Maroussi Athens vs Aris Πρόβλεψη 26 Απρίλιος 2025
📢Ποια τακτικά σχήματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν εναντίον της ζώνης άμυνας; Οι Maroussi Athens και BC Aris Thessaloniki θα μας δείξουν τις επιθετικές τους επιλογές όταν αναμετρηθούν στις 26 Απρίλιος στις 3:00 PM στο τουρνουά "A1 Basketball League". Το φαβορί του αγώνα είναι η ομάδα Maroussi Athens και η νίκη κάθε πλευράς αποτιμάται ως εξής: έναντι . Θα αναλύσουμε πόσο ακριβείς είναι οι αξιολογήσεις των bookmakers στην πρόβλεψή μας.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Στατιστική ανάλυση των προηγούμενων επίσημων αγώνων μεταξύ των ομάδων Maroussi Athens και BC Aris Thessaloniki:
- έπαιξαν 5 αγώνες;
- νίκες (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου): 2 για την σημερινή γηπεδούχο ομάδα και 3 για τους φιλοξενούμενους;
- η γηπεδούχος ομάδα έχει κατά μέσο όρο 73.4 πόντους ανά αγώνα, οι φιλοξενούμενοι - 76.2;
- μέσος συνολικός αριθμός πόντων του αγώνα - 149.6;
Η τελευταία αναμέτρηση έγινε στις 01 Φεβρουάριος 2025 στον χώρο της ομάδας Maroussi Athens και έληξε με σκορ 73:78.
Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Maroussi Athens - Aris

Maroussi Athens Επισκόπηση ομάδας
🏆Αυτή τη σεζόν, Maroussi Athens έχει πάτησε το πόδι του στο δικαστήριο για το 22 ταιριάζει με τις επιδόσεις τους, το σπάσιμο κάτω ως εξής: 5 νίκες, 17 ήττες.
📈Σε όλη αυτή τη σεζόν, Maroussi Athens μπορεί να υπερηφανεύεται για μια επιτυχία ποσοστό 22.73%, ενώ οι ήττες λογαριασμό για να 77.27% του συνολικού τους αγώνες.
📊Η ομάδα παίζει με το μέσο όρο πάνω/κάτω του 163.23 μονάδες, με μέσο όρο 77.5 πόντους ανά αγώνα και παραδέχονται 85.73 σημεία της αντιπολίτευσης.
🏀Στο σπίτι τους χώρο, η ομάδα έχει μέσο όρο γκολ ανά παιχνίδι είναι 77.82 σημεία. Στο σπίτι παιχνίδια, η ομάδα είναι η άμυνα δέχεται κατά μέσο όρο 82.82 πόντους ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Maroussi Athens

Aris Thessaloniki Επισκόπηση ομάδας
🏆Αυτή τη σεζόν, BC Aris Thessaloniki έχει πάτησε το πόδι του στο δικαστήριο για το 22 ταιριάζει με τις επιδόσεις τους, το σπάσιμο κάτω ως εξής: 9 νίκες, 13 ήττες.
📈Σε όλη αυτή τη σεζόν, BC Aris Thessaloniki μπορεί να υπερηφανεύεται για μια επιτυχία ποσοστό 39.13%, ενώ οι ήττες λογαριασμό για να 60.87% του συνολικού τους αγώνες.
📊Η ομάδα παίζει με το μέσο όρο πάνω/κάτω του 160.83 μονάδες, με μέσο όρο 77.26 πόντους ανά αγώνα και παραδέχονται 83.57 σημεία της αντιπολίτευσης.
🏀Μακριά, η ομάδα ρίχνει κατά μέσο 77.55 σημείο ανά παιχνίδι, χάνει κατά μέσο όρο ένα σημείο 89.91 ανά συνάντηση.
