SaiPa Lappeenranta vs Jukurit Mikkeli Πρόβλεψη 17 Ιανουάριος 2026
📢Πώς θα χρησιμοποιήσουν οι ομάδες τις αλλαγές για να διατηρήσουν υψηλό ρυθμό παιχνιδιού; Οι εναλλαγές παίζουν σημαντικό ρόλο στο χόκεϊ, και η σωστή χρήση τους θα φέρει τις ομάδες SaiPa Lappeenranta και Jukurit Mikkeli πιο κοντά στη νίκη στον αγώνα, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 17 Ιανουάριος στις 2:00 PM στο πλαίσιο του τουρνουά "Liiga". Οι bookmakers έχουν ορίσει τις ακόλουθες αποδόσεις για τη νίκη των ομάδων - και , με την ομάδα SaiPa Lappeenranta να είναι το φαβορί.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Επισκόπηση των στατιστικών από τους επίσημους αγώνες μεταξύ SaiPa Lappeenranta και Jukurit Mikkeli:
- παιγμένα 37 παιχνίδια;
- νίκες εντός έδρας 16 (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου), εκτός έδρας - 21;
- eπιτευχθέντα γκολ: 74 εναντίον 88;
- μέσος όρος συνολικών στο πρώτο ημίχρονο - 1.27, δεύτερο - 1.19, τρίτο - 1.73;
- μέσος όρος συνολικά του αγώνα - 3.95.
Την τελευταία φορά που συναντήθηκαν ήταν στις 16 Ιανουάριος 2026 στην αρένα της Jukurit Mikkeli - το σκορ του αγώνα ήταν 1:4.
Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων SaiPa - Jukurit Mikkeli

SaiPa Lappeenranta Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η SaiPa Lappeenranta έχει συμμετάσχει σε 40 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα:
- 23 νίκες,
- 17 ήττες.
📈Σε αυτήν τη σεζόν, η SaiPa Lappeenranta έχει ποσοστό νίκης 56%, με το 44% των παιχνιδιών να λήγει με ήττα.
📊Η μέση συνολική της ομάδας είναι 5.93, σκοράροντας μέσο όρο 3.27 γκολ ανά αγώνα και δεχόμενη μέσο όρο 2.76 γκολ.
🏒Σε αυτήν τη σεζόν, η SaiPa Lappeenranta έχει σκοράρει 134 γκολ:
- Η ομάδα ξεχωρίζει ιδιαίτερα στην περίοδο 3, όπου το 41.04% όλων των γκολ σημειώθηκε.
- Στο γήπεδό τους, ο μέσος όρος των γκολ που σημειώνονται είναι 3.15 ανά παιχνίδι.
🥅Και όσον αφορά την άμυνα, η SaiPa Lappeenranta έχει δεχθεί 113 γκολ για την τρέχουσα σεζόν.
- Η περίοδος 3 αποδείχθηκε προκλητική, με το 35.71% όλων των γκολ να διαπραγματεύονται κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.
- Στο γήπεδο τους, ο μέσος όρος των γκολ που δέχονται είναι 3.15 ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: SaiPa Lappeenranta

Jukurit Mikkeli Επισκόπηση ομάδας
🏆Στην τρέχουσα σεζόν, η Jukurit Mikkeli έχει λάβει μέρος σε 37 αγώνες, επιτυγχάνοντας τα ακόλουθα αποτελέσματα: 16 νίκες, 21 ήττες.
📈Για αυτήν τη σεζόν, το ποσοστό νίκης της Jukurit Mikkeli είναι 43%, με το 57% των αγώνων να καταλήγει σε ήττα.
📊Ο μέσος όρος βαθμολογίας της ομάδας είναι 4.73, με 2.3 γκολ που σημειώνονται ανά αγώνα και καταχωρώντας μέσο όρο 2.62 γκολ.
🏒Μέχρι στιγμής, η Jukurit Mikkeli έχει καταφέρει να σκοράρει 85 γκολ:
- Η ομάδα έχει επιδείξει εξαιρετική επίδοση στην περίοδο 3, με 38.82% όλων των γκολ που σημειώθηκαν.
- Ενώ στους αγώνες εκτός έδρας, ο μέσος όρος των γκολ σκοράρισματος πέφτει στα 2.
