Tofas vs Galatasaray Πρόβλεψη 24 Ιανουάριος 2026
📢Ποια τακτικά σχήματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν εναντίον της ζώνης άμυνας; Οι Tofas Bursa και Galatasaray θα μας δείξουν τις επιθετικές τους επιλογές όταν αναμετρηθούν στις 24 Ιανουάριος στις 5:30 PM στο τουρνουά "Basketball Super League". Το φαβορί του αγώνα είναι η ομάδα Tofas Bursa και η νίκη κάθε πλευράς αποτιμάται ως εξής: έναντι . Θα αναλύσουμε πόσο ακριβείς είναι οι αξιολογήσεις των bookmakers στην πρόβλεψή μας.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Στατιστική ανάλυση των προηγούμενων επίσημων αγώνων μεταξύ των ομάδων Tofas Bursa και Galatasaray:
- έπαιξαν 37 αγώνες;
- νίκες (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου): 11 για την σημερινή γηπεδούχο ομάδα και 26 για τους φιλοξενούμενους;
- η γηπεδούχος ομάδα έχει κατά μέσο όρο 79.24 πόντους ανά αγώνα, οι φιλοξενούμενοι - 85.03;
- μέσος συνολικός αριθμός πόντων του αγώνα - 164.27;
Η τελευταία αναμέτρηση έγινε στις 03 Οκτώβριος 2025 στον χώρο της ομάδας Galatasaray και έληξε με σκορ 93:91.
Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Tofas - Galatasaray

Tofas Bursa Επισκόπηση ομάδας
🏆Αυτή τη σεζόν, Tofas Bursa έχει πάτησε το πόδι του στο δικαστήριο για το 16 ταιριάζει με τις επιδόσεις τους, το σπάσιμο κάτω ως εξής: 8 νίκες, 8 ήττες.
📈Σε όλη αυτή τη σεζόν, Tofas Bursa μπορεί να υπερηφανεύεται για μια επιτυχία ποσοστό 50%, ενώ οι ήττες λογαριασμό για να 50% του συνολικού τους αγώνες.
📊Η ομάδα παίζει με το μέσο όρο πάνω/κάτω του 164.63 μονάδες, με μέσο όρο 83.44 πόντους ανά αγώνα και παραδέχονται 81.19 σημεία της αντιπολίτευσης.
🏀Στο σπίτι τους χώρο, η ομάδα έχει μέσο όρο γκολ ανά παιχνίδι είναι 85.43 σημεία. Στο σπίτι παιχνίδια, η ομάδα είναι η άμυνα δέχεται κατά μέσο όρο 73.43 πόντους ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Tofas Bursa

Galatasaray Επισκόπηση ομάδας
🏆Αυτή τη σεζόν, Galatasaray έχει πάτησε το πόδι του στο δικαστήριο για το 16 ταιριάζει με τις επιδόσεις τους, το σπάσιμο κάτω ως εξής: 9 νίκες, 7 ήττες.
📈Σε όλη αυτή τη σεζόν, Galatasaray μπορεί να υπερηφανεύεται για μια επιτυχία ποσοστό 56.25%, ενώ οι ήττες λογαριασμό για να 43.75% του συνολικού τους αγώνες.
📊Η ομάδα παίζει με το μέσο όρο πάνω/κάτω του 170.63 μονάδες, με μέσο όρο 86.25 πόντους ανά αγώνα και παραδέχονται 84.38 σημεία της αντιπολίτευσης.
🏀Μακριά, η ομάδα ρίχνει κατά μέσο 82.43 σημείο ανά παιχνίδι, χάνει κατά μέσο όρο ένα σημείο 85.86 ανά συνάντηση.
Αποτελέσματα αγώνων: Galatasaray
Πρόβλεψη για το 1ο δεκάλεπτο
Αναμετρήσεις:
- συνολικός αριθμός συναντήσεων - 37;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (στην έδρα τους) - 5; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 12;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στην 1η περίοδο: 43.16;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι κατά μέσο όρο σκοράρουν 20.95, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 22.22.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: Tofas Bursa (εντός) vs Galatasaray (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 7 vs 7;
- αριθμός νικών: 2 (28.57%) vs 2 (28.57%);
- αριθμός ηττών: 3 (42.86%) vs 5 (71.43%);
- αριθμός ισοπαλιών: 2 (28.57%) vs 0 (0%).
- μέσος όρος πόντων που σημειώθηκαν: 19.86 vs 22.14;
- μέσος όρος πόντων που δέχτηκαν: 18.71 vs 23.14.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 5 vs 6;
- αριθμός ηττών: 5 vs 4;
- αριθμός ισοπαλιών: 0 vs 0;
- μέσος όρος πόντων στην 1η περίοδο: 41.9 (σκοράρισαν - 21, δέχτηκαν - 20.9) vs 43.9 (σκοράρισαν - 21.8, δέχτηκαν - 22.1).
- Υπήρξαν το σύνολο του πρώτου δεκαλέπτου είναι μεγαλύτερο από 43.5 πόντους σε τελευταία 6 Tofas Bursa παιχνίδια κατάb Galatasaray (Basketball Super League).
Πρόβλεψη για το σύνολο
H2H:
- αριθμός αντιπαραθέσεων - 37;
- αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων - 11, για την ομάδα φιλοξενουμένων - 26.
Στατιστικά: Tofas Bursa vs Galatasaray
- αριθμός παιγμένων αγώνων στο τουρνουά: 16 vs 16;
- αριθμός νικών: 8 (50%) vs 9 (56.25%);
- αριθμός ηττών: 8 (50%) vs 7 (43.75%);
- αριθμός νικών στο τουρνουά για την ομάδα γηπεδούχων στην έδρα τους: 7;
- αριθμός νικών στο τουρνουά για την ομάδα φιλοξενουμένων εκτός έδρας: 2.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- αριθμός νικών: 5 vs 5;
- αριθμός ηττών: 5 vs 5;
- αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων στην έδρα τους: 4;
- αριθμός νικών για την ομάδα φιλοξενουμένων εκτός έδρας: 1.
- Tofas Bursa Νίκες σε τελευταία 7 σπίτι παιχνίδια (Basketball Super League).
Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα
H2H:
- μέσος όρος συνολικών πόντων ανά αγώνα για την ομάδα εντός έδρας - 79.24, για την ομάδα εκτός έδρας - 85.03;
- μέσος όρος συνολικών πόντων σε αγώνες H2H - 164.27.
Στατιστικά: Tofas Bursa εναντίον Galatasaray
- μέσος όρος συνολικού σκορ στο τουρνουά: 164.63 εναντίον 170.63;
- μέσος όρος συνολικών πόντων που σημειώθηκαν: 83.44 εναντίον 86.25;
- μέσος όρος συνολικών πόντων που δέχτηκαν: 81.19 εναντίον 84.38;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στο 1ο ημίχρονο: 40.56 εναντίον 43.5;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στο 2ο ημίχρονο: 42.31 εναντίον 42.13;
- Tofas Bursa: μέσος όρος συνολικών πόντων εντός έδρας στο τουρνουά - 85.43;
- Galatasaray: μέσος όρος συνολικών πόντων εκτός έδρας στο τουρνουά - 82.43;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών πόντων που σημειώθηκαν): 87.7 (εντός έδρας - 90.8) εναντίον 85.7 (εκτός έδρας - 82).
Πρόβλεψη της σύνταξης
- Tofas Bursa Νίκες σε τελευταία 7 σπίτι παιχνίδια (Basketball Super League).