Αποτελέσματα αγώνων: Aris Thessaloniki
Πρόβλεψη για το 1ο δεκάλεπτο
Αναμετρήσεις:
- συνολικός αριθμός συναντήσεων - 5;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (στην έδρα τους) - 1; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 1;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στην 1η περίοδο: 40;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι κατά μέσο όρο σκοράρουν 18.6, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 21.4.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: Maroussi Athens (εντός) vs BC Aris Thessaloniki (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 11 vs 11;
- αριθμός νικών: 6 (54.55%) vs 2 (18.18%);
- αριθμός ηττών: 5 (45.45%) vs 8 (72.73%);
- αριθμός ισοπαλιών: 0 (0%) vs 1 (9.09%).
- μέσος όρος πόντων που σημειώθηκαν: 20 vs 18.91;
- μέσος όρος πόντων που δέχτηκαν: 19.45 vs 23.36.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 4 vs 5;
- αριθμός ηττών: 5 vs 5;
- αριθμός ισοπαλιών: 1 vs 0;
- μέσος όρος πόντων στην 1η περίοδο: 44.3 (σκοράρισαν - 22.6, δέχτηκαν - 21.7) vs 39.1 (σκοράρισαν - 19.2, δέχτηκαν - 19.9).
- Maroussi Athens σημειώνει περισσότερους από 17.5 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο σε τελευταία 9 παιχνίδια (A1 Basketball League).
- Maroussi Athens σημειώνει περισσότερους από 17.5 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο σε τελευταία 7 παιχνίδια.
- Maroussi Athens σημειώνει περισσότερους από 17.5 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο σε 6 της τελευταίας 7 σπίτι παιχνίδια (A1 Basketball League).
Πρόβλεψη για το σύνολο
H2H:
- αριθμός αντιπαραθέσεων - 5;
- αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων - 2, για την ομάδα φιλοξενουμένων - 3.
Στατιστικά: Maroussi Athens vs BC Aris Thessaloniki
- αριθμός παιγμένων αγώνων στο τουρνουά: 22 vs 22;
- αριθμός νικών: 5 (22.73%) vs 9 (39.13%);
- αριθμός ηττών: 17 (77.27%) vs 14 (60.87%);
- αριθμός νικών στο τουρνουά για την ομάδα γηπεδούχων στην έδρα τους: 2;
- αριθμός νικών στο τουρνουά για την ομάδα φιλοξενουμένων εκτός έδρας: 3.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- αριθμός νικών: 1 vs 4;
- αριθμός ηττών: 9 vs 6;
- αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων στην έδρα τους: 1;
- αριθμός νικών για την ομάδα φιλοξενουμένων εκτός έδρας: 2.
Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα
H2H:
- μέσος όρος συνολικών πόντων ανά αγώνα για την ομάδα εντός έδρας - 73.4, για την ομάδα εκτός έδρας - 76.2;
- μέσος όρος συνολικών πόντων σε αγώνες H2H - 149.6.
Στατιστικά: Maroussi Athens εναντίον BC Aris Thessaloniki
- μέσος όρος συνολικού σκορ στο τουρνουά: 163.23 εναντίον 160.83;
- μέσος όρος συνολικών πόντων που σημειώθηκαν: 77.5 εναντίον 77.26;
- μέσος όρος συνολικών πόντων που δέχτηκαν: 85.73 εναντίον 83.57;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στο 1ο ημίχρονο: 38.09 εναντίον 36.04;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στο 2ο ημίχρονο: 39.41 εναντίον 40.39;
- Maroussi Athens: μέσος όρος συνολικών πόντων εντός έδρας στο τουρνουά - 77.82;
- BC Aris Thessaloniki: μέσος όρος συνολικών πόντων εκτός έδρας στο τουρνουά - 77.55;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών πόντων που σημειώθηκαν): 80.6 (εντός έδρας - 86.5) εναντίον 78.3 (εκτός έδρας - 78).
Πρόβλεψη της σύνταξης
- Aris Thessaloniki κερδίζει με χάντικαπ +6.5 σε τελευταία 5 παιχνίδια κατάb Maroussi Athens.