Storhamar Hockey vs Narvik Ishockeyklubb Πρόβλεψη 22 Ιανουάριος 2026
📢Πώς θα χρησιμοποιήσουν οι ομάδες τις αλλαγές για να διατηρήσουν υψηλό ρυθμό παιχνιδιού; Οι εναλλαγές παίζουν σημαντικό ρόλο στο χόκεϊ, και η σωστή χρήση τους θα φέρει τις ομάδες Storhamar Hockey και Narvik Ishockeyklubb πιο κοντά στη νίκη στον αγώνα, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 22 Ιανουάριος στις 5:30 PM στο πλαίσιο του τουρνουά "Eliteserien". Οι bookmakers έχουν ορίσει τις ακόλουθες αποδόσεις για τη νίκη των ομάδων - και , με την ομάδα Storhamar Hockey να είναι το φαβορί.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Επισκόπηση των στατιστικών από τους επίσημους αγώνες μεταξύ Storhamar Hockey και Narvik Ishockeyklubb:
- παιγμένα 17 παιχνίδια;
- νίκες εντός έδρας 15 (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου), εκτός έδρας - 2;
- eπιτευχθέντα γκολ: 86 εναντίον 31;
- μέσος όρος συνολικών στο πρώτο ημίχρονο - 2, δεύτερο - 2.94, τρίτο - 1.82;
- μέσος όρος συνολικά του αγώνα - 6.71.
Την τελευταία φορά που συναντήθηκαν ήταν στις 28 Δεκέμβριος 2025 στην αρένα της Narvik Ishockeyklubb - το σκορ του αγώνα ήταν 2:6.
Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Storhamar - Narvik Ishockeyklubb

Storhamar Hockey Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η Storhamar Hockey έχει συμμετάσχει σε 32 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα:
- 27 νίκες,
- 5 ήττες.
📈Σε αυτήν τη σεζόν, η Storhamar Hockey έχει ποσοστό νίκης 84%, με το 16% των παιχνιδιών να λήγει με ήττα.
📊Η μέση συνολική της ομάδας είναι 6.42, σκοράροντας μέσο όρο 4.48 γκολ ανά αγώνα και δεχόμενη μέσο όρο 2.19 γκολ.
🏒Σε αυτήν τη σεζόν, η Storhamar Hockey έχει σκοράρει 139 γκολ:
- Η ομάδα ξεχωρίζει ιδιαίτερα στην περίοδο 1, όπου το 36.69% όλων των γκολ σημειώθηκε.
- Στο γήπεδό τους, ο μέσος όρος των γκολ που σημειώνονται είναι 5.07 ανά παιχνίδι.
🥅Και όσον αφορά την άμυνα, η Storhamar Hockey έχει δεχθεί 68 γκολ για την τρέχουσα σεζόν.
- Η περίοδος 2 αποδείχθηκε προκλητική, με το 41.18% όλων των γκολ να διαπραγματεύονται κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.
- Στο γήπεδο τους, ο μέσος όρος των γκολ που δέχονται είναι 5.07 ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Storhamar Hockey

Narvik Ishockeyklubb Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η Narvik Ishockeyklubb έχει λάβει μέρος σε 33 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα: 14 νίκες, 19 ήττες.
📈Για αυτήν τη σεζόν, το ποσοστό νίκης της Narvik Ishockeyklubb είναι 42%, με το 58% των αγώνων να καταλήγει σε ήττα.
📊Ο μέσος όρος βαθμολογίας της ομάδας είναι 6.7, με 2.97 γκολ που σημειώνονται ανά αγώνα και καταχωρώντας μέσο όρο 3.85 γκολ.
🏒Μέχρι στιγμής, η Narvik Ishockeyklubb έχει καταφέρει να σκοράρει 98 γκολ:
- Η ομάδα έχει επιδείξει εξαιρετική επίδοση στην περίοδο 1, με 34.69% όλων των γκολ που σημειώθηκαν.
- Ενώ στους αγώνες εκτός έδρας, ο μέσος όρος των γκολ σκοράρισματος πέφτει στα 2.76.
🥅Στην άμυνα, η Narvik Ishockeyklubb έχει δεχθεί 127 γκολ αυτήν τη σεζόν.
- Η περίοδος 1 αποδείχθηκε προκλητική, με το 33.78% των συνολικών γκολ να δίνονται κατά τη διάρκειά της.
