Pyrinto Tampere vs Kataja Basket Joensuu Πρόβλεψη 4 Μάρτιος 2026
📢Ποια τακτικά σχήματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν εναντίον της ζώνης άμυνας; Οι Pyrinto Tampere και Kataja Basket Joensuu θα μας δείξουν τις επιθετικές τους επιλογές όταν αναμετρηθούν στις 4 Μάρτιος στις 4:30 PM στο τουρνουά "Korisliiga". Το φαβορί του αγώνα είναι η ομάδα Kataja Basket Joensuu και η νίκη κάθε πλευράς αποτιμάται ως εξής: έναντι . Θα αναλύσουμε πόσο ακριβείς είναι οι αξιολογήσεις των bookmakers στην πρόβλεψή μας.
Συναντήσεις πρόσωπο με πρόσωπο
📊Στατιστική ανάλυση των προηγούμενων επίσημων αγώνων μεταξύ των ομάδων Pyrinto Tampere και Kataja Basket Joensuu:
- έπαιξαν 53 αγώνες;
- νίκες (συμπεριλαμβανομένου του επιπλέον χρόνου): 26 για την σημερινή γηπεδούχο ομάδα και 27 για τους φιλοξενούμενους;
- η γηπεδούχος ομάδα έχει κατά μέσο όρο 86.19 πόντους ανά αγώνα, οι φιλοξενούμενοι - 86.85;
- μέσος συνολικός αριθμός πόντων του αγώνα - 173.04;
Η τελευταία αναμέτρηση έγινε στις 30 Δεκέμβριος 2025 στον χώρο της ομάδας Kataja Basket Joensuu και έληξε με σκορ 91:72.
Στατιστικά μεταξύ τους αγώνων Pyrinto Tampere - Kataja Basket Joensuu

Pyrinto Tampere Επισκόπηση ομάδας
🏆Αυτή τη σεζόν, Pyrinto Tampere έχει πάτησε το πόδι του στο δικαστήριο για το 22 ταιριάζει με τις επιδόσεις τους, το σπάσιμο κάτω ως εξής: 9 νίκες, 13 ήττες.
📈Σε όλη αυτή τη σεζόν, Pyrinto Tampere μπορεί να υπερηφανεύεται για μια επιτυχία ποσοστό 48.15%, ενώ οι ήττες λογαριασμό για να 51.85% του συνολικού τους αγώνες.
📊Η ομάδα παίζει με το μέσο όρο πάνω/κάτω του 169.04 μονάδες, με μέσο όρο 84.15 πόντους ανά αγώνα και παραδέχονται 84.89 σημεία της αντιπολίτευσης.
🏀Στο σπίτι τους χώρο, η ομάδα έχει μέσο όρο γκολ ανά παιχνίδι είναι 87.31 σημεία. Στο σπίτι παιχνίδια, η ομάδα είναι η άμυνα δέχεται κατά μέσο όρο 82.15 πόντους ανά παιχνίδι.
Αποτελέσματα αγώνων: Pyrinto Tampere

Kataja Basket Joensuu Επισκόπηση ομάδας
🏆Αυτή τη σεζόν, Kataja Basket Joensuu έχει πάτησε το πόδι του στο δικαστήριο για το 22 ταιριάζει με τις επιδόσεις τους, το σπάσιμο κάτω ως εξής: 11 νίκες, 11 ήττες.
📈Σε όλη αυτή τη σεζόν, Kataja Basket Joensuu μπορεί να υπερηφανεύεται για μια επιτυχία ποσοστό 50%, ενώ οι ήττες λογαριασμό για να 50% του συνολικού τους αγώνες.
📊Η ομάδα παίζει με το μέσο όρο πάνω/κάτω του 174.75 μονάδες, με μέσο όρο 88.25 πόντους ανά αγώνα και παραδέχονται 86.5 σημεία της αντιπολίτευσης.
🏀Μακριά, η ομάδα ρίχνει κατά μέσο 89.86 σημείο ανά παιχνίδι, χάνει κατά μέσο όρο ένα σημείο 90.57 ανά συνάντηση.
Αποτελέσματα αγώνων: Kataja Basket Joensuu
Πρόβλεψη για το 1ο δεκάλεπτο
Αναμετρήσεις:
- συνολικός αριθμός συναντήσεων - 53;
- νίκες στην 1η περίοδο για τους γηπεδούχους (στην έδρα τους) - 17; για τους φιλοξενούμενους (εκτός έδρας) - 10;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στην 1η περίοδο: 41.55;
- οι σημερινοί γηπεδούχοι κατά μέσο όρο σκοράρουν 20.64, ενώ οι φιλοξενούμενοι - 20.91.
