VSV vs FTC-Telekom Πρόβλεψη 19 Δεκέμβριος 2025
📢Πώς θα χρησιμοποιήσουν οι ομάδες τις αλλαγές για να διατηρήσουν υψηλό ρυθμό παιχνιδιού; Οι εναλλαγές παίζουν σημαντικό ρόλο στο χόκεϊ, και η σωστή χρήση τους θα φέρει τις ομάδες VSV και FTC-Telekom πιο κοντά στη νίκη στον αγώνα, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 19 Δεκέμβριος στις 6:15 PM στο πλαίσιο του τουρνουά "ICE Hockey League". Οι bookmakers έχουν ορίσει τις ακόλουθες αποδόσεις για τη νίκη των ομάδων - και , με την ομάδα VSV να είναι το φαβορί.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Σε όλο αυτό το διάστημα, οι ομάδες έχουν παίξει μόνο δύο επίσημους αγώνες. Τελευταία φορά που οι ομάδες VSV και FTC-Telekom συναντήθηκαν ήταν στις 19 Οκτώβριος 2025 στην αρένα της ομάδας VSV - το σκορ του αγώνα ήταν 5:4.

VSV Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η VSV έχει συμμετάσχει σε 25 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα:
- 12 νίκες,
- 13 ήττες.
📈Σε αυτήν τη σεζόν, η VSV έχει ποσοστό νίκης 48%, με το 52% των παιχνιδιών να λήγει με ήττα.
📊Η μέση συνολική της ομάδας είναι 6.28, σκοράροντας μέσο όρο 3.32 γκολ ανά αγώνα και δεχόμενη μέσο όρο 3.2 γκολ.
🏒Σε αυτήν τη σεζόν, η VSV έχει σκοράρει 83 γκολ:
- Η ομάδα ξεχωρίζει ιδιαίτερα στην περίοδο 2, όπου το 44.58% όλων των γκολ σημειώθηκε.
- Στο γήπεδό τους, ο μέσος όρος των γκολ που σημειώνονται είναι 3.25 ανά παιχνίδι.
🥅Και όσον αφορά την άμυνα, η VSV έχει δεχθεί 80 γκολ για την τρέχουσα σεζόν.
- Η περίοδος 2 αποδείχθηκε προκλητική, με το 42.11% όλων των γκολ να διαπραγματεύονται κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.
- Στο γήπεδο τους, ο μέσος όρος των γκολ που δέχονται είναι 3.25 ανά παιχνίδι.

FTC-Telekom Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η FTC-Telekom έχει λάβει μέρος σε 27 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα: 11 νίκες, 16 ήττες.
📈Για αυτήν τη σεζόν, το ποσοστό νίκης της FTC-Telekom είναι 42%, με το 58% των αγώνων να καταλήγει σε ήττα.
📊Ο μέσος όρος βαθμολογίας της ομάδας είναι 5.62, με 2.73 γκολ που σημειώνονται ανά αγώνα και καταχωρώντας μέσο όρο 3.15 γκολ.
🏒Μέχρι στιγμής, η FTC-Telekom έχει καταφέρει να σκοράρει 71 γκολ:
- Η ομάδα έχει επιδείξει εξαιρετική επίδοση στην περίοδο 2, με 36.62% όλων των γκολ που σημειώθηκαν.
- Ενώ στους αγώνες εκτός έδρας, ο μέσος όρος των γκολ σκοράρισματος πέφτει στα 2.08.
🥅Στην άμυνα, η FTC-Telekom έχει δεχθεί 82 γκολ αυτήν τη σεζόν.
- Η περίοδος 1 αποδείχθηκε προκλητική, με το 36.11% των συνολικών γκολ να δίνονται κατά τη διάρκειά της.
- Ενώ στους εκτός έδρας αγώνες, ο μέσος όρος αυξάνεται στα 3 γκολ ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: FTC-Telekom
Πρόβλεψη για την 1η περίοδο
H2H:
- αριθμός αναμετρήσεων - 2;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (εντός έδρας) - 1; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 0;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην 1η περίοδο: 4;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 3, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 1.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: VSV (εντός) vs FTC-Telekom (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 12 vs 12;
- αριθμός νικών: 4 (33.33%) vs 3 (25%);
- αριθμός ηττών: 5 (41.67%) vs 5 (41.67%);
- αριθμός ισοπαλιών: 3 (25%) vs 4 (33.33%).
- μέσος όρος τερμάτων: 0.67 vs 0.58;
- μέσος όρος δεχόμενων τερμάτων: 0.67 vs 1.08.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 2 vs 5;
- αριθμός ηττών: 2 vs 2;
- αριθμός ισοπαλιών: 6 vs 3;
- μέσος όρος τερμάτων στην 1η περίοδο: 0.8 (σκοράρισμα - 0.4, δεχόμενα - 0.4) vs 1.4 (σκοράρισμα - 0.8, δεχόμενα - 0.6).
- VSV Σκοράρει λιγότερο από 1.5 γκολ στην πρώτη περίοδο σε κάθε ένα από τα τελευταία 9 παιχνίδια (ICE Hockey League).
- VSV Σκοράρει λιγότερο από 1.5 γκολ στην πρώτη περίοδο σε κάθε ένα από τα τελευταία 5 σπίτι παιχνίδια (ICE Hockey League).
Πρόβλεψη για το σύνολο
H2H:
- Αριθμός αναμετρήσεων - 2;
- Νίκες γηπεδούχου - 2, νίκες φιλοξενούμενου - 0.
Στατιστικά: VSV vs FTC-Telekom
- Αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 25 vs 27;
- Νίκες: 12 (48%) vs 11 (42%);
- Ήττες: 13 (52%) vs 15 (58%);
- Νίκες εντός έδρας στο τουρνουά: 6;
- Νίκες εκτός έδρας στο τουρνουά: 4.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- Νίκες: 4 vs 6;
- Ήττες: 6 vs 4;
- Νίκες εντός έδρας: 3;
- Νίκες εκτός έδρας: 2.
- FTC-Telekom κερδίζει με χάντικαπ +2.5 σε 12 της τελευταίας 14 μακριά παιχνίδια.
- FTC-Telekom κερδίζει με χάντικαπ +2.5 σε 8 της τελευταίας 9 παιχνίδια (ICE Hockey League).
Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα
H2H:
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων ανά αγώνα για την ομάδα γηπεδούχων - 4.5, για την ομάδα φιλοξενούμενων - 3;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στις H2H - 6.5;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 1η περίοδο - 2 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στη 2η περίοδο - 0 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 3η περίοδο - 1 φορά.
Στατιστικά: VSV vs FTC-Telekom
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στο τουρνουά: 6.28 vs 5.62;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν: 3.32 vs 2.73;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που δέχθηκαν: 3.2 vs 3.15;
- VSV: μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην έδρα τους στο τουρνουά - 3.25;
- FTC-Telekom: μέσος όρος συνολικών τερμάτων εκτός έδρας στο τουρνουά - 2.08;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν): 3.3 (εντός έδρας - 3.5) vs 2.4 (εκτός έδρας - 2).
- VSV Σκοράρει λιγότερο από 4.5 γκολ σε κάθε ένα από τα τελευταία 9 παιχνίδια (ICE Hockey League).
- VSV Σκοράρει λιγότερο από 4.5 γκολ σε κάθε ένα από τα τελευταία 5 σπίτι παιχνίδια (ICE Hockey League).