- Ενώ στους εκτός έδρας αγώνες, ο μέσος όρος αυξάνεται στα 4.35 γκολ ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Narvik Ishockeyklubb
Πρόβλεψη για την 1η περίοδο
H2H:
- αριθμός αναμετρήσεων - 17;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (εντός έδρας) - 5; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 0;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην 1η περίοδο: 2;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 1.65, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 0.35.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: Storhamar Hockey (εντός) vs Narvik Ishockeyklubb (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 14 vs 17;
- αριθμός νικών: 9 (64.29%) vs 5 (29.41%);
- αριθμός ηττών: 3 (21.43%) vs 8 (47.06%);
- αριθμός ισοπαλιών: 2 (14.29%) vs 4 (23.53%).
- μέσος όρος τερμάτων: 1.71 vs 1.06;
- μέσος όρος δεχόμενων τερμάτων: 0.57 vs 1.47.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 8 vs 3;
- αριθμός ηττών: 0 vs 4;
- αριθμός ισοπαλιών: 2 vs 3;
- μέσος όρος τερμάτων στην 1η περίοδο: 2.1 (σκοράρισμα - 1.9, δεχόμενα - 0.2) vs 2.9 (σκοράρισμα - 1.2, δεχόμενα - 1.7).
- Υπήρξαν Το σύνολο της πρώτης περιόδου είναι πάνω από 1.5 γκολ σε κάθε ένα από τα τελευταία 5 Storhamar Hockey παιχνίδια κατάb Narvik Ishockeyklubb (Eliteserien).
- Υπήρξαν Το σύνολο της πρώτης περιόδου είναι πάνω από 1.5 γκολ σε 6 της τελευταίας 7 Storhamar Hockey σπίτι παιχνίδια (Eliteserien).
- Υπήρξαν Το σύνολο της πρώτης περιόδου είναι πάνω από 1.5 γκολ σε 12 της τελευταίας 13 Narvik Ishockeyklubb παιχνίδια (Eliteserien).
- Υπήρξαν Το σύνολο της πρώτης περιόδου είναι πάνω από 1.5 γκολ σε 6 της τελευταίας 7 Narvik Ishockeyklubb μακριά παιχνίδια (Eliteserien).
Πρόβλεψη για το σύνολο
H2H:
- Αριθμός αναμετρήσεων - 17;
- Νίκες γηπεδούχου - 15, νίκες φιλοξενούμενου - 2.
Στατιστικά: Storhamar Hockey vs Narvik Ishockeyklubb
- Αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 32 vs 33;
- Νίκες: 26 (84%) vs 14 (42%);
- Ήττες: 5 (16%) vs 19 (58%);
- Νίκες εντός έδρας στο τουρνουά: 12;
- Νίκες εκτός έδρας στο τουρνουά: 5.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- Νίκες: 9 vs 4;
- Ήττες: 1 vs 6;
- Νίκες εντός έδρας: 4;
- Νίκες εκτός έδρας: 2.
- Narvik Ishockeyklubb κερδίζει με χάντικαπ +4.5 σε κάθε ένα από τα τελευταία 9 παιχνίδια (Eliteserien).
- Narvik Ishockeyklubb κερδίζει με χάντικαπ +4.5 σε 8 της τελευταίας 9 μακριά παιχνίδια (Eliteserien).
Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα
H2H:
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων ανά αγώνα για την ομάδα γηπεδούχων - 5.06, για την ομάδα φιλοξενούμενων - 1.82;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στις H2H - 6.71;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 1η περίοδο - 6 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στη 2η περίοδο - 9 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 3η περίοδο - 6 φορά.
Στατιστικά: Storhamar Hockey vs Narvik Ishockeyklubb
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στο τουρνουά: 6.42 vs 6.7;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν: 4.48 vs 2.97;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που δέχθηκαν: 2.19 vs 3.85;
- Storhamar Hockey: μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην έδρα τους στο τουρνουά - 5.07;
- Narvik Ishockeyklubb: μέσος όρος συνολικών τερμάτων εκτός έδρας στο τουρνουά - 2.76;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν): 5.1 (εντός έδρας - 5.4) vs 3.1 (εκτός έδρας - 2.83).
- Narvik Ishockeyklubb Σκοράρει πάνω από 1.5 γκολ σε 6 της τελευταίας 7 παιχνίδια κατάb Storhamar Hockey (Eliteserien).
- Narvik Ishockeyklubb Σκοράρει πάνω από 1.5 γκολ σε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια (Eliteserien).
Πρόβλεψη της σύνταξης
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 6.5 γκολ σε 6 της τελευταίας 7 Storhamar Hockey σπίτι παιχνίδια (Eliteserien).
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 6.5 γκολ σε 12 της τελευταίας 13 Narvik Ishockeyklubb παιχνίδια (Eliteserien).