
    -417
    Los Angeles Kings δεν χάνει την τρίτη περίοδο:
    los-angeles-kingsσε 10 της τελευταίας 11 σπίτι παιχνίδια (NHL).
    3η περίοδος Los Angeles Kings δεν θα χάσει
    MyBookie
    -435
    Όλα τα γεγονότα για τους αντιπάλους

    Los Angeles Kings - New York Rangers Θέση στον πίνακα

    Eastern Conference
    ΑΝΗΡοδέλεςΒΦόρμα
    1.
    Washington Capitals
    Washington Capitals
    825131288-232111
    2.
    Toronto Maple Leafs
    Toronto Maple Leafs
    825230268-231108
    3.
    Tampa Bay Lightning
    Tampa Bay Lightning
    824735294-219102
    10.
    Detroit Red Wings
    Detroit Red Wings
    823943238-25986
    11.
    New York Rangers
    New York Rangers
    823943256-25585
    12.
    New York Islanders
    New York Islanders
    823547224-26082