🥅Στην άμυνα, η Jukurit Mikkeli έχει δεχθεί 97 γκολ αυτήν τη σεζόν.
- Η περίοδος 3 αποδείχθηκε προκλητική, με το 49.02% των συνολικών γκολ να δίνονται κατά τη διάρκειά της.
- Ενώ στους εκτός έδρας αγώνες, ο μέσος όρος αυξάνεται στα 2.83 γκολ ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Jukurit Mikkeli
Πρόβλεψη για την 1η περίοδο
H2H:
- αριθμός αναμετρήσεων - 37;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (εντός έδρας) - 3; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 5;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην 1η περίοδο: 1.27;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 0.57, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 0.7.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: SaiPa Lappeenranta (εντός) vs Jukurit Mikkeli (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 20 vs 18;
- αριθμός νικών: 8 (40%) vs 4 (22.22%);
- αριθμός ηττών: 5 (25%) vs 5 (27.78%);
- αριθμός ισοπαλιών: 7 (35%) vs 9 (50%).
- μέσος όρος τερμάτων: 0.95 vs 0.39;
- μέσος όρος δεχόμενων τερμάτων: 0.7 vs 0.44.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 3 vs 2;
- αριθμός ηττών: 3 vs 3;
- αριθμός ισοπαλιών: 4 vs 5;
- μέσος όρος τερμάτων στην 1η περίοδο: 1.6 (σκοράρισμα - 0.8, δεχόμενα - 0.8) vs 0.9 (σκοράρισμα - 0.4, δεχόμενα - 0.5).
- SaiPa Lappeenranta Σκοράρει πάνω από 0.5 γκολ στην πρώτη περίοδο σε 6 της τελευταίας 7 παιχνίδια κατάb Jukurit Mikkeli (Liiga).
Πρόβλεψη για το σύνολο
H2H:
- Αριθμός αναμετρήσεων - 37;
- Νίκες γηπεδούχου - 16, νίκες φιλοξενούμενου - 21.
Στατιστικά: SaiPa Lappeenranta vs Jukurit Mikkeli
- Αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 40 vs 37;
- Νίκες: 23 (56%) vs 16 (43%);
- Ήττες: 18 (44%) vs 21 (57%);
- Νίκες εντός έδρας στο τουρνουά: 9;
- Νίκες εκτός έδρας στο τουρνουά: 6.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- Νίκες: 6 vs 4;
- Ήττες: 4 vs 6;
- Νίκες εντός έδρας: 1;
- Νίκες εκτός έδρας: 2.
- Jukurit Mikkeli κερδίζει με χάντικαπ +1.5 σε 11 της τελευταίας 12 μακριά παιχνίδια κατάb SaiPa Lappeenranta (Liiga).
Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα
H2H:
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων ανά αγώνα για την ομάδα γηπεδούχων - 2, για την ομάδα φιλοξενούμενων - 2.38;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στις H2H - 3.95;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 1η περίοδο - 12 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στη 2η περίοδο - 12 φορά;
- και οι δύο ομάδες σκόραραν στην 3η περίοδο - 11 φορά.
Στατιστικά: SaiPa Lappeenranta vs Jukurit Mikkeli
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων στο τουρνουά: 5.93 vs 4.73;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν: 3.27 vs 2.3;
- μέσος όρος συνολικών τερμάτων που δέχθηκαν: 2.76 vs 2.62;
- SaiPa Lappeenranta: μέσος όρος συνολικών τερμάτων στην έδρα τους στο τουρνουά - 3.15;
- Jukurit Mikkeli: μέσος όρος συνολικών τερμάτων εκτός έδρας στο τουρνουά - 2;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών τερμάτων που σημειώθηκαν): 2.9 (εντός έδρας - 2.75) vs 2.1 (εκτός έδρας - 1.67).
- Jukurit Mikkeli Σκοράρει πάνω από 1.5 γκολ σε κάθε ένα από τα τελευταία 15 μακριά παιχνίδια κατάb SaiPa Lappeenranta (Liiga).
Πρόβλεψη της σύνταξης
- Υπήρξαν Άντερ λιγότερο από 5.5 γκολ σε κάθε ένα από τα τελευταία 7 Jukurit Mikkeli μακριά παιχνίδια (Liiga).