Στατιστικά στην 1η περίοδο: Pyrinto Tampere (εντός) vs Kataja Basket Joensuu (εκτός)
- αριθμός αγώνων στο τουρνουά: 13 vs 14;
- αριθμός νικών: 8 (61.54%) vs 7 (50%);
- αριθμός ηττών: 4 (30.77%) vs 6 (42.86%);
- αριθμός ισοπαλιών: 1 (7.69%) vs 1 (7.14%).
- μέσος όρος πόντων που σημειώθηκαν: 22.08 vs 22;
- μέσος όρος πόντων που δέχτηκαν: 20.46 vs 21.
Τελευταίοι 10 αγώνες (γενικά):
- αριθμός νικών: 6 vs 6;
- αριθμός ηττών: 4 vs 3;
- αριθμός ισοπαλιών: 0 vs 1;
- μέσος όρος πόντων στην 1η περίοδο: 42.6 (σκοράρισαν - 21.9, δέχτηκαν - 20.7) vs 40.5 (σκοράρισαν - 20.9, δέχτηκαν - 19.6).
- Kataja Basket Joensuu σημειώνει λιγότερους από 24.5 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο σε 6 της τελευταίας 7 παιχνίδια κατάb Pyrinto Tampere (Korisliiga).
- Kataja Basket Joensuu σημειώνει λιγότερους από 24.5 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο σε 11 της τελευταίας 12 παιχνίδια (Korisliiga).
- Kataja Basket Joensuu σημειώνει λιγότερους από 24.5 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο σε τελευταία 6 μακριά παιχνίδια (Korisliiga).
Πρόβλεψη για το σύνολο
H2H:
- αριθμός αντιπαραθέσεων - 53;
- αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων - 26, για την ομάδα φιλοξενουμένων - 27.
Στατιστικά: Pyrinto Tampere vs Kataja Basket Joensuu
- αριθμός παιγμένων αγώνων στο τουρνουά: 22 vs 22;
- αριθμός νικών: 13 (48.15%) vs 14 (50%);
- αριθμός ηττών: 14 (51.85%) vs 14 (50%);
- αριθμός νικών στο τουρνουά για την ομάδα γηπεδούχων στην έδρα τους: 6;
- αριθμός νικών στο τουρνουά για την ομάδα φιλοξενουμένων εκτός έδρας: 7.
Τελευταίοι 10 αγώνες:
- αριθμός νικών: 5 vs 5;
- αριθμός ηττών: 5 vs 5;
- αριθμός νικών για την ομάδα γηπεδούχων στην έδρα τους: 2;
- αριθμός νικών για την ομάδα φιλοξενουμένων εκτός έδρας: 2.
Πρόβλεψη για το αποτέλεσμα
H2H:
- μέσος όρος συνολικών πόντων ανά αγώνα για την ομάδα εντός έδρας - 86.19, για την ομάδα εκτός έδρας - 86.85;
- μέσος όρος συνολικών πόντων σε αγώνες H2H - 173.04.
Στατιστικά: Pyrinto Tampere εναντίον Kataja Basket Joensuu
- μέσος όρος συνολικού σκορ στο τουρνουά: 169.04 εναντίον 174.75;
- μέσος όρος συνολικών πόντων που σημειώθηκαν: 84.15 εναντίον 88.25;
- μέσος όρος συνολικών πόντων που δέχτηκαν: 84.89 εναντίον 86.5;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στο 1ο ημίχρονο: 42.59 εναντίον 43.29;
- μέσος όρος συνολικών πόντων στο 2ο ημίχρονο: 41.56 εναντίον 44.32;
- Pyrinto Tampere: μέσος όρος συνολικών πόντων εντός έδρας στο τουρνουά - 87.31;
- Kataja Basket Joensuu: μέσος όρος συνολικών πόντων εκτός έδρας στο τουρνουά - 89.86;
- τελευταίοι 10 αγώνες (μέσος όρος συνολικών πόντων που σημειώθηκαν): 83.9 (εντός έδρας - 83) εναντίον 86.3 (εκτός έδρας - 88.4).
- Kataja Basket Joensuu Σκοράρει λιγότερο από 91.5 πόντοι σε 6 της τελευταίας 7 παιχνίδια κατάb Pyrinto Tampere (Korisliiga).
Πρόβλεψη της σύνταξης
- Υπήρξαν Άντερ πάνω από 171.5 πόντοι σε 6 της τελευταίας 7 Kataja Basket Joensuu μακριά παιχνίδια (Korisliiga).