Soccer - all the matches for 11 July 2019
My matches
My teams
Arsenal
Chelsea
Inter Milan
Manchester City
Porto
Real Madrid
More teams
My players
Antoine Griezmann
David De Gea
Gonzalo Higuain
Manuel Neuer
Paul Pogba
Thomas Muller
More players
Top tournaments
Premier League
England
Ligue 1
France
Bundesliga
Germany
UEFA Champions League
Europe
UEFA Europa League
Europe
Serie A
Italy
LaLiga
Spain

Soccer matches
- 11 July 2019

Best events

World - Club Friendly Games
19 Jul
11:00
Kawasaki Frontale
Chelsea
-
:
-
19 Jul
11:00
World - Club Friendly Games
19 Jul
15:30
Napoli
Feralpisalo
-
:
-
19 Jul
15:30
World - Club Friendly Games
19 Jul
16:00
Everton
Monaco
-
:
-
19 Jul
16:00
World - Club Friendly Games
19 Jul
19:15
Porto
Real Betis
-
:
-
19 Jul
19:15
World - Club Friendly Games
20 Jul
00:00
Liverpool
Borussia Dortmund
-
:
-
20 Jul
00:00
World - Int. Champions Cup
20 Jul
11:30
Manchester United
Inter Milan
-
:
-
20 Jul
11:30
World - Club Friendly Games
18 Jul
02:30
Seattle Sounders
Borussia Dortmund
1
:
3
18 Jul
02:30
World - Int. Champions Cup
18 Jul
03:00
Arsenal
Bayern Munich
2
:
1
18 Jul
03:00
AP
16:00
Ivory Coast
Algeria
1
:
2
19:00
Madagascar
Tunisia
0
:
3
00:30
Atletico Paranaense
Flamengo
1
:
1
00:30
Palmeiras
Internacional
1
:
0
23:00
Cruzeiro
Atletico Mineiro
3
:
0
12:00
Tianjin Teda
Guangzhou Evergrande
0
:
3
13:30
Pyunik
Shkupi
3
:
3
14:00
Ordabasy
Torpedo Kutaisi
1
:
0
14:45
Ventspils
Teuta
3
:
0
15:00
Alashkert
Macedonia
3
:
1
15:30
Larnaca
Petrocub
1
:
0
15:30
Laci
Hapoel Beer Sheva
1
:
1
15:30
Trans
Buducnost
0
:
2
16:00
KuPS
Vitebsk
2
:
0
16:00
Sabayil
Universitatea Craiova
2
:
3
16:00
Flora
Radnicki Nis
2
:
0
16:30
Balzan
Domzale
3
:
4
16:30
Vilniaus Riteriai
Klaksvik
1
:
1
16:30
Ruzomberok
Levski
0
:
2
17:00
Crusaders
B36
2
:
0
17:00
Speranta
Neftchi Baku
0
:
3
17:00
Debreceni
Kukesi
3
:
0
17:00
Dinamo Tbilisi
Engordany
6
:
0
17:00
Shakhter Soligorsk
Hibernians
1
:
0
17:00
Akademija Pandev
Zrinjski
0
:
3
17:00
Radnik
Spartak Trnava
2
:
0
17:00
Zalgiris
Apollon Limassol
0
:
2
17:00
Maccabi Haifa
Mura
2
:
0
17:00
Malmo FF
Ballymena
7
:
0
17:00
Molde
KR Reykjavik
7
:
1
17:00
Brann
Shamrock Rovers
2
:
2
17:00
Brondby
Inter Turku
4
:
1
17:00
Liepaja
Dinamo Minsk
1
:
1
17:30
Fola
Chikhura
1
:
2
18:00
Connahs Quay
Kilmarnock
1
:
2
18:00
Olimpija Ljubljana
RFS
2
:
3
18:30
College Europa
Legia
0
:
0
18:30
Cukaricki
Banants
3
:
0
18:30
Zeta
Videoton
1
:
5
18:30
FCSB
Milsami
2
:
0
18:30
Dunajska Streda
Cracovia
1
:
1
18:45
Aberdeen
Rovaniemi Palloseura
2
:
1
18:45
Cliftonville
Haugesund
0
:
1
18:45
Cork City
Progres
0
:
2
18:45
Saint Patrick's Athletic
IFK Norrkoping
0
:
2
19:00
Honved
Zalgiris
3
:
1
19:00
Siroki Brijeg
Kairat
1
:
2
20:00
Breidablik
Vaduz
0
:
0
20:00
Stjarnan
Levadia
2
:
1
We use cookies. By using this website, you agree to the Privacy Policy.